Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και (εάν και εφόσον) αποσυρθεί (το 8 ) , λέω τώρα ΟΚ: Μη το δέχεστε το >95% σας: ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ: ΟΚ.

Τότε ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ.

"Ποιός" μ@... να'ναι αυτός που τα λέει αυτά; ΟΚ.......

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, king2009 said:

Αυτό ισχύει από τέλος 2022 που μόλις το είδα έκοψα vdsl πήρα 5g router πήρα 2 Sim γιατί είχε όριο το πρόγραμμα 2 ενεργοποιήσεις το μήνα. Μετά από 1 μήνα βγήκε ο περιορισμός των 2 ενεργοποιησεων οπότε πέταξα τη μία sim. Και στο καπάκι κάνουν προσφορά 13.70 σε κινητό απεριόριστα τα πάντα με 2000sms και 3 ευρώ extra sim κάρτα με απεριόριστα δεδομένα. Και με τα πολλά έχω από το Μάρτιο με 3 ευρώ το μήνα απεριόριστα δεδομένα στο σπίτι ούτε ενεργοποίηση πακέτου ούτε τίποτα. Συμβόλαιο μέχρι Μάρτιο 2025 οπότε για 2 χρόνια με 72 έχουμε απεριόριστο ίντερνετ σπίτι. Ενώ με vdsl την ανάπηρη με τα 5mb upload έδινα 30 το μήνα η 720 το χρόνο. Μια εξοικονόμηση 650 ευρώ στα 2 χρόνια και με 20 φορές πάνω ταχύτητα. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχετε το Unlimited στα 13,70€ τον μήνα; 

Εάν επιτρέπεται πως πήρατε αυτήν την τιμή σας ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Εχετε το Unlimited στα 13,70€ τον μήνα; 
Εάν επιτρέπεται πως πήρατε αυτήν την τιμή σας ευχαριστώ πολύ. 
Ναι το έχει συγγενης πλήρωνε 16 στη Vodafone για 1000 λεπτά και 10gb και 20 στη forthnet για vdsl και έκανε μεταφορά σε ote 24αρα πληρώνει 22 και το κινητό στα 13.70 όλα απεριόριστα. Πήραμε και 2 extra sim με 3 ευρω και ησυχασαμε. Εγώ έκοψα τελείως το vdsl πήρα το zte 5001 και βρήκα την υγεία μου.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, king2009 said:

Προς το καλό η στο κακό? Ήδη έχουν καταστρέψει πάρε μοιρασε πάρε δώσε μεταφορά χρημάτων γενικά μέχρι στιγμής μόνο προς το κακό. Οπότε περιμένουμε κάτι αντίστοιχο?

Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά θα βάλουν πακέτα τύπου CU me απεριόριστη ομιλία. Τώρα για την online ανανέωση δεν ξέρω αν θα αυξήσουν. Γενικά η καρτοκινητή σε όλες τις εταιρείες τείνει να αυξηθεί για να πωλήσουν συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Antonio21 said:

Εχετε το Unlimited στα 13,70€ τον μήνα; 

Εάν επιτρέπεται πως πήρατε αυτήν την τιμή σας ευχαριστώ πολύ. 

Ήταν μια προσφορά τον Φεβρουάριο του 23.

Ήθελε φορητότητα κινητού ΚΑΙ σταθερου.

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω κάτι σε digital, τύπου συνδρομή CU Liquid ή Cosmote Neo. 

Ιδιαίτερα δεν θα μου έκανε εντύπωση επειδή το δεύτερο απέτυχε αρκετά και έχουν πέσει αρκετά λεφτά. Ενδεχομένως ένα νέο rebrand / repositioning του να βοηθήσει την εταιρία να αποσβέσει την επένδυση (σε συστήματα και διαδικασίες κυρίως) που απαιτούσε το Neo 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, paanos said:

Προβλέπω κάτι σε digital, τύπου συνδρομή CU Liquid ή Cosmote Neo. 

Ιδιαίτερα δεν θα μου έκανε εντύπωση επειδή το δεύτερο απέτυχε αρκετά και έχουν πέσει αρκετά λεφτά. Ενδεχομένως ένα νέο rebrand / repositioning του να βοηθήσει την εταιρία να αποσβέσει την επένδυση (σε συστήματα και διαδικασίες κυρίως) που απαιτούσε το Neo 

Σε πακέτα κυρίως νομίζω θα δούμε αλλαγή φυσικά με επιπρόσθετο κόστος 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πιο budget ηλεκτρονική λυση απο το κοσμοτε νεο δεν πιστεύω για την εν λόγω εταιρεία. Μακάρι να γινόταν δηλαδή αλλά πιστεύω θα εξακολουθήσει να είναι ενα σκαλακι πάνω απο τους άλλους τιμολογιακά. Κι εγώ αύξηση τιμών στα πακέτα με ολίγον παραπανω τυράκι παροχων (αχρειαστων για πολλούς) περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω τη κατάλληλη λέξη χαχαχ. Έχω ένα προαίσθημα όπως είπα ότι θα χρησιμοποιήσουν την τεχνολογία του Cosmote Neo στο what’s up, να το πλασάρουν ως την τελείως ψηφιακή εμπειρία του νεανικού καρτοκινητου. Είναι κάτι που στην αγορά αυτή τη στιγμή δεν έχει πάει και τόσο καλά και επίσης όσες αλλαγές κάνανε στην Cosmote για να υποστηρίξουν το Neo (ενδεικτικά ειδικό τμήμα αποστολής SIM, τμήμα εξυπηρέτησης που κάνουν την ταυτοποίηση, άδειες σε συστήματα ανάλυσης φωτογραφίας ή ταυτότητας κλπ) δεν έχουν αποσβεστεί.

