Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα έναν κωδικό Reloadit που έληγε 7/4. Θα τον έβαζα αύριο και μπήκα σήμερα στην εφαρμογή να αποφασίσω τι θα βάλω (2GB για μία εβδομάδα ή 1.2GB για έναν μήνα), πατάω πάνω στον κωδικό, με βάζει στα δώρα, τα βλέπω, λέω οκ, θα τα βάλω αύριο και πάω πίσω, πατώντας Αποχώρηση.

 

 

 

Από εκείνη τη στιγμή και μετά, πάω στο Reloadit και δεν υπάρχει πουθενά ο κωδικός (Χμμ... Δεν έχετε διαθέσιμο κωδικό, και τέτοια).

 

 

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Από τη στιγμή που μπαίνω στα δώρα του Reloadit πρέπει να επιλέξω κάποιο, αλλιώς, αν αποχωρήσω -μιας και αποφάσισα να τον χρησιμοποιήσω αύριο-, εξαφανίζεται ο κωδικός;

Από τη στιγμή που βλέπεις τα δώρα πρέπει να διαλέξεις ποιό θέλεις αλλιώς αν αποχωρήσεις διαλέγει μόνο του. Οπότε λογικά δε χάθηκε αλλά σου έδωσε κάποιο δώρο.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

παιδια συντομα θα ταξιδεψω πολωνια..τα mb θα μπορω να τα χρησιμοποιησω εκει..η θα εχω φραγη?? πρεπει να κανω καποια ενεργεια??

παραδειμα στα σκοπια που ειχα παει το προηγουμενο φθινοπωρο ενω ειχα αγορασμενο πακετο δεδομενων..δεν λειτουργουσε το δικτυο.

 

 

Τα Σκόπια δεν είναι στην ΕΕ οπότε δεν ισχύει κανένα πακέτο δεδομένων που έχουμε από Ελλάδα ούτε υπάρχει κάποιο να ενεργοποιήσεις. Για ομιλία και sms υπάρχει το travel and talk. Στην Πολωνία αντίθετα τα περισσότερα mb από Ελλάδα ισχύουν κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μεταφορά υπολοίπου δεν δουλεύει από What's Up προς cosmokarta; Δοκίμασα με τις οδηγίες που έλεγε στο site (10 ΣΤΟ 69xxxxxxxx με SMS στο 1219) και μου ήρθε απάντηση "Η υπηρεσία Easy Transfer δεν διατίθεται στο πρόγραμμά σου". Στην σελίδα δεν βλέπω πάντως να αναφέρει κάποιο περιορισμό.
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι το diy είναι το τυράκι για να καταργήσουν αργότερα το στάνταρ πακέτο των 8.5€ που έχουν τώρα και να πασάρουν αυτά των 10 και αργότερα ποιος ξέρει 12 ίσως και 15 ευρώ πακέτα και να σου λένε ότι έχουν το diy πακέτο που το προσαρμόζεις όπως θες και βγαίνει φτηνότερα. Την 10αρα ανανέωση δεν νομίζω να την καταργήσουν αλλά θα σε αναγκάσουν κάποια στιγμή να μην σε φτάνει.

 

Ακριβώς αυτό. Και σου δίνει και την ψευδαίσθηση της ευελιξίας

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου wu νούμερο, μήπως ειναι με διπλασιασμό ποσού;

 

Χμμμ.. Αν εννοείς μια προσφορά που υπήρχε στην αρχή για κάποιους μήνες (3 νομίζω) που κάθε φορά που έκανα ανανέωση διπλασίαζε το ποσό, ναι υπήρχε αυτό, αλλά έχει λήξει εδώ και 1-2 μήνες. Βέβαια έχει μαζευτεί ποσό γύρω στα 90€ τώρα μέσα, γι'αυτό και ψάχνω τρόπο να τα ξοδέψω.

 

Δηλαδή μέχρι να τελειώσει αυτό το ποσό δεν θα μπορώ να μεταφέρω το υπόλοιπο γενικά; Ή μήπως είναι κάτι που γίνεται μόνο από What's Up σε What's Up;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί νωρίτερα εδώ στο φόρουμ ότι τα πακέτα που να έχουν αυτόν τον διπλασιασμό δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το easy transfer για ένα χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Το πακετο DIY εμενα με βολευει φουλ απειρα διοτι τα λεπτα παντα μου εμεναν και μου μαζευονταν και εχω φτασει σε σημειο να εχω 1000+ και να μην εχω data. Πλεον με το DIY λιγα λεπτα και πολλα data μονο με 10€. οτι καλυτερο για μενα που απο κει που ηθελα 20€ για να τα εχω ολα αυτα, τωρα θελω μονο 10€ :D Νομιζω οτι πλεον τους καλυπτουν ολους!
Link to comment
Share on other sites

Το πακετο DIY εμενα με βολευει φουλ απειρα διοτι τα λεπτα παντα μου εμεναν και μου μαζευονταν και εχω φτασει σε σημειο να εχω 1000+ και να μην εχω data. Πλεον με το DIY λιγα λεπτα και πολλα data μονο με 10€. οτι καλυτερο για μενα που απο κει που ηθελα 20€ για να τα εχω ολα αυτα, τωρα θελω μονο 10€ :D Νομιζω οτι πλεον τους καλυπτουν ολους!

