Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ενημέρωσα τις επαφες μου οτι το τηλέφωνο μου απο Δευτερα θα ειναι f2g και χαιρετησα.

Οποιος θέλει ακολουθει. Κάποιοι το έκαναν κάποιοι όχι.

 

Το οτι θα βγαλει η wu κάποια προσφορά κάποια στιγμη είναι το μονο σιγουρο. Αλλά εγω θέλω καλές προσφορές 12 μηνες τον χρόνο και όχι μόνο όταν τους ερθει το αυγό στον Κ@λο!

 

Το θέμα δεν είναι αν θα βγάλει η wu προσφορά κάποια στιγμή, το θέμα είναι όντως να καταφέρεις να πείσεις τους φίλους σου να αλλάξουν δίκτυο και να σε ακολουθήσουν. Και αυτό είναι πολύ δύσκολο.

 

ναι υπάρχει με 2,5ευρώ. Αλλά τι να το κανείς όταν έχει διάρκεια χρήσης μια εβδομάδα. Ασύμφορο είναι αλλά και άχρηστο. Εάν το πακέτο ήτανε για ένα μήνα με 2,5ευρώ θα το ενεργοποιούσαν όλοι οι συνδρομητές που δεν βάζουνε κάρτα ή δεν ενεργοποιούν το ασύμφορο πακέτο των εξακοσίων λεπτών και μύνηματών. Αλλά που να το καταλάβει η κόσμοτε αυτό. Το τέλειο είναι στην κίου που με 1ευρώ έχεις τριακόσια λεπτά και με άλλο ένα αλλά 300μυνήματα. Οπότε με 4ευρώ έχει εξακόσια λεπτά και μυνήματα προς όλη την γουίντ. Μην πως να ζητήσουμε από τους γουατσ απ φίλους μας να πάρουν και ένα δεύτερο αριθμό γουίντ και να τους καλούμε εκεί; πολύ καλή λύση αλλά και οικονομική. Τι να πω αυτό είναι μια λύση. Κρατάς τον βασικό αριθμό σου και βάζεις μια κίου και ξεμπερδέψες για να μιλάς οικονομικά με γουίντ. Οπότε αυτοί που έχουνε γουατσ υπ και δεν βάζουνε κάρτα σου κάνουν αναπάντητη και τους πέρνεις στην γουίντ από την κίου. Και όταν αυτοί βάλουνε λεπτά σε παίρνουν εσένα οπότε πάλι μιλάμε οικονομικά και δεν υπάρχει το πρόβλημα επικοινωνίας λόγων χρημάτων.

 

Το συγκεκριμένο πακέτο με τα 2,5Ε δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου. Και γενικά αποφεύγω πακέτα με ημερομηνία λήξης κατώτερη του μήνα. Για μενα, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει ιδανικό πακέτο στη wu. Για μενα που δεν μιλάω πολύ. Θα ήθελα να είχε ένα πακέτο 300'+300sms με 3 ή 4 ευρώ. Δεν νομίζω να έπεφτε και τόσο έξω με κάτι τέτοιο.

 

Όσο για τις προσφορές της q, να τις κάνω τι όταν όλοι μου οι φίλοι έχουν wu? Με ποιόν να μιλήσω 300 λεπτά?? Πάντως, επειδή και στο παρελθόν βγάζει παρόμοιες προσφορές, παρατηρώ ότι έχουν ημερομηνία λήξης, άλλες φορές δηλωμένη άλλες όχι. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ την q με καμία δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις προσφορές της q, να τις κάνω τι όταν όλοι μου οι φίλοι έχουν wu? Με ποιόν να μιλήσω 300 λεπτά?? Πάντως, επειδή και στο παρελθόν βγάζει παρόμοιες προσφορές, παρατηρώ ότι έχουν ημερομηνία λήξης, άλλες φορές δηλωμένη άλλες όχι. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ την q με καμία δύναμη.

