Jump to content

Moto G9 Plus


uncle_nontas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω προσπαθώ και ρύθμιση δεν υπάρχει.

Μπηκα και στο κρυφό μενού ρυθμίσεων, και ενώ εκεί υπάρχει δεν σε αφήνει να το επιλέξεις!

Εσύ τι δίκτυο είσαι ;

 

Καρτοκινητό Wind έχω, και διάβασα ότι η Wind υποστηρίζει Volte.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητό Wind έχω, και διάβασα ότι η Wind υποστηρίζει Volte.

Μπορεί όχι στην συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Πολλες άλλες μάρκες/μοντέλα έχουν volte, που δεν αναγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να μιλήσεις με τη wind. Δεν ξέρω αν παίζει και εδώ το κόλπο με τα Pixel , που ενεργοποιείς την υπηρεσία σε μια συμβατή συσκευή και μετά βάζεις την καρτα στο g9+.
Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να μιλήσεις με τη wind. Δεν ξέρω αν παίζει και εδώ το κόλπο με τα Pixel , που ενεργοποιείς την υπηρεσία σε μια συμβατή συσκευή και μετά βάζεις την καρτα στο g9+.

 

Ειχα πριν το moto το poco m3 το οποίο είχε volte και πριν το poco tcl 10l το οποίο και αυτό είχε.

Τώρα εδώ τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να μιλήσεις με τη wind. Δεν ξέρω αν παίζει και εδώ το κόλπο με τα Pixel , που ενεργοποιείς την υπηρεσία σε μια συμβατή συσκευή και μετά βάζεις την καρτα στο g9+.

 

αυτο ακριβως εκανα και εγω με moto g pro και cosmote

quote

ενεργοποιείς την υπηρεσία σε μια συμβατή συσκευή και μετά βάζεις την καρτα στο g9+

unquote

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση ασφαλείας 1.1.2021

 

Εγω περίμενα να έρθει του Δεκεμβρίου.

Η μπορεί να είναι μαζί με του Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέα ενημέρωση ασφαλείας: 1η Μαρτίου του 2021.

 

Διαθέσιμη μέσω του system update από το μενού του κινητού.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καπου διαβασα η αναβαθμιση Μαρτίου αυξάνει λίγο την διαθέσιμη εσωτερική μνήμη σε πολλες συσκευες Μotorola
Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα η αναβαθμιση Μαρτίου αυξάνει λίγο την διαθέσιμη εσωτερική μνήμη σε πολλες συσκευες Μotorola

 

Μακάρι να ισχύει αυτό. Εγώ που πέρασα την αναβάθμιση του Μαρτίου βλέπω 16GB δεσμευμένα στο System (Storage -> Internal Shared Storage).Αν υπάρχει κάποιος που να μην την έχει περάσει ακόμη, μπορούμε να συγκρίνουμε το πριν και το μετά.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λέει 14 Gb. Αγορά από Γερμανό.

 

Σίγουρα κοιτάς το System - και αν ναι, έχεις περάσει την τελευταία ενημέρωση ασφαλείας? 2 GB είναι μεγάλη διαφορά, κι εμένα είναι σταθερά στα 16 GB. :(

 

Κάτι άλλο που βρήκα πρόσφατα, μετά από 3 μήνες χρήσης περίπου (!!), είναι ότι για να ενεργοποιήσεις τον ευρυγώνιο φακό πρέπει να πατήσεις επάνω στο κυκλάκι του zoom όταν βγάζεις φωτογραφία! Έτσι το 1Χ γίνεται 0.5Χ και η διαφορά στο κάδρο είναι σημαντική :happy:

 

Αυτά με τη χρήση της native εφαρμογής της κάμερας. Με τη GCam δεν κατάφερα να ενεργοποιήσω τον ευρυγώνιο φακό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι 14gb με περασμένο το τελευταίο update. Το πήρες από Γερμανό/cosmote?

 

Ναι, από Γερμανό είναι αγορασμένο, αρχές του χρόνου που είχε την προσφορά. Δεν θα βγάλουμε άκρη με αυτό, δεν πειράζει όμως γιατί έχει αρκετό αποθηκευτικό χώρο!

