Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερό το netcarshow!!! Μήπως γίνεται να κάνει κάποιος ένα flashback στο βιντεάκι με τα 240km/h...? Thanx...:)

 

http://www.forum-auto.com/sqlforum/section1/sujet377991-70.htm

Δες τα .avi αρχεία προς το τέλος της σελίδας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Gia times parts gia to mk5 .:R32 des edo:

http://www.fischermotorsport.de/VW/VW-Golf-5/R32-0.139.html

 

Καλά, φοβερό το site! Και πολύ νορμάλ οι τιμές! Με 1.000€ όποιος θέλει κάνει το MK5 του να φαίνεται GTI (λέμε τώρα)!

 

Πάντως εγώ το μόνο που ζαχαρώνω είναι εκείνες οι απλές λάμπες αλογόνου της OSRAM που φαίνεται να έχουν λευκό χρώμα (Αλήθεια, γιατί όλα τα καινούρια αυτοκίνητα έχουν κίτρινες λάμπες; Ακόμα και τα πολύ ακριβά έχουν αυτό το άθλιο κίτρινο χρώμα... συγκεκριμένα, η ολοκαίνουρια 335 Coupe, σε όλες τις φωτογραφίες της έχει τα πανέμορφα xenon αναμμένα και ακριβώς αποκάτω δύο κατακίτρινα ομίχλης... έλεος, δεν το πρόσεξε κανένας; ). Γενικά τι προτείνετε στο θέμα; Πόσο μπορεί να κοστίσει να αλλαχτούν τα θέσης, διασταύρωσης και ομίχλης με άλλες (απλές όμως) λευκές λάμπες. Γιατί τα μεγάλα δε νομίζω ότι χρειάζονται αλλαγή, χρησιμοποιούνται σπάνια, ανώ ούτως ή άλλως φωτίζουν δυνατά.

 

Οστόσω, δεν έχει το "φετίχ" μου: φωτιζόμενο επιλογέα ταχυτήτων :D

 

Έχει όμως το kit με τη θύρα USB που έλεγα, στην τιμή των 199€! Ούτε 200 δηλαδή :lol: Άντε και το πήρες όμως... που θα πας να στο τοποθετήσουν; Τους εμπιστεύεσαι; Και στην επίσημη μήπως σου πουν "α, αυτό δεν είναι αυθεντικό αξεσουάρ και θα σταματήσει να ισχύει η εγγύηση";

Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως το kit με τη θύρα USB που έλεγα, στην τιμή των 199€! Ούτε 200 δηλαδή :lol: Άντε και το πήρες όμως... που θα πας να στο τοποθετήσουν; Τους εμπιστεύεσαι; Και στην επίσημη μήπως σου πουν "α, αυτό δεν είναι αυθεντικό αξεσουάρ και θα σταματήσει να ισχύει η εγγύηση";

 

Μα είναι αυθεντικό αξεσουάρ!

Απο τα ΜΥ2007 μοντέλα είναι στα options του αγοραστή.

Η τοποθέτηση δεν πρέπει να είναι δύσκολη, και πολύ πιθανόν το αναλαμβάνει η αντιπροσωπεία.

 

Photo της USB θύρας:

 

http://www.gizmodo.com/gadgets/vwusb.jpg

http://www.signaturebar.com/uploads/images/33845.png
Link to comment
Share on other sites

apo 17900euros tha ksekinaei to new tsi 140hp!!!!!!!.einai afto pou leme very best value of money.anarwtieme ti tha ginei me to 1,6 twra??
Link to comment
Share on other sites

ελα ντε?και πιο ακριβο καιλιγοτερα αλογα αλλα καλυτερη μεταπωληση!
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

apo 17900euros tha ksekinaei to new tsi 140hp!!!!!!!.einai afto pou leme very best value of money.anarwtieme ti tha ginei me to 1,6 twra??

