Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, HuskerDu said:

Ρώτησα γιατί σε κάποιο άλλο thread είχα διαβάσει ότι μπορεί να απορροφήσει την ρήτρα ο άλλος πάροχος, πχ σε ένα 24μηνο συμβόλαιο να δώσει δώρο 2-3 πάγια. Θα πάω σε ένα κατάστημα  αύριο.

Εκτός αν γίνουν τιμολογιακές αλλαγές στα συμβόλαια και μπορείς να φύγεις-διακόψεις αζημίως(δηλαδή 0 ρήτρα αποχώρησης και πληρώνεις μόνο επιδότηση αν έχεις)

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2024 at 5:04 ΜΜ, MIKU said:

Παιδί από το Γερμανό μου έλεγε ότι κόπηκαν οριστικά γιατί πολλοί κόψανε την σταθερή και την αντικατέστησαν με 5G router.

Οκ αλλά πώς να τους αδικήσεις όταν έχεις ίντερνετ με 3€ και τρομερές ταχύτητες; Εφόσον πιάνει βέβαια.

Εγώ την ήθελα για το εξοχικό αλλά δεν πρόλαβα για 10 μέρες...

Όσοι μένετε Αθήνα τρέχει ακόμα το πρόγραμμα με τα 120 ευρώ απεριόριστο Ίντερνετ για ένα χρόνο 

σημερα πηγα και το πήρα και το ενεργοποίησα στο κατάστημα της σταδίου 

η πληρωμή γίνεται με κάρτα

και το βάζεις στο εξοχικό αντί για κάρτα extra sim 

μια προσωρινή λύση όσοι δεν πρόλαβαν να βγάλουν extra sim 

και χρησιμοποιείς και πάλι το δίκτυο της COSMOTE 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ANAGNPANA said:

Όσοι μένετε Αθήνα τρέχει ακόμα το πρόγραμμα με τα 120 ευρώ απεριόριστο Ίντερνετ για ένα χρόνο 

σημερα πηγα και το πήρα και το ενεργοποίησα στο κατάστημα της σταδίου 

η πληρωμή γίνεται με κάρτα

και το βάζεις στο εξοχικό αντί για κάρτα extra sim 

μια προσωρινή λύση όσοι δεν πρόλαβαν να βγάλουν extra sim 

και χρησιμοποιείς και πάλι το δίκτυο της COSMOTE 

Βγαινει 10ε/μηνα για 12 μηνες.

Για όποιον δεν θέλει να δωσει 120ε μαζεμένα, αυτη τη στιγμη (παραγγελια μεχρι 13/5) το CU δινει με 13ε/μηνα για 9 μηνες απεριοριστη ομιλια και απεριόριστα GB.

Screenshot_20240510_.thumb.jpg.bb100195a1a943465c5e4fd69efa51cd.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Βγαινει 10ε/μηνα για 12 μηνες.

Για όποιον δεν θέλει να δωσει 120ε μαζεμένα, αυτη τη στιγμη (παραγγελια μεχρι 13/5) το CU δινει με 13ε/μηνα για 9 μηνες απεριοριστη ομιλια και απεριόριστα GB.

Screenshot_20240510_.thumb.jpg.bb100195a1a943465c5e4fd69efa51cd.jpg

 

Ναι αλλά το σήμα της VODAFONE και άλλο σήμα COSMOTE 

και επίσης ο άνθρωπος που απάντησα το θέλει για το εξοχικό του για το Ίντερνετ 

και επίσης εδώ μιλάμε για θέματα COSMOTE όχι Vodafone που έβαλες 

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ANAGNPANA said:

Ναι αλλά το σήμα της VODAFONE και άλλο σήμα COSMOTE 

και επίσης ο άνθρωπος που απάντησα το θέλει για το εξοχικό του για το Ίντερνετ 

και επίσης εδώ μιλάμε για θέματα COSMOTE όχι Vodafone που έβαλες 

...και επισης εδω μιλάμε για ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ όχι φρογκ που εβαλες

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οντως απεριοριστα της vodafone η παλι 300gb και μετα ταχυτητα στα ταρταρα? Γιατι αν λενε απεριοριστα και ειναι 300gb τοτε δεν αξιζει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, king2009 said:

Ειναι οντως απεριοριστα της vodafone η παλι 300gb και μετα ταχυτητα στα ταρταρα? Γιατι αν λενε απεριοριστα και ειναι 300gb τοτε δεν αξιζει καθολου.

