Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε περίπτωση αλλαγής προγράμματος ο διπλασιασμός ισχύει στο επόμενο πρόγραμμα ή όχι;

 

χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, ισχύει εφόσον το πρόγραμμα είναι συμβατό (δηλαδή δεν μπορείς να πας σε καρτοσυμβόλαιο ή economy)

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία τι νέο κόλπο είναι αυτό να στέλνουν λογαριασμόριν περάσει ο μήνας έχω On the go 5gb και ο πρώτος ήρθε μέσα σε 2 εβδομάδες και είχε χρέωση για το άλλο μήνα
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε πεδία τι νέο κόλπο είναι αυτό να στέλνουν λογαριασμόριν περάσει ο μήνας έχω On the go 5gb και ο πρώτος ήρθε μέσα σε 2 εβδομάδες και είχε χρέωση για το άλλο μήνα

 

Ο μηνας παντα χρεωνεται προκαταβολικα. Ετσι ο πρωτος λογαριασμος εχει σχεδον 1,5 παγιο μεσα

Link to comment
Share on other sites

 

ας πρόσεχε...

 

αυτά τα ρωτάς από πριν γιατί αλλιώς τα πληρώνεις μετά... (όχι ότι και οι εταιρίες κινητής είναι άγιες δηλαδή)

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

ας πρόσεχε...

 

αυτά τα ρωτάς από πριν γιατί αλλιώς τα πληρώνεις μετά... (όχι ότι και οι εταιρίες κινητής είναι άγιες δηλαδή)

 

δικη μου γνωμη, η εταιρια επρεπε να φροντισει να μη στελνει τετοια sms σε καθεστως περιαγωγης (και μπερδευει το συνδρομητη)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να μαθω πως θα μπορω να βλέπω τις κλήσεις μου αναλυτικα δλδ για καθε λογαριασμό που εκδιδεται χωρις να δεχομαι το sms της Cosmote μιας και η sim ειναι συνδεδεμένη σε μηχανημα κ δεν μπορω να διαβάσω τσ sms που ερχονται.

Eπισης επειδη εχω κ αλλο νουμερο δεν μπορουν τουλαχιστον να στελνουν στο αλλο νο το sms και να το επιβεβαιωνω;;;

Ευχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αλλάξω ημερομηνία πληρωμής

Γιατί μου στέλνουν λογαριασμό έως 28 του μήνα να το έχω πληρώσει αλλά εγώ πληρώνομαι στις 5 του μήνα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα με τα δωρεαν 1000 λεπτα προς ολους μεχρι ποτε ισχυει?

Επισης,αν γνωριζει καποιος τι επιβαρυνση υπαρχει σε περιπτωση διακοπης συμβολαιου νωριτερα απο τους 18 μηνες,ας μας ενημερωσει...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο cosmote απεριόριστα 25 όπου αναφέρεται 100mb για internet, το upload χρεώνεται σε αυτά τα 100 ή είναι 100 για download και 100 για upload?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο cosmote απεριόριστα 25 όπου αναφέρεται 100mb για internet, το upload χρεώνεται σε αυτά τα 100 ή είναι 100 για download και 100 για upload?

 

100 ΜΒ συνολικά

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στο cosmote απεριόριστα 25 όπου αναφέρεται 100mb για internet, το upload χρεώνεται σε αυτά τα 100 ή είναι 100 για download και 100 για upload?

 

Και για τα 2. Το traffic μετράει

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,γνωριζει κανεις περιπου ποσα χρηματα θα ειναι η επισοτηση μου με καρτοσυμβολαιο 25????????ειναι 18 μηνο και σε ενα χρονο μου ειπανε θα παρω επιδοτηση

αξιζει τιποτα η μπα??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,γνωριζει κανεις περιπου ποσα χρηματα θα ειναι η επισοτηση μου με καρτοσυμβολαιο 25????????ειναι 18 μηνο και σε ενα χρονο μου ειπανε θα παρω επιδοτηση

αξιζει τιποτα η μπα??

 

Το ακριβές ποσό μπορείς να το μάθεις από την Cosmote, υποθέτω όμως (με βάση τις τρέχουσες προσφορές/συνθήκες κλπ) το πιθανότερο είναι να σου εγκρίνουν ως πόσο επιδότησης κάτι από 40€ έως 70€...:X

Link to comment
Share on other sites

Για νεα συνδεση στα απεριοριστα με 70 ευρω παγιο για 24 μηνες ποιο ειναι το καλυτερο ποσο επιδοτησης για συσκευη που μπορω να πετυχω?Απο καταστημα σε καταστημα παιζουν διαφορες σε θεματα επιδοτησης εννοω να το ψαξω αναμεσα σε καταστηματα Γερμανος/Cosmote η μεσω ιντερνετ απευθειας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και χρόνια έχω οικογενειακό πακέτο με 2 νούμερα στη cosmote

 

Πριν ένα χρόνο, τον Μάρτιο του 2012 με πήραν από vodafone, μου έδωσαν μια καλή προσφορα και έκανα αίτηση φορητότητας. Κατόπιν με κάλεσαν από cosmote και μου πρότειναν κάτι καλύτερο , μια έκπτωση για ένα έτος και έτσι έμεινα στη cosmote.

