Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως μπορείς να βάλεις βεντούζα-holder του κινητού, ώστε να βλέπεις στη οθόνη του.. 10 ευρώ από ebay. (άσχημο βέβαια)

 

Αν έχεις smartphone ή pocketPC μπορείς να βάλεις το microsoft voice command που σου διαβάζει κλήσεις, reminders, μηνύματα, όλα. (στα αγγλικά)

 

Έβαλες το parrot χωρίς οθόνη ε? Θα ήταν άσχημο το άλλο μάλλον ε?

 

ΟΠΩς ΤΑ ΕΙΠΕς χαλια μαυρα......

ναι το περασα το mvc αλλα αλλη φαση να εβλεπες τον αριθμο.

 

εχει κανεις λυση για το προβλημα που εγω τουλαχιστον δεν καταφερα να βρω ακρη, βασικα στην μπροστινη κολονα του συνοδηγου (εκει που υπαρχει ο αεροσακο) ακουγεται ενας τριγμος κατα την διαρκεια επιταχυνσης ή αλλαγης πορειας το ελυσα χθες αλλα δεν βρηκα κατι παραξενο και ετσι αρκεστηκα να βαλω στους αρμους λιγη μαυρη τσοχα μπας και αλλα μπαααααα τιποτα.

το ερωτημα μου ειναι αν καποιος αλλος εχει παρατηρησει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβαζα παλιότερα για ένα πρόβλημα στη 2α .Έχω ενα tsi 140 και έχει αρχίσει το τελευταίο καιρό να μου κανει ένα χρρ (έντονο θόρυβο) όταν κόβω σε δευτέρα.Ο ίδιος θόρυβος που ακουγεται αν ειναι κρυο το αυτοκινητο και για να ξεκινησω πρεπει να βαλω οπισθεν.Στην αρχή είχα πρόβλημα με την όπισθεν που σε κάποιες φάσεις όταν έμπαινε δεν έβγαινε με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩς ΤΑ ΕΙΠΕς χαλια μαυρα......

ναι το περασα το mvc αλλα αλλη φαση να εβλεπες τον αριθμο.

 

εχει κανεις λυση για το προβλημα που εγω τουλαχιστον δεν καταφερα να βρω ακρη, βασικα στην μπροστινη κολονα του συνοδηγου (εκει που υπαρχει ο αεροσακο) ακουγεται ενας τριγμος κατα την διαρκεια επιταχυνσης ή αλλαγης πορειας το ελυσα χθες αλλα δεν βρηκα κατι παραξενο και ετσι αρκεστηκα να βαλω στους αρμους λιγη μαυρη τσοχα μπας και αλλα μπαααααα τιποτα.

το ερωτημα μου ειναι αν καποιος αλλος εχει παρατηρησει κατι τετοιο

 

 

Εδώ έψαξες ?

http://imageshack.gr/files/4qmp1rxxs6m35vim851t.jpg

 

Υ.Γ.: Δώσε κανα στοιχείο ή φωτογραφία από το carkit.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τα πίσω φανάρια smoked:

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=15760

 

Πολύ κακόγουστο κατά τη γνώμη μου.

 

Επίσης πολύ δύσκολο να πετύχεις ικανοποιητικό αποτέλεσμα και άλλο τόσο δύσκολο να διατηρηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακόγουστο κατά τη γνώμη μου.

Αυτη η "μοδα" με το βαψιμο των φαναριων δεν θα τελειωσει ποτε?!

Παλιοτερα με τα saxo-rallye-punto τα πινελα ειχαν παρει φωτια! :down:

Παταγαν φρενο κ δεν εβλεπες τιποτα...αχνοφαινοταν... οταν ειχες πεσει πανω του, για τα φλας δεν το συζηταμε, απλως δεν υπηρχαν...

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩς ΤΑ ΕΙΠΕς χαλια μαυρα......

ναι το περασα το mvc αλλα αλλη φαση να εβλεπες τον αριθμο.

