Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω διαβάσει πολλά παράξενα στο νήμα της Wind πού με έχουν φοβίσει. Επίσης γνωστοί μου που έβαλαν Wind, παρά τις προειδοποιήσεις μου, το μετάνιωσαν. Από θέμα σήματος πάντα. Και ξαναγύρισαν πίσω στην παλιά τους εταιρεία.

Όπως λέει και η παροιμία "Μόνον ο χαζός μαθαίνει απ τα λάθη του. Ο έξυπνος μαθαίνει απ τα λάθη των άλλων".

 

Τί να πω, εγώ έχω αρκετά χρόνια f2g το οποίο παρακολυθώ μέσω του myf2g και σχεδόν ποτέ δεν συνέβη κάτι.

Όταν 1 φορά στα τόσα χρόνια χρεώθηκα 1€ για daily internet κάλεσα δωρεάν στο 8005000200 και μου τα επέστρεψαν μετά από λίγες ώρες.

Όταν λόγω λάθος του συστήματος δεν μπόρεσα να καταναλώσω λεπτά & μηνύματα bonus που έληγαν, με αποζημίωσαν με πολλά λεπτά ομιλίας και μηνύματα προς όλους.

Επίσης, παρακολουθώ στο myf2g και στο myq πολλά καρτοκινητά (12 ή 13) γνωστών, φίλων κλπ και ποτέ δεν έχει συμβεί κάτι.:)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φορητότητα στην wind μου προσφέρανε το PLUS 65 με 30,94€ τελική τιμή στην οποία συμπεριλαμβάνεται και η έκπτωση λόγω σταθερού 15% για μεμονωμένο συμβόλαιο,την οποία φυσικά και δέχτηκα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από φορητότητα στην wind μου προσφέρανε το PLUS 65 με 30,94€ τελική τιμή στην οποία συμπεριλαμβάνεται και η έκπτωση λόγω σταθερού 15% για μεμονωμένο συμβόλαιο,την οποία φυσικά και δέχτηκα.

 

Θα σε ρωτήσω αυτά που ρώτησα και έναν άλλον φίλο προηγουμένως και αν θες και μπορείς απάντησέ μου γιατί ίσως και σήμερα πάω για φορητότητα Vodafone:

 

1. Τι προσφορά σου έδωσε η wind και για ποιο πρόγραμμα;

2. Σε ρώτησαν από cosmote για την προσφορά της wind;

3. Πόσες μέρες/ώρες μετά σε πήρε η cosmote αφού είχες κάνει την φορητότητα;

4. Διαπραγματεύτηκες καθόλου ή έγινε άμεσα η συμφωνία;

 

Και άλλη μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει: πιστεύετε πως έχει διαφορά να πας Vodafone ή Wind για φορητότητα ή είναι το ίδιο;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Θα σε ρωτήσω αυτά που ρώτησα και έναν άλλον φίλο προηγουμένως και αν θες και μπορείς απάντησέ μου γιατί ίσως και σήμερα πάω για φορητότητα Vodafone:

 

1. Τι προσφορά σου έδωσε η wind και για ποιο πρόγραμμα;

2. Σε ρώτησαν από cosmote για την προσφορά της wind;

3. Πόσες μέρες/ώρες μετά σε πήρε η cosmote αφού είχες κάνει την φορητότητα;

4. Διαπραγματεύτηκες καθόλου ή έγινε άμεσα η συμφωνία;

 

Και άλλη μια ερώτηση για όποιον γνωρίζει: πιστεύετε πως έχει διαφορά να πας Vodafone ή Wind για φορητότητα ή είναι το ίδιο;

Στην αρχή πήγα στην vodafone αλλά επειδή έχουν συστημικό πρόβλημα μου είπαν οτι θα πάρει ένα μήνα περίπου η αλλαγή οπότε πήγα δίπλα στην Wind.

1) Έκανα αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό έτσι ώστε εάν κάτι πάει στραβά να μήν την φάω στο κ@..

2) Με ρώτησαν και τους είπα και καλά οτι μου προσφέρανε το W στα 32€.

3) Με πήραν τηλέφωνο ακριβώς μετά από 40 λεπτά.