 

Συγγνώμη, χωρίς να θέλω να επιτεθώ προσωπικά σε κανέναν, αλλά δεν καταλαβαίνω με ποιόν ακριβώς τρόπο απαντάτε στα fora. Δηλαδή διαβάζετε τα 2-3 τελευταία posts, άντε και την τρέχουσα σελίδα και μετά απαντάτε;

 

post #1149

Link to comment
Share on other sites

Χθες 10:14 dj_aris

 

Πάντως εγώ το μόνο που ζαχαρώνω είναι εκείνες οι απλές λάμπες αλογόνου της OSRAM που φαίνεται να έχουν λευκό χρώμα (Αλήθεια, γιατί όλα τα καινούρια αυτοκίνητα έχουν κίτρινες λάμπες; Ακόμα και τα πολύ ακριβά έχουν αυτό το άθλιο κίτρινο χρώμα...

 

Αν της αγορασεις θα πρεπει να παρεις και "λευκες" ψειρες για να μην φενεται ασχημα οταν εχεις αναμμενα τα φωτα σου.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

@dj_aris

Εβαλα και εγω τις Philips Vision Blue αλλα σε σχεση με τα Hid Xenon Kits ειναι τελικα απλα ημιμετρα... Πραγματι το φως εγινε λιγο πιο ασπρο αλλα καμια ουσιαστικη διαφορα!! Αν θες την γνωμη μου απλα περιμενε λιγο καιρο ακομα μαζεψε καμια 300αρα € και πανε για Xenon! ;)

Link to comment
Share on other sites

@dj_aris

Εβαλα και εγω τις Philips Vision Blue αλλα σε σχεση με τα Hid Xenon Kits ειναι τελικα απλα ημιμετρα... Πραγματι το φως εγινε λιγο πιο ασπρο αλλα καμια ουσιαστικη διαφορα!! Αν θες την γνωμη μου απλα περιμενε λιγο καιρο ακομα μαζεψε καμια 300αρα € και πανε για Xenon! ;)

 

Ασφαλώς δε συγκρίνονται, ούτε σε εμφάνιση, αλλά πολύ περισσότερο σε απόδοση. Εγώ το μόνο που ήθελα είναι τα φώτα του αυτοκινήτου να φαίνονται απέξω λευκά και όχι κίτρινα, είναι καθαρά θέμα αισθητικής, δεν έχω κάποιο παράπονο από το φωτισμό του αυτοκινήτου! Και αυτό σίγουρα θα χρειαστεί αλλαγή και στις ψείρες (κυρίως) αλλά και στα ομίχλης.

 

Xenon aftermarket τα φοβάμαι λίγο, γιατί χρειάζονται επεμβάσεις στο ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου (άλλη τάση), ενώ ειδικά για Golf V κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να τρυπήσει το φανάρι και μετά του βάζουν κάτι τσιμούχες για στεγανοποίηση κτλ. :worry: Θα δούμε πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς δε συγκρίνονται, ούτε σε εμφάνιση, αλλά πολύ περισσότερο σε απόδοση. Εγώ το μόνο που ήθελα είναι τα φώτα του αυτοκινήτου να φαίνονται απέξω λευκά και όχι κίτρινα, είναι καθαρά θέμα αισθητικής, δεν έχω κάποιο παράπονο από το φωτισμό του αυτοκινήτου! Και αυτό σίγουρα θα χρειαστεί αλλαγή και στις ψείρες (κυρίως) αλλά και στα ομίχλης.

 

Xenon aftermarket τα φοβάμαι λίγο, γιατί χρειάζονται επεμβάσεις στο ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου (άλλη τάση), ενώ ειδικά για Golf V κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να τρυπήσει το φανάρι και μετά του βάζουν κάτι τσιμούχες για στεγανοποίηση κτλ. :worry: Θα δούμε πάντως...

 

Σίγουρα είναι λίγο επίφοβο να επέμβεις με τέτοιο τρόπο (να τρυπήσεις το φανάρι, τσιμούχες κτλ) εάν είναι να βάλεις aftermarket xenon...

