Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι στο καλο?δεν μπορω να καλεσω το 1330 αν δεν εχω καρτα??και γενικα πως μαθαινω ποσα λεπτα ομιλιας και μηνυματα μου μενουν απο την "προσφορα" του call them all?

επισης ειχα εναν κωδικο reload it και τον ειχα ξεχασει.νομιζα οτι ειδοποιουν πριν περασει η βδομαδα ωστε να τον βαλεις αν το εχεις ξεχασει..

Οντος αν δεν έχεις κάρτα δεν μπορείς να καλέσεις το 1330. για το υπόλοιπο πρέπει να στείλεις την λέξη υπόλ στο 1313 και αν σου πει η υπηρεσία δεν βρέθηκε γράψε ypol στο 1313. Τέλος άμα δεν θυμάσαι τους κωδικούς στο reload it στείλε το μήνυμα CODES στο 1313.

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

Οντος αν δεν έχεις κάρτα δεν μπορείς να καλέσεις το 1330. για το υπόλοιπο πρέπει να στείλεις την λέξη υπόλ στο 1313 και αν σου πει η υπηρεσία δεν βρέθηκε γράψε ypol στο 1313. Τέλος άμα δεν θυμάσαι τους κωδικούς στο reload it στείλε το μήνυμα CODES στο 1313.

 

 

Δεν μαφηνει καν να στειλω στο 1313..

Το βρισκω τουλαχιστον τραγικο να πρεπει να βαλεις καρτα για να δεις ποσα λεπτα ομιλιας σου μενουν απο την προσφορα..

Ντροπη σου κοσμοτε.

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μαφηνει καν να στειλω στο 1313..

Το βρισκω τουλαχιστον τραγικο να πρεπει να βαλεις καρτα για να δεις ποσα λεπτα ομιλιας σου μενουν απο την προσφορα..

Ντροπη σου κοσμοτε.

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

Πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 12 λεπτά μέσα στην κάρτα για να στέιλεις (δεν σε χρεώνει την αποστολή στο 1313) αλλά το σύστημα βάζει φραγή απο μόνο του άμα το υπόλοιπο σου έχει πέσει κάτω απο 12 λεπτά.

Edited by pantierakos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 12 λεπτά μέσα στην κάρτα για να στέιλεις (δεν σε χρεώνει την αποστολή στο 1313) αλλά το σύστημα βάζει φραγή απο μόνο του άμα το υπόλοιπο σου έχει πέσει κάτω απο 12 λεπτά.

 

 

Δεν ειναι λιγο μλκια απο τη στιγμη που μπορεις να κανεις κληση ακομα και με - υπολοιπο στην καρτα σου;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο μλκια απο τη στιγμη που μπορεις να κανεις κληση ακομα και με - υπολοιπο στην καρτα σου;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι...

Συμφωνώ! όπως και η χρέωση στην εξυπηρέτηση πελατών!

Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote my account μπορείς να γραφτείς και σαν χρήστης καρτοκινητής ή είναι μόνο για συμβόλαια?
Link to comment
Share on other sites

Στο cosmote my account μπορείς να γραφτείς και σαν χρήστης καρτοκινητής ή είναι μόνο για συμβόλαια?

 

εγω που το δοκιμασα τωρα μπορεσα κανονικα. Αλλα οταν πηγα να γραψω τα στοιχεια μου το αφμ και τον α.τ. και μετα εβαζα το κινητο μου παταγα αποστολη αιτησης και μου ελεγε οτι ο αριθμος ειναι λαθος. ενω ητανε σωστος; γιατι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω που το δοκιμασα τωρα μπορεσα κανονικα. Αλλα οταν πηγα να γραψω τα στοιχεια μου το αφμ και τον α.τ. και μετα εβαζα το κινητο μου παταγα αποστολη αιτησης και μου ελεγε οτι ο αριθμος ειναι λαθος. ενω ητανε σωστος; γιατι; .

 

Διότι αν μπεις με τα στοιχεία σου στο cosmote.gr και κάνεις login και στην συνέχεια πας στο MY COSMOTE και θελήσεις να ενεργοποιήσεις το My Account θα σου βγάλει το παρακάτω μήνυμα "Σας ενημερώνουμε ότι δεν είναι διαθέσιμη η δυνατότητα διαχείρισης καρτοκινητών συνδέσεων από το COSMOTE My Account. Για την εξυπηρέτηση των καρτοκινητών σας συνδέσεων επικοινωνήστε με την Εξυπηρέτηση Πελατών της COSMOTE".

Link to comment
Share on other sites

Διότι αν μπεις με τα στοιχεία σου στο cosmote.gr και κάνεις login και στην συνέχεια πας στο MY COSMOTE και θελήσεις να ενεργοποιήσεις το My Account θα σου βγάλει το παρακάτω μήνυμα "Σας ενημερώνουμε ότι δεν είναι διαθέσιμη η δυνατότητα διαχείρισης καρτοκινητών συνδέσεων από το COSMOTE My Account. Για την εξυπηρέτηση των καρτοκινητών σας συνδέσεων επικοινωνήστε με την Εξυπηρέτηση Πελατών της COSMOTE".