 

Το συμβόλαιό μου πάντα έληγε τον Δεκέμβρη όπότε πριν 3 μήνες έκανα ανανέωση για ένα έτος στο οικογενειακό πρόγραμμα. Μου είχαν πει από το κατάστημα ότι θα πρέπει να μιλήσω τον Μάρτιο με την Cosmote για να μου πουν αν μπορούν να συνεχίσουν την προσφορά που μου έδωσαν λόγω ανταγωνισμού περσι.

 

Επικοινώνησα μαζί τους και λένε ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό, δεν υπάρχει κάποια προσφορά, και ότι θα έχω απλά ένα 10% στα συνολικά πάγια.

Φυσικά το ποσό είναι πολύ μεγαλύτερο σε σχεση με το ίδιο πρόγραμμα σε άλλες εταιρίες ή και στην ίδια την cosmote μια που έχει τώρα προσφορές στο site της

 

Επίσης δεν έχω τη δυνατότητα να μειώσω το πρόγραμμα της μιας σύνδεσης (δεν φτάνω καν στα όρια του) γιατί δεν πέρασαν 6 μήνες όπως έιπαν

 

Σκέφτομαι να δω τι με συμφέρει από τις άλλες εταιρίες και να κάνω αίτημα φορητότητας

Στην ανανέωση του Δεκέμβρη δεν πήρα επιδότηση για συσκευή αλλά μείωση στο πάγιο (αν και μόνο τον πρώτο μήνα είδα μείωση, τους επόμενους 2 οι λογαριασμοί ήταν όπως πριν :( )

 

Μπορώ να το προχωρήσω κανονικά ή θα έχω κολήματα; Τι να προσέξω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δυο γραμμες στην cosmote στο παλαιο απεριοριστα 35, πηρα την cosmote για την επιδοτηση και μου δωσανε σε καθε γραμμη 70 ευρω (εξεφτελιστικο) για 18 μηνες, εκανα λοιπον αιτηση φορητοτητας την τεταρτη που μας περασε για να παω στην vodafone και θα μου τις στελνανε τις sim χθες, η cosmote ομως ουτε φωνη ουτε ακροαση και πηρα την courier και τους ειπα οτι θα περασω εγω να τις παρω για να κερδισω χρονο. πηρα και την cosmote για να ενημερωσω οτι και καλα θα φυγω (αφου δε με συμφερει να φυγω δεδομενου οτι ολοι που μιλαω εχουν cosmote) αλλα δεν ενδιαφερθηκε. θελω να ρωτησω το εξης....... τι κανω λαθος και δεν δεχομαι αντιπροσφορα μπορει καποιος να βοηθησει? εμενα δε με συμφερει να παω στην vodafone, τωρα τι πρεπει να κανω να παρω την vodafone και να τους πω να την ακυρωσουν την φορητητα? σημεωτεον ότι sim δεν εχω παραλαβει...

καποια βοήθεια απο καποιον εμπειρο στο χωρο??????????????????

Link to comment
Share on other sites

αφου πάρεις τις sim....

μετά από μερικές μέρες όταν θα προχωρήσει η φορητότητα και λάβει το αίτημα η cosmote θα σε καλεσει

 

προς το παρόν είναι σαν να μην έκανες καμμία κίνηση

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εχω ζητησει και συσκευη βεβαια μου ειπαν οτι θα μου δωσουν ενα κουπονι για να αγορασω τη συσκευη που θελω, μετα δε θα επιβαρυνθω με τιποτα απο τη vodafone?
Link to comment
Share on other sites

οχι...

 

η cosmote δεν ξέρει για τη φορητοτητα ακόμα

 

θα μάθει όταν παρεις sim, υπογράψεις χαρτια και μετα η vodafone της ζητησει τον αριθμο

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε δεν είναι σίγουρα έτσι

 

πέρσι παρέλαβα sim από vodafone και έστειλα τα χαρτια υπογεγραμμένα. Μετά προχώρησε το αίτημα και με κάλεσαν από cosmote όπου και ακύρωσα τη φορητότητα για μια καλή προσφορά που μου έκαναν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος,

Έκανα το Δεκέμβριο ανανέωση στην cosmote για 12 μήνες με έκπτωση στο πάγιο 3€.

Επίσης το Σεπτέμβριο έκανα ανανέωση για 12 μήνες στο on the go internet με έκπτωση 2€ στο πάγιο.

 

Μπορώ να κάνω διακοπή συμβολαίου ή θα πρέπει να πληρώσω διαφορά (στην ουσία δεν έχω πάρει επιδότηση) ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος,

Έκανα το Δεκέμβριο ανανέωση στην cosmote για 12 μήνες με έκπτωση στο πάγιο 3€.

Επίσης το Σεπτέμβριο έκανα ανανέωση για 12 μήνες στο on the go internet με έκπτωση 2€ στο πάγιο.

 

Μπορώ να κάνω διακοπή συμβολαίου ή θα πρέπει να πληρώσω διαφορά (στην ουσία δεν έχω πάρει επιδότηση) ??

 

Για να διακόψεις το συμβόλαιο πριν τη λήξη του, θα πρέπει να πληρώσεις το ποσό της έκπτωση που έχεις λάβει.

Link to comment
Share on other sites

Για να διακόψεις το συμβόλαιο πριν τη λήξη του, θα πρέπει να πληρώσεις το ποσό της έκπτωση που έχεις λάβει.

 

Μα στην ουσία το μόνο που έχω λάβει είναι τα 3€ Χ 3 μήνες που έχει τρέξει το πρόγραμμα.Δλδ θα πρέπει να τους δώσω πίσω 9€ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...