Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε συμφέρει το πακέτο των 200 λεπτών με 5 ευρώ όταν μπορείς να πέρνεις 400 λεπτά με 3 ευρώ....

 

Ειναι σχετικο το τι συμφερει και τι οχι.

Το μονο σιγουρο, ειναι οτι δεν συμφερει ο εξαναγκασμός της cosmote.

Δηλαδη, βαζεις καρτα, σου αφαιρω αυτοματα αυτο, παρε τοσα.

Ο χρηστης πρεπει να μπορει να επιλεγει.

Αυτη τη δυνατοτητα, δεν μπορουν να την στερουν ετσι.

Οι χρηστες δεν ειναι προβατα να τα σερνεις, οπως θες.

 

Ετσι λοιπον, ο ενας λεει οτι θα κοψει την 'επι-πληρωμη'(ο Θεος να την κανει)-προσφορα,

εγω λεω οτι θα βαζω καρτα καθε διμηνο, κλπ.

 

Ας κατσει η cosmote, να μαζεψει τα σπασμενα.

Ζηλεψαν την κυβερνηση που φορολογει και τον αερα που αναπνεουμε.

Ουκ αν λαβοις, παρα του μη εχοντος.

Και αρκετα με τις εκβιαστικες πρακτικες.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος βάζει 9 ευρώ από κατάστημα και δεν παίρνει το πακέτο ούτε του κρατάν 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχετικο το τι συμφερει και τι οχι.

Το μονο σιγουρο, ειναι οτι δεν συμφερει ο εξαναγκασμός της cosmote.

Δηλαδη, βαζεις καρτα, σου αφαιρω αυτοματα αυτο, παρε τοσα.

Ο χρηστης πρεπει να μπορει να επιλεγει.

Αυτη τη δυνατοτητα, δεν μπορουν να την στερουν ετσι.

Οι χρηστες δεν ειναι προβατα να τα σερνεις, οπως θες.

 

Ετσι λοιπον, ο ενας λεει οτι θα κοψει την 'επι-πληρωμη'(ο Θεος να την κανει)-προσφορα,

εγω λεω οτι θα βαζω καρτα καθε διμηνο, κλπ.

 

Ας κατσει η cosmote, να μαζεψει τα σπασμενα.

Ζηλεψαν την κυβερνηση που φορολογει και τον αερα που αναπνεουμε.

Ουκ αν λαβοις, παρα του μη εχοντος.

Και αρκετα με τις εκβιαστικες πρακτικες.

Ακριβως αυτο ειναι το κονσεπτ.

 

Αν θέλει κάποιος βάζει 9 ευρώ από κατάστημα και δεν παίρνει το πακέτο ούτε του κρατάν 3 ευρώ.

Δε συμφερει εμενα προσωπικα, γιατι αυτο που χρησιμοποιω στην κοσμοκαρτα ειναι το 0,01/λεπτο. Τα 300' τα εβλεπα σαν μπονους όποτε εβαζα καρτα και σπανια τα καταναλωνα. Αρα τωρα με το νταβατζιλικι δε συμφερει. Τα 200' εστω και με 5€ νομιζω καταναλωνονται πιο ευκολα και το 10ευρο για να τα παρω θα το βαλω οποτε θελω εγω, δηλαδη οποτε μου χρειαστουν. Ασε που νομιζω ψυχολογικα οσο μεγαλυτερο πακετο σε ποσοτητα παιρνεις, μπαινεις στο τριπακι να το καταναλωσεις, και μετα ειναι ενας αεναος κυκλος.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σχετικο το τι συμφερει και τι οχι.

Το μονο σιγουρο, ειναι οτι δεν συμφερει ο εξαναγκασμός της cosmote.

Δηλαδη, βαζεις καρτα, σου αφαιρω αυτοματα αυτο, παρε τοσα.

Ο χρηστης πρεπει να μπορει να επιλεγει.

Αυτη τη δυνατοτητα, δεν μπορουν να την στερουν ετσι.

Οι χρηστες δεν ειναι προβατα να τα σερνεις, οπως θες.