 

αρα δεν αφορα συνδρομητες καρτοκινητου ακομα η υπηρεσια αυτη . οκ σε ευχαριστω . αρα μονο η βοντα εχει την δυνατοτητα ενημερωσης υπολοιπου και μβ ιντερνετ καθως και για τον δωρεαν χρονο ομιλιας και μυνηματων μεσω ιντερνετ. επισης παρατηρησα οτι η βονταφον μπορεις να ενεργοποιησεις πακετα μεσω ιντερνετ και μεσω του my account!. μπραβο βονταφον!!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε σχετικη ερωτηση προς την κοσμοτε ελαβα και εγω σημερα την ιδια απάντηση οτι "επί του παρόντος η είσοδος στην εφαρμογή My Account δεν είναι εφικτή για τους κατόχους καρτοκινητής σύνδεσης"

βέβαια νομιζω οτι η συγκεκριμενη κατασταση εχει αρκετο καιρο που συμβαινει,από λίγο πριν την εναρξη ταυτοποίησης καρτοκινητών. Πριν,λειτουργούσε κανονικά και για τα καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Σε σχετικη ερωτηση προς την κοσμοτε ελαβα και εγω σημερα την ιδια απάντηση οτι "επί του παρόντος η είσοδος στην εφαρμογή My Account δεν είναι εφικτή για τους κατόχους καρτοκινητής σύνδεσης"

βέβαια νομιζω οτι η συγκεκριμενη κατασταση εχει αρκετο καιρο που συμβαινει,από λίγο πριν την εναρξη ταυτοποίησης καρτοκινητών. Πριν,λειτουργούσε κανονικά και για τα καρτοκινητά.

 

Ακριβώς αυτό ισχύει. Η υπηρεσία λειτουργούσε κανονικά μέχρι τότε. Την είχα και εγώ με κοσμοκαρτα. Όμως στάματησε να λειτουργεί. Υποτίθεται ότι θα φτιαχνόταν μόλις έληγε η ταυτοποίηση. Αλλά αυτό δεν έγινε και μέχρι σήμερα δεν έχει φτιαχτει. Το μίνιμουμ είναι να έχεις καρτοσυμβόλαιο, στο οποίο λειτουργεί και φυσικά κανονικό συμβόλαιο. Μεγάλο λάθος της κοσμοτε που το έκοψε...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό ισχύει. Η υπηρεσία λειτουργούσε κανονικά μέχρι τότε. Την είχα και εγώ με κοσμοκαρτα. Όμως στάματησε να λειτουργεί. Υποτίθεται ότι θα φτιαχνόταν μόλις έληγε η ταυτοποίηση. Αλλά αυτό δεν έγινε και μέχρι σήμερα δεν έχει φτιαχτει. Το μίνιμουμ είναι να έχεις καρτοσυμβόλαιο, στο οποίο λειτουργεί και φυσικά κανονικό συμβόλαιο. Μεγάλο λάθος της κοσμοτε που το έκοψε...

 

απο οσο ειχα διαβασει παλια η συγκεκριμενη υπηρεσια μπορουσες να δεις ονλινε τις κινησεις του καρτοκινητου σου σαν αναλυτικο λογαριασμο κατι που δεν υπαρχει στην βονταφον στο αντιστοιχο my account.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, θα θελα να κανω και γω μια ερώτηση. Θέλω να μεταβώ απο what's up σε καρτοσυμβόλαιο. Εκτός απο το χρόνο ομιλίας που έχω στο what's up θα μεταφερθούν και τα mb που έχω;
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα νευρα μου με τη κοσμοτε!καθε μερα μου τρωει 1 ευρω για ιντερνετ!και το χειροτερο ειναι οτι μπαινω με wifi!δηλαδη με το που κανει .ς προσβαση κατα λαθος εστω στο ιντερνετ σου τρωει μοναδες!ελεος δεν εχω λεφτα ρε σεισ να παιρνω συνεχεια καρτες!και το αλλο οταν κανω ανανεωση με 5 ευρω δεν δινει κανενq δωρο χρονο ομιλιας πια οπως παλια(μονο το reloaded)!σκεφτομαι σοβαρα για φορητοτητα στη wind!ελεος!
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα νευρα μου με τη κοσμοτε!καθε μερα μου τρωει 1 ευρω για ιντερνετ!και το χειροτερο ειναι οτι μπαινω με wifi!δηλαδη με το που κανει .ς προσβαση κατα λαθος εστω στο ιντερνετ σου τρωει μοναδες!ελεος δεν εχω λεφτα ρε σεισ να παιρνω συνεχεια καρτες!και το αλλο οταν κανω ανανεωση με 5 ευρω δεν δινει κανενq δωρο χρονο ομιλιας πια οπως παλια(μονο το reloaded)!σκεφτομαι σοβαρα για φορητοτητα στη wind!ελεος!

 

Δοκίμασε το Frog... και διπλάσιο χρόνο στην ανανέωση ..και μακράν καλύτερες τιμές

και θα κρατήσεις και το νούμερο σου..

