Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Επειδή αυτό το διάστημα είμαι λίγο στενά οικονομικά(γιατί την Τετάρτη πάω στο συνεργείο το αμάξι για αμορτισέρ)θα παρακαλούσα να ενοικιαστεί σε λογική τιμή ή αν είναι εφικτό και τζάμπα 😅😅😅😅

Χρειαζόμαστε άτομα, Ο memories θα φυλάει τσίλιες και θα πηγαίνει μπροστά,εγώ οδηγός και εσύ αυτοφωράκιας.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, zerokill said:

Χρειαζόμαστε άτομα, Ο memories θα φυλάει τσίλιες και θα πηγαίνει μπροστά,εγώ οδηγός και εσύ αυτοφωράκιας.

Εγώ έχω πολλά να κάνω. Να ξεκουμπώσω την οπτική μην την σέρνουμε από πίσω και γίνουμε ρεντίκολο, να μαζέψω τα πάνελ, και να προσέχω να μην χυθούν οι νταμιτζάνες με το τσίπουρο πάνω στις basebands και γίνουν πουτ@ν@ τα Huawei.

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι καλοί χωράμε.Η Ονειρούπολη μένει μέχρι 7/1 ανοιχτή αλλά νομίζω ο κόσμος μειώνεται πολύ την Πρωτοχρονιά όποτε το βανακι θα την κάνει αρχές του νέου χρόνου γιαυτό λέω να χτυπήσουμε στο κλείσιμο της Πρωτοχρονιάς.Θα έρθει και ένας φίλος που έχει γερανό να το πάρουμε αστραπή.

Δευτέρα βράδυ ραντεβού στα Goodys τρώμε κατουράμε τσιμπάμε το βάν και δρόμο.

odiki-voithia-vareon-oximaton-leoforion-fortigon-attiki6-3.thumb.jpg.1811757f8fbcfcee0c52b95613e70f66.jpg

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zerokill said:

Ολοι οι καλοί χωράμε.Η Ονειρούπολη μένει μέχρι 7/1 ανοιχτή αλλά νομίζω ο κόσμος μειώνεται πολύ την Πρωτοχρονιά όποτε το βανακι θα την κάνει αρχές του νέου χρόνου γιαυτό λέω να χτυπήσουμε στο κλείσιμο της Πρωτοχρονιάς.Θα έρθει και ένας φίλος που έχει γερανό να το πάρουμε αστραπή.

Δευτέρα βράδυ ραντεβού στα Goodys τρώμε κατουράμε τσιμπάμε το βάν και δρόμο.

odiki-voithia-vareon-oximaton-leoforion-fortigon-attiki6-3.thumb.jpg.1811757f8fbcfcee0c52b95613e70f66.jpg

Αυτό είναι εργαλείο!

Τα τσίπουρα μην ξεχάσουμε, στικάκι με Β. Καρρά για την διαδρομή, και χρήματα στο e-pass για τα διόδια...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Στο βανάκι να βάλουμε και τρέιλερ, να βάλουμε κεραίες και για τις άλλες δυο. Να γίνει ολοκληρωμένη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Στο CellMapper αντελήφθην στίγμα με 5G στα Κούλατα (Βουλγαρία - σύνορα Προμαχώνα).

Ενδιαφέρον...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπιασα 5G, με Ν1 από την 1059 στους Αμπελόκηπους Ιωαννίνων σχεδόν φουλ σήμα σ όλο το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, katsiletra said:

Σήμερα έπιασα 5G, με Ν1 από την 1059 στους Αμπελόκηπους Ιωαννίνων σχεδόν φουλ σήμα σ όλο το σπίτι.

Μου κάνει εντύπωση που δεν επιανες Ν1 από αυτή τόσο καιρό. Εγώ με νοβα απο αυτή έβλεπα 5G στην περιοχή. Ν1+Β3+Β7+Β20. Αυτά είναι περασμένα και στο cellmapper. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που δεν επιανες Ν1 από αυτή τόσο καιρό. Εγώ με νοβα απο αυτή έβλεπα 5G στην περιοχή. Ν1+Β3+Β7+Β20. Αυτά είναι περασμένα και στο cellmapper. 
Μήπως κάνανε καμία αναβάθμιση. Δεν ξέρω. Σήμερα το πρόσεξα γιατί πρώτη φορά έπιανα 5G σ όλο το σπίτι. Ακόμα και σε δύσκολα σημεία.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, katsiletra said:
4 minutes ago, panos.k2 said:
Μου κάνει εντύπωση που δεν επιανες Ν1 από αυτή τόσο καιρό. Εγώ με νοβα απο αυτή έβλεπα 5G στην περιοχή. Ν1+Β3+Β7+Β20. Αυτά είναι περασμένα και στο cellmapper. 

Μήπως κάνανε καμία αναβάθμιση. Δεν ξέρω. Σήμερα το πρόσεξα γιατί πρώτη φορά έπιανα 5G σ όλο το σπίτι. Ακόμα και σε δύσκολα σημεία.

