Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα "προσφορά" (?) από το what's up .....

 

Tο CALL THEM ALL 600 σου δίνει επιπλέον ΔΩΡΟ 300 SMS και έτσι μόνο με 5€ έχεις και 600 λεπτά και 300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP, για ένα μήνα!

Κάλεσε τώρα δωρεάν στο 1330 ή στείλε δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1313.

Το επιπλέον δώρο των 300 SMS ισχύει για ενεργοποιήσεις της υπηρεσίας μέχρι 15/09/2011.

 

Προσφορά What's up

Αυτό μου το είπε και ο υπάλληλος σήμερα που πήγα να κάνω ανανέωση αν και έχω το Plus...τελείωσε το υπόλοιπο της κάρτας και για να κάνω εφαρμογή του δώρου πρέπει να βάλω 6 ευρώ πλέον (φαπα)

 

Με το που καταργήσουν το plus (αν)...ΓΕΙΑ ΣΑΣ !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανείς πως βλέπω συνολικά τι υπόλοιπα έχω απο το reload it? είτε αυτά είναι mb είτε είναι mms?

 

Ψαχνομαι άλλα δεν βρίσκω κάτι

Το θεωρώ απαράδεκτο να μην υπάρχει τρόπος να βλέπεις τι σου έχει απομείνει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανείς πως βλέπω συνολικά τι υπόλοιπα έχω απο το reload it? είτε αυτά είναι mb είτε είναι mms?

 

Ψαχνομαι άλλα δεν βρίσκω κάτι

Το θεωρώ απαράδεκτο να μην υπάρχει τρόπος να βλέπεις τι σου έχει απομείνει.

 

Για υπολοιπο mms στελνουμε mms στο 1313, για υπολοιπο mb στελνουμε info στο 1313, για δωρεαν λεπτα προς wu Υ στο 1313 επισης και για μνματα ειτε προς w.u. ειτε προς ολα τα δικτυα SMS ΥΠ στο 1313.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά και λόγω δουλειάς κατάλαβα ότι τελικά ΔΕΝ συμφέρει άλλο να έχεις whatsup εκτός αν ΔΕΝ μιλάς υπερβολικά!!!Μέχρι τώρα έβαζα κάθε μήνα το λιγότερο(σπάνια) 15€ και το περισσότερο 25-30€!Η μεγάλη πλειοψηφία αυτών που μιλάω έχει WU και επίσης ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ έχουν cosmote(σύνδεση/κάρτα κ.α.)!Έτσι κατέληξα στην μετατροπή σε Cosmote Απεριόριστα 25 (πάει 28€ με τους φόρους) αλλά την επιδότηση των 60€ να μου την περάσει σαν έκπτωση στο πάγιο!Άρα καθαρά δίνω κάθε μήνα 25€ και έχω:

1500 Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

50 Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500 Δωρεάν SMS προς COSMOTE

30 Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

100 Δωρεάν MB

 

και έχω άμεσα ενημέρωση και μέσω μηνύματος και μέσω e-bill!!!

 

Με λίγα λόγια λέω το εξής αφού τελείωσαν οι προσφορές και ισχύει για όλες τις εταιρείες.......δείτε με τι εταιρεία μιλάτε κυρίως και πολύ και γυρίστε το σε σύνδεση ειδικά αν είστε στο ίδιο στυλ με μένα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι λύση όμως... Είναι το αποτέλεσμα των κινήσεων της cosmote και της κάθε άλλης εταιρίας... Τερματισμός των προσφορών για να πάει η συνδρομητική βάση στη λύση της σύνδεσης συμβολαίου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά και λόγω δουλειάς κατάλαβα ότι τελικά ΔΕΝ συμφέρει άλλο να έχεις whatsup εκτός αν ΔΕΝ μιλάς υπερβολικά!!!Μέχρι τώρα έβαζα κάθε μήνα το λιγότερο(σπάνια) 15€ και το περισσότερο 25-30€!Η μεγάλη πλειοψηφία αυτών που μιλάω έχει WU και επίσης ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ έχουν cosmote(σύνδεση/κάρτα κ.α.)!Έτσι κατέληξα στην μετατροπή σε Cosmote Απεριόριστα 25 (πάει 28€ με τους φόρους) αλλά την επιδότηση των 60€ να μου την περάσει σαν έκπτωση στο πάγιο!Άρα καθαρά δίνω κάθε μήνα 25€ και έχω:

1500 Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

50 Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500 Δωρεάν SMS προς COSMOTE

30 Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

100 Δωρεάν MB

 

και έχω άμεσα ενημέρωση και μέσω μηνύματος και μέσω e-bill!!!