Για την πλειοψηφια τα 300 είναι μια χαρά. Εκτός αυτου, πού άλλου θα βρει κάποιος απεριόριστα λεπτά και GB με 13€;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ANAGNPANA said:

Ναι αλλά το σήμα της VODAFONE και άλλο σήμα COSMOTE 

Μια χαρά είναι το σήμα της VODAFONE, όπως και της NOVA. 

6 minutes ago, king2009 said:

Ειναι οντως απεριοριστα της vodafone η παλι 300gb και μετα ταχυτητα στα ταρταρα? Γιατι αν λενε απεριοριστα και ειναι 300gb τοτε δεν αξιζει καθολου.

Στα νέα συμβόλαια νομίζω περιορίζεται στα 12mbps. Εγώ που είχα κάνει πέρυσι το καλοκαίρι, δεν έχω δει τέτοιο περιορισμό ταχύτητας μέχρι στιγμής. Ούτε SMS μου έχει έρθει, όπως έχουν αναφέρει κάποιοι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

...και επισης εδω μιλάμε για ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ όχι φρογκ που εβαλες

Ναι αλλά εγώ πρότεινα λύση με κοσμοτε για καποιον που δεν πρόλαβε να βγάλει extrasim με απεριόριστο Ίντερνετ για ένα χρόνο 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, katsiletra said:

Μια χαρά είναι το σήμα της VODAFONE, όπως και της NOVA. 

Στα νέα συμβόλαια νομίζω περιορίζεται στα 12mbps. Εγώ που είχα κάνει πέρυσι το καλοκαίρι, δεν έχω δει τέτοιο περιορισμό ταχύτητας μέχρι στιγμής. Ούτε SMS μου έχει έρθει, όπως έχουν αναφέρει κάποιοι. 

Στα συμβόλαια είναι πραγματικά απεριόριστο χωρίς κανέναν περιορισμό ταχύτητας, μόνο η extra κάρτα τρώει downgrade στην ταχύτητα στα 4mbps μετά τα 300GB. Αυτό ισχύει στην καρτοκινητή και στις i4s (extra) κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ANAGNPANA said:

Ναι αλλά εγώ πρότεινα λύση με κοσμοτε για καποιον που δεν πρόλαβε να βγάλει extrasim με απεριόριστο Ίντερνετ για ένα χρόνο 

Και εγώ πρότεινα λυση με βόνταφον σε κάποιον που δεν προλαβε να βγάλει extrasim με απεριόριστο Ίντερνετ για 9 μήνες. 

Και οι 2 είμαστε λίγο off topic για να βρουμε λυση στον φίλο. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, CaptainNickGR said:

Στα συμβόλαια είναι πραγματικά απεριόριστο χωρίς κανέναν περιορισμό ταχύτητας, μόνο η extra κάρτα τρώει downgrade στην ταχύτητα στα 4mbps μετά τα 300GB. Αυτό ισχύει στην καρτοκινητή και στις i4s (extra) κάρτες.

Για την I4S αναφέρομαι κι εγώ, δεν έχω περιορισμό μέχρι στιγμής. Τα ξεπερνάω κάθε μήνα τα 300GB. Άλλη λύση χωρίς δεσμεύσεις είναι μια κάρτα sim internet on the go. Με 25€ δίνει 200GB το μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, katsiletra said:

Για την I4S αναφέρομαι κι εγώ, δεν έχω περιορισμό μέχρι στιγμής. Τα ξεπερνάω κάθε μήνα τα 300GB. Άλλη λύση χωρίς δεσμεύσεις είναι μια κάρτα sim internet on the go. Με 25€ δίνει 200GB το μήνα. 

Αν θυμαμαι σωστά αυτός ο όρος μπήκε από Νοέμβριο σε ισχύ και δεν επηρέασε τους παλιούς πελάτες παρά μόνο τους νέους ή αυτούς που έκαναν ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Βγαινει 10ε/μηνα για 12 μηνες.

