Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια απο τα ιδια, αν δεν ειχα intertelecom ουτε καν θα βαζα το 5ευρω το μηνα που βαζω τωρα.

 

εχει ξεκινησει και αλλαζει η δουλεια. Πολυς κοσμος περιορισε τις ανανεωσεις.εχουν αρχισει και την ψαχνουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει ξεκινησει και αλλαζει η δουλεια. Πολυς κοσμος περιορισε τις ανανεωσεις.εχουν αρχισει και την ψαχνουν

 

άντε να φεύγει και κανένας από την κότε σε κάποιο άλλο δίκτυο να δεις μετά η κότε αν θα βγάλει τίποτα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βαζω μια 10αρα το μηνα.καλα ειναι πιστευω...

χωνω και το πακετο που με ενδιαφερει με τα μηνυματα και το ιντερνετ.μενουν και λιγα ευρω για καμια αναπαντητη ωστε να με παιρνουν οι αλλοι που βαζουν λεπτα ομιλιας.εχω και το reload it που δινει το κατιτις του.και ας κοψει το λαιμο της η κοσμοτε.ποτε πια πανω απο 10 ευρω το μηνα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως βαζω μια 10αρα το μηνα.καλα ειναι πιστευω...

χωνω και το πακετο που με ενδιαφερει με τα μηνυματα και το ιντερνετ.μενουν και λιγα ευρω για καμια αναπαντητη ωστε να με παιρνουν οι αλλοι που βαζουν λεπτα ομιλιας.εχω και το reload it που δινει το κατιτις του.και ας κοψει το λαιμο της η κοσμοτε.ποτε πια πανω απο 10 ευρω το μηνα!

 

Με τόσα άλλοι δίνουν τώρα "περισσότερα"...όταν μιλάς με όλο το δίκτυο και όχι μόνο με wu...;)

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα άλλοι δίνουν τώρα "περισσότερα"...όταν μιλάς με όλο το δίκτυο και όχι μόνο με wu...;)

 

Απο τους 10 που μιλαω,οι 9 εχουν wu.οποτε θελοντας κ μη πρεπει να βρω εναν τροπο να μην καταναλωνω πολλα φραγκα σε καρτες.:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο τους 10 που μιλαω,οι 9 εχουν wu.οποτε θελοντας κ μη πρεπει να βρω εναν τροπο να μην καταναλωνω πολλα φραγκα σε καρτες.:/

 

σεβαστό.... Εγω θα προτεινα κατι πολυ απλο, κανονιζετε οι 9 ενα καφεδακι διπλα σε καταστημα wind/vodafone και κανετε τα κουμαντα σας. 10 λεπτα υποθεση ειναι (και δωρεαν)

Link to comment
Share on other sites

σεβαστό.... Εγω θα προτεινα κατι πολυ απλο, κανονιζετε οι 9 ενα καφεδακι διπλα σε καταστημα wind/vodafone και κανετε τα κουμαντα σας. 10 λεπτα υποθεση ειναι (και δωρεαν)

 

Βασικά δεν είναι τόσο απλό, γιατι οι χρήστες που θα πρέπει να αλλάξουν δίκτυο αυξάνονται εκθετικά.

Μπορεί οι 9 να είναι φιλοι μεταξύ τους και να συνομιλούν, αλλά τι γίνεται αν ο κάθε ένας απο αυτούς έχει άλλους 9 φίλους στο WU;

Καταλαβαίνεις τον συλλογισμό έτσι;

 

Αλλαγές σε δίκτυο μπορεί να κάνει ένα ζευγάρι, ή μια οικογένεια με τα παιδιά της για φθηνη επικοινωνία μεταξύ τους, γιατί υπάρχει μια κοινη βάση (ας το θέσουμε έτσι).