 

Με λίγα λόγια λέω το εξής αφού τελείωσαν οι προσφορές και ισχύει για όλες τις εταιρείες.......δείτε με τι εταιρεία μιλάτε κυρίως και πολύ και γυρίστε το σε σύνδεση ειδικά αν είστε στο ίδιο στυλ με μένα!

 

τελικα ποσο θα σου ερχετε ο λογαριασμος στο συμβολαιο; με την εκπτωση στο λογαριασμο των 60 ευρω; μπορει να συμφερει περισσοτερο . σε καθε περιπτωση ειναι πολλα τα λεφτα καθε μηνα εαν δεν κανεις συνεχομενη χρηση στο κινητο σου, γενικα θελει προσοχη το συμβολαιο για να μην σου ερθει μεγαλο παγιο. εγω σκεφτομαι να κανω το what's up σε φρογκ διοτι εχει διπλασιο χρονο ομιλιας διοτι μονο για το πακετο ιντερνετ το χρησιμοποιω και για κανενα αλλο λογο το μονο που θα χασω ειναι τα 60 μβ ιντερνετ του reload για αυτο το σκεφοτομαι εξαλου ειναι τελειως ασυμφορα τα πακετα .και ιδιαιτερα τωρα που τα 1200λεπτα και μυνηματα στην βοντα με 7€ προς cu καταργουνται και θα υπαρχει πακετο παλι με 7 ευρω που θα δινει 600 λεπτα και μυνηματα . κατα την γνωμη μου μειωνουμε την επικοινωνια μεσω κινητου οσον αφορα την κλησεις και τα λεμε με μυνηματα κυριως διοτι συμφερει περισσοτερο. ή κανουμε αναπαντητες να μας περνουνε οι αλλοι που εχουνε λεπτα και χρησιμοποιουμαι πακετο ιντερνετ και τα λεμε μεσω facebook. συμφερει περισσοτερο το facebook διοτι δεν χρεωνεται και ειναι τζαμπα δεν εχουμε να χασουμε τιποτα να το δοκιμασουμε. [

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι δυνατόν;... Τι σκέφτονται εκεί στην Cosmote; Έχω ένα νούμερο What's Up. Το απόγευμα ζήτησα ενημερωτικό υπολοίπου και είχα 516ΜΒ υπόλοιπο για το πακέτο Internet On The Phone μέχρι 23/7. Ξαφνικά πριν από λίγο μού έρχεται μήνυμα ότι το πακέτο μου έληξε. Είχα βάλει δώρο 60ΜΒ με κωδικό Reload It, ο οποίος όμως δεν ήταν να λήξει ακόμα, δηλαδή δεν είχε περάσει η μία εβδομάδα. Αλλά και πάλι, και να έληγαν τα 60ΜΒ του δώρου, είναι λόγος να μου ακυρώσει και τα υπόλοιπα που πλήρωσα πριν από λίγες μέρες (3-4 πακέτα των 3€ αν θυμάμαι καλά), που βιάστηκα να προλάβω τη λήξη της προσφοράς των 120ΜΒ; Αν δεν είναι αυτό ΚΛΟΠΗ και ΑΠΑΤΗ, τι είναι;

 

Και επιπλέον, δεν απαντούν ποτέ στην εξυπηρέτηση πελατών. :mad:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και μένα πριν από λίγο το εξής μήνυμα: Το πακέτο των δωρεάν ΜΒ έληξε. κλπ

πριν μερικές μέρες είχα ξαναβάλει το 60άρι και είχα 2 GB περίπου υπόλοιπο :/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι δυνατόν;... Τι σκέφτονται εκεί στην Cosmote; Έχω ένα νούμερο What's Up. Το απόγευμα ζήτησα ενημερωτικό υπολοίπου και είχα 516ΜΒ υπόλοιπο για το πακέτο Internet On The Phone μέχρι 23/7. Ξαφνικά πριν από λίγο μού έρχεται μήνυμα ότι το πακέτο μου έληξε. Είχα βάλει δώρο 60ΜΒ με κωδικό Reload It, ο οποίος όμως δεν ήταν να λήξει ακόμα, δηλαδή δεν είχε περάσει η μία εβδομάδα. Αλλά και πάλι, και να έληγαν τα 60ΜΒ του δώρου, είναι λόγος να μου ακυρώσει και τα υπόλοιπα που πλήρωσα πριν από λίγες μέρες (3-4 πακέτα των 3€ αν θυμάμαι καλά), που βιάστηκα να προλάβω τη λήξη της προσφοράς των 120ΜΒ; Αν δεν είναι αυτό ΚΛΟΠΗ και ΑΠΑΤΗ, τι είναι;

 

Και επιπλέον, δεν απαντούν ποτέ στην εξυπηρέτηση πελατών. :mad:

 

Στις 24/06/2011 ενεργοποιησα το πακετο με τα 60ΜΒ τα οποια γινανε 120.

