Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, MIKU said:

Εγώ μόλις ανανέωσα (ξανά) το σταθερό:

"COSMOTE FIBER 100 Unlimited plus TV Full" με 55,90 χωρίς να γυρίσω στην οπτική ίνα και να παραμείνει η γραμμή VDSL 100. Το πακέτο περιλαμβάνει και τα κανάλια της Nova. Μου δώσανε (ξανά) 2 μήνες δώρο. Είχα ανανεώσει πριν κανά 6μηνο και είχα πάρει και τότε 2 μήνες δώρο. Έκοψα και την EON και τέλος. Καλή φάση.

Καλά έκανες, και εγώ χτες την έκοψα την εον τους έδωσα 120€ και τέλη διακοπής του κινητού 120€ δεν τουςαντέχω άλλο αύριοέρχεται η σιμ της COSMOTE και τελείωσε το πανηγύρι. έχω ήδη μια 50αρα λες να αξίζει στα 45€ συνδυαστικά Cosmote tv full pack; κλειδώνω 50mbps. Εσύ τι λες;

*άσχετο πριν λίγο έλαβα σε 7λ 1900 μηνύματα από τη Nova,χωρίς πλάκα ή κάποια υποβολή, απαράδεκτο *

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

13 minutes ago, elkons said:

Καλά έκανες, και εγώ χτες την έκοψα την εον τους έδωσα 120€ και τέλη διακοπής του κινητού 120€ δεν τουςαντέχω άλλο αύριοέρχεται η σιμ της COSMOTE και τελείωσε το πανηγύρι. έχω ήδη μια 50αρα λες να αξίζει στα 45€ συνδυαστικά Cosmote tv full pack; κλειδώνω 50mbps. Εσύ τι λες;

*άσχετο πριν λίγο έλαβα σε 7λ 1900 μηνύματα από τη Nova,χωρίς πλάκα ή κάποια υποβολή, απαράδεκτο *

Εγώ έλαβα σε 12 λεπτά 1400 μηνύματα. Στις τόσες μέρες που μιλάω με 13800, πρώτη φορά υπάλληλος ενδιαφέρθηκε για το πρόβλημά μου και ασχολήθηκε λεπτομερώς. Δυστυχώς σπανίζουν τέτοιοι υπάλληλοι στη nova 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Gv2008 said:

Εγώ έλαβα σε 12 λεπτά 1400 μηνύματα. Στις τόσες μέρες που μιλάω με 13800, πρώτη φορά υπάλληλος ενδιαφέρθηκε για το πρόβλημά μου και ασχολήθηκε λεπτομερώς. Δυστυχώς σπανίζουν τέτοιοι υπάλληλοι στη nova 

Εμένα πάλι με χαϊβάνι με σύνδεσα,δεν ασχολούμαι άλλο μαζί τους αύριο έρχεται η νέα σιμ της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

120€ μου ζήτησαν και εμένα για την διακοπή της Eon θα περιμένω λίγο ακόμα να φτάσει στην λήξη του. 

Link to comment
Share on other sites

Γράφω ενημερωτικά ότι για να με κρατήσει η cosmote στο δίκτυο μου προσέφερε:

Gigamax unlimited συμβόλαιο διάρκειας 18 μηνών στα 23.37€ με 3 μήνες δώρο. Πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, marios239 said:

Γράφω ενημερωτικά ότι για να με κρατήσει η cosmote στο δίκτυο μου προσέφερε:

Gigamax unlimited συμβόλαιο διάρκειας 18 μηνών στα 23.37€ με 3 μήνες δώρο. Πολύ καλή τιμή.

Αν μπορείς γράψε τι υπηρεσίες της Cosmote έχεις κάτω από το ΑΦΜ σου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgemv said:

Αν μπορείς γράψε τι υπηρεσίες της Cosmote έχεις κάτω από το ΑΦΜ σου.

1 σταθερό 100mbps

Cosmote tv full pack

1 cosmote neo

3 καρτοκινητά

Όλη η οικογένεια είναι στην πράσινη.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμα είστε εντάξει; ευχαριστημένοι; επειδή είστε και όλοι ρωτάω 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Από σήμα είστε εντάξει; ευχαριστημένοι; επειδή είστε και όλοι ρωτάω 

Ναι. Στο εξοχικό μας είναι μονοπώλιο, οι άλλες έχουν edge.

