Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω ούτε εγώ περί περιαγωγής κλπ, αλλά έχω να σου κάνω μία καλή πρόταση αν σε παίρνουν!!!

 

Θα πας να πάρεις ένα vodafone international που έχει χρεώσεις ΧΩΜΑ από Ελλάδα προς ΗΠΑ(μόνο 0.0018 ευρώ το λεπτό) και θα το δώσεις σε αυτούς που θες να σε παίρνουν. Πχ κοπέλα σου, οικογένειά σου κλπ! Εσύ στέλνε από εκεί ένα μήνυμα "τηλ με" και μιλάτε έτσι! Ε πάρε στην δικιά σου και μία κάρτα και είσαι κομπλέ!:D Σιγά διακοπές πας!:)

 

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ!!! ΡΩΤΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ! ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΙΝΤΕΡΝΑΤΙΟΝΑΛ ΑΜΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

^ καλέ, σε τι αριθμο θα τον καλούν με το ιντερνασιοναλ; στον κοσμοτε; εννοεις να παρει καρτοκινητο ΗΠΑ, μαλλον οποτε θα χρεώνονται περιπου 0,10 σεντς το λεπτο. και μην ξεχνας οτι στις ΗΠΑ με αμερικάνικο αριθμο, χρεώνεσαι για τις εισερχομενες στα περισσοτερα πακετα.
Link to comment
Share on other sites

οι εισερχομενες κλησεις οταν εισαι usa ειναι 0,888/λεπτο (εαν εισαι χωρις το πακετο cosmote traveller). Αυτοι που θα τον παιρνουν τηλ, εαν εχουν voda international θα χρεωνονται χρεωση ελλαδας - 0,27/λεπτο (εαν τον παιρνουν στο ελληνικο νουμερο), ενω εαν παιρνουν τηλ σε usa number θα χρεωνονται 0,0018 € /δευτ = 0,108/λεπτο (ειτε σταθερο, ειτε κινητο, οποιασδηποτε εταιριας).

 

και εγω προτεινω καρτοκινητο vodafone international, ειναι το πιο φτηνο προς usa με διαφορά ( http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2401 ) . Την ιδια χρεωση ειχε και το q-card, αλλά μετα την αυξησε.

Link to comment
Share on other sites

Μου στειλαν μηνυμα απο Cosmote οτι η πρωτη μερα του Day Pass ειναι δωρεαν .

 

Πρεπει να στειλω κατι γιατι θα μου τρωει 1 ευρω την μερα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι

θα παω εξωτερικο (ΗΠΑ) τωρα χριστουγεννα και θα ηθελα να χρησιμοποιησω το roaming της cosmote

εχω συμβολαιο απεριοριστα 35 αλλα και what's up

οι χρεωσεις για κλησεις ειδα οτι ειναι απαγορευτικες στο συμβολαιο (ναι μεν χρησιμοποιεις δωρεαν χρονο που εχεις αλλα και 2.5ε ταριφα σε καθε κληση??? ελεος... :mad:) αλλα δεν ειδα να γραφει καπου για whats up τι γινεται...

οι χρεωσεις πηγαινουν αναλογα με την διαρκεια της κλησης η μηπως θα εχω τα δωρεαν 600 λεπτα και 600 sms πχ?

κατι μου λεει βεβαια οτι ειναι πολυ ουτοπικο αυτο που θα ηθελα αλλα οκ... :(

γνωριζει κανεις???

 

ευχαριστω :)

 

Μπορείς να πάρεις μια US SIM Card Gosim

http://www.gosim.com/us-sim-card.html

η οποία σου δίνει δύο αριθμούς, έναν αμερικάνικο με χρέωση των εισερχόμενων κλήσεων και έναν αγγλικό με δωρεάν εισερχόμενες όταν βρίσκεσαι στις ΗΠΑ.Στο αγγλικό νούμερο μπορούν να σε καλούν από Vodafone International αγοράζοντας το πακέτο των 70 λεπτών με 5€ (ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο)

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7241

ή από Qcard αγοράζοντας το πακέτο των 90 λεπτών με 7€ (ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια ανά δευτερόλεπτο)

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartokiniti/kartokiniti-q/q-card/paketa-omilias-gia-diethneis-proorismous/

 

EDIT: Τώρα που κοιτάζω καλύτερα τις τιμές νομίζω ότι χρεώνεσαι 0.37€/κλήση όταν λαμβάνεις στο αγγλικό νούμερο.

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

Μου στειλαν μηνυμα απο Cosmote οτι η πρωτη μερα του Day Pass ειναι δωρεαν .

