Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ για να μην κατηγορούμε μόνο τις εταιρείες...

Γνώμη για το άρθρο;

Το βάζω εδώ γιατί πρόκειται για κεραία της NOVA.

https://penteli.gov.gr/antenna-rejection/

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9950522410

Κεραμεικός (Γκάζι) στο μετρό! Μέτρηση στο παγκάκι. 

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Γκαζια στην 13056 στην Λιβαδειά..

Επιτέλους κάτι έπρεπε να γίνει και σε αυτό το κομμάτι της Πόλης.

Τα εκτός πόλεων όμως εξακολουθούν να είναι απαράδεκτα.

Screenshot_20240302_100406_NetMonster.jpg

Screenshot_20240302_094210_Speedtest.jpg

 

 

Screenshot_20240302_093942_Speedtest.jpg

Screenshot_20240302_094128_CellMapper.jpg

Screenshot_20240302_093723_NetMonster.jpg

Screenshot_20240302_093720_Speedtest.jpg

νόβα ονλυ 😀

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9950522410

Κεραμεικός (Γκάζι) στο μετρό! Μέτρηση στο παγκάκι. 

Το παγκάκι United είναι με ενσωματωμένο micro;
Βγάλτο φώτο να το ανεβάσουμε στο CellMapper... Και μην ξεχάσεις το eNb του...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 11:59 ΜΜ, MIKU said:

Να ενημερώσω ότι το 5G της Nova στα Μελίσσια, τελικά είναι απογοήτευση.

Η φίλη δεν πιάνει σχεδόν πουθενά στα σημεία που κινείται, ούτε στην εργασία, ούτε στην κεντρική πλατεία της πόλης.

Και στα σημεία που δίνει την ένδειξη 5G κάνει συνεχώς μεταπτώσεις σε 4G+.

Οι ταχύτητες δεν πάνε πάνω από 80Mbps στην καλύτερη (30-80 έχω δει).

Με το ίδιο κινητό, η δική μου κάρτα του ΟΤΕ δίνει πάνω από 600Mbps, οπότε δεν τίθεται θέμα συσκευής.

Περασα σημερα απο Μελισσια.  Απο την εισοδο στην Πεντελης, κεντρο, Δημοκρατιας, και δεξια 25ης Μαρτιου προς Πηγη, ολοι οι σταθμοι ειχαν 5G.  Μοναδικο φαουλ, στον ανηφορο προς Τσαγκαρη, αρχισε τις βολτες στην Πευκη, Χαλανδρι, Βριλησια, Χολαργο, Κοντοπευκο, μεχρι που εχασε "τ αυγα και τα πασχαλια" και μηδενισε για 200-300 μετρα οπου στην κορυφη του λοφου βρηκε την Πηγη/13200 σε 5G παντα.  Μου φαινεται οτι οι δυο κεντρικες 10554 και 499 ηταν κλειστες, δεν κλειδωσε καθολου εκει.  Ισως κανουν εργα, αλλα Κυριακατικα μεσημερι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, d_alex said:

Περασα σημερα απο Μελισσια.  Απο την εισοδο στην Πεντελης, κεντρο, Δημοκρατιας, και δεξια 25ης Μαρτιου προς Πηγη, ολοι οι σταθμοι ειχαν 5G.  Μοναδικο φαουλ, στον ανηφορο προς Τσαγκαρη, αρχισε τις βολτες στην Πευκη, Χαλανδρι, Βριλησια, Χολαργο, Κοντοπευκο, μεχρι που εχασε "τ αυγα και τα πασχαλια" και μηδενισε για 200-300 μετρα οπου στην κορυφη του λοφου βρηκε την Πηγη/13200 σε 5G παντα.  Μου φαινεται οτι οι δυο κεντρικες 10554 και 499 ηταν κλειστες, δεν κλειδωσε καθολου εκει.  Ισως κανουν εργα, αλλα Κυριακατικα μεσημερι;