 

Οποτε να σου τρώει απο το τσάμπα ..αν δεν βγάλεις άκρη..

Αλλιως φύγε...Να πας αλλού να παίξεις (MAGNUM)

Link to comment
Share on other sites

αυτο που κανει η κοσμοτε ειναι απαραδεκτο!σκεφτομαι σοβαρα να φυγω ειλικρινα!ρε παιδια εχω χασει πολλα 1 ευρω!πολλα ομως!
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία Internet Day Pass είναι κατάλληλη αν κάνεις περιστασιακή χρήση, κυρίως για απλό σερφάρισμα στο Internet.

 

Αν θέλεις να σερφάρεις στο Internet από το κινητό σου, να στέλνεις και να λαμβάνεις e-mail, να κατεβάζεις περιεχόμενο και να χρησιμοποιείς εφαρμογές τύπου You Tube συχνά ή σε καθημερινή βάση είναι προτιμότερο να επιλέξεις το πακέτο Internet On The Phone 60 για να έχεις 60 MB το μήνα μόνο με 3€.

 

 

Παρε ενα πακετάκι ..και ετσι θα το λύσεις το πρόβλημα σου..πιστεύω...

η πάρε το CC να σε βγάλουν απο την υπηρεσία

η βγαλε τις ρυθμίσεις cosmote internet απο το κινητό σου

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

αυτο που κανει η κοσμοτε ειναι απαραδεκτο!σκεφτομαι σοβαρα να φυγω ειλικρινα!ρε παιδια εχω χασει πολλα 1 ευρω!πολλα ομως!

 

Το σενάριο του να φταις εσύ και όχι η cosmote, πάντως δεν σου έχει περάσει απο το μυαλο ε?

 

bad news for you: σε οποια εταιρία και να πας το ιδιο "απαράδεκτη" θα είναι, γιατί το λάθος είναι σε σένα :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα μύνημα ότι μπορώ να κατανάλωσω 100μυνήματα προς όλα τα δίκτυα μέχρι την κυριακή το βράδυ. Καλά σε αυτό το κινητό βρήκανέ να μου στείλουνε που δεν το χρησιμοποιώ; . Δεν γινότανε στην βονταφον που είναι το βασικό μου νούμερο . Άχρηστη προσφορά εάν ήτανε ίντερνετ θα το χρησιμοποιούσα. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα μύνημα ότι μπορώ να κατανάλωσω 100μυνήματα προς όλα τα δίκτυα μέχρι την κυριακή το βράδυ. Καλά σε αυτό το κινητό βρήκανέ να μου στείλουνε που δεν το χρησιμοποιώ; . Δεν γινότανε στην βονταφον που είναι το βασικό μου νούμερο . Άχρηστη προσφορά εάν ήτανε ίντερνετ θα το χρησιμοποιούσα.

 

Aπό το μήνυμα που έστειλαν νομίζω πως είναι μόνο για το Σ/Κ και όχι από Παρασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Aπό το μήνυμα που έστειλαν νομίζω πως είναι μόνο για το Σ/Κ και όχι από Παρασκευή.

 

εστειλα μυνημα στο 1313 γραφοντας sms υπ και μου ηρθε απαντηση οτι εχω 100μυνηματα προς ολα τα δικτυα και μπορω να τα καταναλωσω μεχρι την κυριακη αρα απο εκεινη την ημερα που ελαβα το μυνημα μεχρι την κυριακη μπορω να καταναλωσω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα μύνημα ότι μπορώ να κατανάλωσω 100μυνήματα προς όλα τα δίκτυα μέχρι την κυριακή το βράδυ. Καλά σε αυτό το κινητό βρήκανέ να μου στείλουνε που δεν το χρησιμοποιώ; . Δεν γινότανε στην βονταφον που είναι το βασικό μου νούμερο . Άχρηστη προσφορά εάν ήτανε ίντερνετ θα το χρησιμοποιούσα.

Μου το έστειλαν και εμένα..δεν νομίζω να είναι μόνο από παρασκευή...γιατί εμένα ήρθε χθες...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

μιας και μου εκλεψαν το κινητο σκεφτομαι να κανω εναν καινουριο αρι8μο whats up,

απλα εχω μια απορια επειδη εγω εβαζα μια 5ευρη καρτα και ειμουν κομπλε με τα 300' +300 sms αν ενεργοποιησω μια νεα καρτα θα παιρνω και αυτα τα δωρακια και αν ναι πως θα την ενεργοποιησω την υπηρεσια γιατι δεν θυμαμαι :P

Link to comment
Share on other sites

Πως στον :&-'_-"+*(--_ μπορω να μαθω τα λεπτα που εχω ακομα διαθεσιμα και τα μηνυματα απο την προσφορα κολ δεμ ολ 600?

Μα ειναι δυνατον να θελω να βαλω παλι την προσφορα και να μου λεει δεν γινεται γιατι εχω ακομα λεπτα ομιλιας απο προηγουμενη προσφορα?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...