Το play now μετράει πολύ όντως. Θα ήθελα και πιο φθηνά πακέτα όμως τα 8.5 είναι πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που βλέπεις τα δώρα πρέπει να διαλέξεις ποιό θέλεις αλλιώς αν αποχωρήσεις διαλέγει μόνο του. Οπότε λογικά δε χάθηκε αλλά σου έδωσε κάποιο δώρο.
Εμένα μια φορά μου έτυχε αυτό και μπήκα στη σελίδα του what's up και τον έβαλα από εκεί και δούλεψε. Αντιγραφή από το μήνυμα τον έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί νωρίτερα εδώ στο φόρουμ ότι τα πακέτα που να έχουν αυτόν τον διπλασιασμό δεν μπορούν να χρησιμοποιήσουν το easy transfer για ένα χρόνο.

 

Για ένα χρόνο, ε; :blink:

 

οκ, ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο DIY εμενα με βολευει φουλ απειρα διοτι τα λεπτα παντα μου εμεναν και μου μαζευονταν και εχω φτασει σε σημειο να εχω 1000+ και να μην εχω data. Πλεον με το DIY λιγα λεπτα και πολλα data μονο με 10€. οτι καλυτερο για μενα που απο κει που ηθελα 20€ για να τα εχω ολα αυτα, τωρα θελω μονο 10€ :D Νομιζω οτι πλεον τους καλυπτουν ολους!

 

Εαν θελεις δωσε λεπτομέρειες (τί έπαιρνες με 20€ και πώς τώρα πήρες τα ίδια με 10€)

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο DIY εμενα με βολευει φουλ απειρα διοτι τα λεπτα παντα μου εμεναν και μου μαζευονταν και εχω φτασει σε σημειο να εχω 1000+ και να μην εχω data. Πλεον με το DIY λιγα λεπτα και πολλα data μονο με 10€. οτι καλυτερο για μενα που απο κει που ηθελα 20€ για να τα εχω ολα αυτα, τωρα θελω μονο 10€ :D Νομιζω οτι πλεον τους καλυπτουν ολους!

Μου φαίνεται περίεργο που δε σου έφταναν τα data...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις δωσε λεπτομέρειες (τί έπαιρνες με 20€ και πώς τώρα πήρες τα ίδια με 10€)

 

Εβαζα 20€ και επερνα το Combo call them all PLUSi (οπου τα SMS πηγαιναν χαμενα σιγουρα και μου εμεναν παντα 250λεπτα προς ολους και 300 προς whatsup αλλα και παλι λιγα ειναι αυτα που λεω οτι εμεναν) και μετα εβαζα το video now και το social now και μου εμεναν 0.1€. Πλεον ειμαι καλυμενος με 10€. Και αμα δω οτι χρειαζομαι και κατι παραπανω σε λεπτα ή data βαζω τον επομενο μηνα και ενα 2ευρω παραπανω και ειμαι πληρες καλυμμενος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου φαίνεται περίεργο που δε σου έφταναν τα data...

 

Αμα δεν μπορουσα να βαλω 15€ ή 20€, τα 1200mb των 10€ σιγουρα δεν μου εφταναν ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο πακέτο DIY δίνει reload και πάρε μοίρασε?

Η ανανέωση κάρτας δίνει αυτά το diy είναι απλά αγορά πακέτου.

 

Θα ήθελα να κάνω ερώτηση όποιος ξέρει. Το diy ανανεώνει τα λεπτά από call them all πακέτα? Αν ναι θα βολέψει πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ανανεώνει. Ήδη δοκιμασμένο απο εμένα.

Άρα ζόρικα τους πρώτους μήνες αν γίνεται να μαζευτούν και φτάνουν οι 33 κλήσεις προς όλους το μήνα. Το πακέτο με τα 5gb streaming και το 1gb το βραδινο ως δώρα είναι πολύ τίμιο πακέτο ακόμα και για 8.5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 5gb streaming και το 1gb το βραδινο ως δώρα είναι πολύ τίμιο πακέτο ακόμα και για 8.5 ευρώ.

 

Ναι πολύ τίμια αν είσαι νυχτερίδα ή ίντερνετ για σένα ίσον YouTube. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο πακέτο DIY δίνει reload και πάρε μοίρασε?

 

Γιατί ; Ποιο άλλο πακέτο δίνει ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια συντομα θα ταξιδεψω πολωνια..τα mb θα μπορω να τα χρησιμοποιησω εκει..η θα εχω φραγη?? πρεπει να κανω καποια ενεργεια??

 

παραδειμα στα σκοπια που ειχα παει το προηγουμενο φθινοπωρο ενω ειχα αγορασμενο πακετο δεδομενων..δεν λειτουργουσε το δικτυο.

Την περασμενη εβδομαδα ημουν. Τα καρτοκινητα λειτουργουν κανονικα και με αναγνωριση κλησεων. Απο data μερος των αγορασμενων πακετων. Εαν μπεις στην εφαρμογη mycosmote γραφει ποσα mb απο καθε πακετο μπορουν να καταλωθουν σε περιαγωγη.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα ζόρικα τους πρώτους μήνες αν γίνεται να μαζευτούν και φτάνουν οι 33 κλήσεις προς όλους το μήνα. Το πακέτο με τα 5gb streaming και το 1gb το βραδινο ως δώρα είναι πολύ τίμιο πακέτο ακόμα και για 8.5 ευρώ.

 

Πολύ τίμιο πακέτο,αλλά προσωπικά έχω φοιτητικα πακέτα πλέον.Οποτε δεν με συμφέρει προσωπικά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...