Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, elkons said:

-55dBm; πάνω στο πάνελ έβαλες το κινητό;🤣

Η κεραία βρίσκεται σε απόσταση περίπου 120 μέτρων. Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει οπτική επαφή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, marios239 said:

Η κεραία βρίσκεται σε απόσταση περίπου 120 μέτρων. Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει οπτική επαφή.

Κ γιατί τόσο άριστο dBm? Λογικά υπάρχει οπτική επαφή αλλά θα είναι με καμουφλάζ 

Ακραία ΑΘΛΙΑ ταχύτητα για την απόσταση της κεραίας. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2024 at 10:01 ΜΜ, elkons said:

-55dBm; πάνω στο πάνελ έβαλες το κινητό;🤣

Η ΝΟΒΑ δε τσιγγουνεύεται στην ένταση. Φουλ και όπου βγει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Η ΝΟΒΑ δε τσιγγουνεύεται στην ένταση. Φουλ και όπου βγει.

Επίσης, μια κεραία κ ότι πιάσει 😁

Link to comment
Share on other sites

On 9/9/2024 at 10:58 ΜΜ, marios239 said:

Νέα Δημητριάδα Βόλου, σε μπαλκόνι σπιτιού.

Όπως βλέπετε το σήμα είναι οριακό και η κεραία παρά πολύ μακριά οπότε με έχει εντυπωσιάσει η υπερυψηλή ταχύτητα του απίστευτου δικτύου της νοβάρσς μας....

Να προσθέσω ότι ακόμα κάνει εναλλαγές με μη λειτουργική b20 απ' το Σωρό, και όχι σπάνια.

Screenshot_2024-09-09-22-30-12-195_org.zwanoo.android.speedtest-edit.thumb.jpg.367e40d089062d58f45a8be8832ab763.jpgScreenshot_2024-09-09-22-29-39-025_cz.mroczis.netmonster-edit.thumb.jpg.f39a0a8a32d26acdf28a115b89510b5b.jpg

Δίπλα στη κεραία είσαι… και εγώ -69 έχω φτάσει με την πράσινη.

On 9/9/2024 at 11:07 ΜΜ, elkons said:

Κ γιατί τόσο άριστο dBm? Λογικά υπάρχει οπτική επαφή αλλά θα είναι με καμουφλάζ 

Ακραία ΑΘΛΙΑ ταχύτητα για την απόσταση της κεραίας. 

Εκτός από τη κακή ταχύτητα… είναι b3 10Mhz… και πιθανόν μη αναβαθμισμένη.

On 9/9/2024 at 11:05 ΜΜ, marios239 said:

Η κεραία βρίσκεται σε απόσταση περίπου 120 μέτρων. Δεν ξέρω μόνο αν υπάρχει οπτική επαφή.

Είναι η κεραία στην Νικοτσάρα; Γιατί αυτή είναι κοντά στην Νέα Δημητριάδα και είναι συνεγκατάσταση με Vodafone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nikolas14 said:

Δίπλα στη κεραία είσαι… και εγώ -69 έχω φτάσει με την πράσινη.

Εκτός από τη κακή ταχύτητα… είναι b3 10Mhz… και πιθανόν μη αναβαθμισμένη.

Είναι η κεραία στην Νικοτσάρα; Γιατί αυτή είναι κοντά στην Νέα Δημητριάδα και είναι συνεγκατάσταση με Vodafone.

Είναι η άδεια 1201997 στην Ορμινίου 54, επίσης συνεγκατάσταση με τη vodafone. Δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα. Για κάποιο λόγο απ'αυτή την κεραία η Nova δίνει άθλιες ταχύτητες ενώ η voda κοντά στα 100 mbps.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marios239 said:

Είναι η άδεια 1201997 στην Ορμινίου 54, επίσης συνεγκατάσταση με τη vodafone. Δεν έχει αναβαθμιστεί ακόμα. Για κάποιο λόγο απ'αυτή την κεραία η Nova δίνει άθλιες ταχύτητες ενώ η voda κοντά στα 100 mbps.

Εντύπωση μου κάνει που δεν την αναβάθμισαν…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Nikolas14 said:

Εντύπωση μου κάνει που δεν την αναβάθμισαν…

Για πέρνα σε 2 μήνες, θέλω να δω κάτι!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Chrischal1908 said:

Για πέρνα σε 2 μήνες, θέλω να δω κάτι!

1 χρόνο περιμένω ήδη απ' όταν βγήκε η άδεια.... Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Για πέρνα σε 2 μήνες, θέλω να δω κάτι!

