Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Στο νούμερο της μητέρας μου που έχει what's up θα μπορώ 12/11 να ανανεώσω ηλεκτρονικά με 8€ η θα πρέπει να πάω σε κατάστημα? Επίσης στο καπάκι να της ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,2€ για έναν μήνα?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Στο νούμερο της μητέρας μου που έχει what's up θα μπορώ 12/11 να ανανεώσω ηλεκτρονικά με 8€ η θα πρέπει να πάω σε κατάστημα? Επίσης στο καπάκι να της ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,2€ για έναν μήνα?

θεωρητικα μεχρι 12/11 στις 23:59μμ μπορεις να ανανεωσεις 8€ και να ενεργοποιησεις το πακετο των 7.20€ ναι

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Στο νούμερο της μητέρας μου που έχει what's up θα μπορώ 12/11 να ανανεώσω ηλεκτρονικά με 8€ η θα πρέπει να πάω σε κατάστημα? Επίσης στο καπάκι να της ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,2€ για έναν μήνα?

Σε συμφέρει να επιλέξεις την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου 7.2€

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, GREGORYMO said:

Σε συμφέρει να επιλέξεις την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου 7.2€

Και πόσο υπόλοιπο να βάζω. Μπορεί να μου κρατάω αυτόματα 8€ και να ενεργοποιησει το πακέτο με τα 7,2€?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kostas123464 said:

Και πόσο υπόλοιπο να βάζω. Μπορεί να μου κρατάω αυτόματα 8€ και να ενεργοποιησει το πακέτο με τα 7,2€?

Την ανανέωση των € δεν μπορείς να την κάνεις αυτόματα γιατί θέλει 13€ και δεν έχει νόημα.

Θα βάζεις online πχ χρήματα 2 μήνες και θα αφήνεις 1 κενό αφού θα έχεις μαζέψει υπόλοιπο.

Σε κατάστημα θα μπορείς να βάλεις 8€

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Στο νούμερο της μητέρας μου που έχει what's up θα μπορώ 12/11 να ανανεώσω ηλεκτρονικά με 8€ η θα πρέπει να πάω σε κατάστημα? Επίσης στο καπάκι να της ενεργοποιήσω το μικρό πακέτο με τα 7,2€ για έναν μήνα?

Ενημερωτικά, το F2G επιτρεπει την 8ευρη ανανεωση ονλαιν και ενεργοποιει αυτοματα το ιδιο πακετο, με την διαφορά ότι η χρεωση των λεπτων ειναι ανα δευτερόλεπτο, οχι 3λεπτα οπως της κοσμοτέ. 

Link to comment
Share on other sites

 

4 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Σε συμφέρει να επιλέξεις την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου 7.2€

What's Up έχει η μητέρα του. Όχι Cosmoκάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Με αφορμή την τελευταία ανακοίνωση της κοτε για τροποποιήσεις στην καρτοκινητη αποφάσισα να καταργήσω ένα νούμερο what's up που διατηρώ και να μεταφέρω ένα δεύτερο σε άλλο δίκτυο. Το θέμα είναι ότι έχω μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο και στα 2 νούμερα μαζί οπότε αποφάσισα να καλέσω στο 13888 για να με ενημερώσουν για την όλη διαδικασια για επιστροφη των χρηματων μου σε λογαριασμο. Μου είπαν τα ακολουθα:

Όσο αφορά το νούμερο που θα μεταφέρω, πρώτα πρέπει να γίνει το αίτημα φορητοτητας σε άλλο παροχο και κατόπιν να καλέσω αμεσα στο 13888 ώστε να καταχωρίσουν το αίτημα και να με ενημερώσουν που θα πρέπει να στείλω κάποια δικαιολογητικά που απαιτούνται. Ήταν απόλυτη ότι θα πρέπει να φαίνεται αίτημα φορητοτητας.

Σχετικά με το πότε πρέπει να γίνει η όλη διαδικασία και καθώς επέμεινα σε αυτό, για να μη χαθουν προθεσμίες, μου απάντησε ότι μπορεί να γίνει κ αύριο το πρωί και όχι από 13.11.23 κ εντός 30 ημερών όπως καταλαβαίνω εγώ από το κείμενο της ανακοίνωσης.

Παραθέτω όλα τα ανωτέρω αφενός γιατί μπορεί να ενδιαφέρεται κάποιος για την όλη διαδικασία, αφετέρου διότι μου έκαναν εντύπωση αυτα που μου είπε η εκπρόσωπος και θα ήθελα να ρωτήσω εσάς με τη σειρά μου εάν έχουν βάση αυτά ή θα βρεθώ προ εκπλήξεων αν ακολουθήσω αυτή τη σειρά ενεργειών.

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε ποσό σε ούλα τα καρτοκινητά ελλάδος είναι αναλήψιμο εις ουρανούς , μετά από 61 μέρες από την τελευταία κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pppe said:

Οποιοδήποτε ποσό σε ούλα τα καρτοκινητά ελλάδος είναι αναλήψιμο εις ουρανούς , μετά από 61 μέρες από την τελευταία κάρτα.

Φαντάζομαι κάτι ανάλογο συμβαίνει και στα ΣΤΑΘΕΡΑ χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα ανάληψης.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Titos301 said:

γενικα το χρηματικο υπολοιπο στο whatsup ειναι αναληψιμο ; και αν ναι απο ποιο ποσο και πανω;

Γενικά όχι, μόνο στην περίπτωση που συζητάμε, όταν κάνεις αίτηση για φορητότητα ή διακοπή του αριθμού με αιτιολογία τις αυξήσεις. Οπότε και σου επιστρέφουν το υπόλοιπο σε τραπεζικό λογαριασμό. Όριο δεν υπάρχει αλλά προφανώς δεν αξίζει να το κάνεις αυτό αν δεν έχεις κάποιο σεβαστό υπόλοιπο.

