Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πόσον καιρό είναι διαθέσιμα αυτά τα 60mb; Το πολύ για ένα μήνα; Ή για όσον καιρό θέλουμε;

 

Προφανως μηνα... Βασικα δεν εχω καταφερει να ενεργοποιησω ακομη την υπηρεσια!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδια, τι λετε τωρα, απιθανα νεα!!!! Τωρα το παλιο με τα 40 πρεπιε να το βγαλουμε ή βγαινει μονο του;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα την ενεργοποιησα την υπηρεσια! Σου στελνουν και ρυθμισεις κανουνικου ι

ντερνετ!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η προσφορα για ιντερνετ που ειπε ο alany?

60 ψωροmegabyte??????????????

Οταν η wind δινει 100mb και ειναι λίγα?

Πειτε μου οτι δεν ειναι η προσφορα που περιμενουμε. :(

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η προσφορα για ιντερνετ που ειπε ο alany?

60 ψωροmegabyte??????????????

Οταν η wind δινει 100mb και ειναι λίγα?

Πειτε μου οτι δεν ειναι η προσφορα που περιμενουμε. :(

 

Εχω κατακρινει και γω πολλες φορες την cosmote. Αλλα να σου πω ποια ειναι η διαφορα, ειναι 60mb και οσες ενεργοποιησεις θελεις το μηνα και η αλλη μεγαλη διαφορα ειναι οτι η cosmote εχει παντου full 3g σε κατι που η wind υστερη παρα πολυ.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε ****το μου ήρθε μύνημα με τις ρυθμίσεις στο άκυρο (επειδή έκανα τακτική χρήση του πακέτου των 40mb) και μετά μνμ ότι μου πιστώθηκαν 120mb και ενεργοποίηση της υπηρεσίας για 30 μέρες αλλά έκανα την βλακεία και δεν αποθήκευσα τις νέες ρυθμίσεις!!! τώρα τί στο κόρακα κάνω; πως μπορώ να ζητήσω να μου τις στείλουν; δοκίμασας με το μύνημα "starter" στο 1333 αλλά δεν μου έχουν έρθει οι ρυθμίσεις ακόμα. αντ'αυτού μου έχει έρθει το εξής μύνημα:

 

"έχεις ήδη ενεργό το πακέτο internet on the phone 60. Μετά την αυτόματη απενεργοποίηση του θα μεταβείς στο πακετο internet on the phone starter". το starter δεν είναι το πακέτο που δεν έχει δωρεαν mb;

 

Με 3ευρω 60mb μια χαρα το βρισκω ας δωσεις καποιος περισσοτερες πληροφοριες..

 

Λοιπον για ενεργοποιηση στελνουμε 60 στο 1313 και οχι στο 1333. Για το υπολοιπο στελνουμε info στο 1313. Στη πρωτη ενεργοποιηση εχει επιπλεον δωρο αλλα 60mb δηλαδη συνολο 120! Δεν ανανεωνεται αυτοματα! Οσες ενεργοποιησεις θελουμε το μηνα! Το βρισκω απλα εκπληκτικο! Αυτα μου ειπαν στο 1313. Επισης μου ειπαν οτι σημερα μπορει να υπαρχουν προβληματα στη υπηρεσια και οτι απο αυριο θαλειτουργει σωστα.

 

έστειλα 60 στο 1313 και μου λέει η υπηρεσια δεν βρεθηκε..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

έστειλα 60 στο 1313 και μου λέει η υπηρεσια δεν βρεθηκε..

 

Βασικα ουτε εμενα ενργοποιηθεικε με την πρωτη, και μετα εστειλα 60 στο 1333 και παλι τιποτα μετα απο λιγο ξαναστελνω στο 1313 τιποτα. Μετα απο καμια ωρα ηρθε το μνμ ενεργοποιησης και μετα παλι απο κανενα μισαωρο ηρθαν και ρυθμισεις ιντερνετ. Στειλε και 60 στο 1333.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Mε παραπάνω mb δεν έχει πακέτο?

Τί είναι 60mb την σημερινή εποχή?

