Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθαρα απο αποψη κοστους δεν θα στο συμβουλευα.

Εχεις 240 λεπτα με 30 Ευρω, μαζι και το ΦΠΑ, σωστα?

 

σωστα,δεν ειμαι ομως ευχαριστημενος απο το δικτυο.και ειδικα αμα με καλουνε απο κυπρο και αγγλια η ποιοτητα της συνομιλιας ειναι χαλια.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

σωστα,δεν ειμαι ομως ευχαριστημενος απο το δικτυο.και ειδικα αμα με καλουνε απο κυπρο και αγγλια η ποιοτητα της συνομιλιας ειναι χαλια.

 

Έχεις δοκιμάσει να μιλήσεις με κινητό Cosmote με αυτές τις χώρες? Για να είσαι σίγουρος, μην αλλάζεις και μετά το μετανιώσεις...:O

Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς γίνεται η ενεργοποίηση των πακέτων SMS και πώς μπορούν να απενεργοποιηθούν;

 

Aπό την εξυπηρέτηση πελατών λογικά, όπως και στις άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να δείς πόσα λεπτά σου έχουν μείνει από το πρόγραμμα χρήσης σου,όπως το Cosmote 120;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορείς να δείς πόσα λεπτά σου έχουν μείνει από το πρόγραμμα χρήσης σου,όπως το Cosmote 120;:confused:

 

Δεν μπορείς στη Cosmote.:(:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς στη Cosmote.:(:mad:

 

Kαποιος ανεφερε οτι η κοτε εχει το ιδιο billing με WIND.

Εαν ισχυει αυτο, τοτε ειναι για γελια η κοσμοτε, που δεν αλλαζει το layout του λογαριασμου να περιλαμβανει και την ενημερωση των μεταφερομενων λεπτων....μιλαμε για μια τοσο απλη, μα τοοοοοσο απλη αλλαγη.....τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Kαποιος ανεφερε οτι η κοτε εχει το ιδιο billing με WIND.

Εαν ισχυει αυτο, τοτε ειναι για γελια η κοσμοτε, που δεν αλλαζει το layout του λογαριασμου να περιλαμβανει και την ενημερωση των μεταφερομενων λεπτων....μιλαμε για μια τοσο απλη, μα τοοοοοσο απλη αλλαγη.....τι να πω....

 

Kαι το ίδιο billing να μην είχε ΑΝ ήθελε να κάνει κάτι ΘΑ το έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μάθω πως βγαίνει η επιδότηση?Αν δεν την πάρω στο χρόνο πάνω την χάνω η προστίθεται στους επόμενους λογαριασμούς?
Link to comment
Share on other sites

H επιδότηση αφορά πάντα τους τελευταίους 12 μήνες .

έτσι αν περάσοθν 13 χάνεις τον 13ο προηγούμενο και εν πάσει περιπτώσει αν περάσουν δύο χρόνια θα σου δώσουν μία επιδότηση για τους τελευταίους 12 μήνες.

Αν τώρα τον Σεπτέμβη 2007 ας πουμε μιλήσεις πιο πολύ από τον Σεπτέμβρη 2006 ίσως να έχεις μεγαλύτερη επιδότηση αν πας ένα μήνα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

πρόσφατα (στις 31/07 για την ακρίβεια) άνοιξα ενα οικογενειακό ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ με 4 γραμμές. Ο πρώτος λογαριασμός εκδόθηκε στις 15/08 κανονικά με περίπου 40 ώρες ομιλίας σύνολο και ήταν φυσιολογικός.

 

Πριν 3 μέρες ξαφνικά κόβονται σε όλες τις γραμμές χωρίς καμία προειδοποίηση οι εξερχόμενες,κοινώς μπαίνει φραγή

 

Μετά από 3-4 τηλέφωνα στην cosmote,μας λένε οτι το ποσό του λογαριασμού έχει φτάσει τα 550(!) ευρώ,και το σύστημα μας έκανε φραγή αυτόματα διότι ειναι μόνο ο 2ος λογαριασμός και επειδή δεν έχουν πάρει ακόμη χρήματα το κάνουν για ασφάλεια δικιά τους και δικιά μας.