Για όποιον δεν θέλει να δωσει 120ε μαζεμένα, αυτη τη στιγμη (παραγγελια μεχρι 13/5) το CU δινει με 13ε/μηνα για 9 μηνες απεριοριστη ομιλια και απεριόριστα GB.

Screenshot_20240510_.thumb.jpg.bb100195a1a943465c5e4fd69efa51cd.jpg

 

Update: στις πρωτες 500 παραγγελιες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Update: στις πρωτες 500 παραγγελιες

Επίσης άλλο 13x9=117€ για 9 μήνες και άλλο 120€ για 12 μήνες. Για ίντερνετ σε εξοχικό το frog απλά δεν έχει αντίπαλο. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jaguar13 said:

Επίσης άλλο 13x9=117€ για 9 μήνες και άλλο 120€ για 12 μήνες. Για ίντερνετ σε εξοχικό το frog απλά δεν έχει αντίπαλο. 

Μαζί σου είμαι, αλλά το cu δίνει και απεριόριστη ομιλία, ενώ το φρογκ 120' με 3λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μαζί σου είμαι, αλλά το cu δίνει και απεριόριστη ομιλία, ενώ το φρογκ 120' με 3λεπτα.

Οι περισσότεροι στο εξοχικό το θέλουν μόνο για το Ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε πρόταση στην εφαρμογή με 10 GB, απεριόριστη ομιλία και 2000 SMS με 18,19€.

Πως σας φαινεται? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panakart said:

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε πρόταση στην εφαρμογή με 10 GB, απεριόριστη ομιλία και 2000 SMS με 18,19€.

Πως σας φαινεται? 

Σε ποια εφαρμογή λες

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elkons said:

Σε ποια εφαρμογή λες

Στο MyCosmote App. Λήγει το συμβόλαιο μου σε 2 μήνες και ξεκίνησαν να μου στέλνουν προσφορές. Αυτή την στιγμή έχω 5 GB με απεριόριστα και 2000 SMS με 18,45€

Edited by panakart
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, panakart said:

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε πρόταση στην εφαρμογή με 10 GB, απεριόριστη ομιλία και 2000 SMS με 18,19€.

Πως σας φαινεται? 

Μια χαρά είναι 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panakart said:

Στο MyCosmote App. Λήγει το συμβόλαιο μου σε 2 μήνες και ξεκίνησαν να μου στέλνουν προσφορές. Αυτή την στιγμή έχω 5 GB με απεριόριστα και 2000 SMS με 18,45€

Να την πάρεις την προσφορά. Λήγει σε έναν γνωστό σε ένα μήνα του λήγει το καρτο συμβόλαιο αλλά δεν έχει έρθει κάποια προσφορά στην εφαρμογή ούτε sms. Έχει πάει παραπάνω η τιμή του λόγω επιδότησης συσκευής... Τώρα δεν θέλει συσκευή καθώς είναι μεγάλη η τιμή... Αν έρθει προσφορά στον Γερμανό γίνεται να ενεργοποιηθεί? Τι πρέπει να κάνει;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panakart said:

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε πρόταση στην εφαρμογή με 10 GB, απεριόριστη ομιλία και 2000 SMS με 18,19€.

Πως σας φαινεται? 

Το ΝΕΟ έχει τα ίδια με 19 χωρίς δέσμευση συμβολαίου ή 7gb αντί για 10 με 16€

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, elkons said:

Να την πάρεις την προσφορά. Λήγει σε έναν γνωστό σε ένα μήνα του λήγει το καρτο συμβόλαιο αλλά δεν έχει έρθει κάποια προσφορά στην εφαρμογή ούτε sms. Έχει πάει παραπάνω η τιμή του λόγω επιδότησης συσκευής... Τώρα δεν θέλει συσκευή καθώς είναι μεγάλη η τιμή... Αν έρθει προσφορά στον Γερμανό γίνεται να ενεργοποιηθεί? Τι πρέπει να κάνει;

Μπορεί να πάει στον Γερμανό και να ρωτήσει τις προσφορές φαίνονται για το νούμερο του και να ενεργοποιήσει μια από αυτές 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...