Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως θα είναι αυτοκτονία να μειώσουν τα MB του πακέτου των 5€. Όταν η Q σου δίνει 400MB με 2€, το βλέπω πολύ δύσκολο να το πάει κάποιος από τους άλλους στα 200MB/5€.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως θα είναι αυτοκτονία να μειώσουν τα MB του πακέτου των 5€. Όταν η Q σου δίνει 400MB με 2€, το βλέπω πολύ δύσκολο να το πάει κάποιος από τους άλλους στα 200MB/5€.

 

σωστος, αν το κανουν εφυγα καρφι για Q

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσοι εχετε COSMOΚΑΡΤΑ,

καλέστε το 1330 και πατήστε το 0

 

προσοχη: προφανως ισχυει μονο γι αυτους που δεν πηραν το δωρο την προηγούμενη εβδομάδα,

εγω που πηρα καλεσα και μου ειπε οτι η επιλογη μου δεν ειναι εγκυρη

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε COSMOΚΑΡΤΑ,

καλέστε το 1330 και πατήστε το 0

 

Εμείς μολις τωρα το πατήσαμε και λέει:

η επιλογη σας δεν ειναι εγκυρη.

άβυσος η κοσμοτε. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέχρι εχθές ή προχθές έπρεπε να είχες πάρει να το ενεργοποιήσεις (με την προϋπόθεση ότι δεν είχες πάρει και την περασμένη βδομάδα).
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση! Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει! Μπορώ να χρησιμοποιεισω το 4G με το day pass στο what's up; Πρέπει να έχω υποχρεωτικά mb για να λειτουργήσει το 4G; Επίσης η κάρτα sim είναι του 2010 και δεν έχω πιάσει πουθενά στη Θεσσαλονίκη ποτέ 4G οπότε μάλλον χρειάζεται αλλαγή με 5€;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν γίνεται. Αφού και το πακέτο των 3€ να πάρεις (60mb νομίζω) δεν έχει 4G αλλά με αυτό των 5€ μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση! Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει! Μπορώ να χρησιμοποιεισω το 4G με το day pass στο what's up; Πρέπει να έχω υποχρεωτικά mb για να λειτουργήσει το 4G; Επίσης η κάρτα sim είναι του 2010 και δεν έχω πιάσει πουθενά στη Θεσσαλονίκη ποτέ 4G οπότε μάλλον χρειάζεται αλλαγή με 5€;

 

Έστειλες 4G στο 1333;

Link to comment
Share on other sites

Έστειλες 4G στο 1333;

Ναι! Και είχα πάρει και απάντηση μετά από λίγο ότι ενεργοποιηθηκε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά δεν γίνεται. Αφού και το πακέτο των 3€ να πάρεις (60mb νομίζω) δεν έχει 4G αλλά με αυτό των 5€ μόνο.

Ελπίζω να μην είναι έτσι γιατί είναι άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν τα 20mb τα φας σε λίγα δευτερόλεπτα ίσως σου φανεί εξίσου άδικο.

 

Από ότι καταλαβαίνω θέλεις να κανείς κάποια δοκιμή. Πληροφοριακά σε κάρτα what's up του 2010, και κομμένη σε micro sim εκ των υστέρων, μετά από τηλεφωνική ενεργοποίηση του 4G έπιανε κανονικά πέρυσι το καλοκαίρι που είχε δώσει δωρεάν 1gb.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν τα 20mb τα φας σε λίγα δευτερόλεπτα ίσως σου φανεί εξίσου άδικο.

 

Από ότι καταλαβαίνω θέλεις να κανείς κάποια δοκιμή. Πληροφοριακά σε κάρτα what's up του 2010, και κομμένη σε micro sim εκ των υστέρων, μετά από τηλεφωνική ενεργοποίηση του 4G έπιανε κανονικά πέρυσι το καλοκαίρι που είχε δώσει δωρεάν 1gb.

 

Ναι, κυρίως για δοκιμή της κάλυψης 4G!!!

Και εγώ όσο το δοκίμασα σε όλη τη Θεσσαλονίκη πουθενά 4G σε σημεία που εννοείται πως άλλοι δίπλα μου έχουν! Οπότε μάλλον θα κάνω την αλλαγή της κάρτας αύριο για σιγουριά. Τηλέφωνο που μπορώ να πάρω για να μου πούνε αν χρειάζεται ξανά ενεργοποίηση ή κάτι που πρέπει να γίνει τηλεφωνικός;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις android συσκευή, αν πας στις ρυθμίσεις => σχετικά με το τηλέφωνο => κατάσταση (sim) κλπ εκεί θα σου γράφει σε τι δίκτυο συνδέεται ακόμα και χωρίς ενεργή σύνδεση δεδομένων.

 

Το 13838 νομίζω παίρνεις για εξυπηρέτηση, αλλά αν δεν κάνω λάθος χρεώνεται μετά από κάποια δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις android συσκευή, αν πας στις ρυθμίσεις => σχετικά με το τηλέφωνο => κατάσταση (sim) κλπ εκεί θα σου γράφει σε τι δίκτυο συνδέεται ακόμα και χωρίς ενεργή σύνδεση δεδομένων.

 

Το 13838 νομίζω παίρνεις για εξυπηρέτηση, αλλά αν δεν κάνω λάθος χρεώνεται μετά από κάποια δευτερόλεπτα.

Στη κατάσταση δεν λέει τίποτα για την sim :/

Έχω το samsung galaxy note 3 neo αν παίζει κάποιο ρόλο!

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο να δεις που γράφει τύπος δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Αν γράφει LTE είσαι οκ εάν το έχεις γυρίσει σε 4G φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο να δεις που γράφει τύπος δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Αν γράφει LTE είσαι οκ εάν το έχεις γυρίσει σε 4G φυσικά.

Αυτό το έχω κάνει ήδη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Με έστειλε η κοσμοτε οτι μέχρι τέλος του μήνα αν ανανέωσω θα μπουν 200 λεπτα προς ολους και 600 προς whats up για ενα μηνα χωρίς χρέωση.Με την 5αρα απο γερμανό θα τα βάλουν η θέλει υποχρεωτικά 10αρα απο περιπτερο?
Link to comment
Share on other sites

Αν στο μήνυμα δεν αναφέρει τουλάχιστον δεκάευρη ανανέωση, αρκεί και 5άρα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν στο μήνυμα δεν αναφέρει τουλάχιστον δεκάευρη ανανέωση, αρκεί και 5άρα.

Ναι δεν αναφέρει.Μια χαρά τοτε εκατσε πάω αύριο να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι στο χειροκίνητο, στο κίτρινο πλαίσιο του widget αριστερά έχει ένα γρανάζι πατάς εκεί και του λες κάθε πότε θα κάνει ανανέωση
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις wifi θέλει mb για να δουλέψει.Επίσης δεν δουλεύει αν το εχεις σε flight mode

Α αυτό πρέπει να είναι γιατί δεν έχω βάλει mb ακόμα! Ευχαριστώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις wifi θέλει mb για να δουλέψει.Επίσης δεν δουλεύει αν το εχεις σε flight mode

με cosmocarta δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...