Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, τί ισχύει για τα δεδομένα του what's up στην ΕΕ? Μπορώ να χρησιμοποιήσω τα διάφορα πακέτα δεδομένων που έχω;

Τί προτείνετε ώστε να έχω πρόσβαση σε ίντερνετ για 10 μέρες περίπου έξω;

Κάθε πακέτο γράφει αν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στο εξωτερικό και για μέχρι πόσο ποσοστό. Εγώ για Αγγλία έβαλα το τρία γιγα με 4 ευρώ αλλά μόνο το μισό καλύπτει περιαγωγή.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα. Το play now unlimited ενεργοποιείτε με αποστολή λεκτικού σε κάποιο αριθμό; Για κάποιο λόγο δε μου το εμφανίζει στην εφαρμογή whatsup, ούτε στην cosmote.

 

 

 

Το λεκτικό ενεργοποίησης είναι "play3" στο 1330. Μπορείς να το δοκιμάσεις αν σε ενδιαφέρει το πακέτο για να δούμε αν όντως παρέχεται στο φοιτητικό. Προσωπικά δε βλέπω το λόγο να μην παρέχεται στο φοιτητικο

Link to comment
Share on other sites

Το λεκτικό ενεργοποίησης είναι "play3" στο 1330. Μπορείς να το δοκιμάσεις αν σε ενδιαφέρει το πακέτο για να δούμε αν όντως παρέχεται στο φοιτητικό. Προσωπικά δε βλέπω το λόγο να μην παρέχεται στο φοιτητικο
Σε ευχαριστώ. Τον άλλο μήνα θα το ενεργοποιήσω και θα αναφέρω τι έγινε. Πάντως παρατήρησα ότι μου το εμφάνισε και στο cosmote app.
Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβόλαιο και στις 28 εχω δηλώσει να γίνει καρτοκινητό γίνεται την επόμενη μέρα να το φτιάξω what's up; ή πρέπει να περάσει κάποιος χρόνος;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

αμεσα μπορεις να το κανεις,απο την στιγμη που θα γινει καρτοκινητο. Συνηθως κοσμοκαρτα το κανουν,στελνεις sms για αλλαγη πακετου και ακολουθεις τις οδηγιες και γινεται αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

αμεσα μπορεις να το κανεις,απο την στιγμη που θα γινει καρτοκινητο. Συνηθως κοσμοκαρτα το κανουν,στελνεις sms για αλλαγη πακετου και ακολουθεις τις οδηγιες και γινεται αμεσα.

 

Ναι κοσμοκαρτα μου είπαν. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με το που χάσει το δίκτυο και κανεις επανεκκίνηση θα γίνει κοσμοκαρτα. Πριν κάνεις ανανέωση στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 για να πάρεις όλα τα bonus του Whatsup με την ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Με το που χάσει το δίκτυο και κανεις επανεκκίνηση θα γίνει κοσμοκαρτα. Πριν κάνεις ανανέωση στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 για να πάρεις όλα τα bonus του Whatsup με την ανανέωση.

 

Επειδή δεν ειχα ποτέ με κάρτα τι εννοείς πρίν κανω ανανεωση;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ειχα ποτέ με κάρτα τι εννοείς πρίν κανω ανανεωση;
Εννοεί να μην βάλεις χρήματα αγοράζοντας κάρτα ανανέωση από περίπτερο ή online δια μέσω πιστωτικής ή PayPal πριν κάνεις την μετατροπή σε whatsup. Γιατί στο whatsup θα πάρεις 1200mb δώρο αν την κάνεις online ή 600mb από περίπτερο από το reloadit
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί να μην βάλεις χρήματα αγοράζοντας κάρτα ανανέωση από περίπτερο ή online δια μέσω πιστωτικής ή PayPal πριν κάνεις την μετατροπή σε whatsup. Γιατί στο whatsup θα πάρεις 1200mb δώρο αν την κάνεις online ή 600mb από περίπτερο από το reloadit

 

Δηλαδή με το που γίνει καρτοκινητό(δεν έχει χρήματα εδω αυτή την στιγμή) κανω επανεκκίνηση στέλνω το μήνυμα (χωρίς χρέωση ; ) ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μόλις ενεργοποιηθεί βαζω χρήματα και κανω ανανέωση; Αυτό κατάλαβα.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το που γίνει καρτοκινητό(δεν έχει χρήματα εδω αυτή την στιγμή) κανω επανεκκίνηση στέλνω το μήνυμα (χωρίς χρέωση ; ) ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μόλις ενεργοποιηθεί βαζω χρήματα και κανω ανανέωση; Αυτό κατάλαβα.
Στείλε αλπακ και ακολούθησε τις οδηγίες στο μήνυμα που θα σου έρθει. Θα τα βρεις μην αγχώνεσαι. Δεν είναι και καμιά πυρηνικη επιστήμη. Αν έχει smartphone κατέβασε την εφαρμογή whatsup. Τα έχει όλα μαζεμένα εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Με το που γίνει κάρτα είναι ανενεργό, δεν θυμάμαι αν μπορείς να λαβεις κλήσεις. Θέλει ανανέωση χρόνου για να ενεργοποιηθεί ξανά.

