Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν κανεις φορητοτητα απο ενα δικτυο σε αλλο πληρωνεις εξοδα(καπου 20ε ανα νουμερο) στο δικτυο που πας η απο το δικτυο που φευγεις, και για τι ποσο μιλαμε;Μπορεις τα εξοδα αυτα να ζητησεις απο την εταιρεια που θα πας να τα καλυψουνε αυτοι;

Δεν πληρώνεις τίποτα, που το άκουσες πάλι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

καπου εδω μεσα το διαβασα σε θεμα φορητοτητας και παραξενευτηκα γιατι εχω κανει πριν 4 χρονια και δεν θυμαμαι να ειχα πληρωσει τιποτα και ουτε να εχω ακουσει πουθενα.Οποτε μαλλον δεν ισχυει κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

Εχω 18μηνο συμβολαιο και ληγει σε 9 μηνες.

 

Πριν λιγο μου ηρθε μηνυμα απο την COSMOTE που εγραφε εαν θελω να πιστωσω το ποσο ή να παρω επιδοτηση με ανανεωση συμβολαιου...

 

Αλλαξε πολιτικη η Cosmote ;

 

 

EDIT: Τελικα πηρα 1212 και μου ειπαν οτι εχω μεχρι 2/8 προσφορα επειδη εχω καλα τιμολογια (?) 155 ευρω !! επιδοτηση!!

 

Περιμενω το νεο Iphone! :)

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε η επιδοτηση μου , 155ευρω οπως ειδα στο myaccount. Θα παω για φορητοτητα περιμενοντας την απαντηση της cosmote για μεγαλυτερο ποσο. Σκοπος μου ειναι να αγορασω το nokia 6700 slide. Γι'αυτο θα ηθελα να σας κανω τις εξης ερωτησεις :

 

1) Ας υποθεσουμε οτι η cosmote επικοινωνει μαζι μου προσφεροντας μεγαλυτερη επιδοτηση. Σε αυτην την περιπτωση ειναι αναγκασμενος να κανω χρηση αυτου του ποσου μεσω τηλ. παραγγελιας με την αντιπροσωπο που θα με καλεσει η' μπορω να κανω χρηση του ποσου και σε καταστημα ;

 

2) Αν συμβαινει το 2ο , μπορω να παρω το 6700 slide απο το Πλαισιο (κανοντας χρηση της επιδοτησης) ; Ρωταω γιατι η cosmote δεν εχει φερει (ακομη τουλαχιστον) το συγκεκριμμενο κινητο.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας ωστε να ειμαι προετοιμασμενος οταν με καλεσουν (αν γινει αυτο).

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

1) Αν Cosmote σου αυξήσει την επιδότηση θα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μόνο μέσω καταστήματος.

 

2) Όχι δεν μπορείς. Μόνο από Cosmote Shops (ούτε καν από Γερμανό) μπορείς να πάρεις το κινητό που θες (αν σου αυξήσουν την επιδότηση, σε διαφορετική περίπτωση μπορείς να την πάρεις απ' όπου θες, αλλά για το Πλαίσιο δεν είμαι σίγουρος).

 

:)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε η επιδοτηση μου , 155ευρω οπως ειδα στο myaccount. Θα παω για φορητοτητα περιμενοντας την απαντηση της cosmote για μεγαλυτερο ποσο. Σκοπος μου ειναι να αγορασω το nokia 6700 slide. Γι'αυτο θα ηθελα να σας κανω τις εξης ερωτησεις :

 

1) Ας υποθεσουμε οτι η cosmote επικοινωνει μαζι μου προσφεροντας μεγαλυτερη επιδοτηση. Σε αυτην την περιπτωση ειναι αναγκασμενος να κανω χρηση αυτου του ποσου μεσω τηλ. παραγγελιας με την αντιπροσωπο που θα με καλεσει η' μπορω να κανω χρηση του ποσου και σε καταστημα ;

 

2) Αν συμβαινει το 2ο , μπορω να παρω το 6700 slide απο το Πλαισιο (κανοντας χρηση της επιδοτησης) ; Ρωταω γιατι η cosmote δεν εχει φερει (ακομη τουλαχιστον) το συγκεκριμμενο κινητο.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας ωστε να ειμαι προετοιμασμενος οταν με καλεσουν (αν γινει αυτο).

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Πως βλέπεις την επιδοτηση απο το myaccount??

ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπεις την επιδοτηση απο το myaccount??

 

ΕΑΝ εχεις ΜΟΝΟ τοτε σου βγαινει μια επιλογη αριστερα στο μενου που λεει για Ανανεωση συνδεσης κτλ. Οταν πατησεις επανω σου λεει το ποσο που εχεις επιδοτηση και οτι αλλο ισχυει για την προσφορα.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα κινητό εταιρικό και κάθε φορά που μου έρχεται επιδότηση μου στέλνει μια λίστα η Κοσμοτέ με μοντέλα που μπορώ να επιλέξω, η οποία ομωε συνήθως είναι μικρή και δεν περιέχει όλα τα μοντέλα.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?

Είμαι υποχρεωμένος να διαλέξω μόνο μεταξύ αυτών των συσκευών?