 

Ετσι λοιπον, ο ενας λεει οτι θα κοψει την 'επι-πληρωμη'(ο Θεος να την κανει)-προσφορα,

εγω λεω οτι θα βαζω καρτα καθε διμηνο, κλπ.

 

Ας κατσει η cosmote, να μαζεψει τα σπασμενα.

Ζηλεψαν την κυβερνηση που φορολογει και τον αερα που αναπνεουμε.

Ουκ αν λαβοις, παρα του μη εχοντος.

Και αρκετα με τις εκβιαστικες πρακτικες.

 

Εξαναγκασμό δεν το λες από τη στιγμή που έχεις την επιλογή να φύγεις από την υπηρεσία και να μπεις στα 200'. Μην το συγκρίνουμε με πράγματα που δεν σχετίζονται. Επίσης 400' με 10Ε και με την αφαίρεση των 3Ε ακούγεται μια χαρά "πακέτο" σε σύγκριση με το κόστος αντίστοιχου πακέτου 400' ομιλίας προς όλους σε συμβόλαιο κοσμοτέ (35Ε). Για όποιον δεν χρειάζεται 400' και του ήταν πιο χρήσιμο το χρηματικό υπόλοιπο, πάει στα 200' και είναι οκ. Ακόμη και το πακέτο 200' με 5Ε είναι μη συγκρίσιμο με το αντίστοιχο κόστος του ίδιου πακέτου σε συμβόλαιο. Ας μην παραπονιόμαστε για όλα. Υπάρχουν άνθρωποι που για 200' πληρώνουν 28Ε ή και παραπάνω, άνθρωποι που ενδεχομένως να πέσανε "θύματα" επίμονου υπαλλήλου σε κάποιο κατάστημα που τους απέκρυψε τις επιλογές καρτοκινητής και τους μίλησε απευθείας για σύνδεση (δεν μιλώ για όσους, όντας πλήρως ενημερωμένοι, το κάνουν). Θα προτιμούσα να δω αυτούς τους ανθρώπους να παραπονιούνται όταν μάθουν ότι μπορούν και με 6Ε κάρτα να κάνουν δουλειά τους.

Link to comment
Share on other sites

To 200λεπτο με τα 5 ευρω, περα απο την αρχικη ενεργοποιηση στο 1330, πως το αγοραζεις τη στιγμη που το χρειαστεις;

Πως μπορω να το αγοραζω, τη στιγμη που το θελω;

Link to comment
Share on other sites

To 200λεπτο με τα 5 ευρω, περα απο την αρχικη ενεργοποιηση στο 1330, πως το αγοραζεις τη στιγμη που το χρειαστεις;

Πως μπορω να το αγοραζω, τη στιγμη που το θελω;

 

Καλείς στο 1330 και σου λέει τι πατάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλείς στο 1330 και σου λέει τι πατάς.

 

Οποτε οποτε θελω 200λεπτο, καλω 1330, σωστα;

Καθε φορα κληση στο 1330, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε συμφέρει το πακέτο των 200 λεπτών με 5 ευρώ όταν μπορείς να πέρνεις 400 λεπτά με 3 ευρώ....

 

Είναι η ψευδαίσθηση που θέλει η κοσμοτε να εχουν ατομα οπως η sofikar, οπου στο τελος βγαινουν χαμενοι αυτοι που προτιμουν να φυγουν απο το μπονους και κερδισμενη βγαινει η εταιρια, αφου αντι να δινει 400' με χρεωση 3 ευρω, θα δινει 200' με χρεωση 5 ευρω ;) Πανέξυπνη κίνηση της κοσμοτε, λίγοι θα καταλάβουν τι παίχτηκε (και δε θα υπαρχει και επιλογη επιστροφης).

 

@sofikar: το τι θα καταργηθει και τι δε θα καταργηθει, αστα για τη βονταφον μεριά (που ελεγαν στον κοσμο οτι θα καταργησουν ολα τα καρτοκινητά). Η κοσμοτε αναβαθμισε την προσφορά προς το καλυτερο, οσο και αν δεν το καταλαβαίνεις. Φιλικά πάντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως σε συμφέρει το πακέτο των 200 λεπτών με 5 ευρώ όταν μπορείς να πέρνεις 400 λεπτά με 3 ευρώ....