4) Δέν διαπραγματεύτηκα γιατί με πετύχανε σε χρόνο που δέν είχα την πολυτέλεια να μιλήσω αρκετή ώρα αλλά τα 30,94€ μου φάνηκαν πολύ καλά.

Υ.Γ: Όλα αυτά έγιναν σήμερα...

Ότι άλλο θές εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή πήγα στην vodafone αλλά επειδή έχουν συστημικό πρόβλημα μου είπαν οτι θα πάρει ένα μήνα περίπου η αλλαγή οπότε πήγα δίπλα στην Wind.

1) Έκανα αίτηση φορητότητας σε καρτοκινητό έτσι ώστε εάν κάτι πάει στραβά να μήν την φάω στο κ@..

2) Με ρώτησαν και τους είπα και καλά οτι μου προσφέρανε το W στα 32€.

3) Με πήραν τηλέφωνο ακριβώς μετά από 40 λεπτά.

4) Δέν διαπραγματεύτηκα γιατί με πετύχανε σε χρόνο που δέν είχα την πολυτέλεια να μιλήσω αρκετή ώρα αλλά τα 30,94€ μου φάνηκαν πολύ καλά.

Υ.Γ: Όλα αυτά έγιναν σήμερα...

Ότι άλλο θές εδώ είμαστε.

 

Σ' ευχαριστώ παρά πολύ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Να και η δική μου εμπειρία: πήγα σε κατάστημα Vodafone στις 17.30, έκανα φορητότητα (Red 1 στα 45€), στις 18.10 μου έστειλε η Vodafone μήνυμα πως η αίτηση φορητότητας του αριθμού μου καταχωρήθηκε επιτυχώς, στις 18.17 με πήραν από Cosmote, με ρώτησαν γιατί θέλω να φύγω, απάντησα λόγω καλής προσφοράς, με ρώτησαν πόσο, απάντησα 30€, μου έδωσαν το Cosmote plus 65 στα 29.75€ (κάπου εκεί), δέχτηκα, κάλεσα στο πενταψήφιο της Βόντα, ακύρωσα τη φορητότητα, τέλος. Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

θα ηθελα να ξερω αν μπορει η cosmote να σου κανει ευελικτη προσφορα. Δλδ. με εχουν παρει αρκετες φορες τηλέφωνο και μου δινουν τα business to all με δωρο 150sms. Εγω τους λεω πως δεν θελω τοσα sms και ζηταω να μου δωσουν χρονο σε σταθερα ή έξτρα ιντερνετ, αλλα μου λενε οτι δεν γινεται. Ξερω απο αλλη εταιρεία που ειμαι τωρα οτι μπορουν και μου το κανουν. Στην cosmote γιατι δεν μπορουν; ευχαριστώ.

Edited by emm_stra
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής ,έχω επιδότηση για κάποια συσκευή που με ενδιαφέρει.Το υπόλοιπο ποσό υπάρχει τρόπος να το πληρώσω με δόσεις μέσω του λογαριασμού στο οποίο έχω την επιδότηση;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον εξής προβληματισμό:

 

Μου έχει έρθει λογαριασμός από cosmote για το plus 65 με χρέωση 65 ευρώ. Ο λογαριασμός αναφέρει ως περίοδο λογαριασμού τον Δεκέμβρη, αλλά χρέωση παγίων αναφέρει τον Γενάρη. Εγώ εχθές δέχτηκα την προσφορά που μου έκαναν για το cosmote plus 65 με 30 περίπου ευρώ πάγιο. Δεν θα έπρεπε κανονικά να πληρώσω χαμηλότερο πάγιο, αφού η χρέωση του αφορά τον Γενάρη, ή κάνω λάθος;

 

