Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ανανέωσα την coskokarta και στο μήνυμα που μου έστειλε μιλάει για 2 ώρες μέχρι 30/6 ανανέωση. Οπότε μάλλον είναι η τελευταία ευκαιρία σήμερα. Μακάρι να κάνω λάθος και να το αλλάξουν μέσα στη μέρα.
Link to comment
Share on other sites

τους είναι δύσκολο να μας δώσουν καμία ενημέρωση ..να ξέρουνε οι συνδρομητές τι να κάνουνε ? έλεος δηλαδή καμιά κατανόηση ... μήπως αυτό είναι εκ του πονηρού ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανανέωσα την coskokarta και στο μήνυμα που μου έστειλε μιλάει για 2 ώρες μέχρι 30/6 ανανέωση. Οπότε μάλλον είναι η τελευταία ευκαιρία σήμερα. Μακάρι να κάνω λάθος και να το αλλάξουν μέσα στη μέρα.

Χωρίς να ξέρω κάτι εκ των έσω, φαντάζομαι θα κάνει ότι και η Vodafone (αυτό δεν κάνουν άλλωστε συνέχεια) δηλαδή 60' με ανανέωση 10 €…

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι άκουσα χωρίς να είμαι 100% σίγουρη, θα σταματήσουν τουλάχιστον στη whats up τα δωρεάν λεπτά ομιλίας με κάθε ανανέωση δλδ τα 300' με 5€ και τα 600'με 10€ και θα υπάρχουν πακέτα να τα αγοράσεις. Ώσπου να υπάρξει επίσημη ανακοίνωση απο την εταιρία τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο για whats up? Κάποιος εκ των έσω που ξέρει κάτι? Μάλλον θα κόψουν γενικώς τα δωρεάν λεπτά και μάλλον θα το κάνουν όλες οι εταιρίες για να μην έχουμε επιλογή για άλλο καρτοκινητό. 10ευρη καρτούλα και το πακέτο Plus με 7 ευρώ.....γιατί με την 5ευρη πλεον δεν θα βγαίνει. Εκτός αν κάνουν πακέτο λεπτών με 3 ευρώ, όπως υπάρχει για τα sms. ;)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αξιοποιήσω,κατά το βέλτιστο δυνατόν, τα 300 SMS για 7 ημέρες, από το "εορταστικό" reloadit. Είχα ήδη ενεργοποιημένο ένα πακετάκι με 300 SMS προς όλη τη What's up παρέα, και παρατήρησα πως προστέθηκαν τα "εορταστικά" SMS στα ήδη πληρωμένα SMS, και λείγουν την ημερομηνία λήξης του πακέτου,δηλαδή 12 Ιουλίου. Το θέμα μου είναι να την εμπιστευτώ την εταιρία,ότι δηλαδή όντως λήγουν τότε ΟΛΑ τα SMS μου, ή να κάνω ανανέωση του πακέτου με τα μηνύματα εντός του 7ημέρου για να πάρουν παράταση μέχρι τον άλλον μήνα;

Υ.Γ.Δεν έχω σκοπό να κάνω κανονική ανανέωση υπολοίπου με κάρτα, αλλά κάνω μεταφορά υπολοίπου από Καρτοσυμβόλαιο. ;)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο που έχω απο το δώρο που έχω κερδίσει στο reload it και έχουν ισχύ για 7 μέρες;
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι εκανα αγορα πακετου για Internet (γραφετε 60 και στελνετε στο 1333) και μου ηρθε μηνυμα πως αγορασα 120ΜΒ και πως η προσφορα διπλασιασμου παρατεινετε μεχρι 31/08/2011.

να θυμησω πως η χρεωση ειναι 3€.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Νέα "προσφορά" (?) από το what's up .....

 

Tο CALL THEM ALL 600 σου δίνει επιπλέον ΔΩΡΟ 300 SMS και έτσι μόνο με 5€ έχεις και 600 λεπτά και 300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP, για ένα μήνα!

Κάλεσε τώρα δωρεάν στο 1330 ή στείλε δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1313.

Το επιπλέον δώρο των 300 SMS ισχύει για ενεργοποιήσεις της υπηρεσίας μέχρι 15/09/2011.

 

Προσφορά What's up

To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Νέα "προσφορά" (?) από το what's up .....

 

Tο CALL THEM ALL 600 σου δίνει επιπλέον ΔΩΡΟ 300 SMS και έτσι μόνο με 5€ έχεις και 600 λεπτά και 300 SMS προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP, για ένα μήνα!