Η ιδέα του Neo, δηλαδή το να απευθύνεται στους νέους γύρω στα 25-30 που θέλουν κάτι πιο σοβαρό αλλά όχι Whatsup και όχι συμβόλαιο «ισοπεδώθηκε» από τις μειώσεις τιμών που ακολούθησαν στα συμβολαια. Επομένως, η επόμενη ομάδα που μπορούν τώρα να χτυπήσουν με αυτό το συνδρομητικό digital μοντέλο είναι οι νέοι. Το να στοχεύσεις με κάτι τέτοιο μεγαλύτερες ηλικίες είναι βέβαιο πως θα αποτύχει. 

Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, paanos said:

Προβλέπω κάτι σε digital, τύπου συνδρομή CU Liquid ή Cosmote Neo. 

Ιδιαίτερα δεν θα μου έκανε εντύπωση επειδή το δεύτερο απέτυχε αρκετά και έχουν πέσει αρκετά λεφτά. Ενδεχομένως ένα νέο rebrand / repositioning του να βοηθήσει την εταιρία να αποσβέσει την επένδυση (σε συστήματα και διαδικασίες κυρίως) που απαιτούσε το Neo 

Εγώ θα ήθελα κάτι σε "οικογενειακό" πακέτο με κοινό balance και (κοινά) πακέτα δεδομένων / ομιλίας / sms

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, paanos said:

Δύσκολο σε καρτοκινητο αυτό, από θέμα υλοποίησης 

Εγώ υποψιάζομαι αύξηση τιμών,ίσως και της ελάχιστης ανανέωσης με πρόσχημα παραπάνω παροχές

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει απεριόριστη ομιλία στα περισσότερα πακέτα και μάλλον προβλέπεται κατάργηση της 8 ευρώ κάρτας ανανέωσης. Νομίζω πως ετοιμάζονται αλλαγές και στο DIY, μακάρι να τα ανακοινώσουν τώρα όλα μαζί. Υπάρχει μικρή πιθανότητα κατάργησης του Platinum δώρου με κάθε ανανέωση μέσω χρεωστικής κάρτας Payzy.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, CaptainNickGR said:

Θα μπει απεριόριστη ομιλία στα περισσότερα πακέτα και μάλλον προβλέπεται κατάργηση της 8 ευρώ κάρτας ανανέωσης. Νομίζω πως ετοιμάζονται αλλαγές και στο DIY, μακάρι να τα ανακοινώσουν τώρα όλα μαζί. Υπάρχει μικρή πιθανότητα κατάργησης του Platinum δώρου με κάθε ανανέωση μέσω χρεωστικής κάρτας Payzy.

Εάν αυξηθεί η ελάχιστη ανανέωση, θα φύγει κόσμος προς F2G. Εάν μετά κάνει αύξηση και η νοβα, θα χάσει το πλεονέκτημα. Δεν πιστευω από 1 ευρώ να το παει 12.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν αυξηθεί η ελάχιστη ανανέωση, θα φύγει κόσμος προς F2G. Εάν μετά κάνει αύξηση και η νοβα, θα χάσει το πλεονέκτημα. Δεν πιστευω από 1 ευρώ να το παει 12.

από 1 ευρώ ?

 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Το F2G επιτρέπει ανανέωση από 1 ευρώ ονλαιν. 

Και όμως θα απαντήσει και αυτή κάποια στιγμή,μπορεί όμως το 1€ να το κρατήσει όπως πχ το Vodafone cashback και από 8€ να το πάει παραπάνω στα 12€. Ας ελπίσουμε ότι και η COSMOTE κάποια στιγμή πρέπει να βάλει χαμηλή online ανανέωση 

Link to comment
Share on other sites

Σας (>99% σας) την είχαν στήσει από λίγο πριν τις εκλογές.

Δε θα το ξαναγράψω και εάν σβηστεί ξανά (όπως κατ'εξακολούθηση και προεκλογικά), ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΕΙ.

Έτσι κι αλλιώς "μυαλό δε πρόκειται να βάλουμε" (>95% μας), οπότε δεν έχει και νόημα, παραμείνει, δεν παραμείνει.

Ξανά τα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ (όχι στις λεπτομέρειες που σας ΑΠΟΡΡΟΦΟΥΝ) με το νέο έτος.

 

Άϊντε: ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

Εμείς φταίμε._

Link to comment
Share on other sites

Σε οποιο νημα κινητης κι αν μπαίνουμε παντως σε έχουμε απο πισω να κράζεις. Φυγαμε απο τη νοβα που λυσσαγες, πολλοι απο μας πηγαμε βονταφον, με την πρώτη ευκαιρία ακουμε την γκρινια σου και εκει. Τωρα στην κοσμοτε ψήνονται αλλαγές,αλλος εξαψαλμος κι εδω. Μηπως να φύγουμε κι απ'το φορουμ εντελως να ησυχασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Σβήστε τα όσοι ....(>95% μας): Έτσι κι αλλιώς ό,τι είναι να γίνει:

1) Είτε θα το βιώσουμε (>99% μας)

2) Είτε θα το προλάβουμε (1 από αυτούς κι εγώ).

Τί με νοιάζει;

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια δεν βγάζω νόημα , ούτε πιάνω τα points, ότι είναι να πεις πες το ξεκάθαρα, τζάμπα τα λες αν πρέπει να αποκρυπτογραφούμε το κάθε μήνυμα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...