(Παίρνω στην εξυπηρέτηση, με χρεώνουν 19 λεπτά την κλήση, και μου λέει πως για την καλύτερη εξυπηρέτηση μου καλύτερα να πάρω αργότερα γιατί είναι κατηλειμένες οι γραμμές... Ξαναπαίρνω, τα ίδια...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που ξέρει κάποιος... Υπάρχει περίπτωση μια κάρτα σιμ να είναι ελλατωματικη? Άλλαξα σήμερα και εκ τότε αυξομειωνεται το σήμα, δεν μπορώ να κάνω κλήσεις ενώ έχω σήμα, ενώ άλλες φορές μπορώ. Την δοκίμασα και σε ένα g2 και ζητάει πιν αλλά δεν βγάζει ποτέ σήμα και το κάνει και στο g4. Και μου πετάει και αυτό μερικές φορές όταν το κλείνω και το ανοίγω ξανά

 

5faedeb8f5be419ce773600a446d89ab.jpg

 

Να σημειώσω ότι μερικές φορές δεν μου έβγαζε και data ενώ είχα ανοιχτά τα δεδομένα. Θέλω να αποκλεισω το ενδεχόμενο να έχω κάνω ζημιά στο Sim tray καθώς πριν είχα nanosim με ανταπτορακι για αυτό ρωτάω. Αλλά μια Sim που έβαλα wind μου δουλεύει κανονικά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι συνδρομητής Cosmote σε οικογενειακό και μέχρι 23/1 έχω προσφορά 65+ και 35+ στα 41€.

Η νέα προσφορά που μου κάνουν για να παραμείνω είναι στα 59€ που δεν υπάρχει περίπτωση να τη δεχθώ.

Πήγα στη βόντα για φορητότητα σε καρτοκινητή και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει περίπτωση για το επόμενο 2μηνο να γίνει οποαδήποτε φορητότητα σε κάρτα παρά μόνο σε συνδέσεις. Τα προγράμματα που μου προσφέρουν δεν είναι δελεαστικά (σε περίπτωση που δεν πάρω αντιπροσφορά και χρειαστεί όντως να παώ βόντα).

Το θέμα μου είναι, αν κάνω διακοπή της σύνδεσης που έχω και αλλαγή σε καρτοκινητό cosmote υπάρχει περίπτωση να πάρω αντιπροσφορά;

 

Ο αδερφός μου που αντιμετώπισε το ίδιο κατάφερε τελικά να παρει το 65+ και το 45+ με 42€ όπως ανέφερε και ένας φίλος προηγουμένως, μετά από αίτηση φορητότητας σς vodafone.

 

Γενικά έχουν σφίξει λίγο τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον εξής προβληματισμό:

 

Μου έχει έρθει λογαριασμός από cosmote για το plus 65 με χρέωση 65 ευρώ. Ο λογαριασμός αναφέρει ως περίοδο λογαριασμού τον Δεκέμβρη, αλλά χρέωση παγίων αναφέρει τον Γενάρη. Εγώ εχθές δέχτηκα την προσφορά που μου έκαναν για το cosmote plus 65 με 30 περίπου ευρώ πάγιο. Δεν θα έπρεπε κανονικά να πληρώσω χαμηλότερο πάγιο, αφού η χρέωση του αφορά τον Γενάρη, ή κάνω λάθος;

 

(Παίρνω στην εξυπηρέτηση, με χρεώνουν 19 λεπτά την κλήση, και μου λέει πως για την καλύτερη εξυπηρέτηση μου καλύτερα να πάρω αργότερα γιατί είναι κατηλειμένες οι γραμμές... Ξαναπαίρνω, τα ίδια...)

 

Αυτο γινεται γιατι προπληρωνεις ενα παγιο!Ο επομενος λογικα θα ερθει στην προσφορα που σου εδωσαν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είμαι συνδρομητής Cosmote σε οικογενειακό και μέχρι 23/1 έχω προσφορά 65+ και 35+ στα 41€.

Η νέα προσφορά που μου κάνουν για να παραμείνω είναι στα 59€ που δεν υπάρχει περίπτωση να τη δεχθώ.

Πήγα στη βόντα για φορητότητα σε καρτοκινητή και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει περίπτωση για το επόμενο 2μηνο να γίνει οποαδήποτε φορητότητα σε κάρτα παρά μόνο σε συνδέσεις. Τα προγράμματα που μου προσφέρουν δεν είναι δελεαστικά (σε περίπτωση που δεν πάρω αντιπροσφορά και χρειαστεί όντως να παώ βόντα).