 

Είναι και ο λόγος που η κοσμοτέ δεν δινει καρφάκι για το πόσοι θα φυγουν απο το WU. Είναι ελάχιστοι. Θα πρέπει κάποια καρτοκινητη να δώσει όσα δεν δόθηκαν ποτέ απο καρτοκινητη, και να έχει παράλληλα και τέλειο σήμα για να φυγουν οι Whatsupηδες απο κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σπεσιαλιστα ακριβως οπως τα λεει ο φιλος ειναι..οι 9 φιλοι μου εχουν αλλους τοσους ο καθενας (απο μαναδες και πατεραδες μεχρι γκομενες και φιλους) που εχουν γουατς απ.και δεν θα αλλαξουν μονο για μενα..εγω την κοσμοτε την μισω.θα θελα να καταστραφει!αλλα...

δεν λεω,το instant messaging μεσω διαδικτυου με εχει σωσει,αλλα δεν το χρησιμοποιουνε ολοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με άλλα λογια, ειναι μονιμα αιχμαλωτοι του whats up... πολυ κριμα...

 

εγω εχω 2 γραμμες και καμμια δεν ειναι cosmote. Οσοι απο το περιβαλλον μου (το φιλικό) εχουν whats up, τους λεω 'να με παιρνετε εσεις τηλ, αλλιως παρτε και δευτερο νουμερο και βαλτε και τις 2 sim σε dual sim συσκευη' (απο 30ε υπαρχουν συσκευες). Μερικοι με ακουσαν, οι υπολοιποι καποια στιγμη θα με ακολουθησουν (οσο συνεχιζει να αδιαφορει η κοσμοτε)...

Link to comment
Share on other sites

με άλλα λογια, ειναι μονιμα αιχμαλωτοι του whats up... πολυ κριμα...

 

εγω εχω 2 γραμμες και καμμια δεν ειναι cosmote. Οσοι απο το περιβαλλον μου (το φιλικό) εχουν whats up, τους λεω 'να με παιρνετε εσεις τηλ, αλλιως παρτε και δευτερο νουμερο και βαλτε και τις 2 sim σε dual sim συσκευη' (απο 30ε υπαρχουν συσκευες). Μερικοι με ακουσαν, οι υπολοιποι καποια στιγμη θα με ακολουθησουν (οσο συνεχιζει να αδιαφορει η κοσμοτε)...

 

ακριβως..και μαζι μαυτους ειμαι εμμεσα και γω...

θα σου πω ενα παραδειγμα για να καταλαβεις..ειχα εναν cu αριθμο εδω και 10 και πλεον χρονια (ο πρωτος μου αριθμος) και ολος ο περιγυρος μου ειχε αυτον.μεχρι που ξεκινησε η προσφορα του wu.και θυμαμαι ακομα τον κολλητο μου να μου λεει "ρε μην εισαι χαζος!παρε μια γουατς!κοιτα τι προσφορες εχει !" και τοτε δεν ειχα λογο να αλλαξω γιατι δεν ειχε πολυς κοσμος.μεχρι που βρηκα γυναικα με wu.:lol:

καταλαβαινεις.κλασσικος μ&*@λος αντρας.αγορασα και μια wu.και ειχα το κυριο νουμερο και το wu για δευτερο και για την γυναικα.και τωρα οχι μονο κατεληξα να χω πρωτο κινητο το wu αλλα δεν χρησιμοποιουσα ΚΑΘΟΛΟΥ το βοντα και μου πηραν το νουμερο.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να φύγουμε απο τη cosmote kai to wu δεκτό!αλλα δεν έχουν κάτι εξαιρετικά συμφέρων και οι άλλες

 

μια μεγαλη διαφορά των του wu με τις άλλες 2 εταιριες ειναι το οτι το wu δινει λεπτα ΜΟΝΟ προς wu, ενω οι άλλες 2 εταιριες τα δινουν προς ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητες της ιδιας εταιριας (και συμβολαια). Μια άλλη διαφορα ειναι οτι το wu δε δινει ΚΑΝΕΝΑ μπονους ανανεωσης, ενω η voda δινει 2 ωρες με ανανεωση 10ε (και η wind εχει χασει τον ελεγχο στα μπονους - δινει παααρα πολλα πραγματα). Ριξε μια ματιά στο site του F2G