 

Καλύτερα να το βλέπεις από το να ακούς σε ποιον ανήκει?

Προσωπικά γούστα..

 

Ναι ρε παιδί μου.. Και πάνω που είχαν αρχίσει να γίνονται ΔΥΝΑΤΑ τα πίσω φώτα των αυτοκινήτων, και είπαμε "αυξήθηκε η ασφάλεια"...

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια εχω 16900κμ και οταν πηρα τλ να κανω το σερβις των 15000κμ μου ειπε ο μηχανικος δεν χρειαζεται διοτι θα σου αναψει ενδειξη στην οθονη για σερβις.Μου ειπε πως ειναι long life servise τα λαδια και θα περιμενεις μηνυμα.Πως βλεπω ποσα κμ χρειαζεται για αλλαγη λαδιων?Επισης ξερω πως αναλογως την χρηση που κανεις στο αυτοκινητο βγαζει και τα χιλ που απομενουν για αλλαγη.

 

Ξεχασα να σας πω επισης αν μου βγαλει ενδειξη στα 25000κμ τοτε ποτε θα κανω το σερβις των 30000κμ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έψαξες ?

http://imageshack.gr/files/4qmp1rxxs6m35vim851t.jpg

 

Υ.Γ.: Δώσε κανα στοιχείο ή φωτογραφία από το carkit.

 

καλσπερα Δημήτρη εκει τι να κοιταξω ?? τα εχω δει αυτα !!! μηπως να τσεκαρω αν ειναι καλα σφιγμενα??

 

στοιχεια οσα θες...

λοιπον εχει ελληνικη γλωσσα

ενταση εισερχομενης κλησης

pairing μεχρι 4 ή 5 κινητα

μπορεις να βαζεις να παιξει mp3 με πολυ μετρια ποιοτητα ηχου.

auto silence βεβαιως

μικρόφωνο που το περασα στην κολωνα του τιμονιου δεν φαινεται καθολου!!!!

και ακουστικότητα αρκετα καλη

Link to comment
Share on other sites

καλσπερα Δημήτρη εκει τι να κοιταξω ?? τα εχω δει αυτα !!! μηπως να τσεκαρω αν ειναι καλα σφιγμενα??

 

στοιχεια οσα θες...

λοιπον εχει ελληνικη γλωσσα

ενταση εισερχομενης κλησης

pairing μεχρι 4 ή 5 κινητα

μπορεις να βαζεις να παιξει mp3 με πολυ μετρια ποιοτητα ηχου.

auto silence βεβαιως

μικρόφωνο που το περασα στην κολωνα του τιμονιου δεν φαινεται καθολου!!!!

και ακουστικότητα αρκετα καλη

 

Από τον πρώτο καιρό πολλά άτομα είχαν κάποιο θόρυβο σε εκείνο το σημείο και είδαν ότι η βίδα δεν ήταν καλά σφιγμένη. Απλώς το αναφέρω μπας και είναι εκεί και το ακούς από την κολόνα πιο πάνω.

 

Καμια φωτογραφία, τιμή, ποιο kit έβαλες, τέλος πάντων ότι έχεις όρεξη να γράψεις και να ανεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Από τον πρώτο καιρό πολλά άτομα είχαν κάποιο θόρυβο σε εκείνο το σημείο και είδαν ότι η βίδα δεν ήταν καλά σφιγμένη. Απλώς το αναφέρω μπας και είναι εκεί και το ακούς από την κολόνα πιο πάνω.

 

Καμια φωτογραφία, τιμή, ποιο kit έβαλες, τέλος πάντων ότι έχεις όρεξη να γράψεις και να ανεβάσεις.

