Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, p_k said:

Καραμπουρνάκι, οδός Παπαπέτρου, εσωτερικός χώρος 

Screenshot_2024-08-19-14-11-46-481_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Οδός Αβδελα, εσωτερικός χώρος κι εδώ 

Screenshot_2024-08-19-14-13-13-423_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

 

 

Σοφούλη, κοντά στο Αλλατίνη 

 

Screenshot_2024-08-19-14-15-50-875_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Κοιμητήρια Πανοράματος 

 

Screenshot_2024-08-19-14-18-18-770_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Συνοικία Ουζιέλ

 

Screenshot_2024-08-19-14-22-17-212_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Συνοικία Ουζιελ θα έπρεπε να παίζει παραπάνω σε Download… ίσα με το Αλλατίνη τουλάχιστον. Τώρα για τα δυο στην Καλαμάρια, είναι οκ. 
 

10 ώρες πριν, Arinos said:

Σημαίνει δεν θέλουμε να το λύσουμε, ίσως στην παρούσα φάση.

Λύσεις υπάρχουν αν θέλουν, αν δεν θέλουν είναι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Αντικειμενικά υπάρχει βελτίωση αλλά δεν είναι αρκετή, όπως και ο ρυθμός ανάπτυξης δεν φτάνει των άλλων 2 οπότε συνεχίζει να υπάρχει ή και να αυξάνεται το χάσμα μεταξύ τους οπότε φαίνεται λίγο πολύ στάσιμη.

 Τότε να μην ζητάνε 27€ ακατέβατα το απεριόριστο. Γιατί δεν γίνεται να είσαι με 5G 50Mbps κάτω απ τη κεραία. Ξαναλέω σημεία που έφταναν και 1Gbps πλέον δεν το σηκωνουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρόδο παλιά πολη , νέες συνοικίες και Λιβδο (δλδ όπου την δοκίμασα)  η nova είναι απίστευτα πολύ για τα μπάζα με 4G ακόμα . Το ανώτερο τεστ που είδα ήταν 16!!!!!!!!!mbps . Εν έτη 2024. Μέσο όρο 3-4 Mbps . Και μην ακπυσω πράγματα του στιλ την δουλειά σου την έκανες κτλπ , γιατί είναι απαράδεκτο να μιλάμε για 4G σε αυτές τις περιοχές . Αλλά ξέρω έρχεται ο Άραβας σε ένα χρόνο θα είναι αλλο δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, georgebad said:

Ρόδο παλιά πολη , νέες συνοικίες και Λιβδο (δλδ όπου την δοκίμασα)  η nova είναι απίστευτα πολύ για τα μπάζα με 4G ακόμα . Το ανώτερο τεστ που είδα ήταν 16!!!!!!!!!mbps . Εν έτη 2024. Μέσο όρο 3-4 Mbps . Και μην ακπυσω πράγματα του στιλ την δουλειά σου την έκανες κτλπ , γιατί είναι απαράδεκτο να μιλάμε για 4G σε αυτές τις περιοχές . Αλλά ξέρω έρχεται ο Άραβας σε ένα χρόνο θα είναι αλλο δίκτυο 

800αρα μπάντα από εποχές WIND;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, georgebad said:

Ρόδο παλιά πολη , νέες συνοικίες και Λιβδο (δλδ όπου την δοκίμασα)  η nova είναι απίστευτα πολύ για τα μπάζα με 4G ακόμα . Το ανώτερο τεστ που είδα ήταν 16!!!!!!!!!mbps . Εν έτη 2024. Μέσο όρο 3-4 Mbps . Και μην ακπυσω πράγματα του στιλ την δουλειά σου την έκανες κτλπ , γιατί είναι απαράδεκτο να μιλάμε για 4G σε αυτές τις περιοχές . Αλλά ξέρω έρχεται ο Άραβας σε ένα χρόνο θα είναι αλλο δίκτυο 

<<Θα αναγκαστούν να επενδύσουν στο δίκτυο καθώς το επιβάλει το 5G SA που είναι προ των πυλών. Να κλείσουν και την ψαλίδα με την Cosmote.>> 

😂😂😂

Πήγα πέρυσι Ρόδο έτσι ΑΚΡΙΒΏΣ ήταν η nova ,δεν έχουν αγγίξει τίποτα.  

