Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά είχες δίκιο alany.Η επιδότηση ήταν 90 ευρώ για κάθε σύνδεση...σύνολο 270 ευρώ.Ξέρετε αν,επειδή θα βάλουμε και μια τέταρτη σύνδεση στο οικογενειακό ,μπορώ να συνδυάσω την επιδοτησή τον 270 ευρώ με αυτή που υπάρχει για καινούργια σύνδεση;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχες δίκιο alany.Η επιδότηση ήταν 90 ευρώ για κάθε σύνδεση...σύνολο 270 ευρώ.Ξέρετε αν,επειδή θα βάλουμε και μια τέταρτη σύνδεση στο οικογενειακό ,μπορώ να συνδυάσω την επιδοτησή τον 270 ευρώ με αυτή που υπάρχει για καινούργια σύνδεση;

 

Αυτό δεν δίνεται από την cosmote. Μπορείς όμως να μιλήσεις με τον υπεύθυνο του καταστήματος και λόγο του ότι έχεις 4 συνδέσεις να τις ενσωματώσει. Το καλό θα είναι η επιδότηση να είναι στα καταστήματα cosmote διότι εκεί έχεις καλύτερη αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια ερωτηση, για οποιον γνωριζει.

Εχω μια συνδεση Cosmote, που προκειται να παροπλιστει (για την ακριβεια, θα τη διακοψω, καθως ληγει το δωδεκαμηνο του συμβολαιου) και θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να κρατησω το νουμερο αυτο σαν καρτοκινητο Whats up. Αν δεν κανω λαθος δινεται η επιλογη να το κρατησεις, αλλα δε γνωριζω αν μπορεις να επιλεξεις η πας υποχρεωτικα σε Cosmoκαρτα (που δε με βολευει, λογω του οτι θελω να εκμεταλλευτω καποια απο τα πακετα του whats up). Γνωριζει καποιος τι γινεται και ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθηθει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στο 'απεριόριστα 1' έχεις απεριόριστο χρόνο ομιλίας με έναν αριθμό cosmote και 60 λεπτά ομιλίας για άλλες κλήσεις με 30 ευρώ το μήνα.Με άλλα 6 ευρώ έχεις και απεριόριστα μηνύματα προς τον αριθμο αυτό.Α και κάθε μήνα μπορείς διαλέγεις τον αριθμό που θα έχεις τον απεριόριστο χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμος κινητου τον οποιο χρησιμοποιω εδω και χρονια ειναι στο ονομα του πατερα μου.

Θα ηθελα ομως να τον μεταβιβασω στο ονομα μου.

Γνωριζετε τι δικαιολογητικα χρειαζονται,αν θα χρειαστει καποια εξουσιοδοτηση και τι θα πρεπει να γραφει, καθως και ποσο χρονο χρειαζεται για να γινει αυτο ;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Egw phra tilefono xtes sto 1212 kai mou eipan oti mou exei stalei gramma apo tis 2/1 gia epidotisi 185 euros kai ananewsh 12 mhnes. Oi logariasmoi htan tis takshs twn 150-180 euros. To gramma ayto tha erthei me ton epomeno logariasmo? Giati an nai tote tha prepei na perimenw arketa. Yparxei periptwsh na paw ekei pou to phra (oteshop kalitheas) kai na mou kanoun tin prosfora xwris na exw to gramma sta xeria mou?

 

Μπορείς και χωρίς το γράμμα..

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμος κινητου τον οποιο χρησιμοποιω εδω και χρονια ειναι στο ονομα του πατερα μου.

Θα ηθελα ομως να τον μεταβιβασω στο ονομα μου.

Γνωριζετε τι δικαιολογητικα χρειαζονται,αν θα χρειαστει καποια εξουσιοδοτηση και τι θα πρεπει να γραφει, καθως και ποσο χρονο χρειαζεται για να γινει αυτο ;

 

Ευχαριστω

 

 

Α.Φ.Μ - Ταυτότητα

 

Πρέπει να είστε και η δυο κανονικά εκεί.