 

ευχαριστω Δημητρη για την πληροφορια θα το τσεκαρω οταν παω σπιτι

 

λοιπον για το car-kit

φωτο θα βγαλω και θα σου τις στειλω

τιμη: ck 3000 (92€)

το συστημα για ελεγχο κλησεων απο τα κουμπια στο πολειτουργικο τιμονι 75 €

+ μια φυσα για να παρει ρευμα κατευθειαν απο τη μαμα φυσα (10€)

την εγκατασταση την εκανα βεβαια μονος, το κουτι για το mute το εβαλα κατω απο τη θηκη του MFD αν δεις εχει αρκετο χωρο και τα εδεσα ολα αυτα με tire up!!!

πανω απο 15 λεπτα δε μου πηρε!!

ο αντιπροσωπος ειναι ΙΕΡΑ ΟΔΟ νομιζω 71 θα κοιταξω και θα σου πω

 

και για να τελειωσω με τις βλακειες που κανω εχω παρει το dension gateway 300 + multimedia adaptor (που θα συνδεθει στο display του MFD ετσι οπως το κοιτας δεξια) και με το ipod θα παιξει και video αν ολα πανε συμφωνα με τα σχεδια που εχω κανει στο μυαλο μου

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια εχω 16900κμ και οταν πηρα τλ να κανω το σερβις των 15000κμ μου ειπε ο μηχανικος δεν χρειαζεται διοτι θα σου αναψει ενδειξη στην οθονη για σερβις.Μου ειπε πως ειναι long life servise τα λαδια και θα περιμενεις μηνυμα.Πως βλεπω ποσα κμ χρειαζεται για αλλαγη λαδιων?Επισης ξερω πως αναλογως την χρηση που κανεις στο αυτοκινητο βγαζει και τα χιλ που απομενουν για αλλαγη.

 

Ξεχασα να σας πω επισης αν μου βγαλει ενδειξη στα 25000κμ τοτε ποτε θα κανω το σερβις των 30000κμ?

 

Για να δεις ποσα km χρειαζεσαι για service πατας το κουμπι μηδενισμου χλμ. στο ταμπλο και χωρις να το αφησεις γυρνας το κλειδι στην θεση που αναβουν ολα τα λαμπακια (μια θεση πριν παρει μπροστα) και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα αφηνεις το κουμπι μηδενισμου χλμ. Σε καποια σελιδα ειχε γραφτει πιο σωστα αλλα δεν την βρισκω. Λογικα στην οθονη θα δεις τα χλμ που απομενουν για το service.

 

Εγω παντως θα επεμενα στο συνεργειο να γινει αλλαγη λαδιων και φιλτρου λαδιου καθε 15.000χλμ ή εστω στα χλμ που εισαι τωρα αφου τα περασες. Αν επιμενει εξηγησε του οτι ο πελατης εχει παντα δικιο και σιγουρα μια αλλαγη λαδιων καθε 15Κ κακο δεν κανει, ειδικα σε τουρμπατο αμαξι το οποιο δουλευει σε μια χωρα που το καλοκαιρι βαραμε σαρανταρες για πλακα!

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποσα km χρειαζεσαι για service πατας το κουμπι μηδενισμου χλμ. στο ταμπλο και χωρις να το αφησεις γυρνας το κλειδι στην θεση που αναβουν ολα τα λαμπακια (μια θεση πριν παρει μπροστα) και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα αφηνεις το κουμπι μηδενισμου χλμ. Σε καποια σελιδα ειχε γραφτει πιο σωστα αλλα δεν την βρισκω. Λογικα στην οθονη θα δεις τα χλμ που απομενουν για το service.

 

Εγω παντως θα επεμενα στο συνεργειο να γινει αλλαγη λαδιων και φιλτρου λαδιου καθε 15.000χλμ ή εστω στα χλμ που εισαι τωρα αφου τα περασες. Αν επιμενει εξηγησε του οτι ο πελατης εχει παντα δικιο και σιγουρα μια αλλαγη λαδιων καθε 15Κ κακο δεν κανει, ειδικα σε τουρμπατο αμαξι το οποιο δουλευει σε μια χωρα που το καλοκαιρι βαραμε σαρανταρες για πλακα!