Το θέμα μου είναι, αν κάνω διακοπή της σύνδεσης που έχω και αλλαγή σε καρτοκινητό cosmote υπάρχει περίπτωση να πάρω αντιπροσφορά;

 

Ο αδερφός μου που αντιμετώπισε το ίδιο κατάφερε τελικά να παρει το 65+ και το 45+ με 42€ όπως ανέφερε και ένας φίλος προηγουμένως, μετά από αίτηση φορητότητας σς vodafone.

 

Γενικά έχουν σφίξει λίγο τα πράγματα!

Πηγαινε καρτοκινητο wind.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον εξής προβληματισμό:

 

Μου έχει έρθει λογαριασμός από cosmote για το plus 65 με χρέωση 65 ευρώ. Ο λογαριασμός αναφέρει ως περίοδο λογαριασμού τον Δεκέμβρη, αλλά χρέωση παγίων αναφέρει τον Γενάρη. Εγώ εχθές δέχτηκα την προσφορά που μου έκαναν για το cosmote plus 65 με 30 περίπου ευρώ πάγιο. Δεν θα έπρεπε κανονικά να πληρώσω χαμηλότερο πάγιο, αφού η χρέωση του αφορά τον Γενάρη, ή κάνω λάθος;

 

(Παίρνω στην εξυπηρέτηση, με χρεώνουν 19 λεπτά την κλήση, και μου λέει πως για την καλύτερη εξυπηρέτηση μου καλύτερα να πάρω αργότερα γιατί είναι κατηλειμένες οι γραμμές... Ξαναπαίρνω, τα ίδια...)

 

Εσύ χτες δεχτηκες την προσφορά , Προφανως ο λογαριασμός δεν εκδόθηκε χτες. Κοίτα την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Πλέον, υπάρχουν επιδοτήσεις για κινητά? Δηλαδή αν κάνω ένα συμβόλαιο Cosmote ας πούμε, υπάρχει δυνατότητα συσκευής με μειωμένη τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση. Πλέον, υπάρχουν επιδοτήσεις για κινητά? Δηλαδή αν κάνω ένα συμβόλαιο Cosmote ας πούμε, υπάρχει δυνατότητα συσκευής με μειωμένη τιμή?

 

Απ'οτι γνωρίζω υπάρχουν ακόμα οι επιδοτήσεις για κινητά και είναι μεγαλύτερη εάν κανεις ενα καρτοκινητο συμβόλαιο απο το να κανεις καινούργιο συμβόλαιο.

Ας με διορθώσει κάποιος εαν κανω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής στο Cosmote Mobile Plus 20 κάνω χθες αίτηση φορητότητας στη Wind για F2G. Σήμερα το πρωί με παίρνουν από Cosmote και μου προσφέρει το Cosmote Mobile Plus 65 (1500'+1500sms+2Gb) στα 22€. Ή 750'+150sms+900MB με 17€.

 

Αν είχα και σταθερό Cosmote ή άλλη σύνδεση θα μου έκανε και -15% έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής στο Cosmote Mobile Plus 20 κάνω χθες αίτηση φορητότητας στη Wind για F2G. Σήμερα το πρωί με παίρνουν από Cosmote και μου προσφέρει το Cosmote Mobile Plus 65 (1500'+1500sms+2Gb) στα 22€. Ή 750'+150sms+900MB με 17€.

 

Αν είχα και σταθερό Cosmote ή άλλη σύνδεση θα μου έκανε και -15% έκπτωση.

Δέχτηκες?Ελπίζω ναι!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής στο Cosmote Mobile Plus 20 κάνω χθες αίτηση φορητότητας στη Wind για F2G. Σήμερα το πρωί με παίρνουν από Cosmote και μου προσφέρει το Cosmote Mobile Plus 65 (1500'+1500sms+2Gb) στα 22€. Ή 750'+150sms+900MB με 17€.

 

Αν είχα και σταθερό Cosmote ή άλλη σύνδεση θα μου έκανε και -15% έκπτωση.

 

Τέτοιες προσφορές κάθονται μία στο τόσο ή συμβαίνουν συχνά; Γιατί εγώ τώρα με 30 ευρώ για το cosmote 65, μαζί με την έκπτωση του σταθερού, νιώθω ριγμένος...

Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής στο Cosmote Mobile Plus 20 κάνω χθες αίτηση φορητότητας στη Wind για F2G. Σήμερα το πρωί με παίρνουν από Cosmote και μου προσφέρει το Cosmote Mobile Plus 65 (1500'+1500sms+2Gb) στα 22€. Ή 750'+150sms+900MB με 17€.

 

Αν είχα και σταθερό Cosmote ή άλλη σύνδεση θα μου έκανε και -15% έκπτωση.

Εμένα για φορητότητα από vodafone σε F2g μου ζητήσανε και 10 ευρώ! Φυσικά αρνήθηκα και έφυγα. Εσένα δεν σου ζητήσανε 10ευρώ?

Πήρα και τηλέφωνο στο 13846 και μου επιβεβαίωσαν ότι καλώς μου ζητήσανε το 10άρικο...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας σε καρτοκινητά Wind μέσω διαδικτύου, μου έδωσαν για 18μηνο το Cosmote plus 65 στα 18,56 κομπλέ με ΦΠΑ και τέλη κινητής.

 

Η τιμή διαμορφώθηκε με την συμμετοχή σταθερού τηλεφώνου (γραμμή ISDN με 1 msn) και (Ίντερνετ 24/απεριόριστα σταθερά/360' προς κινητά) στα 29,90€/μήνα για 24 μήνες.

 

Είχα και πριν το ίδιο πρόγραμμα στα ίδια χρήματα και δεν έχω άλλο νούμερο Cosmote.

 

Στην αρχή μου πρότειναν 24,75€ αλλά αρνήθηκα και μετά 2 λεπτά αναμονής, μου έδωσαν την πιο πάνω συμφωνία.

Edited by rafm
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας σε καρτοκινητά Wind μέσω διαδικτύου, μου έδωσαν για 18μηνο το Cosmote plus 65 στα 18,56 κομπλέ με ΦΠΑ και τέλη κινητής.

 

Η τιμή διαμορφώθηκε με την συμμετοχή σταθερού τηλεφώνου (γραμμή ISDN με 1 msn) και (Ίντερνετ 24/απεριόριστα σταθερά/360' προς κινητά) στα 29,90€/μήνα για 24 μήνες.

 

Είχα και πριν το ίδιο πρόγραμμα στα ίδια χρήματα και δεν έχω άλλο νούμερο Cosmote.

 

Στην αρχή μου πρότειναν 24,75€ αλλά αρνήθηκα και μετά 2 λεπτά αναμονής, μου έδωσαν την πιο πάνω συμφωνία.

Αμαααααν!!Η κοσμοτε το εχει ξεφτιλισει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, τέτοιες προσφορές είναι συνηθισμένες ή πρέπει να είσαι απλά τυχερός για να τις πετύχεις; Γιατί μέχρι πριν 24 ώρες ήμουν χαρούμενος που "κατάφερα" να πάρω το Cosmote plus 65 στα κάτι λιγότερο από 30 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα φορητότητας σε καρτοκινητά Wind μέσω διαδικτύου, μου έδωσαν για 18μηνο το Cosmote plus 65 στα 18,56 κομπλέ με ΦΠΑ και τέλη κινητής.

 

Η τιμή διαμορφώθηκε με την συμμετοχή σταθερού τηλεφώνου (γραμμή ISDN με 1 msn) και (Ίντερνετ 24/απεριόριστα σταθερά/360' προς κινητά) στα 29,90€/μήνα για 24 μήνες.

 

Είχα και πριν το ίδιο πρόγραμμα στα ίδια χρήματα και δεν έχω άλλο νούμερο Cosmote.

 

Στην αρχή μου πρότειναν 24,75€ αλλά αρνήθηκα και μετά 2 λεπτά αναμονής, μου έδωσαν την πιο πάνω συμφωνία.

 

 

10€ στη wind πλήρωσες ;

Το πακέτο σύνδεσης από τη wind στο στείλανε ;

Σε πόσο χρόνο από την online αίτηση σε κάλεσε η cote;

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...