 

Επίσης κοστίζει η μεταβίβαση. Σου δίνουν μια καινούργια κάρτα ΣΙΜ (Την πληρώνεις στον επόμενο λογαριασμό) και μετά απο 3-4 μέρες όταν κοπεί το σήμα σου βάζεις την καινούργια ΣΙΜ. :cool:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Kaispera!!!!

Tha ithela na matho dyo pragmatakia.

1)pou boro na vro plirofories sxetika me oikogeneiaka programmata cosmote sto net.Epsaxa sto official site kai den vrika tpt.

k 2)to martio mou erxete i epixorigisi.Ayto pou thelo na matho einai an boro na enoso 2 epixorigiseis (ti dikia m k tou patera mou gia na paro mia syskeyi)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω μέσο όρο λογαριασμών 124,00Ε (ενώ το πάγιο μου στο cosmote 600 που είμαι είναι 80κατι ευρώ) μπορούμε να υπολογίσουμε με κάποιο τρόπο το ποσό της επιδότησης που θα έχω? (ο μέσος όρος αφορά τους 10 πρώτους μήνες άλλοι δυο έμειναν δηλαδή..) ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Kaispera!!!!

Tha ithela na matho dyo pragmatakia.

1)pou boro na vro plirofories sxetika me oikogeneiaka programmata cosmote sto net.Epsaxa sto official site kai den vrika tpt.

k 2)to martio mou erxete i epixorigisi.Ayto pou thelo na matho einai an boro na enoso 2 epixorigiseis (ti dikia m k tou patera mou gia na paro mia syskeyi)

 

 

2) Οχι δεν μπορείς να ενώσεις 2 επιδοτήσεις μαζί!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2) Οχι δεν μπορείς να ενώσεις 2 επιδοτήσεις μαζί!

Και σκέψου ότι δεν το ήξερα και την πάτησα. Δυστυχώς δεν ενώνονται οι επιδοτήσεις ακόμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου ότι δεν το ήξερα και την πάτησα. Δυστυχώς δεν ενώνονται οι επιδοτήσεις ακόμα

 

Ενώνονται εαν ειναι οικογενιακο προγραμμα! Σιγουρα σε αποκληστικο καταστημα Cosmote!

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ενώνονται εαν ειναι οικογενιακο προγραμμα! Σιγουρα σε αποκληστικο καταστημα Cosmote!

 

Boreis na mou peis pou boro na vro plirofories gia oikogeniaka prog cosmote sto net?

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ WHAT'S UP ΚΑΙ ΧΑΛΑΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 ΕΥΡΩ ΤΟ 1.5 ΜΗΝΑ(ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΧΑΛΑΩ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΝΜΑΤΑ) ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 80 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΙ 300 ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Link to comment
Share on other sites

2) Οχι δεν μπορείς να ενώσεις 2 επιδοτήσεις μαζί!

Εδω εγω δεν μπορω να ενωσω επιδοτησεις που αφορουν το μαγαζι μου, δηλ πανε σε εναν αποδεκτη και οχι σε δυο διαφορετικους πχ. πατερα γιο... :mad:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μόνο καλό είναι οτι πχ έχεις Χ ποσό επιδότησης και θέλεις μια συσκευή που κάνει 200 ευρώ παραπάνω. Αυτά τα 200 ευρώ μπορείς να τα δώσεις με δόσεις μέσω λογαριασμού ΟΤΕ.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣ

 

παιδες τη βοηθεια σας...εδω και κανα 2 μηνες περιπου οταν μου ερχεται φωνητικο μυνημα στον τηλεφωνητη μου ζηταει

1)10ψηφιο αριθμο τηλεφωνου

2)4 ψηφιο κωδικο ασφαλειας.....

 

αυτος ο κωδικος ποιος ειναι????παλιοτερα δε μου τα ζηταγεε αυτα..μηπως επειδη αλλαξα συσκευη???