Μόνο εγώ φεύγω προς vodafone γιατί στο σπίτι που μετακομίζω η κοσμοτε κάνει διακοπές στις κλήσεις και πρέπει να βγω στο μπαλκόνι.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, marios239 said:

1 σταθερό 100mbps

Cosmote tv full pack

1 cosmote neo

3 καρτοκινητά

Όλη η οικογένεια είναι στην πράσινη.

Παρόμοια πράγματα είχαμε και εμείς και μας έκαναν πρόταση στα 33 την κάθε γραμμή. Έγιναν όλα πάραυτα neo στο φθηνότερο δυνατό πρόγραμμα με 16 Ευρώ.

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

ποια τιμη θεωρειτε καλη για απεριοριστα ολα στο κινητο, ειδικα αν συνδιαστει με ανανεωσει σε σταθερο σε 100 αρα;

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να καλέσεις στο 2106295102

Ο συνφορουμίτης sou_d έχει πάρει προσφορά από τον αριθμό αυτό, https://myphone.gr/forum/topic/25579/?do=findComment&comment=7308278

ε 27€ δεν θα το δώσουν τι στο καλό 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εχω στη nova 3 κινητά, ένα σταθερό και EON tv. Λόγω της κάκιστης εξυπηρέτησης ( σχεδόν με έβρισαν, μου μίλησαν στον ενικό και μου το έκλεισαν στη μούρη ) αποφάσισα να πάω το σταθερό και τα τρία κινητά στη Vf και να διακόψω και την τηλεόραση επειδή δεν δέχομαι από κανέναν να με προσβάλει κατ’ αυτόν τον τρόπο. Θα ήθελα λοιπόν να μάθω αν υπάρχει κάποιο όφελος να κάνω ένα συμβόλαιο cosmote tv με τα κανάλια της nova, πχ σε κατάστημα ή τηλεφωνικά. Αν ας πούμε κάνω την αίτηση στο κατάστημα, παίρνω επι τόπου και αποκωδικοποιητή; Επίσης, υπήρχε ένα δώρο που έδιναν μέχρι κάποιον καιρό αν δεν κάνω λάθος. Υπάρχει ακόμα αυτό το δωρο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Σας έβρισαν;;; 

Θέλετε να μας πείτε τι συνέβει; είναι το δεύτερο περιστατικό που συμβαίνει σε μέλος της ομάδας με την εν λόγο εταιρία σε διάστημα λίγον ημερών. 

Σε κατάστημα Γερμανός κάνετε την αίτηση και σας δίνουν τον εξοπλισμό σε λίγα λεπτά όσο αφορά το Cosmote tv και σε λίγες ώρες θα παίζει κανονικά. 

Δεν βλέπω κάποιο δώρο για αίτηση on line στην σελίδα τους. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Antonio21 said:

Καλημέρα. 

Σας έβρισαν;;; 

Θέλετε να μας πείτε τι συνέβει; είναι το δεύτερο περιστατικό που συμβαίνει σε μέλος της ομάδας με την εν λόγο εταιρία σε διάστημα λίγον ημερών. 

Σε κατάστημα Γερμανός κάνετε την αίτηση και σας δίνουν τον εξοπλισμό σε λίγα λεπτά όσο αφορά το Cosmote tv και σε λίγες ώρες θα παίζει κανονικά. 

Δεν βλέπω κάποιο δώρο για αίτηση on line στην σελίδα τους. 

Ευχαριστώ πολύ. Ναι με έβριζαν, μου μιλούσαν στον ενικό και ήταν σε φάση τι μας παίρνεις και μας ενοχλείς ρε αγόρι μου και εσύ. Θα ανεβάσω μετά αναλυτικά τη συνομιλία. Εντωμεταξύ ταλαιπωρούμαι εδώ και 12 μήνες με άλλο θέμα στη nova. Αλλά αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Επιτρέπεται να τους παίρνω και να τους λέω με ταλαιπωρείτε εδώ και μια εβδομάδα με ασταμάτητα μηνύματα, 1 κάθε δευτερόλεπτο, πάνω από 30.000 μηνύματα σε μια εβδομάδα και να μου απαντάνε φυσιολογικό είναι να στέλνονται μηνύματα και ότι θα σταματήσουν να έρχονται σε έναν μήνα; Να της απευθύνω ερώτημα και να μου λέει τις λύσαμε τις απορίες καλή συνέχεια; Και όλα αυτά ενώ της μιλάω; Επιτρέπεται να μου μιλάνε στον ενικό ενώ με ταλαιπωρούν και χρεώνομαι όλες τις κλήσεις; Επιτρέπεται να μου λέει άντε παράτα μας και εσύ και να μου το κλείνει στη μούρη; Εσείς θα κρίνετε αν είναι στάση εταιρείας αυτή ή κάποιου παραμαγαζου συνοικιακού. Μετά από όλα αυτά, δεν μένω ούτε λεπτό στην εταιρεία τους. Είχα αποφασίσει έστω να κρατήσω σταθερό και tv αλλά θα τα πάρω και από αυτά. Δεν θέλω να έχω τίποτα σε αυτούς. Και για τα 290 ευρώ που με έχουν χρεώσει και με ταλαιπωρούν 12 μήνες, θα τους πάω δικαστικά και θα κάνω αγωγή και για αυτό και για τα μηνύματα στις 3 η ώρα τα ξημερώματα. Η ανοχή έχει τελειώσει πλέον 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Gv2008 said:

Ευχαριστώ πολύ. Ναι με έβριζαν, μου μιλούσαν στον ενικό και ήταν σε φάση τι μας παίρνεις και μας ενοχλείς ρε αγόρι μου και εσύ. Θα ανεβάσω μετά αναλυτικά τη συνομιλία. Εντωμεταξύ ταλαιπωρούμαι εδώ και 12 μήνες με άλλο θέμα στη nova. Αλλά αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Επιτρέπεται να τους παίρνω και να τους λέω με ταλαιπωρείτε εδώ και μια εβδομάδα με ασταμάτητα μηνύματα, 1 κάθε δευτερόλεπτο, πάνω από 30.000 μηνύματα σε μια εβδομάδα και να μου απαντάνε φυσιολογικό είναι να στέλνονται μηνύματα και ότι θα σταματήσουν να έρχονται σε έναν μήνα; Να της απευθύνω ερώτημα και να μου λέει τις λύσαμε τις απορίες καλή συνέχεια; Και όλα αυτά ενώ της μιλάω; Επιτρέπεται να μου μιλάνε στον ενικό ενώ με ταλαιπωρούν και χρεώνομαι όλες τις κλήσεις; Επιτρέπεται να μου λέει άντε παράτα μας και εσύ και να μου το κλείνει στη μούρη; Εσείς θα κρίνετε αν είναι στάση εταιρείας αυτή ή κάποιου παραμαγαζου συνοικιακού. Μετά από όλα αυτά, δεν μένω ούτε λεπτό στην εταιρεία τους. Είχα αποφασίσει έστω να κρατήσω σταθερό και tv αλλά θα τα πάρω και από αυτά. Δεν θέλω να έχω τίποτα σε αυτούς. Και για τα 290 ευρώ που με έχουν χρεώσει και με ταλαιπωρούν 12 μήνες, θα τους πάω δικαστικά και θα κάνω αγωγή και για αυτό και για τα μηνύματα στις 3 η ώρα τα ξημερώματα. Η ανοχή έχει τελειώσει πλέον 

Θα χάσουν όλους τους πελάτες στο τέλος. Εγώ τα πήγα όλα στη cosmote και πήρα και δώρα. Αρκεί να πας το σταθερό σου με το ίντερνετ στη cosmote.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, panbet said:

Θα χάσουν όλους τους πελάτες στο τέλος. Εγώ τα πήγα όλα στη cosmote και πήρα και δώρα. Αρκεί να πας το σταθερό σου με το ίντερνετ στη cosmote.

Δυστυχώς δεν μπορώ να το πάω, γιατί έχει μόνο 24 adsl ενώ η nova έχει μέχρι 50 και η Vf μέχρι 30

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Ευχαριστώ πολύ. Ναι με έβριζαν, μου μιλούσαν στον ενικό και ήταν σε φάση τι μας παίρνεις και μας ενοχλείς ρε αγόρι μου και εσύ. Θα ανεβάσω μετά αναλυτικά τη συνομιλία. Εντωμεταξύ ταλαιπωρούμαι εδώ και 12 μήνες με άλλο θέμα στη nova. Αλλά αυτό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι. Επιτρέπεται να τους παίρνω και να τους λέω με ταλαιπωρείτε εδώ και μια εβδομάδα με ασταμάτητα μηνύματα, 1 κάθε δευτερόλεπτο, πάνω από 30.000 μηνύματα σε μια εβδομάδα και να μου απαντάνε φυσιολογικό είναι να στέλνονται μηνύματα και ότι θα σταματήσουν να έρχονται σε έναν μήνα; Να της απευθύνω ερώτημα και να μου λέει τις λύσαμε τις απορίες καλή συνέχεια; Και όλα αυτά ενώ της μιλάω; Επιτρέπεται να μου μιλάνε στον ενικό ενώ με ταλαιπωρούν και χρεώνομαι όλες τις κλήσεις; Επιτρέπεται να μου λέει άντε παράτα μας και εσύ και να μου το κλείνει στη μούρη; Εσείς θα κρίνετε αν είναι στάση εταιρείας αυτή ή κάποιου παραμαγαζου συνοικιακού. Μετά από όλα αυτά, δεν μένω ούτε λεπτό στην εταιρεία τους. Είχα αποφασίσει έστω να κρατήσω σταθερό και tv αλλά θα τα πάρω και από αυτά. Δεν θέλω να έχω τίποτα σε αυτούς. Και για τα 290 ευρώ που με έχουν χρεώσει και με ταλαιπωρούν 12 μήνες, θα τους πάω δικαστικά και θα κάνω αγωγή και για αυτό και για τα μηνύματα στις 3 η ώρα τα ξημερώματα. Η ανοχή έχει τελειώσει πλέον 