 

Είναι απλό. Για να έχεις κάθε μήνα 400 λεπτά πρέπει να βάζεις κάθε μήνα 10 ευρώ. Για να έχεις καθε μήνα 200 λεπτά πρέπει να αγοράζεις πακέτο των 5 ευρώ. Σχεδόν μισό κόστος για να έχεις ενεργοποιημενο ένα πακέτο(+συν η έκπτωση για ανανέωση πάνω από 30 ευρώ σε κατάστημα). Τα 6 ευρώ που μένουν με το παλαιό πρόγραμμα δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για ένα αξιοπρεπές πακέτο ομιλίας. Αυτή είναι η διαφορά. Τα μαζεύεις με την προοπτική να αγοράσεις κάποτε κάτι, αν αλλάξεις πρόγραμμα. Εν τω μεταξύ τα δέκα ευρώ κάθε μήνα φεύγουν από την τσέπη σου!

Μόνο αν κάποιος αγοράζει και πακέτο ίντερνετ/σμς τον συμφέρει το δεκάευρω ακόμα.

Edited by energetica
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ψευδαίσθηση που θέλει η κοσμοτε να εχουν ατομα οπως η sofikar, οπου στο τελος βγαινουν χαμενοι αυτοι που προτιμουν να φυγουν απο το μπονους και κερδισμενη βγαινει η εταιρια, αφου αντι να δινει 400' με χρεωση 3 ευρω, θα δινει 200' με χρεωση 5 ευρω ;) Πανέξυπνη κίνηση της κοσμοτε, λίγοι θα καταλάβουν τι παίχτηκε (και δε θα υπαρχει και επιλογη επιστροφης).

 

@sofikar: το τι θα καταργηθει και τι δε θα καταργηθει, αστα για τη βονταφον μεριά (που ελεγαν στον κοσμο οτι θα καταργησουν ολα τα καρτοκινητά). Η κοσμοτε αναβαθμισε την προσφορά προς το καλυτερο, οσο και αν δεν το καταλαβαίνεις. Φιλικά πάντα ;)

 

Αυτο που μαλλον δεν κατεστη σαφες, ειναι η χρηση που κανω: δεν βαζω ουτε 10αρα καρτα καθε μηνα, ουτε καθε φορα που ληγει το καθε πακετο βαζω 5ευρα. Βαζω χρηματα στο καρτοκινητο μονο και οποτε μου χρειαζεται να μιλησω πολλη ωρα σε αριθμους που δεν καλυπτονται απο το 0,01/λεπτο. Στατιστικα, αυτο συμβαινει περιπου 1 μηνα καθε ετος. Οποτε μαλλον δεν εχει και μεγαλη σημασια το αν θα παρω πακετο με 5€ ή με 10€.

Η βονταφον δεν ξερω τι ελεγε, ωστοσο εχω και καρτοκινητο βονταφον με την ιδια προσφορα (300' προς ολους με καθε ανανεωση των 10€) η οποια αν δεν απατωμαι κι αυτη ειναι προς καταργηση.

Γενικα παντως ολες οι εταιρειες ειναι ενα καρτελ με πανομοιοτυπες προσφορες και τιμες, οποτε για ατομα σαν εμενα που δεν εχω καρφιτσωμενο ενα κινητο στο αυτι 24-7, θεωρω οτι συμφερει να εχεις ενα καρτοκινητο της καθε μιας.

Link to comment
Share on other sites

+1.

Ή έστω 2 από τις 3 καλύπτεται κάποιος άνετα. Ειδικά με ένα dual sim τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό. Για να έχεις κάθε μήνα 400 λεπτά πρέπει να βάζεις κάθε μήνα 10 ευρώ. Για να έχεις καθε μήνα 200 λεπτά πρέπει να αγοράζεις πακέτο των 5 ευρώ. Σχεδόν μισό κόστος για να έχεις ενεργοποιημενο ένα πακέτο(+συν η έκπτωση για ανανέωση πάνω από 30 ευρώ σε κατάστημα). Τα 6 ευρώ που μένουν με το παλαιό πρόγραμμα δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για ένα αξιοπρεπές πακέτο ομιλίας. Αυτή είναι η διαφορά. Τα μαζεύεις με την προοπτική να αγοράσεις κάποτε κάτι, αν αλλάξεις πρόγραμμα. Εν τω μεταξύ τα δέκα ευρώ κάθε μήνα φεύγουν από την τσέπη σου!