 

Δεν συμφωνω με το τελευταιο, χωρις να εχω Q αλλα παρατηρωντας την πορεια της χρονια τωρα, μπορω να πω οτι ειναι η πιο αξιοπιστη καρτοκινητη. Και οι προσφορες που βγαζει του τυπου δωρεαν λεπτα κ sms ειναι για ενα χρονο σχεδον παντα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν θα βγάλει η wu προσφορά κάποια στιγμή, το θέμα είναι όντως να καταφέρεις να πείσεις τους φίλους σου να αλλάξουν δίκτυο και να σε ακολουθήσουν. Και αυτό είναι πολύ δύσκολο.

 

 

 

Το συγκεκριμένο πακέτο με τα 2,5Ε δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ μου. Και γενικά αποφεύγω πακέτα με ημερομηνία λήξης κατώτερη του μήνα. Για μενα, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει ιδανικό πακέτο στη wu. Για μενα που δεν μιλάω πολύ. Θα ήθελα να είχε ένα πακέτο 300'+300sms με 3 ή 4 ευρώ. Δεν νομίζω να έπεφτε και τόσο έξω με κάτι τέτοιο.

 

Όσο για τις προσφορές της q, να τις κάνω τι όταν όλοι μου οι φίλοι έχουν wu? Με ποιόν να μιλήσω 300 λεπτά?? Πάντως, επειδή και στο παρελθόν βγάζει παρόμοιες προσφορές, παρατηρώ ότι έχουν ημερομηνία λήξης, άλλες φορές δηλωμένη άλλες όχι. Δεν μπορώ να εμπιστευτώ την q με καμία δύναμη.

 

Ρε παιδιά δεν είναι ότι δεν ρίχνει τις τιμές γιατί θα πέσει έξω....απλά θα ΠΕΣΕΙ το δίκτυο. Θα γονατίσει με τόσους wu που έχει μαζέψει να μιλάνε πολλή ώρα σχεδόν τσάμπα, από ό,τι όλοι οι άλλοι καρτοκινητοί/συμβολαιούχοι..... Ξέρει οτι δεν πρόκειται να φύγετε εύκολα, για αυτό ανεβαζει τις τιμές ώστε και να βγάλει κάτι παραπάνω από την αύξηση(από όσους πληρώσουν τα νέα πακέτα) και να μην επιβαρύνεται το δίκτυο, ώστε να γονατίζει... Περισσότερο κίνηση ισορροπίας του δικτύου την θεωρώ την αύξηση, παρά αισχροκέρδιας! Γιατί αν το γονατίσετε εσείς με "τσάμπα" προσφορές, θα λακίσουν οι υπόλοιποι καρτοκινητοί και συμβολαιούχοι (και θα πάνε στους απέναντι), και που στο κάτω κάτω δεν σχηματίζουν και τόσο ισχυρό κοινωνικό δίκτυο αναλογικά με τους wu, ώστε να κάτσουν να ανεχθούν ένα προβληματικό δίκτυο με κάθε κόστος, όπως κάνουν οι wu γιατί έχουν αυτοεγκλωβιστεί.....

 

Δεν συμφωνω με το τελευταιο, χωρις να εχω Q αλλα παρατηρωντας την πορεια της χρονια τωρα, μπορω να πω οτι ειναι η πιο αξιοπιστη καρτοκινητη. Και οι προσφορες που βγαζει του τυπου δωρεαν λεπτα κ sms ειναι για ενα χρονο σχεδον παντα.

 

Και εγώ δεν έχω Κιου, αλλά όλοι βλέπουν τις διαφημίσεις της. Πραγματικά η πιο οικονομική καρτοκινητή αν έχεις κοινωνικό περίγυρο wind/q. Μην λέμε και μπούρδες λόγω παρωπίδων!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

@greeksalad

 

Με τέτοιες τιμές έχει τεράστια κέρδη που εύκολα αναβαθμίζει το δίκτυο της άλλα δεν κάνει προτιμάει να χρεώνει χρυσαφί το λίγο.