 

Ναι, αυτό κάνεις για να δεις τα χλμ που απομένουν για το service. Συμφωνώ για την αλλαγή λαδιών και φίλτρου. Όντως, καλό κάνει, όχι κακό.

Be well.

ilias
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα site με αναλυση του VIN?

Εχω βρει αυτο http://s2central.net/vin_entry_sonic.html κ αλλα παρομοια αλλα ειχα διαβασει για καποιο λινκ που εδινε ακριβεις πληροφοριες για καθε serial number (ημερομηνια κατασκευης/εξοπλισμος κ.τ.λ)

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποσα km χρειαζεσαι για service πατας το κουμπι μηδενισμου χλμ. στο ταμπλο και χωρις να το αφησεις γυρνας το κλειδι στην θεση που αναβουν ολα τα λαμπακια (μια θεση πριν παρει μπροστα) και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα αφηνεις το κουμπι μηδενισμου χλμ. Σε καποια σελιδα ειχε γραφτει πιο σωστα αλλα δεν την βρισκω. Λογικα στην οθονη θα δεις τα χλμ που απομενουν για το service.

 

 

Όχι, με αυτόν τον τρόπο γίνεται reset του service reminder. Για να δεις πόσα km ή ημέρες απομένουν για το service, δώσε ρεύμα (κλειδί στην δεύτερη θέση) και πάτα το κουμπί μηδενισμού του trip για 3-5 sec.

 

@mkaragiannis : εγώ το έγω τοποθετήσει εδώ :

http://imageshack.gr/files/luww7ye8frwcgroc7lez_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις ποσα km χρειαζεσαι για service πατας το κουμπι μηδενισμου χλμ. στο ταμπλο και χωρις να το αφησεις γυρνας το κλειδι στην θεση που αναβουν ολα τα λαμπακια (μια θεση πριν παρει μπροστα) και μετα απο 4-5 δευτερολεπτα αφηνεις το κουμπι μηδενισμου χλμ. Σε καποια σελιδα ειχε γραφτει πιο σωστα αλλα δεν την βρισκω. Λογικα στην οθονη θα δεις τα χλμ που απομενουν για το service.

 

Εγω παντως θα επεμενα στο συνεργειο να γινει αλλαγη λαδιων και φιλτρου λαδιου καθε 15.000χλμ ή εστω στα χλμ που εισαι τωρα αφου τα περασες. Αν επιμενει εξηγησε του οτι ο πελατης εχει παντα δικιο και σιγουρα μια αλλαγη λαδιων καθε 15Κ κακο δεν κανει, ειδικα σε τουρμπατο αμαξι το οποιο δουλευει σε μια χωρα που το καλοκαιρι βαραμε σαρανταρες για πλακα!

Το έκανα το test για να δω πόσα χλμ. απομένουν για το service (από περιέργεια γιατί έχω μόνο 5000χλμ) και μου έγραψε "Service Now"!!!!!!

Τι λέτε να συμβαίνει???? Δεν μηδενίσανε τίποτα κατά την παράδοση?, γιατί κατά άλλα δεν έχω τίποτε το περίεργο ... φτου φτου φτου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανα site με αναλυση του VIN?

Εχω βρει αυτο http://s2central.net/vin_entry_sonic.html κ αλλα παρομοια αλλα ειχα διαβασει για καποιο λινκ που εδινε ακριβεις πληροφοριες για καθε serial number (ημερομηνια κατασκευης/εξοπλισμος κ.τ.λ)

 

 

... για δοκίμασε κι αυτό : http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.htm

Link to comment
Share on other sites

Κάντε τα πίσω φανάρια smoked:

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=15760

Siga to pragma.Tzampa o kopos.ego pedia pantos evala ayta http://cgi.ebay.de/Rueckleuchten-Golf-5-V-LED-Schwarz_W0QQitemZ310016047808QQihZ021QQcategoryZ57328QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem kai isixase to kefali mou....