Μόνο αν κάποιος αγοράζει και πακέτο ίντερνετ/σμς τον συμφέρει το δεκάευρω ακόμα.

 

Ωραια αναλυση.

Δεν καταλαβα αυτο που λες περι εκπτωσης για το 30ευρω, το εξηγεις λιγο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποτε οποτε θελω 200λεπτο, καλω 1330, σωστα;

Καθε φορα κληση στο 1330, σωστα;

 

Καθε φορα που θα λεω το πακετο, θα καλω το 1330 για να το αποκτησω;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αναλυση.

Δεν καταλαβα αυτο που λες περι εκπτωσης για το 30ευρω, το εξηγεις λιγο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Καθε φορα που θα λεω το πακετο, θα καλω το 1330 για να το αποκτησω;

 

ΒΟNUS ανανεωσης απο κατάστημα είναι: http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Personal__service__service_ananeosi_xronou_omilias_COSMOKARTA/section/Top_Up_COSMOKARTA

Ναι. Αν και μπορείς να το βάλεις να ανανεώνεται αυτόματα όποτε σου τελειώνουν τα λεπτά ή όποτε λήγει. Απαραιτητη προϋπόθεση να έχεις 5 ευρώ μέσα, αλλιως θα ενεργοποιηθεί όταν θα ανανεώσεις το υπόλοιπό σου και θα βρει 5 ευρω μεσα.

 

Γνωμη μου σκέψου και την αλλαγή σε frog. Με 3 ευρώ 60 λεπτά με χρονοχρέωση. ΑΛΠΑΚ στο 1314 με κόστος 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εβαλα μια καρτα σημ whatsup σε στικακι της vodafone k3772 και σε λαπτοπ και ειχε μεσα η σημ που την τσεκαρα εχτες 0,25 ευρω .. εβαλα apn internet και μπηκε κανονικα! δεν το πιστευα.. οτι θα εμπαινε την εβαλα στο στικακι για να δω ποσο σημα 3g ειχε αλλα ειναι πολυ γρηγορο το ιντερνετ 5,50 mbs και upload γυρω στα 2mbs. Πολυ καλη ταχυτητα, τωρα θα μου χρεωσει ιντερνετ ολη μερα και θα παει μειον; το υπολοιπο;. εγω ειχα καιρο να την ανοιξω την σημ και δεν ειχα βαλει καποιο πακετο ιντερνετ, μεχρι στιγμης πλοηγουμε με πολυ καλη ταχυτητα 2 ωρες και εχω κατεβασει 190mb και ακομα να πεσει το ιντερνετ .. συμβαινει οτι συμβαινει και στην vodafone ; που με το ιντερνετ ολη μερα μπορεις να κατεβασεις κατι και μετα να πεσει η ταχυτητα; ; δεν ξερω παντως παει πολυ καλα.. αμα βαλω να κατεβασω ενα τορεντ θα κατεβει γρηγορα και μετα θα μου κοψει την ταχυτητα; φτανοντας που σε πιο ορίο;. ισχυει οτι ισχυει και στην vodafone ; που δινει το ιντερνετ ολη μερα εως 15mb γρηγορο ιντερνετ και μετα πεφτει η ταχυτητα σε dial up ;. , αρα με αυτον τον τροπο καποιος εχει απεριοριστο ιντερνετ και με γρηγορη ταχυτητα μεχρι το συστημα να ξυπνησει;. Αυριο θα εχω μειον υπόλοιπο; ποτε θα αφαιρεθει το ενα ευρω;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το ένα ευρώ αφαιρείτα σήμερα.