 

Πρεπει να στειλω κατι γιατι θα μου τρωει 1 ευρω την μερα ?

 

αν κοψεις τα data στο κινητό σου.... θα σταματησει να σου ερχεται το day pass.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω πολλυ για τις απαντησεις σας...

τελικα επειδη οι τιμες της μητερας cosmote ειναι φαρμακειο θα στραφω στη vodafone και συγκεκριμενα στο vodafone international οπου εν συντομια η χρεωση ειναι γυρω στα 0.033ευρω/λεπτο με το πακετο που δινει για ΗΠΑ προς Αμερικανικα κινητα και σταθερα

ευχαριστω και παλι :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας ευχαριστω πολλυ για τις απαντησεις σας...

τελικα επειδη οι τιμες της μητερας cosmote ειναι φαρμακειο θα στραφω στη vodafone και συγκεκριμενα στο vodafone international οπου εν συντομια η χρεωση ειναι γυρω στα 0.033ευρω/λεπτο με το πακετο που δινει για ΗΠΑ προς Αμερικανικα κινητα και σταθερα

ευχαριστω και παλι :D

 

καταρχας σας ευχαριστω για τις απαντησεις...

οσον αφορα το planet sim δεν ειναι και τοσο πιο φθηνο οπως ειπες οποτε εξακολουθει να ειναι υψηλο παλι το κοστος...

 

οσον αφορα τωρα τις εισερχομενες προς το συμβολαιο που ειναι 2.5/κλιση για 60' αυτα τα επιβαρυνεται αυτος που με παιρνει? περα απο τα 2.5ε επιβαρυνεται και με την χρεωση/δευτερολεπτο που ισχυει για κλησεις προς εξωτερικο?

 

Πρώτον τα 2,5Ε για 60 λεπτά στο συμβόλαιο τα χρεώνεσαι εσύ. Δηλάδή σε κάθε εισερχόμενη κλήση χρεώνεσαι 2,5Ε και μιλάς 60 λεπτά χωρίς έξτρα χρέωση. Αυτός που σε καλεί από Ελλάδα θα χρεώνεται σύμφωμα με το πακέτο του. Το είπα αυτό για να κάνεις ξέρω εγώ μία κλίση την ημέρα (δηλαδή να σε παίρνουν τηλ από Ελλάδα 1 φορά την ημέρα) και να μιλάς πολύ και να πληρώνεις 2,5Ε.

 

Όσο αναφορά το vodafone international από ότι ξέρω η χρέωση 0.033ευρω/λεπτο με το πακετο που δινει για ΗΠΑ προς Αμερικανικα κινητα και σταθερα δεν υπάρχει καθώς τέτοιο πακέτο για περιαγωγή δεν υπάρχει (εννοώ στην περίπτωση που από το ελληνικό κινητό σου θέλεις να παίρνεις τέτοιους προορισμούς εξάλου εσύ θέλεις να μιλάς με Ελλάδα και όχι με Αμερική) Η χρέωση περιαγωγής σε αυτή την περίπτωση χωρίς πρόγραμμα περιαγωγής για vodafone international είναι Εξερχόμενες κλίσεις 1,5Ε/λεπτό για δίκτυα της Αμερικής, 3,00Ε/λεπτό για Ελλάδα και 3,20Ε/λεπτό για Ε.Ε. και υπόλοιπο κόσμο. Οι εισερχόμενες κλίσεις είναι 0,9649/λεπτό.

Εγώ λέω να αγοράσεις Αμερικάνικο καρτοκινητό και οι δικοί σου να σε παιρνουν με vf international με το πακέτο Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής & Καναδάς 160 λεπτά (κινητά και σταθερά τηλέφωνα) 5 € ή μπορούν να χρησιμοποιήσουν ανάλογα με πόσο μιλάνε την κανονική χρέωση 0,0018 € /δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα κι εγώ στις 11:03.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Το έλαβα κι εγώ στις 11:03.

 

Κι εγω και γι αυτο μπηκα να το μοιραστω με σας να το ξερετε. Πολυ καλο ακουγεται αλλα ΜΟΝΟ για ενα μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω και γι αυτο μπηκα να το μοιραστω με σας να το ξερετε. Πολυ καλο ακουγεται αλλα ΜΟΝΟ για ενα μηνα;

 

λιγοτερο απο μηνα (αλλά σιγουρα καλυτερη προσφορα απο την αποτυχια της voda)

Link to comment
Share on other sites

Aθλιο,τραγικο,ενοχλητικο και μονο Ελληνικο παγκοσμια να περνεις το 13838 να ζητησεις πχ ρυθμισεις mms και ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΣΟΥ να τρως 2 διαφημισεις συνολικα 1 λεπτο γιατι ετσι γουσταρει το τραγικο διαφημιστικο τμημα τους(κατι απο-φυτα κολεγιων με τα χρηματα του dady).

