Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει ακουστεί τίποτα για πακέτο προς σταθερά για Cosmocarta ανάλογο με αυτά που έχουν Wind και Vodafone;

 

Έχω Wind F2GO 2, αλλά θεωρώ αυτή τη στιγμή την Cosmocarta την καλύτερη λύση για όσους θέλουν καρτοκινητό. Το μόνο που με χαλάει είναι το ότι δεν υπάρχει κανένα πακέτο προς σταθερά, κατά τα άλλα και χαμηλές χρεώσεις έχει και bonus έχει και καλό σήμα πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,για να έχω δωρεάν sms με κάθε κάρτα ανανέωσης πρέπει να κάνω κάτι γιατί έχω βάλει κάρτες ανανέωσης αλλά όταν στέλνω μηνύματα μου χαλάει κανονικά υπόλοιπο.:worry:
Link to comment
Share on other sites

ναι,πρέπει να στείλεις SMSALL στο 1313...εγώ εέπαιρνα το καλοκαίρι ΤΟΣΕΣ καρτες,ώσπου το είδα αφού πήρα την κάρτα των 20 ευρώ στην κατασκ'ηνωση και το δα αφού την εβαλα:p
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μου έδωσε ένας φίλος μου πακέτο what's up, και μου είπε οτι μπορώ να το κάνω cosmoκάρτα για να χρησιμοποιώ την υπηρεσία 1 λεπτο το λεπτό.

Έστειλα το μήνυμα ΑΛΠΑΚ στο 1313, αλλά πήρα το μήνυμα "Η υπηρεσία ΑΛΠΑΚ δεν βρέθηκε."

Δοκίμασα και με λατινικούς χαρακτήρες αλλά τιποτα πάλι..

Κάνω κάτι λάθος?

 

Να σημειώσω οτι το What's Up το ενεργοποίησα εχθές, και σήμερα έστειλα και το fax που χρειάζεται για το myaccount (το οποίο δεν εχει ενεργοποιηθεί ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

το μηνυμα το στελνεις στο 1314

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αααα... οκ! κάποιος ποιο πάνω είχε γράψει λάθος αριθμό..

2 Ερωτησούλες ακόμα,

 

1.Για το bonus των 45' με κάθε κάρτα ανανέωσης κάλεσα τον αριθμό 1317 αλλά δεν μου έχει ερθει ακόμα κάποιο μήνυμα.. γενικά αργεί να ενεργοποιηθεί?

 

2.Για την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό μπορώ να βάλω μόνο 1 αριθμό ή χρειάζεται οπωσδήποτε 2? Και στην περιπτωση που έχω το bonus των 45' θα καταναλωθεί πρώτα αυτό ή θα με χρεώνει 1 λεπτο το λεπτό κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Oταν βαζετε καρτα να αποφευγετε να τρωτε τα 45 λεπτα με αριθμους που εχετε επιλεξει για ενα λεπτο το λεπτο.Ειναι αδικο.Τραβαει απο τα 45''.
Link to comment
Share on other sites

ναι,πρέπει να στείλεις SMSALL στο 1313...εγώ εέπαιρνα το καλοκαίρι ΤΟΣΕΣ καρτες,ώσπου το είδα αφού πήρα την κάρτα των 20 ευρώ στην κατασκ'ηνωση και το δα αφού την εβαλα:p

 

Δεν διευκρινησες ομως οτι αυτο ισχυει μονο για το whats up, γιατι εγω εχω απλη cosmokarta, εστειλα smsall και μου ηρθε μηνημα λαθους! :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο....δεν εδωσα λεπτομεριες!

 

Μου ηρθε ενα μηνυμα απο την cosmote!

 

Ουτε ενα,ουτε δυο,ουτε τρια....

τωρα εχεις 300 sms μονο με 5 ευρω για 30 ημερες.

Στειλε 2009 στο 1313 μεχρι 9/1/09.Χρονια πολλα απο το what's up!

 

Σε κατατοπησα τωρα????

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο....δεν εδωσα λεπτομεριες!

 

Μου ηρθε ενα μηνυμα απο την cosmote!

 

Ουτε ενα,ουτε δυο,ουτε τρια....

τωρα εχεις 300 sms μονο με 5 ευρω για 30 ημερες.

Στειλε 2009 στο 1313 μεχρι 9/1/09.Χρονια πολλα απο το what's up!

 

Το μήνυμα επίσης λέει ότι τα 300 sms είναι πρός όλους και όχι μόνο πρός What's Up?.Έτσι κατάλαβα από το μήνυμα που μου έστειλαν.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρινησες ομως οτι αυτο ισχυει μονο για το whats up, γιατι εγω εχω απλη cosmokarta, εστειλα smsall και μου ηρθε μηνημα λαθους! :(

 

ε τι σε πειραζει?αφου δε χρεωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μονο στο what's up ισχυει η προσφορα....