Cosmote έχουν κάνει βελτίωση ειδικά στον Αρχάγγελο 

Δίπλα από τον Αρχάγγελο είναι κ η Τσαμπίκα (παραλία) π έχει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΆ πολύ κόσμο, θυμάμαι είχε γονατίσει η Cosmote (RSRQ 23db) με 20mbps,nova είχε πάει στα RSRQ 16db με speedtest Error...

Link to comment
Share on other sites

Just now, MIKU said:

800αρα μπάντα από εποχές WIND;

800αρα σγρ δεν είναι , αλλά ΔΝ είναι εικόνα αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, georgebad said:

800αρα σγρ δεν είναι , αλλά ΔΝ είναι εικόνα αυτή. 

Φαντάσου αυτά στη Ρόδο που είναι τουριστικό μέρος, η επαρχία τι να πει και τα χωριά 😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Φαντάσου αυτά στη Ρόδο που είναι τουριστικό μέρος, η επαρχία τι να πει και τα χωριά 😂

Το παράδοξο είναι ότι πάει καλα σχετικά στην επαρχία σερρες με αρκετό 5G .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Το παράδοξο είναι ότι πάει καλα σχετικά στην επαρχία σερρες με αρκετό 5G .

Εδώ πάλι εχει κ βοντα και νόβα ψεύτικο 5g με μέγιστο που έχω δει είναι 30mbps vf 20 nova. Cosmote... έχω δει το πολύ 1.500mbps θα το βρω στα Results για τον λόγο του αληθές 

https://www.speedtest.net/result/i/10047337911 ΕΠΑΡΧΊΑ ΝΑΙ

IMG_20240822_000213_231.thumb.jpg.59e0f735aafe0b4860e5c6a4911c677f.jpg

1 ώρα πριν, elkons said:

<<Θα αναγκαστούν να επενδύσουν στο δίκτυο καθώς το επιβάλει το 5G SA που είναι προ των πυλών. Να κλείσουν και την ψαλίδα με την Cosmote.>> 

😂😂😂

Πήγα πέρυσι Ρόδο έτσι ΑΚΡΙΒΏΣ ήταν η nova ,δεν έχουν αγγίξει τίποτα.  

Cosmote έχουν κάνει βελτίωση ειδικά στον Αρχάγγελο 

Δίπλα από τον Αρχάγγελο είναι κ η Τσαμπίκα (παραλία) π έχει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΆ πολύ κόσμο, θυμάμαι είχε γονατίσει η Cosmote (RSRQ 23db) με 20mbps,nova είχε πάει στα RSRQ 16db με speedtest Error...

@Chrischal1908 

Η εμπειρία μου πέρυσι στη Ρόδο ήταν ίδια με του @Georgebad όσον αφορά τη nova—το δίκτυο της παραμένει στάσιμο, χωρίς καμία ουσιαστική βελτίωση. Αντίθετα, η Cosmote έκανε ορισμένες αναβαθμίσεις, και αυτό φάνηκε ιδιαίτερα σε περιοχές όπως ο Αρχάγγελος. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να υποστηρίζεις τη nova, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι οι συνεχείς υποσχέσεις για επενδύσεις και βελτιώσεις δεν ανταποκρίνονται στην κατάσταση που βιώνουμε σήμερα. Αυτό που μετράει είναι η απόδοση του δικτύου τώρα, όχι οι φαντασιώσεις για το μέλλον. Το 'Not Helpful' επειδή θίχτηκε η nova δεν αλλάζει το γεγονός ότι οι χρήστες χρειάζονται αξιόπιστες υπηρεσίες εδώ και τώρα, και όχι υποσχέσεις που ακούμε εδώ και χρόνια

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, georgebad said:

800αρα σγρ δεν είναι , αλλά ΔΝ είναι εικόνα αυτή. 

Τότε πνιγμένη 2600 ή 1800? 