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοσυμβολαιο και επειδη ειμαι καιρο στο εξωτερικο εχει μαζεψει στην καρτα 100 ευρω υπολοιπο.

Αν αλλαξω προγραμμα (κανονικο συμβολαιο και οχι καρτοσυμβολαιο) αυτα τα 100ευρω τι θα γινουν??

:)

Link to comment
Share on other sites

εχω καρτοσυμβολαιο και επειδη ειμαι καιρο στο εξωτερικο εχει μαζεψει στην καρτα 100 ευρω υπολοιπο.

Αν αλλαξω προγραμμα (κανονικο συμβολαιο και οχι καρτοσυμβολαιο) αυτα τα 100ευρω τι θα γινουν??

:)

Φτερα και πούπουλα.

Link to comment
Share on other sites

Aν κανεις αλλαγη προγραμματο εκτος καρτοσυμβολαιο τα χανεις , αν θελεις οντως να μεταφερθεις σε τετοιου ειδος προγραμμα καλεσε στην εξυπηρετηση πελατων (1313--->9) και ζητησε να μεταφερθει το υπολοιπο σε καποιο καρτοκινητο γνωστου η φιλου σου ή αγορασε ενα καινουργιο δικο σου ωστε να μην τα χασεις , στο κατω κατω τα εχεις πληρωσει!!
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν σωστοι θα τα εδιναν πιστωση στους πρωτους λογαριασμους του νεου προγραμματος.

 

Τεσπα, θα τα φαω εννοειται τωρα το καλοκαιρι ή ακομη και απο εδω απο το εξωτερικο, και μετα βλεπουμε... δωρακι δεν τους τα κανω παντως...

Link to comment
Share on other sites

παιδια λογω ενονς γνωστου στο oteshop πετυχα να παρω την επιδοτηση σε εκπτωση στο παγιο. μου λεγανε απο το 1212 οτι επειδη εκανα τα νουμερα απο εταιρικα οικιακα δεν μπορειτε να παρετε εκπτωση στο παγιο. τωρα εχουμε Απεριοριστα 45-25 ευρω και 20 ευρω ατνιστοιχα γιατι εχω 2 Απεριοριστα 45 σε 2 Απεριοριστα 35 -12 και -18 ευρω αντιστοιχα και - 12 σε Απεριοριστα 25. συνολο λογαριασμου 80 ευρω για 5 γραμμες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο cosmote όπου ο λογαριασμός έρχεται στο όνομα του μπαμπά μου.

Τι χρειάζεται να το αλλάξω και να δηλώσω το δικό μου όνομα?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα νούμερο cosmote όπου ο λογαριασμός έρχεται στο όνομα του μπαμπά μου.

Τι χρειάζεται να το αλλάξω και να δηλώσω το δικό μου όνομα?

θα παρεις τον μπαμπα σου και θα πατε σε ενα σημειο πωλησης cosmote με τις ταυτοτητες σας και εσυ θα εχεις καποιο αποδεικτικο ΑΦΜ δικο σου θα ζητησεις μεταφορα αριθμου στο ονομα σου
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , την Παρασκευη εκανα αιτηση φορητοτητας προς Vodafone περιμενοντας την απαντηση της Cosmote για αυξηση της επιδοτησης (απο 155ευρω που ειναι αρχικα).

 

Επειδη δεν θελω να φυγω απο την Cosmote , μπορειτε να μου πειτε ποσοες μερες να περιμενω να με παρουν τηλ απο cosmote πριν ακυρωσω την φορητοτητα ;

 

Φοβαμαι μηπως στο διαστημα που μεσολαβησει εγκριθει η αιτηση και βρεθω προς Vodafone μερια.

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση της Cosmote - αν είναι να γίνει - θα γίνει το πολύ 5 μέρες μετά την αίτηση. Την αίτηση μπορείς να την ακυρώσεις μέχρι την 9η ημέρα. Μετά τις δέκα ημέρες δεν υπάρχει επιστροφή. :p

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση της Cosmote - αν είναι να γίνει - θα γίνει το πολύ 5 μέρες μετά την αίτηση. Την αίτηση μπορείς να την ακυρώσεις μέχρι την 9η ημέρα. Μετά τις δέκα ημέρες δεν υπάρχει επιστροφή. :p

 

Αν απλά δεν πας να παραλάβεις την κάρτα σιμ, δεν είναι σαν να ακυρώνεται η φορητότητα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο 1/12 η φορητοτητα θα γινεται μεσα σε 3 εργασιμες ημερες....

 

Να δουμε τοτε ποτε θα προλαβαινει η Κοσμοτε και η καθε κοσμοτε για αντιπροταση :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν απλά δεν πας να παραλάβεις την κάρτα σιμ, δεν είναι σαν να ακυρώνεται η φορητότητα;

 

Μπα.. Η κάρτα ενεργοποιήτε και ας μην πάει ο συνδρομητής να την παραλάβει την ημερομηνία που του λέει ο υπάλληλος.

 

Απο 1/12 η φορητοτητα θα γινεται μεσα σε 3 εργασιμες ημερες....

 

Να δουμε τοτε ποτε θα προλαβαινει η Κοσμοτε και η καθε κοσμοτε για αντιπροταση :)

 

Υπάρχει κάποια επίσημη ανακοίνωση ??

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...