 

Αν έδιναν και την δωρεαν πρόσβαση στο 0.facebook.com όπως οι άλλοι θα ήμουν πιο ευχαριστημενος....

Link to comment
Share on other sites

έστειλα και περιμένω. βασικά είμαι ενεργοποιημένος. εγώ τις ρυθμίσεις του internet on the phone χρειάζομαι..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι η προσφορα για ιντερνετ που ειπε ο alany?

60 ψωροmegabyte??????????????

Οταν η wind δινει 100mb και ειναι λίγα?

Πειτε μου οτι δεν ειναι η προσφορα που περιμενουμε. :(

 

Για τα κινητά με wi-fi το mobile internet το χρησιμοποιείς μόνο όταν δεν έχεις ασύρματη σύνδεση. Έτσι αν έχεις wi-fi σύνδεση στο σπίτι ή στο χώρο εργασίας ή σπουδών θα είναι λίγες οι περιπτώσεις που θα χρειαστείς mobile internet. Σε αυτή την περίπτωση 60 Mb είναι συνήθως αρκετά ακόμα και σε iPhone.

 

Για κινητά χωρίς wi-fi τα δεδομένα που καταναλώνονται συνήθως είναι μικρότερα σε ένα browser τύπου opera mini. To mobile internet δεν είναι και η καλύτερη λύση για να βλέπεις βίντεο στο youtube.

 

60 Mb (που μπορείς να προσθέσεις και άλλα τόσα), είναι επαρκή αν δεν έχεις σαν αποκλειστική ή βασική πηγή σύνδεσης στο ίντερνετ το κινητό χωρίς wi-fi.

 

To θεωρώ μεγάλη πρόοδο σε σχέση με ένα χρόνο πριν. Θυμάστε όταν είχε πρωτοβγεί το iPhone; Σε έλεγαν ήλίθιο αν αγόραζες κινητό χωρίς σύνδεση Mobile Internet (που τότε σου έβγαινε κανα 50άρι το μήνα) γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσες να εκμεταλλευτείς πλήρως τις δυνατότες του. Τώρα όλοι με 1, 3 ή 4 ευρώ ανάλογα με το δίκτυο έχουν πλήρες ίντερνετ και στην καρτοκινητή. Ακριβό; Σε κάποιες περιπτώσεις ίσως ναι αλλά μάλλον προσιτό για τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Mε παραπάνω mb δεν έχει πακέτο?

Τί είναι 60mb την σημερινή εποχή?

 

Αν έδιναν και την δωρεαν πρόσβαση στο 0.facebook.com όπως οι άλλοι θα ήμουν πιο ευχαριστημενος....

 

To facebook απο 1η Αυγουστου θα ειναι νομιζω 3ευρω η καθε επισκεψη οποτε πολλοι θα το ξεχασουν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

To facebook απο 1η Αυγουστου θα ειναι νομιζω 3ευρω η καθε επισκεψη οποτε πολλοι θα το ξεχασουν.

 

Συγνώμη για το off topic,αλλά η χρέωση θα είναι και από pc?

Ή αυτη που λες είναι χρέωση κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic,αλλά η χρέωση θα είναι και από pc?

Ή αυτη που λες είναι χρέωση κινητού?

 

Για να μπεις στο facebook απ το pc, απλα θα γινει χρεωσιμο, προφανως θα θελει πιστωτικη καρτα η θα πρεπει να ναι συνδεμενο με τραπεζικο λογαριασμο. Κλεινει η παρενθεση!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Mε το νοκια 6233 που εχω μπορω να επωφεληθω και να εχω κανονικο ιντερνετ?Δηλαδη γυρνωντας το σε 3G να τρεχει καπως γρηγοροτερα... Μαλλον οχι ε? Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το μήνυμα που μου έστειλαν για τα 10€, σας ενημερώνω ότι με το που παρέλαβα το μήνυμα, κάλεσα το 1314 για να διαπιστώσω αν όντως πιστώθηκαν τα 10€ στο υπόλοιπό μου και όντως έχουν πιστωθεί.