Ναι η αναβάθμιση συνεχίζεται. Πριν από λίγο ενημερώθηκα από υπάλληλο σχετικά με αυτή. Μαρούσι που με ενδιαφέρει αλλά και Πεύκη, Μελίσσια πιάνει. Περιλαμβάνει και εγκατάσταση νέων σταθμών γι'αυτό αργεί κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Νέο Ρύσιο

 

Screenshot_2024-03-03-18-44-53-947_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9952659503

ΗΣΑΠ Αμαρουσίου. Περιμένουμε να τελειώσει η αναβάθμιση να δούμε τα τριπλάσια.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, d_alex said:

Περασα σημερα απο Μελισσια.  Απο την εισοδο στην Πεντελης, κεντρο, Δημοκρατιας, και δεξια 25ης Μαρτιου προς Πηγη, ολοι οι σταθμοι ειχαν 5G.  Μοναδικο φαουλ, στον ανηφορο προς Τσαγκαρη, αρχισε τις βολτες στην Πευκη, Χαλανδρι, Βριλησια, Χολαργο, Κοντοπευκο, μεχρι που εχασε "τ αυγα και τα πασχαλια" και μηδενισε για 200-300 μετρα οπου στην κορυφη του λοφου βρηκε την Πηγη/13200 σε 5G παντα.  Μου φαινεται οτι οι δυο κεντρικες 10554 και 499 ηταν κλειστες, δεν κλειδωσε καθολου εκει.  Ισως κανουν εργα, αλλα Κυριακατικα μεσημερι;

Μεταπτώσεις σε 4G+ παρατήρησες; Ή σημεία που ήταν πιο δυνατό το 4G+ έναντι του 5G; Μιλάω πάντα μετά το νοσοκομείο Αμαλία Φλέμινγκ (Τσαγκάρη) και έπειτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MIKU said:

Μεταπτώσεις σε 4G+ παρατήρησες; Ή σημεία που ήταν πιο δυνατό το 4G+ έναντι του 5G; Μιλάω πάντα μετά το νοσοκομείο Αμαλία Φλέμινγκ (Τσαγκάρη) και έπειτα.

4G - 5G τα ιδια radios εχουνε και την ιδια δρομολογηση στο NSA, επομενως;  4G+ ειναι ετσι κι αλλοιως, απλως η ενδειξη 5G ειναι οτι διατιθενται οι νεες μπαντες απο τον σταθμο (700 - 3500, που σημειωτεον τα 3500 βλεπω οτι τα εχουν σχεδον ολοι!).

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9952659503

ΗΣΑΠ Αμαρουσίου. Περιμένουμε να τελειώσει η αναβάθμιση να δούμε τα τριπλάσια.

Όταν σου έλεγα ότι η VIctus αναβαθμίζει και τις δυο εταιρίες εκεί με κορόιδευες. Τώρα για τα τριπλάσια κράτα μικρο καλάθι γιατί νόβα είναι αυτή 🤣

Άνετα θα έχεις παντού όμως Edge SA με τη δικτυάρα της καρδίας μας 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, cmvr said:

Όταν σου έλεγα ότι η VIctus αναβαθμίζει και τις δυο εταιρίες εκεί με κορόιδευες. Τώρα για τα τριπλάσια κράτα μικρο καλάθι γιατί νόβα είναι αυτή 🤣

Άνετα θα έχεις παντού όμως Edge SA με τη δικτυάρα της καρδίας μας 🤣

Πωλείται όπως είναι επιπλωμένο…. (novaκηδεσ Μη με φάτε) .

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, georgebad said:

Πωλείται όπως είναι επιπλωμένο…. (novaκηδεσ Μη με φάτε) .