Link to comment
Share on other sites

μια μεγαλη διαφορά των του wu με τις άλλες 2 εταιριες ειναι το οτι το wu δινει λεπτα ΜΟΝΟ προς wu, ενω οι άλλες 2 εταιριες τα δινουν προς ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητες της ιδιας εταιριας (και συμβολαια). Μια άλλη διαφορα ειναι οτι το wu δε δινει ΚΑΝΕΝΑ μπονους ανανεωσης, ενω η voda δινει 2 ωρες με ανανεωση 10ε (και η wind εχει χασει τον ελεγχο στα μπονους - δινει παααρα πολλα πραγματα). Ριξε μια ματιά στο site του F2G

τα χω δει αλλα ειναι περιστασιακά!αν η wind με 20ευρώ καθιέρωνε τα 300 λεπτά προς όλους θα άξιζε

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το "περιστασιακά" 'η το οτι δεν έχει σταθερές προσφορές έιναι μεν αλήθεια, αλλά ας δουμε λίγο καλύτερα τι πλεονεκτήματα παίζουν...

 

Η Κοτε σου δίνει "κάτι" για τα λεφτά που δίνεις στο WU . Ας το ονομάσουμε αυτό το "κάτι" Ψ.

 

Η Γουιντ σου δίνει για ένα δίμηνο το αντίστοιχο Ψ +0.5. Μετά σου δίνει Ψ+1+Χ. Το άλλο τρίμηνο σου δίνει Ψ+Χ χωρις τίποτα άλλο. Περνάει κανα 5μηνο και βγάζει και το Χ αλλά τώρα σου δίνει Ψ+2. ΚΑι κάπως έτσι δουλευει όλες τις προσφορές της.

 

Ναι είναι σπαστικό να μην ξέρεις κάθε φορά για πόσο θα ισχύει η κάθε προσφορά, ΑΛΛΑ ας μην χάνουμε την ουσία! Κάθε φορά, όσο κι αν αλλάζει το κάθε πακέτο που προσφέρει, είναι καλύτερη απο την Κοσμοτε σε προσφορες! Ακόμη και η Βόντα είναι καλύτερη απο την Κοτε στην καρτοκινητη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι τόσο απλό, γιατι οι χρήστες που θα πρέπει να αλλάξουν δίκτυο αυξάνονται εκθετικά.

Μπορεί οι 9 να είναι φιλοι μεταξύ τους και να συνομιλούν, αλλά τι γίνεται αν ο κάθε ένας απο αυτούς έχει άλλους 9 φίλους στο WU;

Καταλαβαίνεις τον συλλογισμό έτσι;

 

Αλλαγές σε δίκτυο μπορεί να κάνει ένα ζευγάρι, ή μια οικογένεια με τα παιδιά της για φθηνη επικοινωνία μεταξύ τους, γιατί υπάρχει μια κοινη βάση (ας το θέσουμε έτσι).

 

Είναι και ο λόγος που η κοσμοτέ δεν δινει καρφάκι για το πόσοι θα φυγουν απο το WU. Είναι ελάχιστοι. Θα πρέπει κάποια καρτοκινητη να δώσει όσα δεν δόθηκαν ποτέ απο καρτοκινητη, και να έχει παράλληλα και τέλειο σήμα για να φυγουν οι Whatsupηδες απο κοσμοτε.

 

Αυτό ακριβώς , δεν είναι τόσο εύκολο να φύγεις...

Η μόνη λύση είναι κινητό dual sim

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς , δεν είναι τόσο εύκολο να φύγεις...