Έχεις κρατήσει ηχογράφηση για το περιστατικό, σωστά; Να είσαι καλυμμένος και σ αυτό το κομμάτι. Βέβαια υποτίθεται κρατάνε ηχογράφηση και αυτοί, αλλά άμα τους το ζητήσεις, μπορεί να αρχίσουν να βρίζουν πάλι (εκτός από το να πλέκουν πουλόβερ ...) 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, johnny_htc said:

Έχεις κρατήσει ηχογράφηση για το περιστατικό, σωστά; Να είσαι καλυμμένος και σ αυτό το κομμάτι. Βέβαια υποτίθεται κρατάνε ηχογράφηση και αυτοί, αλλά άμα τους το ζητήσεις, μπορεί να αρχίσουν να βρίζουν πάλι (εκτός από το να πλέκουν πουλόβερ ...) 

Σκέφτομαι να κινηθώ νομικά, πραγματικά. Ευτυχώς έβαλα το cosmote box το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο από το EON. Και πιο γρήγορο και χωρίς κολλήματα τα κανάλια. Και μια βοήθεια που χρειάστηκα εξυπηρετήθηκα άμεσα από το chat. Και μάλιστα μου μιλούσαν ευγενικά και κυρίως στον πληθυντικό. Φαίνεται εκεί γνωρίζουν βασικούς κανόνες ευγενείας 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Σκέφτομαι να κινηθώ νομικά, πραγματικά. Ευτυχώς έβαλα το cosmote box το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο από το EON. Και πιο γρήγορο και χωρίς κολλήματα τα κανάλια. Και μια βοήθεια που χρειάστηκα εξυπηρετήθηκα άμεσα από το chat. Και μάλιστα μου μιλούσαν ευγενικά και κυρίως στον πληθυντικό. Φαίνεται εκεί γνωρίζουν βασικούς κανόνες ευγενείας

Κάποιοι υπάλληλοι καταστρέφουν την Νόβα δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panbet said:

Κάποιοι υπάλληλοι καταστρέφουν την Νόβα δυστυχώς!

Μου φαίνεται είναι από μόνη της κατεστραμμένη. Τους λείπει η οργάνωση δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

Και το δίκτυο ασχολίαστο είναι μόνο στα κεντρικά σημεία πιάνει κ αν ..

Όσοι θεωρούν με Nova κ οποιαδήποτε πάροχο τα 200mbps είναι τέλειο 5G δυστυχώς είναι λάθος, 5G θεωρούνται οι ταχύτητες που είναι ξεπερασμενες του 4G+ .

Με 4G+ βλέπουμε 300mbps .

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, panbet said:

Θα χάσουν όλους τους πελάτες στο τέλος. Εγώ τα πήγα όλα στη cosmote και πήρα και δώρα. Αρκεί να πας το σταθερό σου με το ίντερνετ στη cosmote.

Μπορείτε να μας δώσετε πληροφορίες; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antonio21 said:

Μπορείτε να μας δώσετε πληροφορίες; 

Ευχαριστώ 

2106295102 έδωσαν

Το σταθερο: σταθερά κινητά απεριόριστα

200 άρα οπτική ίνα

2 καρτοκινητά 1000 προς όλους και 3 gb κάθε μήνα δωρεάν και για 24 μήνες το υπόλοιπο σου θα ανανεώνεται αυτόματα

2 μήνες δώρο το πάγιο του σταθερού 

Δώρο επιταγή Γερμανός 100 ευρώ 

Τελική τιμή 35.90 ευρώ 

 

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...