Δυο είναι όλοι και όλοι. Μη φοβάσαι  🤣

Μπορεί και ένας με πολλαπλά προφίλ 🤣

Νοβα φορ εβερ το μόνο δίκτυο με εγγύηση μεταπώλησης 🤣 

Πέρα από την πλάκα έχει κάνει δουλίτσα σε σχέση με αυτό που ήταν αλλά εύχομαι ο επόμενος που θα την πάρει να επενδύσει πραγματικά χρήματα στο δίκτυο και ιδιαίτερα στο εκτός πόλης στα χωριά τα μη τουριστικά και να κάνει πράξη αυτά που έλεγαν οι νοβακιδες γιατί οι άλλες δυο στις τιμές άρχισαν να ξεσαλώνουν.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Όταν σου έλεγα ότι η VIctus αναβαθμίζει και τις δυο εταιρίες εκεί με κορόιδευες. Τώρα για τα τριπλάσια κράτα μικρο καλάθι γιατί νόβα είναι αυτή 🤣

Άνετα θα έχεις παντού όμως Edge SA με τη δικτυάρα της καρδίας μας 🤣

Σωστός, όπου είναι σύ εγκατάσταση αναβαθμίζουν μαζί. Στις υπόλοιπες η Vodafone αναβάθμισε περισσότερες κεραίες δικές της σε σχέση με τη Nova. Ειδικα επαρχία

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω προσωπικά για εμένα..

Έχω δεί τεράστιες αλλαγές απο τον Απρίλιο του 2023,εώς και σήμερα στις περιοχές οπου κινούμαι δλδ Δυτική Θεσσαλονίκη και κέντρο.Σχεδόν παντού 5G με καλές εώς πολύ καλές ταχύτητες.(Επιμένουν τα ΚΤΕΛ να έχουν 4G+ και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί).

Όμως..φάγαμε πολλά πέτρινα χρόνια με την Wind εδώ Δυτικά οπότε η όποια αναβάθμιση γίνεται,δεν σβήνει τις κακές αναμνήσεις του παρελθόντος ούτε και αξίζει τα συγχαρητήριά μας μιας και μιλάμε για τα αυτονόητα όπου έπρεπε ήδη απο την προηγούμενη διοίκηση να είχαν υλοποιηθεί.

Φυσικά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης δικτύου με Cosmote,είναι σαν να συγκρίνεις Apple με Xiaomi.

Στο οικονομικό κομμάτι,ποσώς με ενδιαφέρει ποιός θα την αγοράσει και πόσο..Απορώ που κάθεστε και ασχολείστε..Σας νοιάζει;;

Εγω ξέρω οτι δίνω 25 ευρώ για 200άρα FTTH και 25 ευρώ απεριόριστα στο κινητό,τιμές που δεν μου τις δίνει κανείς άλλος.

Το νερό στο αυλάκι μπήκε,ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι και στην πολύπαθη Επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sonakiasfun said:

Θα μιλήσω προσωπικά για εμένα..

Έχω δεί τεράστιες αλλαγές απο τον Απρίλιο του 2023,εώς και σήμερα στις περιοχές οπου κινούμαι δλδ Δυτική Θεσσαλονίκη και κέντρο.Σχεδόν παντού 5G με καλές εώς πολύ καλές ταχύτητες.(Επιμένουν τα ΚΤΕΛ να έχουν 4G+ και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί).

Όμως..φάγαμε πολλά πέτρινα χρόνια με την Wind εδώ Δυτικά οπότε η όποια αναβάθμιση γίνεται,δεν σβήνει τις κακές αναμνήσεις του παρελθόντος ούτε και αξίζει τα συγχαρητήριά μας μιας και μιλάμε για τα αυτονόητα όπου έπρεπε ήδη απο την προηγούμενη διοίκηση να είχαν υλοποιηθεί.

Φυσικά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης δικτύου με Cosmote,είναι σαν να συγκρίνεις Apple με Xiaomi.

Στο οικονομικό κομμάτι,ποσώς με ενδιαφέρει ποιός θα την αγοράσει και πόσο..Απορώ που κάθεστε και ασχολείστε..Σας νοιάζει;;

Εγω ξέρω οτι δίνω 25 ευρώ για 200άρα FTTH και 25 ευρώ απεριόριστα στο κινητό,τιμές που δεν μου τις δίνει κανείς άλλος.

Το νερό στο αυλάκι μπήκε,ελπίζουμε να συνεχίσει έτσι και στην πολύπαθη Επαρχία.