Είναι εύκολο γενικά, χρειάζεται απλώς λίγο ψάξιμο για να εκμεταλλευτείς όλες τις προσφορές του. Συμφέρει περισσότερο από κοσμοκαρτα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καινούργια καρτοκινητα έχουν ενεργοποιημένα αυτόματα πακέτα χρόνου ομιλίας και δεδομένων. Καλό θα ήταν να τα απενεργοποιήσεις με κλήση στο 1317 στην συνέχεια να κάνεις την αλλαγή που θες καθώς θα είναι δωρεάν και μετά βάζεις χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

θυμηστε μου κατι:

οταν στελνω μια 5αρα π.χ. με μεταφορα ποιος πληρωνει το φορο; ο αποστολεας ή ο παραληπτης;

θελω να πω ποσα παιρνει τελικα ο παραληπτης;

Link to comment
Share on other sites

O Παραλήπτης πέρνει 5 . Ο φόρος είναι ήδη πληρωμένος στα καρτοκινητά. Αυτό που στέλνεις είναι φορολογημένο.

Αν στείλεις από Συμβόλαιο ο αποστολέας θα πληρώσει τον φόρο.

Link to comment
Share on other sites

Y στο 1314 για το χρηματικό υπόλοιπο

Υ στο 1330 για το υπόλοιπο των πακέτων.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανείς την αυτόματη ενεργοποίηση στο combo call them all plusi του what's up με τα 8.5 ευρώ? Όταν τελειώσουν τα λεπτά προς όλους πριν τη λήξη του πακέτου ενεργοποιείται ξανά αυτόματα?
Link to comment
Share on other sites

Έχει ενεργοποιήσει κανείς την αυτόματη ενεργοποίηση στο combo call them all plusi του what's up με τα 8.5 ευρώ? Όταν τελειώσουν τα λεπτά προς όλους πριν τη λήξη του πακέτου ενεργοποιείται ξανά αυτόματα?
Αν δεις ότι τελειώνουν ενεργοποίησε το χειροκίνητα γιατί αργεί να ενεργοποιηθεί κατά την διάρκεια της κλήσης και θα σου φάει τα χρήματα. Πρόσεξε το.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ότι τελειώνουν ενεργοποίησε το χειροκίνητα γιατί αργεί να ενεργοποιηθεί κατά την διάρκεια της κλήσης και θα σου φάει τα χρήματα. Πρόσεξε το.

 

Τι εννοείς αργεί? Έχει πάνω από μία ώρα που τελείωσαν τα προς όλους και με το υπόλοιπο να είναι 12.54 δεν ενεργοποιήθηκε. Το έχεις ενεργοποιημένο? Ενεργοποιείται αυτόματα με την λήξη των λεπτών προς όλους? Το θέμα είναι ότι είναι του πατέρα μου για αυτό έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη ενεργοποίηση για να μην χρειάζεται να ενεργοποιω εγώ το πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αργεί? Έχει πάνω από μία ώρα που τελείωσαν τα προς όλους και με το υπόλοιπο να είναι 12.54 δεν ενεργοποιήθηκε. Το έχεις ενεργοποιημένο? Ενεργοποιείται αυτόματα με την λήξη των λεπτών προς όλους? Το θέμα είναι ότι είναι του πατέρα μου για αυτό έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη ενεργοποίηση για να μην χρειάζεται να ενεργοποιω εγώ το πακέτο
Προσωπικά εγώ δεν το έχω. Αλλά άλλοι φίλοι εδώ ανέφεραν ότι κατά τα διάρκεια της κλήσης ενώ τους είχαν τελειώσει τα λεπτά άργησε να γίνει η ενεργοποίηση και χρεώθηκαν. Ο πατέρας σου για να του τελειώσουν δε ήταν σε κλήση; τι έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δεν το έχω. Αλλά άλλοι φίλοι εδώ ανέφεραν ότι κατά τα διάρκεια της κλήσης ενώ τους είχαν τελειώσει τα λεπτά άργησε να γίνει η ενεργοποίηση και χρεώθηκαν. Ο πατέρας σου για να του τελειώσουν δε ήταν σε κλήση; τι έγινε;

 

Ήταν, το υπόλοιπο δεν επαρκούσε για ενεργοποίηση αλλά μετέφερα 10 ευρώ με το νέο υπόλοιπο να είναι 12.54 αλλά μετά από μια ώρα ακόμη δεν είχε ενεργοποιηθεί το πακέτο αφού τα λεπτά προς όλους είχαν τελειώσει. Το ενεργοποίησα μόνος μου απ' την εφαρμογή της Cosmote μετά από σχεδόν 2 ώρες. Σε cosmokarta δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου, σε what's up έχει γίνει δύο φορές ήδη, την προηγούμενη μου επέστρεψαν τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...