 

Στους τρεις μήνες που το έχω περίπου έχω μείνει ευχαριστημένος από όλα: οθόνη, κάμερα, ταχύτητα, τα πάντα. Για τα λεφτά του εκείνη την εποχή εξακολουθεί να είναι πολύ καλή αγορά και κοιτάζει στα ίσια πολύ ακριβότερα μοντέλα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι στο σετάρισμα , δεν βρίσκω συντόμευση στην μπάρα ειδοποιήσεων για σίγαση ήχων, επίσης κάποιο τρόπο να κλείνω την οθόνη δίχως το πλαϊνό πλήκτρο. Είχα redni note 7 και είχε χειρονομίες για τα παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από το store το lock screen για κλείσιμο οθόνης και δουλεύει άψογα, το άνοιγμα με δακτυλικό.

Με την λειτουργία δόνησης δυσκολεύομαι , θα την ήθελα άμεσα με ένα κλικ.

 

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Volume Manager , δημιουργεί δύο εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας , ένα για σίγαση και το δεύτερο για επαναφορά των ήχων. Με ένα κλικ επιλέγετε το προφίλ που θέλετε. Φυσικά μπορείτε να προσθέσετε και άλλα προφίλ ήχων αλλά θα γεμίσει με εικονίδια η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το moto g(9) plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με τη διαχείριση μπαταρίας πως τα πάει το τηλέφωνο; Έχω ένα TCL 10 5G (που υποτίθεται έχει σχετικά καθαρό android κι αυτό) και κάποιες εφαρμογές δεν στέλνουν ειδοποιήσεις παρ' όλο που έχω βάλει να ξεκινάνε αυτόματα και τις έχω αφαιρέσει απ' την βελτιστοποίηση μπαταρίας. Για να έρθουν πρέπει να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο. Επίσης με τα 4GB ram όταν κάνεις εναλλαγές εφαρμογών τις κάνει reload λόγω έλλειψης μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει αρχίσει και μου κάνει νερά με τις φορτίσεις, πάντα με τον αυθεντικό φορτιστή και καλώδιο: 1 φορά το τσάκωσα να έχει κολλήσει η φόρτιση και να μην προχωράει (το ξαναμπρίζωσα και ξεκόλλησε) και αρκετές φορές όταν φορτίζει ακούγεται η δόνηση και ανοίγει η οθόνη με μήνυμα Turbo Power Connected ή κάτι τέτοιο), σα να κουνιέται ο φορτιστής (που είναι απίθανο όμως γιατί είναι σε σταθερό σημείο).

 

Εκτός αυτού, όλα καλά μέχρι τώρα - πάει σφαίρα, φορτίζει γρήγορα και οι κάμερες είναι εξαιρετικές.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να αδειαζει η μπαταρια ποτε ποτε αρκετα πριν την φορτιση ,και το βυσμα να πατα καλα ισια
Link to comment
Share on other sites

+1 χρήστης εδώ, πρώην Moto G 2nd Gen, μετά Axon 7 και τώρα αυτό.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα υπόλοιπα προσιτά κινητά, αλλά στις λίγες μέρες που το έχω μου αρέσει πολύ από άποψη ταχύτητας και λειτουργικού και νομίζω ότι είναι μια καλή επιλογή.

Δεν μπορεί να κάνει πλέον τον χαμό που κάνανε παλιά τα Moto G καθώς έχει κι άλλες πορτοκαλιές πλέον, αλλά στα 180 (170 με ένα κουπόνι που έτυχε να έχω) από αλυσίδα και με δόσεις είναι πολύ καλά, παρά τα γνωστά μειονεκτήματά του.

Έχω βάλει την ΝικίταGCam μαζί με κάποια προτεινόμενα configs από xda και φαίνεται να είναι πένα, οπότε κι από εκεί καλά.

Για τα updates τώρα, οκ, κάποια στιγμή θα σταματήσουν αλλά οκ, δεν θα πάθουμε και τπτ να μείνουμε λίγο με παλιά έκδοση.

Σε πρώτη φάση πολύ ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Για τα updates τώρα, οκ, κάποια στιγμή θα σταματήσουν αλλά οκ, δεν θα πάθουμε και τπτ να μείνουμε λίγο με παλιά έκδοση.

Σε πρώτη φάση πολύ ικανοποιημένος.

 

Με την ευκαιρία να ενημερώσω ότι κυκλοφόρησε η ενημέρωση για το Μάιο 2021, καλό είναι να την εγκαταστήσετε.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G9 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...