Τα είπες όλα, στα ΚΤΕΛ ναι επιμένουν με 4G+. Στα πεύκα επίσης επιμένουν με 4G+ όταν στο φίλυρο έχουν σταθμούς. Θέλει δουλεια ακόμα η Nova στη πόλη. Εγώ δίνω 29+29 κάθε μήνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nikolas14 said:

Τα είπες όλα, στα ΚΤΕΛ ναι επιμένουν με 4G+. Στα πεύκα επίσης επιμένουν με 4G+ όταν στο φίλυρο έχουν σταθμούς. Θέλει δουλεια ακόμα η Nova στη πόλη. Εγώ δίνω 29+29 κάθε μήνα.

Φέτος και του χρόνου κομβικές χρονιές για τα προβλήματα που αναφέρατε! Ειδικά Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Φέτος και του χρόνου κομβικές χρονιές για τα προβλήματα που αναφέρατε! Ειδικά Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Μακάρι να βελτιωθεί υο δίκτυο, αν και κρατάω μικρό καλάθι μέχρι να δω τις πρώτες βελτιώσεις. Μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2025 τους έχω δώσει περιθώριο που λήγει και το συμβόλαιό μου.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Φέτος και του χρόνου κομβικές χρονιές για τα προβλήματα που αναφέρατε! Ειδικά Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Μου αρέσει η υπέρμετρη αισιοδοξία σου. Νοβάρα φορ εβερ 🤣

Μέχρι τέλους του 25 να δεις τι ψήνεται και στον ανταγωνισμό οπότε πρέπει να βρεθεί αγοραστής και να βρεθεί χρήμα για να πάει η κατάσταση παρακάτω.

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ο πατερας μου εχει το unlimited 2GB στη nova και στο καταστημα ειπαν οτι μετα τα 2GB το ιντερνετ δεν κοβεται αλλα η ταχυτητα πεφτει παρα πολυ. Ξερει κανεις ποσο πεφτει; Η ιδια ταχυτητα ισχυει για ολα τα προγραμματα κινητης στη nova;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, empeiros said:

Γεια σας, ο πατερας μου εχει το unlimited 2GB στη nova και στο καταστημα ειπαν οτι μετα τα 2GB το ιντερνετ δεν κοβεται αλλα η ταχυτητα πεφτει παρα πολυ. Ξερει κανεις ποσο πεφτει; Η ιδια ταχυτητα ισχυει για ολα τα προγραμματα κινητης στη nova;

Πέφτει στα 384 kbps, που είναι ελάχιστα για το οτιδήποτε 

Link to comment
Share on other sites

Διοικητήριο, Θεσσαλονίκη

 

Screenshot_2024-03-07-19-41-19-227_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο Κάστρο στη Πυλαία 5G εξωτερικός χώρος. 
IMG_2354.thumb.png.db099245c96785ac08df472f70bb2130.png

εσωτερικός χώρος 

IMG_2352.thumb.png.358625096167eb26eb5de0eb7ebe5d9e.png

Πολλες εναλλαγές 5G>4G και Edge ενώ έχει σήμα…τραγική.

Κεντρικη Πλατεία Χαριλάου 2:30 το μεσημέρι…

IMG_2350.thumb.png.e88dba5c6f39bc1aa2c0926d1ee15e4b.png
 

Ειναι λειτουργική αλλά πολύ πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikolas14 said:

Είμαι στο Κάστρο στη Πυλαία 5G εξωτερικός χώρος. 
IMG_2354.thumb.png.db099245c96785ac08df472f70bb2130.png

εσωτερικός χώρος 

IMG_2352.thumb.png.358625096167eb26eb5de0eb7ebe5d9e.png

Πολλες εναλλαγές 5G>4G και Edge ενώ έχει σήμα…τραγική.

Κεντρικη Πλατεία Χαριλάου 2:30 το μεσημέρι…

IMG_2350.thumb.png.e88dba5c6f39bc1aa2c0926d1ee15e4b.png
 

Ειναι λειτουργική αλλά πολύ πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Σκαλίζουν το δίκτυο εκεί! Είναι υπό αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...