 

φιλε εισαι στον κοσμο σου

τρελη ραδιο αρβυλα............. :X:mad:

και μην λες αλλα ντα αλλα αν δεν ξερεις, σε φορουμ

που το παρακολουθει κοσμος

 

προφανως ισχυει και στην κοσμοκαρτα

και το αναφερει ρητως και στο site της cosmote

το εχω ενεργοποιησει εδω και δυο εβδομαδες

και δεν λενε να τελιωσουν τα μηνυματα...:p

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmoκάρτα με την προνομιακή κάρτα των 20 ευρώ δίνει προνομιακές τιμές.Αυτό ισχύει και σε ανανεώσεις που γίνονται από΄τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ??:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι στον κοσμο σου

τρελη ραδιο αρβυλα............. :X:mad:

και μην λες αλλα ντα αλλα αν δεν ξερεις, σε φορουμ

που το παρακολουθει κοσμος

 

προφανως ισχυει και στην κοσμοκαρτα

και το αναφερει ρητως και στο site της cosmote

το εχω ενεργοποιησει εδω και δυο εβδομαδες

και δεν λενε να τελιωσουν τα μηνυματα...:p

 

Mπορεις να μας δωσεις το λινκ να δουμε και μεις που το γραφει το site της cosmote??

Link to comment
Share on other sites

^

μμμ, μπορεί να είναι το cc καλύτερο αλλά τέτοιου είδους προβλήματα υπάρχουν και στη βόντα, μην νομίζεις.

Κάποια φορά που έστειλα το SMS για αλλαγή από ιντερνασιοναλ σε αλα καρτ έγινε μπουρδούκλωμα, δεν μου ήρθε ποτέ sms επιβεβαίωσης της αλλαγής αλλά οι χρεώσεις των κλήσεων μου ήταν ala carte ενώ το CC στο σύστημα το βλέπανε σαν ιντερνασιοναλ, χαμός, και τελικά την οριστική αλλαγή μού την έκανε το cc με την 4η κλήση μου για παράπονα και μόνο μετά από 24 ώρες από το αρχικό sms μου.

Όλες οι εταιρείες έχουν τα προβλήματα τους, μην νομίζεις ότι θα πας εδώ ή εκεί και θα σωθείς...

 

Η αλλαγή πακέτου στην Vodafone γίνεται με κλήση και όχι SMS

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmoκάρτα με την προνομιακή κάρτα των 20 ευρώ δίνει προνομιακές τιμές.Αυτό ισχύει και σε ανανεώσεις που γίνονται από΄τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ??:worry::worry:

 

Κατα 99% νομίζω ότι ισχύουν οι προνομιακές τιμές μόνο από ξυστή κάρτα των 20 ευρώ και όχι από την άυλη των καταστημάτων του Γερμανού - όπως κατά παρόμοιο τρόπο νομίζω ότι δεν δίνει bonus 3 ευρώ με την κάρτα των 30 ευρώ.

 

Ο μόνος λόγος για να αγοράσω κάρτα από Γερμανό είναι για να πάρω αυτές των 3 ευρώ που πλέον δεν είναι διαθέσιμες εμπορικά.

Αυτό που ξέρω σίγουρα επειδή το έχω δοκιμάσει , είναι ότι οι άυλες κάρτες του Γερμανού κάνουν μόνο για Cosmokarta και What's Up και όχι για Frog και Ciao.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να αγοράσω κάρτα από Γερμανό είναι για να πάρω αυτές των 3 ευρώ που πλέον δεν είναι διαθέσιμες εμπορικά.

 

Οι κάρτες των 3€ κυκλοφορούν κανονικά στην αγορά.Έχω πάρει 4 μέχρι στιγμής.:)

Link to comment
Share on other sites

Oταν βαζετε καρτα να αποφευγετε να τρωτε τα 45 λεπτα με αριθμους που εχετε επιλεξει για ενα λεπτο το λεπτο.Ειναι αδικο.Τραβαει απο τα 45''.

 

 

Oντως!Και πρεπει με μια 9αρα να ξοδεψεις 45 λεπτα σε μια μερα και σου τρωει το 1 λεπτο το λεπτο.Αχρηστες προσφορες.Περιμενω ποτε θα κοπει και το 1 λεπτο το λεπτο και θα γινει οπως της voda με το μηνα.Αντε πολυ κρατησαν... οπως με το Bonus που σε αναγκαζουν να ανανεωσεις για να το παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Oντως!Και πρεπει με μια 9αρα να ξοδεψεις 45 λεπτα σε μια μερα και σου τρωει το 1 λεπτο το λεπτο.Αχρηστες προσφορες.Περιμενω ποτε θα κοπει και το 1 λεπτο το λεπτο και θα γινει οπως της voda με το μηνα.Αντε πολυ κρατησαν... οπως με το Bonus που σε αναγκαζουν να ανανεωσεις για να το παρεις.

 

Ποια ειναι αχρηστη προσφορα?Το ενα λεπτο το λεπτο ή τα 45' δωρο??

Γιατι να κοπει το 0,01/λεπτο?Βολευει οσο δεν φανταζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.. εχω ενα cu και θελω να το κανω φορητοτητα σε whats up μαλλον και να κρατησω τον ιδιο αριθμο.. αυτο για να γινει τι πρεπει να κανω? και ποσο χρεωνεται?

μπορω να κανω τη μεταβαση σεναν γερμανο?

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...