Αν δεν την είχες χρησιμοποιήσει ποτέ θα σου έρθει ένα μήνυμα ότι μπήκες στο internet πρώτη φορά δωρεάν

Αν θες στείλε κενό μήνυμα στο 1286 για να δεις τυχόν υπόλοιπο της κάρτας σου σε ΜΒ

κανονικά σου κόβει ταχύτητα στα 20ΜΒ , εκτός αν είναι η τυχερή σου ημέρα....

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον δεν το εχει παρει ειδηση υπάρχει η παρακάτω προσφορα με 100 λεπτα προς ολους για το ΣΚ

 

Μεγάλος Διαγωνισμός COSMOΚΑΡΤΑ

Είναι ωραίο να είσαι ανοιχτός και στη τεχνολογία με την COSMOΚΑΡΤΑ μπορείς!

 

Γιατί η COSMOΚΑΡΤΑ κάνει δώρο MLS DESTINATOR PRO 43 σε 20 τυχερούς συνδρομητές της.

 

Με δωρεάν κλήση στο1330, όσοι δηλώσουν συμμετοχή για τη μεγάλη κλήρωση επιπλέον έχουν δώρο 100’ προς όλα τα δίκτυα για το επόμενο Σαββατοκύριακο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες και τους όρους του διαγωνισμού κάνε κλικ εδώ.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Company__articleadvanced__cosmokarta-diagonismos-mls-tablet/section/Prepaid_COSMOKARTA

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε γισ την ενημερωση

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το ένα ευρώ αφαιρείτα σήμερα.

Αν δεν την είχες χρησιμοποιήσει ποτέ θα σου έρθει ένα μήνυμα ότι μπήκες στο internet πρώτη φορά δωρεάν

Αν θες στείλε κενό μήνυμα στο 1286 για να δεις τυχόν υπόλοιπο της κάρτας σου σε ΜΒ

κανονικά σου κόβει ταχύτητα στα 20ΜΒ , εκτός αν είναι η τυχερή σου ημέρα....

 

καλημέρα δεν ότι ισχύει αυτό το νούμερο το 1286 για την κοσμοτε!Αλλα για την βονταφον μονο,μάλλον το πήρα δωρεάν το ίντερνετ επειδή ακόμα μου λέει ότι εχω 0,25ευρώ! Πάντως μετά από τα 240mb μου έκοψε την ταχύτητα δεν φόρτωνε με τίποτα από τον υπολογιστή σκαλωσε πολύ ώρα και εμφάνιζε την μισή σελίδα, μιλάμε εκεί που πέταγε τώρα δεν πήγαινε μια και δεν φόρτωνε άλλες καρτέλες παρά μόνο με μια προσπαθούσε να συνδεθεί. Πάντως είναι πολύ καλό αυτό που κάνουν με το δωρεάν ίντερνετ. Στην Wind από ότι βλέπω δεν μας συμφέρει σαν πρόγραμμα το ίντερνετ όλη μέρα διότι μετά τα 20μβ σου τρώει αλλά είκοσι 20μβ! Άρα τα ευρώ πάνε συνεφο, πάντως το μίνι όπερα του κινητού είναι φοβερό ! Τρέχει γρήγορα με ότι και ταχύτητα να έχεις και άμα βγάλεις και τις φωτογραφίες ακόμα πιο γρήγορα φορτώνει , υπάρχει κάτι αντίστοιχο για υπολογιστη ;που να μειώνει τον όγκο και να φορτώνει πιο γρήγορα της σελίδες ; χωρίς εικόνες και να φορτώνεις εσυ τις εικόνες που πραγματικά χρειάζεσαι ; επίσης από το safezone του avast μπορούμε να μπούμε χωρίς να κολλήσουμε κάποιον ιό για ποιο ασφαλή συναλλαγή αλλά χωρίς να ψάχνει για αναβαθμίσεις από προγράμματα μόλις μπει στο ίντερνετ υπάρχει τρόπος να το κάνουμε για να μην καταναλώνουμε όγκο άχρηστα ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει άλλη παγίδα

Αν αγοράσεις τα 120 ή 500 ΜΒ , αυτόματα το internet per day παύει να ισχύει για 30 ημέρες

Αν σου τελειώσουν τα ΜΒ χρεώνει 1ευρώ το ΜΒ . Έχασα 51 ευρώ μέσα σε λίγα λεπτά .