[sIGPIC][/sIGPIC]VW Golf_TSI 1400cc 140ps + Honda Innova125 +AEK + Panserraikos = My passions
Link to comment
Share on other sites

... για δοκίμασε κι αυτό : http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.htm

 

Σε ευχαριστω φιλε μου, το εχω βρει ηδη αυτο το λινκ.

Ειχα διαβασει σε ενα τοπικ του ibizaclub παλιοτερα για ενα vin decoder που ειχε κ αναλυση του serial(εκλεισε ομως το site).

Το καλο με αυτο ειναι οτι ξερεις ποτε ακριβως κ με ποιον εξοπλισμο εφυγε το αμαξι απο το εργοστασιο. Υπαρχουν περιπτωσεις που αντιπροσωπειες εβαλαν μετα το εξοπλισμο που ηθελες ή ακομα χειροτερα σου μοσχοπουλησαν εκθεσιακο για καινουργιο... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με αυτόν τον τρόπο γίνεται reset του service reminder. Για να δεις πόσα km ή ημέρες απομένουν για το service, δώσε ρεύμα (κλειδί στην δεύτερη θέση) και πάτα το κουμπί μηδενισμού του trip για 3-5 sec.

 

@mkaragiannis : εγώ το έγω τοποθετήσει εδώ :

http://imageshack.gr/files/luww7ye8frwcgroc7lez_thumb.jpg

 

καλημερα,

βρε Δημητρη εβγαλες και το climatronic!!!!!

βασικα εγω το περασα απο μεσα στο ταμπλο και το εβγαλα απο την κολόνα του τιμονιου.... το ζητημα ειναι στα πολλα χλμ. τι κανει αν ακουγεται καλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

βρε Δημητρη εβγαλες και το climatronic!!!!!

βασικα εγω το περασα απο μεσα στο ταμπλο και το εβγαλα απο την κολόνα του τιμονιου.... το ζητημα ειναι στα πολλα χλμ. τι κανει αν ακουγεται καλα!!!!

 

ο αντάπτορας του iPod είναι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Mia erwtisoula gia to climatronic. Otan pataw to auto anoigei automata kai to A/C. Auto einai fysiologiko? Episis otan einai sto auto kai pataw anakiklwsi aera to auto svinei kai menei anameno mono to A/C. Etsi prepei na ginetai?

 

p.s. Sorry gia ta greeklish alla sauto to pc pou eimai den allazei glwssa grafis

Link to comment
Share on other sites

Mia erwtisoula gia to climatronic. Otan pataw to auto anoigei automata kai to A/C. Auto einai fysiologiko? Episis otan einai sto auto kai pataw anakiklwsi aera to auto svinei kai menei anameno mono to A/C. Etsi prepei na ginetai?

 

p.s. Sorry gia ta greeklish alla sauto to pc pou eimai den allazei glwssa grafis

 

Έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

15530 χλμ σημερα και πραγματοποιηθηκε το 1ο μικρο service.

Η ενδειξη ειχε αναψει στα 14000 και προειδοποιουσε για την αναγκη service σε 1000χλμ,μεχρι που σταθεροποιηθηκε σε service now! στα 15100χλμ.

 

Η εργασια εγινε στο φιλοσιδη κοστισε 24€+ΦΠΑ (με εκπτωση 10%)και περιελαμβανε γενικο ελεγχο του αυτοκινητου(ελαστικα,αναρτησεις,φρενα,σταθμη υγρων,εξατμιση,κλπ),διαγνωση VAS για τυχον βλαβες και αλλαγη φιλτρου και λαδιων.

 

Τα λαδια (Aral super tronic III,Long Life,SAE 5W/30,προδιαγραφων VW504,507 σε τιμη 12€/λιτρο) και το φιλτρο (ΜΑΝΝ σε τιμη 8,5€),τα αγορασα απο εξειδικευμενο μαγαζι στην Ανοιξη Αττικης και μου κοστισαν μολις 56€,αντι για 128€ στην αντιπροσωπεια!!!