 

Και να κόψουν τις διαφημίσεις με 42Mbs download αν δεν θέλουν να βαραίνουν το δίκτυο τους γιατί έχει ώρες που ούτε 5kbps δεν πιανει το 3.5G full http://64.19.142.12/www.myphone.gr/forum/image/smilies/mad.gif

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

@greeksalad

 

Με τέτοιες τιμές έχει τεράστια κέρδη που εύκολα αναβαθμίζει το δίκτυο της άλλα δεν κάνει προτιμάει να χρεώνει χρυσαφί το λίγο.

 

Και να κόψουν τις διαφημίσεις με 42Mbs download αν δεν θέλουν να βαραίνουν το δίκτυο τους γιατί έχει ώρες που ούτε 5kbps δεν πιανει το 3.5G full http://64.19.142.12/www.myphone.gr/forum/image/smilies/mad.gif

 

ακριβως. Οταν μπουκωνει το δικτυο σου το αναβαθμιζεις. Δεν αδιαφορεις γιαυτο επειδη εχεις μαζεψει πολλα λεφτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. Οταν μπουκωνει το δικτυο σου το αναβαθμιζεις. Δεν αδιαφορεις γιαυτο επειδη εχεις μαζεψει πολλα λεφτα

 

Γερμανοί...;)

Link to comment
Share on other sites

Στην cosmoκαρτα στον τιμοκαταλογο λεει το εξης:

 

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ελάχιστος χρόνος χρέωσης ανά κλήση 60 δευτερόλεπτα.

 

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 23%

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Στην cosmoκαρτα στον τιμοκαταλογο λεει το εξης:

 

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Ελάχιστος χρόνος χρέωσης ανά κλήση 60 δευτερόλεπτα.

 

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 23%

 

αρα χρεωνεσε κατευθειαν 0,01 ευρω για το πρωτο λεπτο και μετα ανα δευτερολεπτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα χρεωνεσε κατευθειαν 0,01 ευρω για το πρωτο λεπτο και μετα ανα δευτερολεπτο.

 

Υπερβολικό μου φαίνεται ρε παιδιά! Μάλλον λάθος copy paste! Ε εντάξει ας δοκιμάσει κάποιος να μιλήσει 61 δεύτερα να δούμε από περιέργεια! Δεν κοστίζει δα και τίποτα!

Στην Βόνταφον πάντως στο 1 λεπτό το λεπτό στο 61 δευτερόλεπτο πέφτει ταρίφα και πληρώνεις σύνολο 0.02€.

Απλά για το @@@@ δοκιμάστε και πείτε μας να μην μείνουμε με την περιέργεια!:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό μου φαίνεται ρε παιδιά! Μάλλον λάθος copy paste! Ε εντάξει ας δοκιμάσει κάποιος να μιλήσει 61 δεύτερα να δούμε από περιέργεια! Δεν κοστίζει δα και τίποτα!

Στην Βόνταφον πάντως στο 1 λεπτό το λεπτό στο 61 δευτερόλεπτο πέφτει ταρίφα και πληρώνεις σύνολο 0.02€.

Απλά για το @@@@ δοκιμάστε και πείτε μας να μην μείνουμε με την περιέργεια!:happy::happy::happy:

 

φιλε greeksalad νομιζω οτι ισχυει αυτο που εγραψε ο φιλος. 65 δευτερολεπτα και αφαιρεσε ενα λεπτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε greeksalad νομιζω οτι ισχυει αυτο που εγραψε ο φιλος. 65 δευτερολεπτα και αφαιρεσε ενα λεπτο

 

:) Καλό για την Κοσμοτέ τότες!!! Η βόνταφον πάντως τις κρύβει τις αναλυτικές πληφορίες για την χρέωση στο σάιτ της!!:p Δοκίμασα μόλις τώρα την κόκκινη και εγώ για 65 δεύτερα και αφαίρεσε 2 λεπτά του ευρώ! Αμ για αυτο τις κρύβει τις αναλυτικές χρεώσεις!

Ρε τι ανακαλύψαμε!!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:) Καλό για την Κοσμοτέ τότες!!! Η βόνταφον πάντως τις κρύβει τις αναλυτικές πληφορίες για την χρέωση στο σάιτ της!!:p Δοκίμασα μόλις τώρα την κόκκινη και εγώ για 65 δεύτερα και αφαίρεσε 2 λεπτά του ευρώ! Αμ για αυτο τις κρύβει τις αναλυτικές χρεώσεις!