Η μόνη λύση είναι κινητό dual sim

 

καποιος ομως πρεπει να κανει την αρχη για να ακολουθησουν και οι αλλοι, ετσι δεν ειναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιος ομως πρεπει να κανει την αρχη για να ακολουθησουν και οι αλλοι, ετσι δεν ειναι;

 

ξεκινα!!:lol:

 

εγω την εκανα την αρχη και πηρα και την πρωην μου μαζι και πηγαμε Q.ε μετα απο 4-5 μηνες επανηλθαμε στην κοτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και ο βασικος μου αριθμος ειναι συνδεση, εχω κ ενα WU εδω κ 3χρονια full. Ειπα και γω να κανω φορητοτητα περυσι σε αλλη εταιρεια παλι καρτοκινητο, σα βρεγμενος γατος σε 2μηνες το ξαναγυρισα wu, οτι κ να λεμε ολοι εχουν απο ενα wu.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε για το WU;

Εδω βλέπεις αγγελίες στο car.gr και απο κάτω διευκρινίζει ο πωλητης οτι το τηλέφωνο του ειναι wu. Θεωρείται δεδομένο πλέον οτι σχεδόν καθένας έχει και απο ένα WU!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε για το WU;

Εδω βλέπεις αγγελίες στο car.gr και απο κάτω διευκρινίζει ο πωλητης οτι το τηλέφωνο του ειναι wu. Θεωρείται δεδομένο πλέον οτι σχεδόν καθένας έχει και απο ένα WU!:lol:

 

μην μιλησω για τον σουβλατζη κατω απο το σπιτι μου που εχει 2 σταθερα και ενα κινητο wu (το τονιζει μαλιστα με το λογοτυπο του wu) για παραγγελιες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην μιλησω για τον σουβλατζη κατω απο το σπιτι μου που εχει 2 σταθερα και ενα κινητο wu (το τονιζει μαλιστα με το λογοτυπο του wu) για παραγγελιες!

 

Σε ολες τις πιτσαριες και σουβλατζιδικα υπαρχει αυτο που λες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ε τι συζητάμε μετά; Κι εγω το κράζω το wu αλλά στο dual sim μου η μια κάρτα wu ειναι. Αναγκαστικά! Ολοι οι φίλοι τέτοιο έχουν, και οι φιλοι τους επίσης!
Link to comment
Share on other sites

μην μιλησω για τον σουβλατζη κατω απο το σπιτι μου που εχει 2 σταθερα και ενα κινητο wu (το τονιζει μαλιστα με το λογοτυπο του wu) για παραγγελιες!

 

εμάς στο μεσολόγγι που είναι φοιτητούπόλη τα περισσότερα μαγαζιά έτσι λειτουργούν. Πιο συγκεκριμένα έχουνε τηλέφωνο σταθερό. Μετά από κάτω πρώτα γράφει τον αριθμό της κότε(wu) μετά βοντα και μετά γουίντ.Έτσι ώστε να καλεί ανάλογα με τα λεπτά που έχει χωρίς να χρεώνεται την κλήση. Βέβαια υπάρχουν και μερικά σουβλατζίδικα που έχουνε μόνο της whats up και όταν το βλέπω τα παίρνω!. Λες και έχουμε μόνοπωλείο. Δηλαδή έλεος!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Ε τι συζητάμε μετά; Κι εγω το κράζω το wu αλλά στο dual sim μου η μια κάρτα wu ειναι. Αναγκαστικά! Ολοι οι φίλοι τέτοιο έχουν, και οι φιλοι τους επίσης!

 

Απλά πλέον οι ανανεώσεις έχουν πέσει πάρα πολύ και βλέπεις τον κόσμο να έχει μαζευτεί ταμάλα...απλά όταν και οι άλλοι προσφέρουν τα ίδια, γιατί πλέον να μην πάει κάποιος αλλού και να έχει "περισσότερα". ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...