 

Ξέροντας ακριβώς ότι τα υπόλοιπα 3 νούμερα δεν έχουν κάνει περίεργες κλήσεις προσπαθώ να καταλάβω τι έχει συμβεί.Μετά από μερικα ακόμη τηλέφωνα στην cote μου λένε οτι το σύστημα μάλλον χρεώνει πρώτα όλες τις κλήσεις και μετά οταν είναι να εκδοθεί ο λογαριασμός εφαρμόζει τα προγράμματα χρήσης και αφαιρεί το κόστος.Ακόμη δεν μας δίνουν καμία επιλογή,ή πληρώνουμε το μισο ποσο για να ανοίξουν οι γραμμές ή περιμένουμε χωρίς τηλέφωνο για 15 μέρες μέχρι την έκδοση του λογ/μου.

 

Τι μπορώ να κάνω;Εαν ισχύει το παραπάνω,στην ουσία μιλάμε για διακοπή της παρεχόμενης υπηρεσίας χωρίς κανένα λόγο,μόνο και μόνο επειδή το σύστημα τους είναι ελλειπές..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ξερεται αν η COSMOTE εχει η προκειται να λανσαρει προγραμματα σαν το FLEXY της WIND???θελω να κανω φορητοτητα απο WIND σε κοσμοτε αλλα πλην του πολυ καλου δικτυου δεν με συμφαιρει και πολυ αποτι βλεπω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ξερεται αν η COSMOTE εχει η προκειται να λανσαρει προγραμματα σαν το FLEXY της WIND???θελω να κανω φορητοτητα απο WIND σε κοσμοτε αλλα πλην του πολυ καλου δικτυου δεν με συμφαιρει και πολυ αποτι βλεπω

 

Κάτι ανάλογο είναι το Καρτοσυμβόλαιο. Έχεις 20, 25 ή 35 € στη διάθεσή σου κάθε μήνα για να τα κάνεις ό,τι θέλεις (μηνύματα, ομιλία, mms) και σε περίπτωση που τα ξοδέψεις πριν κλείσεις μήνα, τότε ανανεώνεις με κάρτες. Στο καρτοσυμβόλαιο 35, η Cosmote σου κάνει δώρο +5€.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να μεταφέρω δύο αριθμούς απο την Wind στην Cosmote και έχω την εξής απορία. Ο κάθε ένας απο τους δύο αριθμούς θα μπεί στο πρόγραμμα Cosmote 120. Είναι εφικτό να αξιοποιηθούν και οι δύο επιδοτήσεις για την αγορά μιας συσκευής;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να μεταφέρω δύο αριθμούς απο την Wind στην Cosmote και έχω την εξής απορία. Ο κάθε ένας απο τους δύο αριθμούς θα μπεί στο πρόγραμμα Cosmote 120. Είναι εφικτό να αξιοποιηθούν και οι δύο επιδοτήσεις για την αγορά μιας συσκευής;

 

Νομίζω ναι εαν ειναι στο ίδιο όνομα :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι εαν ειναι στο ίδιο όνομα :)

 

Ναι, στο ίδιο όνομα είναι και τα δύο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να μεταφέρω δύο αριθμούς απο την Wind στην Cosmote και έχω την εξής απορία. Ο κάθε ένας απο τους δύο αριθμούς θα μπεί στο πρόγραμμα Cosmote 120. Είναι εφικτό να αξιοποιηθούν και οι δύο επιδοτήσεις για την αγορά μιας συσκευής;

 

Μόνο στο οικογενειακό πακέτο και στα εταιρικά μπορούν να ενωθούν οι επιδοτήσεις και να πάρεις ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο οικογενειακό πακέτο και στα εταιρικά μπορούν να ενωθούν οι επιδοτήσεις και να πάρεις ένα κινητό.

 

Ναι, ε;:( Και τα οικογενειακά και εταιρικά είναι απο τρείς αριθμούς και επάνω;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη Vodafone είχα ενώσει τις επιδοτήσεις για 2 συνδέσεις χωρίς να τις κάνω οικογενειακό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είδα να το έχει ρωτήσει κανένας άλλος. Ξέρουμε αν η Cosmote θα βγάλει πρόγραμμα unlimited για Internet από το κινητό όπως η Wind κ η Voda??