Ήτανε λάθος να γράψω 1286 , το σωστό ειναι 1330 και στέλνουμε

Απο τις ρυθμίσεις του browser , κλείνεις τις εικόνες και τα video

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει άλλη παγίδα

Αν αγοράσεις τα 120 ή 500 ΜΒ , αυτόματα το internet per day παύει να ισχύει για 30 ημέρες

Αν σου τελειώσουν τα ΜΒ χρεώνει 1ευρώ το ΜΒ . Έχασα 51 ευρώ μέσα σε λίγα λεπτά .

Ήτανε λάθος να γράψω 1286 , το σωστό ειναι 1330 και στέλνουμε

Απο τις ρυθμίσεις του browser , κλείνεις τις εικόνες και τα video

 

Γι'αυτο εγω παραμενω στο daily pass και δεν αλλαζω πακετο.

Απλα επειδη σερνεται, προσπαθω να το χρησιμοποιω οσο γινεται λιγοτερο.

Αν οι 'εξυπνοι' της cosmote, προσφεραν 3g για ολη τη μέρα, πολυ συχνοτερα θα εμπαινα, και θα επαρναν κι αυτοι το μονοευρω τους απο εμενα.

Αλλα εχουν χτικιασει να βαζουν περιορισμους.

Κι εγω λοιπον, μπαινω στη χαση και στην φεξη, μονο αν βρω σε καμια βουνοκορφη που δεν εχω αλλο τροπο.

Ας το χαν 3g ολη μερα, να κερδιζαν κι αυτοι, να σερφαρα κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα δεν ότι ισχύει αυτό το νούμερο το 1286 για την κοσμοτε!Αλλα για την βονταφον μονο,μάλλον το πήρα δωρεάν το ίντερνετ επειδή ακόμα μου λέει ότι εχω 0,25ευρώ! Πάντως μετά από τα 240mb μου έκοψε την ταχύτητα δεν φόρτωνε με τίποτα από τον υπολογιστή σκαλωσε πολύ ώρα και εμφάνιζε την μισή σελίδα, μιλάμε εκεί που πέταγε τώρα δεν πήγαινε μια και δεν φόρτωνε άλλες καρτέλες παρά μόνο με μια προσπαθούσε να συνδεθεί. Πάντως είναι πολύ καλό αυτό που κάνουν με το δωρεάν ίντερνετ. Στην Wind από ότι βλέπω δεν μας συμφέρει σαν πρόγραμμα το ίντερνετ όλη μέρα διότι μετά τα 20μβ σου τρώει αλλά είκοσι 20μβ! Άρα τα ευρώ πάνε συνεφο, πάντως το μίνι όπερα του κινητού είναι φοβερό ! Τρέχει γρήγορα με ότι και ταχύτητα να έχεις και άμα βγάλεις και τις φωτογραφίες ακόμα πιο γρήγορα φορτώνει , υπάρχει κάτι αντίστοιχο για υπολογιστη ;που να μειώνει τον όγκο και να φορτώνει πιο γρήγορα της σελίδες ; χωρίς εικόνες και να φορτώνεις εσυ τις εικόνες που πραγματικά χρειάζεσαι ; επίσης από το safezone του avast μπορούμε να μπούμε χωρίς να κολλήσουμε κάποιον ιό για ποιο ασφαλή συναλλαγή αλλά χωρίς να ψάχνει για αναβαθμίσεις από προγράμματα μόλις μπει στο ίντερνετ υπάρχει τρόπος να το κάνουμε για να μην καταναλώνουμε όγκο άχρηστα ;

 

Εχεις πμ...................................

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote έχει άλλη παγίδα

Αν αγοράσεις τα 120 ή 500 ΜΒ , αυτόματα το internet per day παύει να ισχύει για 30 ημέρες

Αν σου τελειώσουν τα ΜΒ χρεώνει 1ευρώ το ΜΒ . Έχασα 51 ευρώ μέσα σε λίγα λεπτά .