Ειχα και υπολοιπο 1927ΜΒ τα οποια ειδα το μεσημερι και λογικο να ληγουν στις 24/07/2011.

Ξαφνικα μου ερχεται μηνυμα οτι το πακετο εχει ληξει... Τι στον π***σο κανουν εκει στην Cosmote??? Την παλευουν???

Το τηλεφωνο της εξυπηρετησης δεν απανταει.

 

Δεν εχουν τον θεο τους!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και γω 2GB εχω μεσα. Θα γα....ω σπιτια, μα το θεο. Τι λενε ρε; Στις 27/6 ανανεωσα εν τω μεταξυ το δωρεαν MB. Παιρνω την εξυπηρετηση και μου λεει ολες οι γραμμες ειναι κατειλημμένες και μου το κλεινει!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να απαντήσουν; Για να τα ακούσουν τα "κάλαντα"; Δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί πέρα... :wacko:

Επαναλαμβάνω ότι αυτό είναι απάτη, period._

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν καταφερει κανεις να πιασει γραμμη ας μας ενημερωσει!!!
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Σήμερα θα έληγε το πακέτο μου για Internet on the phone, οπότε χθες έκανα ανανέωση για να προστεθούν τα MB. Αφαιρέθηκαν κανονικά τα 3 ευρώ από την κάρτα μου και με ένα info στο 1313 μου επιβεβαιώθηκε ότι είχα επιπλέον 120 MB μέχρι και τις 1/8/2011. Σήμερα όμως πριν λίγη ώρα, μου ήρθε μήνυμα ότι το πακέτο των δωρεάν MB έληξε. Ξαναέστειλα info στο 1313 και το μήνυμα που ήρθε πάλι ήταν ότι τα δωρεάν MB έληξαν!! Είναι δυνατόν να μου μηδενίστηκαν τα MB στα καλά καθούμενα;

 

Edit: Απ'ό,τι βλέπω είναι γενικό φαινόμενο.. δεν την παλεύουν καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλουν κι αλλα λεφτα! Λεει ολες οι γραμμες ειναι πιασμενες και καλο θα ηταν να ξανακαλεσω και το κλεινει! Λες και του ειπα εγω οτι εχω προβλημα να περιμενω. 4ο τηλεφωνημα, 4 φορες χρεωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο βράδυ να είναι στο πόστο τους; Δε νομίζω... Τη Δευτέρα θα τα πούμε ενώπιος-ενωπίω. ;)

 

Μάλλον είναι γενικό το φαινόμενο. Δεν την παλεύουν οι άνθρωποι... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρατάθηκαν τα 120mb ίντερνετ μέχρι 31/8!.

α ωραία ...

Tερμα πια τα δωρεαν λεπτα ομιλιας...

Η κριση τους χτυπησε και εδω....

 

WTF?! Τέλος τα 300 και τώρα ? τα 300 λεπτά πόσο έχουν τα 600 είναι παρά πολλά ισα ισα 300 δεν τρώω..

 

βλέπω η cosmote να τρώει γερό ΒΑΝ

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα τρελο κραξιμο στο 13838 και καταγγελια στην ΕΕΤΤ...Μου ειπε ο τσακαλος θα το κοιταξω αμεσως αφου εδωσα στοιχεια...

Το εκλεισα απ τα νευρα και μετα απο 5 λεπτα στελνω Info στο 1313 και ξαναηρθαν τα ΜΒ

 