Τι ταχύτητες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katsiletra said:
1 hour ago, panos.k2 said:
Τι ταχύτητες;

Τέτοια ώρα για γέλια. 15 down και 18 up. Δεν ξέρω αν αυτό λέγεται 5G.

Λόγω των ημερών πιστεύω. 

4 ώρες πριν, memoriesradio said:

στικάκι με Β. Καρρά για την διαδρομή

Μεγαλος ο Βασίλης. Τα τραγούδια του μιλάνε στις ψυχές όλων μας. 
Μπουχτίσαμε με τους δήθεν κουλτουριάρηδες που θεωρούν χαμηλού επιπέδου τη λαϊκή μουσική. Σαν το λαϊκό δεν έχει…

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, panos.k2 said:

Λόγω των ημερών πιστεύω. 

Μεγαλος ο Βασίλης. Τα τραγούδια του μιλάνε στις ψυχές όλων μας. 
Μπουχτίσαμε με τους δήθεν κουλτουριάρηδες που θεωρούν χαμηλού επιπέδου τη λαϊκή μουσική. Σαν το λαϊκό δεν έχει…

Off-topic:Μεγαλο ρισπεκτ για αυτο που προσεφερε ο Βασιλης Καρρας στην λαικη μουσικη..ας αναπαυθει εν ειρηνη παρολο που ειμαι λατρης της Techno. 

Στα του 5G της Κοκκινης υπαρχει καποιο θεμα εδω και καιρο στην δρομολογηση μεσω των speedtests η εχει επιβαρυνθει πολυ η κεραια στην περιοχη μου? 

Το 4G εχει γινει βαλτος πλεον και το 5G που παιζει με 350 mbps μεσο ορο τις ωρες αιχμης το ms εχει range 30-50.

Πειραιας κεντρο eNb 131.

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αύξηση στις ταχύτητες 5G αλλά υπερβολικά υψηλά ping 

 

IMG_0272.png

12 minutes ago, CamuCamu said:

Off-topic:Μεγαλο ρισπεκτ για αυτο που προσεφερε ο Βασιλης Καρρας στην λαικη μουσικη..ας αναπαυθει εν ειρηνη παρολο που ειμαι λατρης της Techno. 

Στα του 5G της Κοκκινης υπαρχει καποιο θεμα εδω και καιρο στην δρομολογηση μεσω των speedtests η εχει επιβαρυνθει πολυ η κεραια στην περιοχη μου? 

Το 4G εχει γινει βαλτος πλεον και το 5G που παιζει με 350 mbps μεσο ορο τις ωρες αιχμης το ms εχει range 30-50.

Πειραιας κεντρο eNb 131.

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gv2008 said:

Βλέπω αύξηση στις ταχύτητες 5G αλλά υπερβολικά υψηλά ping 

 

IMG_0272.png

Αυτο ειναι normal για εμενα και εισαι απο οτι φαινεται με μετριο προς κακο σημα plus 2100 5G?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CamuCamu said:

Αυτο ειναι normal για εμενα και εισαι απο οτι φαινεται με μετριο προς κακο σημα plus 2100 5G?

Ναι είναι N1. Η vf είναι τούμπανο στην περιοχή 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gv2008 said:

Ναι είναι N1. Η vf είναι τούμπανο στην περιοχή 

Παρά πολύ καλά είσαι. Εγώ με N1 στο σπίτι είμαι στα 70 Mbps download και 20 Mbps upload

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Παρά πολύ καλά είσαι. Εγώ με N1 στο σπίτι είμαι στα 70 Mbps download και 20 Mbps upload

Μια χαρά είσαι κι εσυ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gv2008 said:

Μια χαρά είσαι κι εσυ 

Πάντως με χαροποιεί πολύ το ότι έστω και μετά τα αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα επιτέλους πήραν στα σοβαρά και έφτιαξαν την Θήβα. Έκαναν όμως άλματα και οφείλω να τους το αναγνωρίσω και σε άλλες πόλεις

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Πάντως με χαροποιεί πολύ το ότι έστω και μετά τα αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα επιτέλους πήραν στα σοβαρά και έφτιαξαν την Θήβα. Έκαναν όμως άλματα και οφείλω να τους το αναγνωρίσω και σε άλλες πόλεις

Πράγματι έχουν κάνει άλματα σε όλη τη χώρα 

Μέσα στο σπίτι με καλύτερο σήμα 

IMG_0285.png

Link to comment
Share on other sites

Από το νέο έτος θα γίνει έκρηξη (μπαμ και κάτω - Λιβιεράτος) από τις επενδύσεις στην επέκταση και αναβάθμιση του δικτύου της εταιρείας. Θα σειστούν τα θεμέλια. Θα έρθει και το νέο απλικέισον, θα πέσει πολύ χρήμα από τα 235δις του προγράμματος επένδυσης.

Με το μπαρδόν, δεν είναι το νήμα για την Γιουνάιτεντ εδώ; Πάλι λάθος έκανα...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...