Όταν κοντεύουν να τελειώσουν, έρχεται κάποιο μήνυμα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλά να πω για πακέτα ομιλίας/μηνυμάτων, το what's up είναι πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Όσον αφορά τα MB, μου φαίνεται ότι είστε άδικοι ρε παιδιά. Μπορεί τα 500MB με 5€ να μην είναι ακριβώς αυτό που λέμε φτηνό πακέτο, αλλά προσωπικά με βολεύει το γεγονός πως όσα δε χρησιμοποιήσεις τα μεταφέρεις στον επόμενο μήνα, αρκεί να ανανεώσεις έστω και μία ώρα πριν λήξουν. Δε θες 4G; Τα συντηρείς με 3€ κάθε μήνα, και τα μεταφέρεις εσαεί. Θες πιο πολλά ΜΒ και δώρο; Αγοράζεις 500ΜΒ/5€ και έχεις και 300ΜΒ δώρο για σένα κι άλλα 300ΜΒ για έναν φίλο σου. Μ' αυτά και μ' αυτά, έχω μαζέψει κοντά 2.5GB στο ένα κινητό και 6GB στο άλλο. Ακόμα και ταινία κατεβάζω κάποια στιγμή άμα μου την καρφώσει που λέει ο λόγος, που να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν είσαι σε σημείο με καλό σήμα, μια χαρά σταθερή και σφαιράτη σύνδεση έχεις με την Cosmote. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά να πω για πακέτα ομιλίας/μηνυμάτων, το what's up είναι πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Όσον αφορά τα MB, μου φαίνεται ότι είστε άδικοι ρε παιδιά. Μπορεί τα 500MB με 5€ να μην είναι ακριβώς αυτό που λέμε φτηνό πακέτο, αλλά προσωπικά με βολεύει το γεγονός πως όσα δε χρησιμοποιήσεις τα μεταφέρεις στον επόμενο μήνα, αρκεί να ανανεώσεις έστω και μία ώρα πριν λήξουν. Δε θες 4G; Τα συντηρείς με 3€ κάθε μήνα, και τα μεταφέρεις εσαεί. Θες πιο πολλά ΜΒ και δώρο; Αγοράζεις 500ΜΒ/5€ και έχεις και 300ΜΒ δώρο για σένα κι άλλα 300ΜΒ για έναν φίλο σου. Μ' αυτά και μ' αυτά, έχω μαζέψει κοντά 2.5GB στο ένα κινητό και 6GB στο άλλο. Ακόμα και ταινία κατεβάζω κάποια στιγμή άμα μου την καρφώσει που λέει ο λόγος, που να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν είσαι σε σημείο με καλό σήμα, μια χαρά σταθερή και σφαιράτη σύνδεση έχεις με την Cosmote. ;)

 

ναι εχεις δικιο το καλο με την κοσμοτε στα πακετα ιντερνετ , ειναι οτι ολα μεταφερονται στον επομενο μηνα, και αθροιζονται ειτε ενεργοποιησεις το πακετο των 5 ειτε των 3 ευρω. Ενω αντιστοιχα στην vodafone πρεπει να ενεργοποιησεις ακριβως το ιδιο πακετο για να το κανεις αυτο! . τελος παντων για καποιον που θελει να βλεπει βιντεο απο το youtube πχ καποια σειρα , ή να κατεβασει κατι δεν μπορει φευγουνε ολα τα mb , εκει ειναι το δυσκολο! πρεπει να βρεις wifi ή να τσεκαρεις τον ογκο πριν το κατεβασεις . Παντως επρεπε να υπηρψε τροπος να κατεβαζουμε ταινιες και να βλεπουμε youtube με λιγοτερα mb να καταναλωνονται , διοτι αλλιως το στικακι ειναι μονο για ενημερωση και μαιλ και τσατ , μετα σε κατι πιο βαρυ σου εφαγε τον ογκο και καταναλωθηκε ο ογκος .. οποτε πρεπει να σκεφτεσαι και να κοιτας τον ογκο καθε φορα :-( απορω αυτοι που δεν εχουνε adsl στο σπιτι και εχουνε μονο στικακι τι κανουνε; που δεν τους φτανει ο ογκος; θα μου πειτε δεν κατεβαζουνε ολοι ταινιες ουτε χρησιμοποιουνε πολυ το youtube! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...