 

Γιατί αν δε βγάλει σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω εταιρεία. Οι χρεώσεις της μου φαίνονται υπερβολικές πια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ε;:( Και τα οικογενειακά και εταιρικά είναι απο τρείς αριθμούς και επάνω;

 

τα οικογενειακά ειναι με πάνω με 2 και πάνω..οποτε εσενα σε πιάνει & σε συμφέρει ενα οικογενιακό μιας και εχει πολλές επιλογές :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

τα οικογενειακά ειναι με πάνω με 2 και πάνω..οποτε εσενα σε πιάνει & σε συμφέρει ενα οικογενιακό μιας και εχει πολλές επιλογές :)

 

Ωραία, απ' ότι είδα τα προγράμματα ομιλίας που δίνουν δωρεάν λεπτά μεταξύ των δύο αριθμών, κατατάσσονται στα οικογενειακά, οπότε θα επιλέξω κάποιο απο αυτά...

 

Επίσης γνωρίζει κανείς τις νέες συσκευές, μετά απο πόσο καιρό απο την στιγμή που κυκλοφωρίσουν στην Ελλάδα τις έχει διαθέσιμες η cosmote, για αγορά μέσω αναβάθμισης;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα στο σπίτι το κινητό γίνεται και σταθερό

 

Η COSMOTE ανακοινώνει την εμπορική διάθεση της υπηρεσίας «COSMOTE ONEphone» με την οποία μέσα στο σπίτι, το κινητό τηλέφωνο γίνεται και σταθερό αφού οι πελάτες της εταιρίας μπορούν να καλούν σταθερούς αριθμούς παντού, σε όλη την Ελλάδα, με αστική χρέωση (0,03094 E/λεπτό).

 

Επιλέγοντας τη νέα υπηρεσία «ONEphone» οι πελάτες της COSMOTE μπορούν, με πάγιο μόνο 5 ευρώ το μήνα, να απολαμβάνουν από το κινητό τους τηλέφωνο στο σπίτι:

 

- 200 δωρεάν λεπτά κλήσεων προς σταθερά, σε όλη την Ελλάδα

 

- αστική χρέωση (0,03094 E/λεπτό) για κλήσεις προς όλα τα σταθερά, σε όλη την Ελλάδα, μετά την κατανάλωση των 200 δωρεάν λεπτών.

 

Η υπηρεσία αφορά στις κλήσεις που πραγματοποιούνται προς σταθερά τηλέφωνα από το σπίτι, εντός μιας προκαθορισμένης για τον κάθε πελάτη γεωγραφικής ζώνης (home zone).

 

Πριν από την πραγματοποίηση κάθε κλήσης ο συνδρομητής θα ενημερώνεται, μέσω ηχητικού μηνύματος, εάν βρίσκεται εντός ζώνης, οπότε και θα ισχύουν οι προνομιακές χρεώσεις.

 

Η υπηρεσία «COSMOTE ONEphone» διατίθεται με τα οικονομικά προγράμματα συμβολαίου COSMOTE 60 έως 1000, στα Προνομιακά προγράμματα COSMOTE 60 έως και 1000, στα Επαγγελματικά Ατομικά Προγράμματα COSMOTE 120 έως 1000, στα προγράμματα COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 1, 2 και 3, καθώς και στα προγράμματα COSMOTE ADSL 120, 240 και 480. Η νέα υπηρεσία μπορεί να ενεργοποιηθεί σε οποιοδήποτε κατάστημα του εκτεταμένου δικτύου πωλήσεων της COSMOTE.

 

Με στόχο τη γνωριμία και την εξοικείωση των πελατών της με την υπηρεσία «COSMOTE ONEphone», με κάθε νέα ενεργοποίησή της, η COSMOTE προσφέρει δωρεάν στον 1ο λογαριασμό το 1ο πάγιο της υπηρεσίας.

 

Επιπλέον, η COSMOTE ξεκινάει από σήμερα και την εμπορική διάθεση του νέου προγράμματος συμβολαίου «COSMOTE At Home» με μηνιαίο πάγιο 12,5E, με το οποίο ο συνδρομητής απολαμβάνει 500 δωρεάν λεπτά προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας, όταν βρίσκεται μέσα στο σπίτι του.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...