Κάλεσε τώρα δωρεάν στο 1330 ή στείλε δωρεάν το μήνυμα 600 στο 1313.

Το επιπλέον δώρο των 300 SMS ισχύει για ενεργοποιήσεις της υπηρεσίας μέχρι 15/09/2011.

 

Προσφορά What's up

 

απο οτι ρωτησα στο 1313 δεν υπαρχει πια μπονους ανανεωσης στο what's up μονο ενεργοποηση πακετου με 600 λεπτα και 300 sms με 5 ευρω . μεχρι τις 15/9 οπως ακριβως το γραφεις παραπανω . αλλα μου ειπανε οτι απο 6/7 οποια ενεργοποιηση νεου πακετου what's up ενεργοποιηθει και παει να ενεργοποιησει το πακετο call the mall 1200 δεν θα μπορει να το ενεργοποιησει. για τους αλλους παλιους συνδρομητες θα ισχυει κανονικα .( προς το παρον ετσι μου ειπανε. ) . Επισης οσον αφορα την κοσμοκαρτα θα υπαρχει μπονους ανανεωσης με καθε καρτα 10€ θα δινει μπονους 60' προς ολα τα δικτυα και με καθε καρτα 20€ και ανω θα δινει 150λεπτα προς ολα τα δικτυα ( δηλαδη αντιγραφη απο την vodafone ) με διαρκεια χρησης 1 μηνα. αυτα .. δεν εχει βγει τιποτα αλλο...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ άρα για το what'upάκι ό,τι και να γίνει θα έχεις λιγότερα sms από ότι λεπτά ομιλίας ..... αλήθεια πόσες φορές μπορείς να το ενεργοποιήσεις?γράφει κάπου κάποιο περιορισμό και το έχασα?
To most people, the sky is the limit. To those who love aviation, the sky is home.
Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που αφησανε τα 1200'+1200sms για τους παλιους συνδρομητες!! Κατι ειναι και αυτο!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

χμμμμμ άρα για το what'upάκι ό,τι και να γίνει θα έχεις λιγότερα sms από ότι λεπτά ομιλίας ..... αλήθεια πόσες φορές μπορείς να το ενεργοποιήσεις?γράφει κάπου κάποιο περιορισμό και το έχασα?

 

δεν αναφερει τιποτα εδω http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_whatsupcallthemall600/section/Exclusive_WH αρα μπορει να μην εχει οριο ή να εχει οριο μεχρι 4 ενεργοποιησεις τον μηνα οπως ειναι η αντιστοιχη προσφορα της vodafone ετσι πιστευω δηλαδη. παντως η προσφορα της vodafone ειναι καλυτερη διοτι δινει με ανανεωση 10ευρω 120λεπτα προς ολη την βονταφον ενω η κοσμοτε τιποτα. ξερω οτι ειναι πολλα τα 10 ευρω και λιγα τα 120 λεπτα αλλα τουλαχιστον υπαρχει ενα μπονους ανανεωσης , απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο.επισης η βονταφον εβγαλε πακετα χρονο ομιλιας προς ολα τα κινητα βονταφον σε ολα τα πακετα καρτοκινητης της οπως εχει και η windf2g κατι που η κοσμοτε ποτε δεν ειχε και δεν νομιζω ποτε να δωσει διοτι κοιταει μονο τα συμβολαια της και μονο το what's up

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο πλαισιο των γενικων περικοπων/αυξησεων, εχω να κανω μια παρατηρηση για την νεα τιμολογιακη πολιτικη της Κοσμοκάρτας που ετσι για πλακα ειπα να την δοκιμασω.

 

4. Χρέωση μηνυματος προς 0.878/μηνυμα.

5. Διαφορα πακετα μηνυματων διαρκειας ενος μηνα (ξεκινουν απο 100 μηνυματα) με κοστος 4 λεπτα/μηνυμα.

 

;)

 