 

Να σημειώσω και πάλι(είχε αναφερθεί και το είχα αναφέρει εγώ προσωπικά στο παρόν topic πριν αρκετό καιρό που με είχαν καλέσει από τα κεντρικά της Cosmote και μου πίστωσαν 9€ λόγω του ότι έχω 9 χρόνια συνεχόμενη χρήση του αριθμού μου) ότι τον αριθμό πλεόν τον έχω αισίως 10 χρόνια και την χρησιμοποιώ ακατάπαυστα και χωρίς διακοπές και ίσως-προφανώς να έκανα αυτή την κίνηση-προσφορά προς εμένα.

 

εισαι απο τους εκλεκτους γιατι οπου ρωτησα, δεν εχει ερθει σε κανενα τετοιο μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε το νοκια 6233 που εχω μπορω να επωφεληθω και να εχω κανονικο ιντερνετ? Μαλλον οχι ε?

 

Νομίζω δεν υποστηρίζει 3g ίντερνετ αλλά δεν είμαι σίγουρη.

 

To facebook απο 1η Αυγουστου θα ειναι νομιζω 3ευρω η καθε επισκεψη οποτε πολλοι θα το ξεχασουν.

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Που το είδες;;

Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε "σε μια σειρά", στην περίπτωση του καρτοκινητού μου COSMOKAPTA συνέβησαν τα εξής: (σημείωση: έχω ενεργό πάσο πλοήγησης στο COSMOTE MY VIEW)

 

1. Στα καλά καθούμενα, μου έρχεται μήνυμα με περιεχόμενο:

 

ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ INTERNET ON THE PHONE STARTER ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΤΕ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ INTERNET ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ SMS ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ...

 

(βάζω παραπάνω ... στη θέση του κωδικού αν και φαντάζομαι ότι είναι ο ίδιος για όλους!)

 

2. Όντως ήρθε μήνυμα ρυθμίσεων το οποίο και "αποδέκτηκα" και έτσι εγκαταστάθηκαν οι σχετικές ρυθμίσεις με όνομα COSMOTE INTERNET.

 

3. Μετά από λίγη ώρα μου ήρθε το εξής μήνυμα:

 

ΑΠΟ 10/6 Η ΝΕΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ COSMOTE INTERNET ON THE PHONE 60 ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΟ ΜΗΝΙΑΙΟ ΠΑΣΟ MY VIEW N WEB. ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΠΙΣΤΩΘΕΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ 120MB ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ INTERNET ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ COSMOTE MY VIEW, ΓΙΑ 30ΗΜΕΡΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε "σε μια σειρά", στην περίπτωση του καρτοκινητού μου COSMOKAPTA συνέβησαν τα εξής: (σημείωση: έχω ενεργό πάσο πλοήγησης στο COSMOTE MY VIEW)

 

1. Στα καλά καθούμενα, μου έρχεται μήνυμα με περιεχόμενο:

 

 

 

(βάζω παραπάνω ... στη θέση του κωδικού αν και φαντάζομαι ότι είναι ο ίδιος για όλους!)

 

2. Όντως ήρθε μήνυμα ρυθμίσεων το οποίο και "αποδέκτηκα" και έτσι εγκαταστάθηκαν οι σχετικές ρυθμίσεις με όνομα COSMOTE INTERNET.

 

3. Μετά από λίγη ώρα μου ήρθε το εξής μήνυμα:

 