Ρε τι ανακαλύψαμε!!! :lol::lol::lol:

 

στην κοκκινη προπληρωνεις ολο το λεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο. η κοσμοτε εχει πιο δικαιες χρεωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aντε οι κοκκινοι να πρασινισουν να βαλουν και ενα voip gsm gateway να γινουν ανθρωποι και αυτοι :)
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Aντε οι κοκκινοι να πρασινισουν να βαλουν και ενα voip gsm gateway να γινουν ανθρωποι και αυτοι :)

 

αν πρασινισουν και στην ποιοτητα κλησεων τοτε ειμαστε για κλαματα. 1000 φορες να μεινουν ετσι οπως ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

η κοσμοτε εχει πιο δικαιες χρεωσεις

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!

 

Aντε οι κοκκινοι να πρασινισουν να βαλουν και ενα voip gsm gateway να γινουν ανθρωποι και αυτοι :)

 

Τι είναι αυτό και σε τι βοηθάει;

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!!!

 

 

 

Τι είναι αυτό και σε τι βοηθάει;

 

 

Aυτο εδω βοηθαει σε πολλα αμα ξερεις να το χρησιμοποιησεις δηλαδη σε βγαζει εξω με πολυ χαμηλες χρεωσεις voip + 1λεπτο /λεπτο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GoIP-VOIP-Gateway-GSM-Converter-SIP-IP-Phone-Adapter-/270780716189?pt=UK_Computing_Networking_SM&hash=item3f0bc9d49d

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

ακριβως. Οταν μπουκωνει το δικτυο σου το αναβαθμιζεις. Δεν αδιαφορεις γιαυτο επειδη εχεις μαζεψει πολλα λεφτα

 

θεωρητικά έχεις δίκιο, πρακτικά (στην ελλαδα) εχεις αδικο. Εαν η κοσμοτε αναβαθμισει το δικτυο της, θα κλεισουν οι αλλες 2 ('οι αλλες 2' = συνεργατες). Το καρτελ καλα κρατεί... Και οι 3 εχουν πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα, ωστε να μοιραζονται την πελατεια (win-win situation).

 

Ακομη και η wind ή η vodafone να παρει το 50%, και το καλυτερο σημα να εχει, θα βρεθει καποιο ελαττωμα, ωστε να παιρνουν μεριδιο και οι αλλοι δυο. Στην ελλαδα, ο ανταγωνιστης τον νοιαζει να κανει κακο στον αλλο, παρα να γινει καλυτερος ο ιδιος... Και οι 3 εχουν παρανομες κεραιες, και που και που καρφωνουν ο ενας τον αλλο.

 

Δε θα υπαρξει ποτέ μια ολοκληρωμενη εταιρια κινητης στην ελλαδα ( οσο τουλαχιστον υπαρχει η ΕΕΤΤ... )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ξέρατε οτι η cosmote ακομη χρεώνει τις sim του whats up;:wacko:

Πήγα σε έναν Γερμανο να πάρω μια whats up (επειδη δεν υπάρχει πουθενα σχεδόν frog που ήθελα) για να κάνω την αλλαγή πακέτου.

Το οτι ο Γερμανος ενώ εμφανίζεται σαν διανομέας frog δεν φέρνει το γνωρίζετε φαντάζομαι. Στο σαιτ του frog τον δίνουν σαν συνεργάτη βέβαια...ενω στα καταστηματα του σου λένε οτι ουδέποτε έφεραν frog και σε σπρώχνουν σε whats up.:X

 

Τελοσπάντων πάω να κάνω ταυτοποίηση το νούμερο και αφου τελειώνουμε μου λέει η κοπέλα οτι ειναι 5 ευρω για την sim.

Καλόμαθα με wind και Vodafone τόσο καιρό (που δίνουν δωρεάν τις σιμ με μια απλή ταυτοποίηση και χωρίς σέντ) και ξέχασα τα νταβατζηλίκια της cosmote.