 

τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

apo to 99 eimai sindromitis stin cosmote.eimai sto vasiko programma

 

apo vlakeia/ilithiotita/agnoia mou :O apo to 99 exo na asxolitho me to thema tis epidotisis.

oi logariasmoi pou kano einai sinithos 20-25 euro miniaios.

 

merikes erotisoules loipon:

 

*ama theliso na matho to poso tis epidotisis mou prepei na pao ipoxreotika se cosmote/oteshop shop??se germano ginete??

eseis me vasi tous logariasmous pou anefera pio pano poso lete na einai to poso epidotisis h den exei sxesi??

 

*thelo na pao sto cosmote60 k an xreiastei na kano xrisi tis epidotisis epeidi i palia sindesi einai sto onoma tou patera mou prepei na einai k autos paron ή mporo na pao me tin tautotita tou k to afm tou ego??

 

*mou exoun pei oti prepei na alakso tin karta sim mou giati apo to 99 pou tin exo tha ta exei ftisei.eseis ti lete??ama pao sto cosmote 60 tha mou alaksoun tin karta h prepei na to zitiso??

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

apo to 99 eimai sindromitis stin cosmote.eimai sto vasiko programma

 

apo vlakeia/ilithiotita/agnoia mou :O apo to 99 exo na asxolitho me to thema tis epidotisis.

oi logariasmoi pou kano einai sinithos 20-25 euro miniaios.

 

merikes erotisoules loipon:

 

*ama theliso na matho to poso tis epidotisis mou prepei na pao ipoxreotika se cosmote/oteshop shop??se germano ginete??

eseis me vasi tous logariasmous pou anefera pio pano poso lete na einai to poso epidotisis h den exei sxesi??

 

*thelo na pao sto cosmote60 k an xreiastei na kano xrisi tis epidotisis epeidi i palia sindesi einai sto onoma tou patera mou prepei na einai k autos paron ή mporo na pao me tin tautotita tou k to afm tou ego??

 

*mou exoun pei oti prepei na alakso tin karta sim mou giati apo to 99 pou tin exo tha ta exei ftisei.eseis ti lete??ama pao sto cosmote 60 tha mou alaksoun tin karta h prepei na to zitiso??

 

euxaristo

 

1.Γίνεται και σε γερμανό και οπουδήποτε αλλού υπάρχει αντιπρόσωπος κοτέ.

2.Νομίζω ότι πρέπει να είναι παρόν και ο ίδιος, αν και στη δική μου περίπτωση δεν χρειάστηκε κάτι τέτοιο...

3.Αν την αλλάξεις θα πληρώσεις, δεν θυμάμαι πόσο αλλά δεν είναι πολλά. Πρέπει απαραίτητα να το ζητήσεις, και να έχεις μαζί σου αφμ του πατέρα σου ή ταυτότητα για να γίνει η αλλαγή

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

euxaristo poli gia tin apantisi.

 

ektos apo to na matho to poso tis epidotisis pou dikaioume mpori na ginei k i oli diadikasia ston germano??

Link to comment
Share on other sites

1.Γίνεται και σε γερμανό και οπουδήποτε αλλού υπάρχει αντιπρόσωπος κοτέ.

Εμενα παντως δεν δεχθηκαν να κανω την ''δουλεια'' μεσω Γερμανος γιατι λεει πηρα την συνδεση απο καταστημα ποτε, αρα απο καταστημα ποτε πρεπει να παρω και την επιδοτηση...:(

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα οτι η CosmοΤΕ μείωσε το sms προς εξωτερικό... (τώρα το έκανε ή έχει καιρό)

 

Τώρα είναι πιο φθηνή και μετά τον δωρεάν χρόνο ομιλίας και με τα μυνήματα προς εξωτερικό!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ...

Έχω καρτοσυμβόλαιο 35. Επιδότηση δικαιούμαι, σωστά;

Επίσης είναι λογικά σταθερή (αφού είναι σταθεροί οι λογαριασμοί). Ξέρει μήπως κανένας περίπου το ποσο;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...