 

Μήπως η αντιπροσωπεία έχει την δυνατότητα να σου περάσει φώτα xenon?

Το R32 έχει φώτα bi-xenon, μήπως γίνεται να μπούν απο το R32...?

 

Αυτή νομίζω είναι η διαφορά απο τα κανονικά με τα bi-xenon...

http://www.volkswagen.by/_modules/_ctext/images/26_1_clean.jpg

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η αντιπροσωπεία έχει την δυνατότητα να σου περάσει φώτα xenon?

Το R32 έχει φώτα bi-xenon, μήπως γίνεται να μπούν απο το R32...?

 

Βέβαια, έχει τη δυνατότητα! Αυτό θα κάνω, απλά ψάχνω να βρω κάποιον να τους δώσει κάτι λέφτα που ζητάνε για να το κάνουνε, νομίζω κάτι 1.100€ είπανε, κάτι τέτοιο :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, έχει τη δυνατότητα! Αυτό θα κάνω, απλά ψάχνω να βρω κάποιον να τους δώσει κάτι λέφτα που ζητάνε για να το κάνουνε, νομίζω κάτι 1.100€ είπανε, κάτι τέτοιο :p :p :p

 

Πόσο...? Ε? Δν άκουσα τι είπατε... Συγνώμη κύριε, ποιός είστε...? :p

Πανάκριβα...:mad: Αυτό είναι το κακό με τις αντιπροσωπείες...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τοσο σοβαρη η "επεμβαση" για να μπουν τα Hid Xenon Kits!

Η ολη διαδικασια εκτος απο μια πολυ μικρη τρυπουλα απο την οποια περναει ενα καλωδιακι μονο (τρυπανε το καπακι το οποιο ανοιγεις για να αλλαξεις μια καμμενη λαμπα, και μετα το στεγανωποιουν ειτε μια μια μικρη τσιμουχα ειτε με λιγη σιλικονη! παντως η τρυπουλα ειναι αμελητεα!) ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΗ... Οταν δηλαδη θελησεις τα βγαζεις και βαζεις παλι τις παλιες λαμπες...

 

Οσο για το ηλεκτρικο κυκλωμα του αυτοκινητου αυτο δεν επηρεαζεται! Απλα μπαινουν 2 μικροι μετασχηματιστες απο τους οποιους ξεκιναει το καλωδιακι που περιεγραψα πιο πανω για τους λαμπτηρες που δεν διαφερουν καθολου (σε σχημα!) απο τους κλασσικους αλογονου!

 

Αν παντως σε ενδιαφερει αποκλειστικα και μονο το θεμα εμφανισης τοτε δεν εχεις προβλημα... Απλα μην φανταστεις τρελη διαφορα σε σχεση με τους παλιους σου λαμπτηρες! Εγω ας πουμε αλλαξα μονο την μεσσαια σκαλα και οι ψειρες μου παλι δεν φαινονται "διαφορετικα"! Μονο οταν αναβω τα προβολακια καταλαβαινεις μια μικρη διαφορα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο...? Ε? Δν άκουσα τι είπατε... Συγνώμη κύριε, ποιός είστε...? :p

Πανάκριβα...:mad: Αυτό είναι το κακό με τις αντιπροσωπείες...

Δεν ειναι και τοσο ακριβα οσο νομιζεις... Ουσιαστικα στην αντιπροσωπεια θα σου αλλαξουν με ολοκαινουρια και τα 2 φαναρια (γνησια ανταλλακτικα!!)

Πανε ρωτα στην VW ποσο εχουν 2 απλα καινουρια φαναρια απο Golf V προσθεσε και 300€ για το xenon kit και θα δεις οτι η διαφορα ειναι ελαχιστη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι και τοσο ακριβα οσο νομιζεις... Ουσιαστικα στην αντιπροσωπεια θα σου αλλαξουν με ολοκαινουρια και τα 2 φαναρια (γνησια ανταλλακτικα!!)