Αν ξαναπεράσεις, δες από περιέργεια...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Εδώ πάλι εχει κ βοντα και νόβα ψεύτικο 5g με μέγιστο που έχω δει είναι 30mbps vf 20 nova. Cosmote... έχω δει το πολύ 1.500mbps θα το βρω στα Results για τον λόγο του αληθές 

https://www.speedtest.net/result/i/10047337911 ΕΠΑΡΧΊΑ ΝΑΙ

IMG_20240822_000213_231.thumb.jpg.59e0f735aafe0b4860e5c6a4911c677f.jpg

@Chrischal1908 

Η εμπειρία μου πέρυσι στη Ρόδο ήταν ίδια με του @Georgebad όσον αφορά τη nova—το δίκτυο της παραμένει στάσιμο, χωρίς καμία ουσιαστική βελτίωση. Αντίθετα, η Cosmote έκανε ορισμένες αναβαθμίσεις, και αυτό φάνηκε ιδιαίτερα σε περιοχές όπως ο Αρχάγγελος. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να υποστηρίζεις τη nova, αλλά η πραγματικότητα είναι ότι οι συνεχείς υποσχέσεις για επενδύσεις και βελτιώσεις δεν ανταποκρίνονται στην κατάσταση που βιώνουμε σήμερα. Αυτό που μετράει είναι η απόδοση του δικτύου τώρα, όχι οι φαντασιώσεις για το μέλλον. Το 'Not Helpful' επειδή θίχτηκε η nova δεν αλλάζει το γεγονός ότι οι χρήστες χρειάζονται αξιόπιστες υπηρεσίες εδώ και τώρα, και όχι υποσχέσεις που ακούμε εδώ και χρόνια

Δεν το πάτησα επειδή θίχτηκε η NOVA που είναι σε μεταβατικό στάδιο την περίοδο αυτή αλλά η ειρωνεία προς το σχόλιο μου. Εξάλλου οι αναβαθμίσεις δεν ολοκληρώνονται την φετινή χρονιά. Έχουμε καιρό να τα συζητάμε για όλους τους παρόχους!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chrischal1908 said:

Δεν το πάτησα επειδή θίχτηκε η NOVA που είναι σε μεταβατικό στάδιο την περίοδο αυτή αλλά η ειρωνεία προς το σχόλιο μου. Εξάλλου οι αναβαθμίσεις δεν ολοκληρώνονται την φετινή χρονιά. Έχουμε καιρό να τα συζητάμε για όλους τους παρόχους!

Συγγνώμη αν φάνηκε ότι ειρωνεύτηκα το σχόλιό σου, δεν ήταν αυτή η πρόθεσή μου. Εκτιμώ τη συζήτηση και τις απόψεις σου. Απλώς ήθελα να τονίσω τη σημασία της τρέχουσας εμπειρίας μας με τις υπηρεσίες των παρόχων, ειδικά όταν οι υποσχέσεις για μελλοντικές αναβαθμίσεις είναι ακόμα αβέβαιες. Έχουμε χρόνο να δούμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα για όλους τους παρόχους και είναι σημαντικό να συνεχίσουμε τον διάλογο με σεβασμό 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από την Nova για τον Alpha, Χρήστος Ανδρεάδης - Συγγελάκης...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, memoriesradio said:

Από την Nova για τον Alpha, Χρήστος Ανδρεάδης - Συγγελάκης...

Συνεργάζονται γνωρίζω! Κοινά studios κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το 50% του μετοχικού κεφαλαίου των alpha star έχει η Nova. Και όντως οι παραγωγές της Nova πλέον γίνονται στα στούντιο τους, αντί για αυτά της Nova 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Συνεργάζονται γνωρίζω! Κοινά studios κλπ!

Σωστά, νομίζω πως στις παλιές εγκαταστάσεις του alpha κιόλας τις πήρε η WIND. Επίσης στις ειδήσεις alpha/star γίνονται συνεχώς ενημερώσεις για το δίκτυο της Nova. 100% αν ανοίξει 5G SA η NOVA θα το πουν για να τραβήξει περισσότερο προσοχή στο κόσμο 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, georgebad said:

Ρόδο παλιά πολη , νέες συνοικίες και Λιβδο (δλδ όπου την δοκίμασα)  η nova είναι απίστευτα πολύ για τα μπάζα με 4G ακόμα . Το ανώτερο τεστ που είδα ήταν 16!!!!!!!!!mbps . Εν έτη 2024. Μέσο όρο 3-4 Mbps . Και μην ακπυσω πράγματα του στιλ την δουλειά σου την έκανες κτλπ , γιατί είναι απαράδεκτο να μιλάμε για 4G σε αυτές τις περιοχές . Αλλά ξέρω έρχεται ο Άραβας σε ένα χρόνο θα είναι αλλο δίκτυο 