Και σε 16 μήνες που ήμουν στη Nova να περάσουν πάλι στάσιμη θα είναι… 

Θα έπρεπε σε αστικά κέντρα όπως είναι ο Βόλος τώρα που τελειώνει η τουριστική περίοδος να επιλύσουν τα θέματα που υπάρχουν. Εδώ τώρα άλλαξαν τα πακέτα σταθερής και δίνουν πάνω από 200Mbps FTTH, σε δίκτυο οπτικών ινών που είναι του ΟΤΕ ή Vodafone.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ΙΚΕΑ, ανατολική Θεσσαλονίκη 

 

Screenshot_2024-09-12-18-12-13-932_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

ΙΚΕΑ, ανατολική Θεσσαλονίκη 

 

Screenshot_2024-09-12-18-12-13-932_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

2CC δηλαδή χωρίς Combo στο LTE αν κατάλαβα καλά; 

5G έχουμε Ν78 ή όχι; θα έχει καταγραφεί στο Netmonster είναι ανοιχτό 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

ΙΚΕΑ, ανατολική Θεσσαλονίκη 

 

Screenshot_2024-09-12-18-12-13-932_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Μέσα ή έξω;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MIKU said:

Μέσα ή έξω;

Έξω στο πάρκινγκ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKU said:

Πως πήραν το κατάστημα αφού δεν είχαν σήμα 😂😂😂

Τραγικό χωρίς καμία ενημέρωση..

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2024 at 10:06 ΠΜ, mixtri said:

Η ΝΟΒΑ δε τσιγγουνεύεται στην ένταση. Φουλ και όπου βγει.

Όταν δεν σου επιτρέπουν την εγκατάσταση κεραιών εντός συνοικιών κάπως πρέπει να λύσεις το πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει αυτό γιατί 5G και δη SA δεν αναπτύσσεται χωρίς πυκνό δίκτυο κεραιοσυστημάτων! 🇸🇦

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Chrischal1908 said:

Όταν δεν σου επιτρέπουν την εγκατάσταση κεραιών εντός συνοικιών κάπως πρέπει να λύσεις το πρόβλημα. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει αυτό γιατί 5G και δη SA δεν αναπτύσσεται χωρίς πυκνό δίκτυο κεραιοσυστημάτων!

Μακάρι να έκαναν και οι άλλοι το ίδιο, αναμένουμε τους επόμενους μήνες που ίσως θα αυξηθεί η ένταση και στις άλλες 2.

ΜΑΚΑΡΙ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Μακάρι να έκαναν και οι άλλοι το ίδιο, αναμένουμε τους επόμενους μήνες που ίσως θα αυξηθεί η ένταση και στις άλλες 2.

ΜΑΚΑΡΙ

Θα υπάρξει περαιτέρω βελτίωση. Προς το παρών έχουμε πώληση... Με την STC Group 🇸🇦 να προηγείται...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Θα υπάρξει περαιτέρω βελτίωση. Προς το παρών έχουμε πώληση... Με την STC Group να προηγείται...

Μακάρι να γίνει η αύξηση της ισχύος να παίζουν και οι άλλες καλύτερα στη κάλυψη.

Από άποψη της πώλησης Fund να μην είναι και ας τη πάρει όποιος θέλει! Θα δείξει, πότε βγαίνει το επίσημο;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elkons said:

Μακάρι να γίνει η αύξηση της ισχύος να παίζουν και οι άλλες καλύτερα στη κάλυψη.

Από άποψη της πώλησης Fund να μην είναι και ας τη πάρει όποιος θέλει! Θα δείξει, πότε βγαίνει το επίσημο;

Οι τελικές προτάσεις για την εξαγορά τέλη Οκτωβρίου! Την e& δεν βλέπω καθόλου. Ίσως να καταθέσει την μικρότερη προσφορά, θα δούμε... 4 υποψήφιοι είναι.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

Οι τελικές προτάσεις για την εξαγορά τέλη Οκτωβρίου! Την e& δεν βλέπω καθόλου. Ίσως καταθέσει την μικρότερη προσφορά αλλά θα δούμε... 4 είναι.

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ 

Αναμένουμε τον Οκτώβρη 😁

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, elkons said:

Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ 

Αναμένουμε τον Οκτώβρη 😁

https://menafn.com/1108670123/UAE-Telecom-Major-E-Denies-Acquiring-A-Stake-In-United-Group

Δεν τους βλέπω τους Εμιρατινούς!🇦🇪 Καθόλου! Γι'αυτό λέω ότι προηγείται η Saudi Telecom 🇸🇦

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrischal1908 said:

https://menafn.com/1108670123/UAE-Telecom-Major-E-Denies-Acquiring-A-Stake-In-United-Group

Δεν τους βλέπω τους Εμιρατινούς! Δυστυχώς! Γι'αυτό λέω ότι προηγείται η Saudi Telecom 🇸🇦

Θα δείξει. 

Όπως είπες κιόλας 4 είναι, οπότε υπάρχουν εναλλακτικές απλά προτιμότερα Saudi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...