Και ο αγιος φοβερα θελει.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και γω μολις συνομιλησα με μια κοπελα. Η συγκεκριμενη ηταν ευγενεστατη και εξυπηρετικοτατη. Μου ειπε υπαρχει ενα δικτυακο προβλημα και το μηνυμα δεν ευσταθει. Εδωσα τα στοιχεια μου και θα τα προωθησει ειπε αμεσα για αποκατασταση. Μεχρι αυριο το πρωι μου ειπε ολα θα ειναι σε ταξη.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ποσο θα σου ερχετε ο λογαριασμος στο συμβολαιο; με την εκπτωση στο λογαριασμο των 60 ευρω; μπορει να συμφερει περισσοτερο . σε καθε περιπτωση ειναι πολλα τα λεφτα καθε μηνα εαν δεν κανεις συνεχομενη χρηση στο κινητο σου, γενικα θελει προσοχη το συμβολαιο για να μην σου ερθει μεγαλο παγιο. εγω σκεφτομαι να κανω το what's up σε φρογκ διοτι εχει διπλασιο χρονο ομιλιας διοτι μονο για το πακετο ιντερνετ το χρησιμοποιω και για κανενα αλλο λογο το μονο που θα χασω ειναι τα 60 μβ ιντερνετ του reload για αυτο το σκεφοτομαι εξαλου ειναι τελειως ασυμφορα τα πακετα .και ιδιαιτερα τωρα που τα 1200λεπτα και μυνηματα στην βοντα με 7€ προς cu καταργουνται και θα υπαρχει πακετο παλι με 7 ευρω που θα δινει 600 λεπτα και μυνηματα . κατα την γνωμη μου μειωνουμε την επικοινωνια μεσω κινητου οσον αφορα την κλησεις και τα λεμε με μυνηματα κυριως διοτι συμφερει περισσοτερο. ή κανουμε αναπαντητες να μας περνουνε οι αλλοι που εχουνε λεπτα και χρησιμοποιουμαι πακετο ιντερνετ και τα λεμε μεσω facebook. συμφερει περισσοτερο το facebook διοτι δεν χρεωνεται και ειναι τζαμπα δεν εχουμε να χασουμε τιποτα να το δοκιμασουμε. [

 

25€ καθαρά μου έρχεται και να είσαι σίγουρος ότι παρόλο που του κάνω αρκετή χρήση ακόμα ΔΕΝ έχω καταφέρει να εξαντλήσω τα 1500!!!Μην ξεχνάς ότι στο συμβόλαιο στα απεριόριστα η ελάχιστη χρέωση είναι 45" και όχι 3'!!!Άρα εξοικονομείς ακόμα περισσότερες κλήσεις!!!Επίσης μην ξεχνάς ότι με ένα μηνυματάκι ενημερώνεσαι ΓΙΑ ΟΛΑ κι έτσι δεν ξεφεύγεις με τίποτα!!!

 

Μετά από το εξάμηνο αν χρειαστεί θα περάσω στο απεριόριστα 15 που στην ουσία αντί για 50' σε άλλα δίκτυα έχει 15' τα οποία τότε μπορεί να μην τα χρειάζομαι!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και γω μολις συνομιλησα με μια κοπελα. Η συγκεκριμενη ηταν ευγενεστατη και εξυπηρετικοτατη. Μου ειπε υπαρχει ενα δικτυακο προβλημα και το μηνυμα δεν ευσταθει. Εδωσα τα στοιχεια μου και θα τα προωθησει ειπε αμεσα για αποκατασταση. Μεχρι αυριο το πρωι μου ειπε ολα θα ειναι σε ταξη.

 

και σε εμένα πάλι το ίδιο πρόβλημα. Στέλνω μύνημα και μου ερχετέ ότι ήρθε και σε εσάς και ξανά στέλνω το μύνημα άλλες τρεις φορές και πάλι τα ίδια , ευτυχώς όμως έμπαινα κανονικά στο ίντερνετ και δεν με χρεώνε διότι είχα ήδη μβ διαθέσιμα και τελικά να στέλνω μύνημα και μου ήρθε κανονικά το υπόλοιπο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Aπο οτι φαίνεται θα το γυρίσουμε στην εποχή των sms δεν πάνε και πολλά χρόνια από τότε..

 

α ωραία ...

 

 

WTF?! Τέλος τα 300 και τώρα ? τα 300 λεπτά πόσο έχουν τα 600 είναι παρά πολλά ισα ισα 300 δεν τρώω..

 

βλέπω η cosmote να τρώει γερό ΒΑΝ

 

Γιατί αυτό το καλοκαίρι, το CALL THEM ALL 600 σου δίνει επιπλέον ΔΩΡΟ 300 SMS και έτσι μόνο με 5€ έχεις και 600 λεπτά και 300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP, για ένα μήνα!

Oχι με ανανεωση με αγορά πακέτου!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιουμε τις δυο ωρες προς ολους με την ανανεοση των 10 ευρο??
Link to comment
Share on other sites

Στείλε email/fax που είναι και δωρεάν.

 

Ξέρεις μήπως ποιο είναι το email τους για θέματα εξυπηρέτησης πελατών souvlaki; Ευχαριστούμε

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...