Αυτό με το μήνυμα είναι λάθος, προφανώς απροσεξία. Το μήνυμα κοστίζει 0,0878, μόνο αν βάλεις την 20αρα κάρτα φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μία ερώτηση για όποιον γνωρίζει. Ενεργοποίησα σήμερα το πακέτο με τα 120μβ κ μου ήρθαν 2 μην, ένα για ενεργοποίηση του εν λόγω πακέτου κ ένα για ενεργοποίηση του Internet day pass και μου αφαίρεσε το ποσό των 3ε και 1ε αντίστοιχα. Αφού ενεργοποίησα τα 120μβ γιατί ενεργοποι΄ξθηκε και η άλλη υπηρεσία? Θα συνεχίζει να με χρεώνει κάθε μέρα δηλαδή με 1ε?
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι δυνατόν... Για το wu λέω.... Προσφορά το λένε αυτό? Προσφορά είναι κάτι που σου δίνεται τζάμπα, όχι κάτι που πληρώνεις για να έχεις. Τροποποίηση πακέτου λέγεται αυτό που έκαναν και μάλιστα άθλια τροποποίηση γιατί και πάλι σε αναγκάζουν να βάλεις 10ευρη κάρτα (με την 5ευρη μπαίνουν 4,5 ευρώ και το πακέτο κοστίζει 5). Πάλι καλά που δεν κατάργησαν το plus γιατί θα την είχα κάνει ήδη. Βλέπω όμως ότι η vodafone θα βγάλει προσφορές, κανονικές προσφορές, με δωρεάν χρόνο σε ανανέωση. Μου κάνει εντύπωση που η κοσμοτε δεν φαίνεται να ακολουθεί... Τι τους κάνει να πιστεύουν ότι θα μείνουμε πιστοί πελάτες τους? Ας το ξανασκεφτούν γιατί μέχρι το Σεπτέμβρη δίχως προσφορά...δύσκολα θα παραμείνουμε στο whats up.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα what's up που δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχει 9 ευρώ υπολοιπο και λήγει 2 Ιουλίου 2011, δηλαδή σήμερα! Μολις τώρα το θυμήθηκα...

Μέχρι τι ώρα μπορώ να ανανεώσω για να μη χάσω το υπολοιπο μου; 23:59;

Λέτε να προλάβω, σήμερα που είναι Σάββατο, να ανανεώσω την ημερομηνία λήξης μέσω μεταφοράς υπολοίπου απο άλλη κοσμοκάρτα που έχω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα what's up που δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχει 9 ευρώ υπολοιπο και λήγει 2 Ιουλίου 2011, δηλαδή σήμερα! Μολις τώρα το θυμήθηκα...

Μέχρι τι ώρα μπορώ να ανανεώσω για να μη χάσω το υπολοιπο μου; 23:59;

 

αν κάνεις μέχρι σήμερα το βραδύ σίγουρα δεν θα χάσεις τα 9€ .

.
Link to comment
Share on other sites

Tερμα πια τα δωρεαν λεπτα ομιλιας...

Η κριση τους χτυπησε και εδω....

Link to comment
Share on other sites

Tερμα πια τα δωρεαν λεπτα ομιλιας...

Η κριση τους χτυπησε και εδω....

 

Με αλλα λογια μας κανουν να κανουμε συνδεση...

Link to comment
Share on other sites

Με αλλα λογια μας κανουν να κανουμε συνδεση...

 

 

Οχι! Με άλλα λόγια να ελατώσεις την χρήση του κινητού στα απολύτως απαραίτητα! Οσο αυξάνουν αυτοι ταρίφες τον τελευταίο χρόνο, τόσο εγώ βάζω μαχαίρι στην χρήση. Τους έδινα 35ευρω σε συμβόλαιο, εκαναν αυξήση και τοκατέβασα στα 15 ευρώ, ξαναεκαναν και έγινε καρτοκινητό ξοδεύοντας 10 ευρώ τον μήνα, και τώρα λέω να μην δούνε ούτε 5 ευρώ απο Αυγουστο που μου τελείωνου τα 120 free λεπτά, και μετά βλέπουμε...

 

Αυτή είναι η στάση μου γενικότερα σε όσους χτυπάνε τιμές αβέρτα σε καιρό κρίσης, όταν ολοι έχουμε σφαγιαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα what's up που δεν το χρησιμοποιώ αλλά έχει 9 ευρώ υπολοιπο και λήγει 2 Ιουλίου 2011, δηλαδή σήμερα! Μολις τώρα το θυμήθηκα...

Μέχρι τι ώρα μπορώ να ανανεώσω για να μη χάσω το υπολοιπο μου; 23:59;

Λέτε να προλάβω, σήμερα που είναι Σάββατο, να ανανεώσω την ημερομηνία λήξης μέσω μεταφοράς υπολοίπου απο άλλη κοσμοκάρτα που έχω;

 

Μέχρι τις 2 το πρωί περίπου . Μετά σου μηδενίζουν τον χρόνο και τον χάνεις

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα καρτοκινητό voda. θέλω να το μεταφέρω σε wu. πόσο χρόνο θα πάρει; άμα πάω τη δευτέρα σε κατάστημα της κοσμοτέ, πότε θα είμαι στο δίκτυο της;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...