Στην Αγγλια ΗΤΑΝ επιλογη σου αν θα ακουσεις διαφημιση και για αυτο σου εδιναν λιγα δευτερολεπτα χρονο να μιλησεις ΑΜΕΣΩΣ μετα το ακουσμα της διαφημισης ΔΩΡΕΑΝ.....

Εδω πληρωνεις για καρτα ανανεωσης,βιαζεσαι να περασεις τον κωδικο γιατι υπαρχει σοβαρος λογος και οι μπανανιοι σου βαζουνε διαφημιση ΑΚΟΜΑ και εκει,ΕΝΩ ΕΧΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΤΟΥΣ,ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ.....

Δεν φτανει που σου πουλανε.....αερα(δεν νομιζω να αγοραζουνε απο πουθενα σαν πρωτη υλη χρονο ομιλιας,sms κτλ)αλλα σε ταλαιπωρουνε οπου μπορουνε.....:mad:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Εμ...φιλε μου δεν τα κανουμε αυτα τα λάθη...ευτυχώς υπάρχει το ίντερνετ για να βρεις ρυθμίσεις μμς και ίντερνετ γιατί αν περιμένεις από αυτα τα ζω@..

Όπως και να χεις θα συμφωνήσω μαζι σου χίλια τα εκατό.σκέψου να σαι έξω και να χρειάζεσαι ίντερνετ οπωςδηποτε για να βρεις κατι και δεν ξέρεις τις ρυθμίσεις..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για τη Cosmokarta : το πακέτο των 80' διπλασιάζεται και σου δίνει 160'για ένα μήνα (χρέωση 7Ε). Μέχρι 2/1/12.

 

Εμένα μου ήρθε ακόμα καλύτερο.

"ανανέωσε τον χρόνο ομιλίας σου, με οποιαδήποτε κάρτα εώς το τέλος του μήνα και κέρδισε επιπλέον 3€! Το δώρο θα αποδοθεί την ημέρα της ανανέωσης."

 

 

Αυτά με κοσομοκαρτα. Οπότε θα βάλω μια 10καρα, θα πάρω 60 λεπτά για έναν μήνα να κάνω τα τηλέφωνα μου τις γιορτες και θα μου μείνουν και 13-τους φόρους.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παρόμοιο μήνυμα στο whats up ήταν να δώσει 5€ δώρο και περάσαν 40 μέρες και δεν πήρα φράγκο
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στα πίστωσαν;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να φύγω από την Q, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόγραμμα καρτοκινητής της Cosmote, που να δίνει δωρεάν λεπτά ομιλίας και sms σε κινητά Cosmote και όχι αποκλειστικά What's Up. Όσο και αν έψαξα στο site τους δεν βρήκα κάτι. Μου κάνει εντύπωση γιατί στην Q αντίστοιχα, μπορούσες να καταναλώσεις τα λεπτά και τα SMS και σε Q και σε Wind.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να φύγω από την Q, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πρόγραμμα καρτοκινητής της Cosmote, που να δίνει δωρεάν λεπτά ομιλίας και sms σε κινητά Cosmote και όχι αποκλειστικά What's Up. Όσο και αν έψαξα στο site τους δεν βρήκα κάτι. Μου κάνει εντύπωση γιατί στην Q αντίστοιχα, μπορούσες να καταναλώσεις τα λεπτά και τα SMS και σε Q και σε Wind.

 

αυτο που κανει η q, το κανει και η vodafone. Η κοσμοτε θελει να κανεις συμβολαιο :p

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια κάρτα στο whats up αλλά δεν μου ήρθε μήνυμα με κωδικό reload it. Φαντάζομαι παίρνω στην εξυπηρέτηση, σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια κάρτα στο whats up αλλά δεν μου ήρθε μήνυμα με κωδικό reload it. Φαντάζομαι παίρνω στην εξυπηρέτηση, σωστα?

 

στειλε codes στο 1313 για να μάθεις τον κωδικό.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν αγοράσω ένα πακέτο 80' προς όλους της cosmokartas και ανανεώσω πρίν λήξουν οι 30 ημέρες αρθροίζεται τυχόν υπόλοιπο και άρα ανανεώνεται η ημ/νια λήξης;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έκοψε ΚΑΙ αυτό!

Γιατί δε δοκιμάζει να ανανεώσεις? Αν είναι θα σου έρθει το γνωστό μύνημα. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...