@arxif δυστυχώς η ε.ε.τ.τ. φαίνεται να το έχει περιπλέξει πολύ το πράγμα σε σημείο που και οι ίδιοι οι υπάλληλοι και η ίδια η εταιρεία να μην ξέρουν τι ακριβώς λένε και τι ακριβώς γράφουν

Κοίτα εδώ στο 2 & στο 3 να δεις τι αντίφαση υπάρχει. Εκτός αν δεν καταλαβαίνω εγώ καλά. Νομίζω ότι έχουν τηλεφωνική γραμμή στην οποία επικοινωνούν οι καταναλωτές καλό θα ήταν να ζητήσεις κάποια διευκρίνιση.

https://www.eett.gr/docs/sychnes-erotiseis-gia-katanalotes/tilefonia-amp-diadiktyo/chreoseis/

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Συγνωμη αν έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι. Από 13/11 που θα καταργηθεί η 8€ ανανέωση ηλεκτρονικά και θα πάη στα 13 και μόνο μέσα από κατάστημα θα μπορείς να ανανέωσης με 8€. Ποιο είναι το ποιο φθηνό πακέτο για ενεργοποίηση μετά της 13/11 που να δίνει λίγη ομιλία και λίγο ίντερνετ για άτομο με μικρή χρήση?

Link to comment
Share on other sites

εμ αυτο λεμε, δεν υπαρχει φτηνο πακετο για να σε αναγκασουν να αγορασεις τα ακριβα,

η μονη λυση ειναι αν εχεις cosmoκαρτα να βαλεις το basic calls με αυτοματη ανανεωση και αυτο οσο κρατησει..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, patrickdrd said:

εμ αυτο λεμε, δεν υπαρχει φτηνο πακετο για να σε αναγκασουν να αγορασεις τα ακριβα,

η μονη λυση ειναι αν εχεις cosmoκαρτα να βαλεις το basic calls με αυτοματη ανανεωση και αυτο οσο κρατησει..

Δηλαδή συγνώμη το ποιο φθηνό μικρό πακέτο στο whats up πόσο είναι και τι παροχές έχει; βλέπω να ενεργοποιω ένα τελευταίο πακέτο τον Νοέμβρη και μετά αλλαγή σε frog και να βάζω το πακέτο με τα 8,9€ που έχει. Το οποίο υπερκαλύπτει της ανάγκες της.

Link to comment
Share on other sites

απο 13/11 τα πιο φθηνα πακετα στο whats up ειναι στα 11,5 ευρω, δυστυχως, που καλυπτονται με καρτα των 13 ευρω ονλαιν που θα παει

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, patrickdrd said:

απο 13/11 τα πιο φθηνα πακετα στο whats up ειναι στα 11,5 ευρω, δυστυχως, που καλυπτονται με καρτα των 13 ευρω ονλαιν που θα παει

Θα φάνε πολύ άκυρο. Άλλο ένα μήνα και μετά μετατροπή σε βάτραχο

Link to comment
Share on other sites

Θα βγειτε απο την μια πορτα της εταιρείας για να μπειτε απο την άλλη δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kmpatra said:

Θα βγειτε απο την μια πορτα της εταιρείας για να μπειτε απο την άλλη δηλαδή.

Τουλάχιστον έχει το πακέτο με τα 8,9€ το οποίο βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καντε αυτο που προτεινα παιδια πριν μερες οταν ανακοινωθηκαν ολα αυτα

 

2 καρτες 13αρες μαζι. Περνουμε 2 reload it. Ενεργοποιουμε και τα 2 ταυτοχρονα οποτε για 1 μηνα εχουμε και ομιλια και δεδομενα κανονικα. Τους επομενους 2 μηνες βαζουμε τα 2 πακετα με 11.5 ευρω. Οποτε βγαινει 26 ευρω για 3 μηνες η 8.66 ευρω το μηνα και εχουμε και δεδομενα και ομιλια και τους 3 μηνες. Εφοσον δεν θελετε δεδομενα και μονο ομιλια βγαινει ακομα φθηνοτερα. Βαζετε μια καρτα κανετε το reload it για ομιλια. Τον επομενο μηνα βαζετε το πακετο οποτε βγαινει 6.5 ευρω το μηνα τον δευτερο μηνα εχετε και δεδομενα μαζι με ομιλια. Λυσεις υπαρχουν παιξτε εξυπνα με το reload it. 

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος με Cosmoκάρτα έχει μαζέψει χρόνο, δεδομένα και SMS από COMBO TO ALL (το πρόγραμμα των 10,90€) και ενεργοποιήσει τώρα πριν καταργηθεί το COMBO BASIC AUTO (των 7,20€) για αυτόματη ανανέωση, λογικά θα προστεθούν στα υπάρχοντα, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, minast said:

Εάν κάποιος με Cosmoκάρτα έχει μαζέψει χρόνο, δεδομένα και SMS από COMBO TO ALL (το πρόγραμμα των 10,90€) και ενεργοποιήσει τώρα πριν καταργηθεί το COMBO BASIC AUTO (των 7,20€) για αυτόματη ανανέωση, λογικά θα προστεθούν στα υπάρχοντα, σωστά;

ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΝΑΙ 

Με προβλημάτιζε ότι στην εφαρμογή γράφει:

"Talk time that is not consumed within one month from the activation of the bundle is not transferred, unless before the expiration date of the bundle, the same bundle or COSMOΚΑΡΤΑ COMBO TO ALL is reactivated"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...