Βασικα εμενα μου πηρε 3ευρω γτ εστειλα μνμ ενεργοποιησης αλλα μετα μου ηρθαν αυτα τα μηνυματα που γραφεις παραπανω. Ειχα και γω ενεργοποιημενο το μηνιαιο πασο με τα 40mb. Βασικα ισως εμενα να μου πειρε τα3ευρω γιατι ειχα πατησει να απενεργοποιηθει το μηνιαιο πασο.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να προσθέσουμε ταυτόχρονα όσες φορές θέλουμε τα 60MB στο υπόλοιπό μας? Δηλαδή να ενεργοποιήσουμε το Internet On The Phone 60, να μας έρθει το bonus των επιπλέον 60MB, σύνολο 120MB και να ξαναστείλουμε μήνυμα και να βάλουμε άλλα 60MB ώστε να είμαστε κατά κάποιον τρόπο σίγουροι ότι μόλις τελειώσουν δεν θα χρεωθούμε από το υπόλοιπο της κάρτας μας;:!:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να προσθέσουμε ταυτόχρονα όσες φορές θέλουμε τα 60MB στο υπόλοιπό μας? Δηλαδή να ενεργοποιήσουμε το Internet On The Phone 60, να μας έρθει το bonus των επιπλέον 60MB, σύνολο 120MB και να ξαναστείλουμε μήνυμα και να βάλουμε άλλα 60MB ώστε να είμαστε κατά κάποιον τρόπο σίγουροι ότι μόλις τελειώσουν δεν θα χρεωθούμε από το υπόλοιπο της κάρτας μας;:!:

 

Ενεργοποιειται οσες φορες, μπορει να μαθεις και το υπολοιπο σου στελνοντας info στο 1313

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιειται οσες φορες, μπορει να μαθεις και το υπολοιπο σου στελνοντας info στο 1313

 

Εσένα αυτό με το info στο 1313 σου δούλεψε; Έρχεται απάντηση; :!:

Link to comment
Share on other sites

Εσένα αυτό με το info στο 1313 σου δούλεψε; Έρχεται απάντηση; :!:

 

Οχι δεν εχει δουλεψει, αλλωστε μου ειπαν απο το 1313 οτι σημερα ισως εχει προβληματα η υπηρεσια..! Εσυ την εχεις ενεργοποιηση κανονικα την υπηρεσια?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να τα βάλουμε "σε μια σειρά", στην περίπτωση του καρτοκινητού μου COSMOKAPTA συνέβησαν τα εξής: (σημείωση: έχω ενεργό πάσο πλοήγησης στο COSMOTE MY VIEW)

 

1. Στα καλά καθούμενα, μου έρχεται μήνυμα με περιεχόμενο:

 

 

 

(βάζω παραπάνω ... στη θέση του κωδικού αν και φαντάζομαι ότι είναι ο ίδιος για όλους!)

 

2. Όντως ήρθε μήνυμα ρυθμίσεων το οποίο και "αποδέκτηκα" και έτσι εγκαταστάθηκαν οι σχετικές ρυθμίσεις με όνομα COSMOTE INTERNET.

 

3. Μετά από λίγη ώρα μου ήρθε το εξής μήνυμα:

 

Ακριβως τα ιδια και σε μενα.8 του μηνα ανανεωθηκε το my view μου(οπως καθε 8 του μηνα).Και σημερα μου εστειλαν τα παραπανω sms.Απο το portal του cosmote my view βλεπω οτι εχω απενεργοποιημενο καποιο πακετο ιντερνετ.Αρα συνεχιζω με τα 120 δωρεαν και περιμενω να παει παλι 8 του αλλου μηνα για να βαλω το καινουργιο;

 

Ερε μπερδεμα παλι θα φαμε το χρονο μας στα καταστηματα κοσμοτε να μαθουμε τι παιζει... γιατι τηλεφωνο δεν τους παιρνω με τπτ

 

Κανενα αλανι... :cool: αμα ξερει να απαντησει τπτ μας λεει

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει δουλεψει, αλλωστε μου ειπαν απο το 1313 οτι σημερα ισως εχει προβληματα η υπηρεσια..! Εσυ την εχεις ενεργοποιηση κανονικα την υπηρεσια?

 

Ενεργοποιήθηκε από μόνη της (όπως περιέγραψα αναλυτικά σε προηγούμενο μήνυμα). Μπαίνω με το νέο σημείο πρόσβασης που δημιουργήθηκε και δουλεύει και το email (IMAP) το οποίο παλιά δεν λειτουργούσε. Το μόνο που δεν δουλεύει ακόμη είναι το info στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...