Πανε ρωτα στην VW ποσο εχουν 2 απλα καινουρια φαναρια απο Golf V προσθεσε και 300€ για το xenon kit και θα δεις οτι η διαφορα ειναι ελαχιστη!

 

Έχεις δίκιο...:happy: Γνήσια ανταλλακτικά... Αυτό μόνο αρκεί!:)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν λόγω της Διεθνούς Εκθέσεως της Θεσσαλονίκης οι θεσσαλονικείς αντιπρόσωποι κάνουν κάποιες προσφορές σχετικά με τα καινούρια αυτοκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε αν λόγω της Διεθνούς Εκθέσεως της Θεσσαλονίκης οι θεσσαλονικείς αντιπρόσωποι κάνουν κάποιες προσφορές σχετικά με τα καινούρια αυτοκίνητα;

 

Εγώ άκουσα οτι ο πρωθυπουργός θα ανακοινώσει "επίδομα για gt"...

 

Πάρε το αυτοκίνητο αγόρι μου και μην το ψειρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, χωρίς να θέλω να επιτεθώ προσωπικά σε κανέναν, αλλά δεν καταλαβαίνω με ποιόν ακριβώς τρόπο απαντάτε στα fora. Δηλαδή διαβάζετε τα 2-3 τελευταία posts, άντε και την τρέχουσα σελίδα και μετά απαντάτε;

 

post #1149

 

epeidh to topic exei to titlo gt kai prin ligo plhroforhthika th timh tou tsi eipa th gnwmh mou kai ethesa ena erwthma.xreiazomai adeia??.pou vlepeis to kako dn to katalavainw....tespa as mhn oftopiciasw allo

to sygekrimeno threas to diavazw poly kairo apla twra eixa kati na pw...

Link to comment
Share on other sites

http://www.auto-motor-und-sport.de/d/123858

 

Τώρα που πλέον η αξιοπιστία είναι δεδομένη, αρχίσαμε!

 

Με 849€ πας στα 210hp, 0-100 σε 7'' ξερό, τελική 240! :ninja:

 

Α, και 23.850 + 850 < GTI, έτσι για την ιστορία βρε παιδί μου...

(Προσοχή: δεν κάνω σύγκριση στα δύο αυτοκίνητα, μόνο στις επιδόσεις τους με βάση την τιμή)

Link to comment
Share on other sites

http://www.auto-motor-und-sport.de/d/123858

 

Τώρα που πλέον η αξιοπιστία είναι δεδομένη, αρχίσαμε!

 

Με 849€ πας στα 210hp, 0-100 σε 7'' ξερό, τελική 240! :ninja:

 

Α, και 23.850 + 850 < GTI, έτσι για την ιστορία βρε παιδί μου...

(Προσοχή: δεν κάνω σύγκριση στα δύο αυτοκίνητα, μόνο στις επιδόσεις τους με βάση την τιμή)

 

Είναι τελική έκδοση του προγράμματος ? ρωτάω γιατί και εδώ έβαλαν κάποια προγράμματα και είχαν προβλήματα και τα ξήλωσαν.

 

Υπάρχει αντιπροσωπεία του οίκου αυτού στην Ελλάδα ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι τελική έκδοση του προγράμματος ? ρωτάω γιατί και εδώ έβαλαν κάποια προγράμματα και είχαν προβλήματα και τα ξήλωσαν.

 

Υπάρχει αντιπροσωπεία του οίκου αυτού στην Ελλάδα ?

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω, αλλά και ότι δε με ενδιαφέρει, γιατί δεν πρόκειται ποτέ να κάνω κάτι τέτοιο. Όταν το αυτοκίνητο αρχίσει να μη με ικανοποιεί το αλλάζω, δεν το φτιάχνω. Anyway, αυτά τα παρέθεσα ως ενδεικτικά των δυνατοτήτων του μοτέρ!

Link to comment
Share on other sites

Tελικά ρε παιδιά το παρήγγειλα επιτέλους το αυτοκίνητο κι εγώ αλλά δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω το κλασικό 3μηνο + ....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...