Εγώ αν είχα συμβόλαιο με αυτές τις ταχύτητες και εμένα μόνιμα στη Ρόδο καταγγελία στην ΕΕΤΤ αμέσως. 
Είναι απαράδεκτο σε τουριστική περιοχή αυτή η εικόνα. Τέτοια εικόνα είχε η Κεφαλονιά το 2021-2022.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Εγώ αν είχα συμβόλαιο με αυτές τις ταχύτητες και εμένα μόνιμα στη Ρόδο καταγγελία στην ΕΕΤΤ αμέσως. 
Είναι απαράδεκτο σε τουριστική περιοχή αυτή η εικόνα. Τέτοια εικόνα είχε η Κεφαλονιά το 2021-2022.

Κεφαλλονιά μόνο πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, elkons said:

Κεφαλλονιά μόνο πράσινη 

5 χρόνια έμεινα εκεί, λόγω σπουδών. Η Cosmote σε όλο το νησί σε υπέρ καλύπτει και ειδικά στο καράβι είναι καλύτερη απ όλους.

Δυο κενά έχει σε όλο το νησί, ενα στο δρόμο για Σαμη από Αργοστόλι στην κατηφόρα για Σάμη όπου οριακά πιάνει μόνο τα ραδιόφωνα της ΕΡΤ και ενα σημείο ακόμα ανάμεσα Αργοστόλι-Διβαράτα. Επίσης από Σβορωνατα μέχρι Πεσσάδα σε κατι χωριά πάλι μόνη της παίζει συν παραλία πετανοί.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikolas14 said:

5 χρόνια έμεινα εκεί, λόγω σπουδών. Η Cosmote σε όλο το νησί σε υπέρ καλύπτει και ειδικά στο καράβι είναι καλύτερη απ όλους.

Γιαυτό το λεω έχω πάει και έχω και συγγενείς μου το έχουν πει πως Κεφαλλονιά μόνο η Cosmote πιάνει καλά, το είδα και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Φλώρινα, όπου σε σχέση με λίγους μήνες πριν έχει γίνει σημαντικότατη αναβάθμιση με Ν78.

Εσωτερικός χώρος 

 

Screenshot_2024-08-22-14-46-59-306_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-08-22-14-18-44-318_cz.mroczis.netmonster.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα από Φλώρινα, όπου σε σχέση με λίγους μήνες πριν έχει γίνει σημαντικότατη αναβάθμιση με Ν78.

Εσωτερικός χώρος 

 

Screenshot_2024-08-22-14-46-59-306_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-08-22-14-18-44-318_cz.mroczis.netmonster.jpg

Μάλλον η αναβάθμιση έγινε πολύ πρόσφατα και δεν έχει προλάβει να ρυθμιστεί για να έχει τις πρέπουσες ταχύτητες; Συνήθως παίρνει και λίγο χρόνο 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα από Φλώρινα, όπου σε σχέση με λίγους μήνες πριν έχει γίνει σημαντικότατη αναβάθμιση με Ν78.

Εσωτερικός χώρος 

 

Screenshot_2024-08-22-14-46-59-306_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-08-22-14-18-44-318_cz.mroczis.netmonster.jpg

Τώρα την έβαλαν… πολύ χαμηλά παίζει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι, είμαι σε εσωτερικό πολυκατοικίας που βλέπει σε ακάλυπτο και γύρω-γύρω έχει ένα σωρό εμπόδια από άλλα κτίρια, οπότε μια χαρά είναι .

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, p_k said:

Καλησπέρα από Φλώρινα, όπου σε σχέση με λίγους μήνες πριν έχει γίνει σημαντικότατη αναβάθμιση με Ν78.

Εσωτερικός χώρος 

 

Screenshot_2024-08-22-14-46-59-306_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-08-22-14-18-44-318_cz.mroczis.netmonster.jpg

3500;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται στο net monster

Στον ίδιο χώρο 

Screenshot_2024-08-22-15-40-28-808_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Έξοδος Φλώρινας 

Screenshot_2024-08-22-16-02-43-721_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Φλώρινα, στο ΑΒ

Screenshot_2024-08-22-16-04-55-686_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...