 

Τελικά για πόσο μ@!@κ€$ περνάει η cosmote τους χρήστες whats up; Χρέωση με το καλημέρα!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, το ξέρατε οτι η cosmote ακομη χρεώνει τις sim του whats up;:wacko:

Πήγα σε έναν Γερμανο να πάρω μια whats up (επειδη δεν υπάρχει πουθενα σχεδόν frog που ήθελα) για να κάνω την αλλαγή πακέτου.

Το οτι ο Γερμανος ενώ εμφανίζεται σαν διανομέας frog δεν φέρνει το γνωρίζετε φαντάζομαι. Στο σαιτ του frog τον δίνουν σαν συνεργάτη βέβαια...ενω στα καταστηματα του σου λένε οτι ουδέποτε έφεραν frog και σε σπρώχνουν σε whats up.:X

 

Τελοσπάντων πάω να κάνω ταυτοποίηση το νούμερο και αφου τελειώνουμε μου λέει η κοπέλα οτι ειναι 5 ευρω για την sim.

Καλόμαθα με wind και Vodafone τόσο καιρό (που δίνουν δωρεάν τις σιμ με μια απλή ταυτοποίηση και χωρίς σέντ) και ξέχασα τα νταβατζηλίκια της cosmote.

 

Τελικά για πόσο μ@!@κ€$ περνάει η cosmote τους χρήστες whats up; Χρέωση με το καλημέρα!:mad:

 

Δεν νομίζω καμία εταιρία να δίνει sim (καινούρια σύνδεση) τσάμπα.. 5 ευρώ έχουν όλες πλέον.. Κι επίσης η cosmote - what's up έχει τις καλύτερες προσφορές.. Καμία άλλη δεν έχει βγάλει σαν σύνολο αυτά που έχει βγάλει η cosmote.. Και μην ξεχνάμε ότι η what's up μας ενώνει :p χαχαχα

Έχει γεμίσει ο κόσμος what's up.. Τυχαίοοοο???? :D :D :D

 

_____________

Υπηρεσιες SEO

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω καμία εταιρία να δίνει sim (καινούρια σύνδεση) τσάμπα.. 5 ευρώ έχουν όλες πλέον.. Κι επίσης η cosmote - what's up έχει τις καλύτερες προσφορές.. Καμία άλλη δεν έχει βγάλει σαν σύνολο αυτά που έχει βγάλει η cosmote.. Και μην ξεχνάμε ότι η what's up μας ενώνει :p χαχαχα

Έχει γεμίσει ο κόσμος what's up.. Τυχαίοοοο???? :D :D :D

 

_____________

Υπηρεσιες SEO

 

Είτε το πιστεύεις είτε όχι, ειναι πραγματικότητα.

Πριν κάποιους μηνες παραγγειλα μια κάρτα vodafone καρτοκινητης και ήρθε σπίτι μου εντελώς δωρεάν απο εδω:

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

 

και προχτές πήρα μια f2g απο κατάστημα wind αυτοπροσώπως και μου χρέωσαν 0 (ολογράφως ΜΗΔΕΝ) ευρώ! Επίσης έδιναν δωρεάν και τις Q.

 

Για ποιον λόγο να σου πω ψέματα;

Αφου το γράφω γιατί μου έκανε εντύπωση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω καμία εταιρία να δίνει sim (καινούρια σύνδεση) τσάμπα.. 5 ευρώ έχουν όλες πλέον.. Κι επίσης η cosmote - what's up έχει τις καλύτερες προσφορές.. Καμία άλλη δεν έχει βγάλει σαν σύνολο αυτά που έχει βγάλει η cosmote.. Και μην ξεχνάμε ότι η what's up μας ενώνει :p χαχαχα

Έχει γεμίσει ο κόσμος what's up.. Τυχαίοοοο???? :D :D :D

 

_____________

Υπηρεσιες SEO

 

κανεις λαθος οι αλλες δυο δινουν τζαμπα τις καρτες. Μαλιστα η βονταφον στην φερνει και σπιτι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...