Συνολο λοιπον (long life service) μολις 82€,αντι για 156€ που θα εδινα εαν δεν αγοραζα τα λαδια εξω...

 

Ας ειναι καλα η παρεα μας εδω,αλλα και δίπλα,που μας ενημερωνει για το πως μπορουμε να κινηθουμε εξυπνα και οικονομικα...

 

ΥΓ "Στην περιπτωση που δεν εχετε κλεισει ακομη 1 χρονο απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας,αλλα εχετε συμπληρωσει τα 15000 του 1ου service,πειτε στον τεχνικο να μη σας βγαλει καρτα καυσαεριων,δεν την χρειαζεστε ακομη...Οταν τον κλεισετε,πηγαινετε σε ενα συνεργειο της γειτονιας σας και βγαλτε μια.

Επισης μετα απο δικη μου προτροπή,ελεγχθηκε το φιλτρο γυρης και παρολο που δεν οδηγω σε χωματοδρομους,βρεθηκε αρκετα σκονισμενο και καθαριστηκε μεχρι να αλλαχθει στο επομενο service.Φυσηξτε το να καθαρισει στο 1ο service ή αλλαξτε το.Ειναι θεμα υγειας!

Αξιζει να σημειωθει οτι σε ολη τη διαδικασια του service ημουν διπλα στο αυτοκινητο-και εκανε ενα κ#λ#κρυο σημερα-καθως και το οτι το προσωπικο ηταν πολυ ευγενικο και εξυπηρετικο!"

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

15530 χλμ σημερα και πραγματοποιηθηκε το 1ο μικρο service.

Η ενδειξη ειχε αναψει στα 14000 και προειδοποιουσε για την αναγκη service σε 1000χλμ,μεχρι που σταθεροποιηθηκε σε service now! στα 15100χλμ.

 

Η εργασια εγινε στο φιλοσιδη κοστισε 24€+ΦΠΑ (με εκπτωση 10%)και περιελαμβανε γενικο ελεγχο του αυτοκινητου(ελαστικα,αναρτησεις,φρενα,σταθμη υγρων,εξατμιση,κλπ),διαγνωση VAS για τυχον βλαβες και αλλαγη φιλτρου και λαδιων.

 

Τα λαδια (Aral super tronic III,Long Life,SAE 5W/30,προδιαγραφων VW504,507 σε τιμη 12€/λιτρο) και το φιλτρο (ΜΑΝΝ σε τιμη 8,5€),τα αγορασα απο εξειδικευμενο μαγαζι στην Ανοιξη Αττικης και μου κοστισαν μολις 56€,αντι για 128€ στην αντιπροσωπεια!!!

Συνολο λοιπον (long life service) μολις 82€,αντι για 156€ που θα εδινα εαν δεν αγοραζα τα λαδια εξω...

 

Ας ειναι καλα η παρεα μας εδω,αλλα και δίπλα,που μας ενημερωνει για το πως μπορουμε να κινηθουμε εξυπνα και οικονομικα...

 

ΥΓ "Στην περιπτωση που δεν εχετε κλεισει ακομη 1 χρονο απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας,αλλα εχετε συμπληρωσει τα 15000 του 1ου service,πειτε στον τεχνικο να μη σας βγαλει καρτα καυσαεριων,δεν την χρειαζεστε ακομη...Οταν τον κλεισετε,πηγαινετε σε ενα συνεργειο της γειτονιας σας και βγαλτε μια.

Επισης μετα απο δικη μου προτροπή,ελεγχθηκε το φιλτρο γυρης και παρολο που δεν οδηγω σε χωματοδρομους,βρεθηκε αρκετα σκονισμενο και καθαριστηκε μεχρι να αλλαχθει στο επομενο service.Φυσηξτε το να καθαρισει στο 1ο service ή αλλαξτε το.Ειναι θεμα υγειας!Αξιζει να σημειωθει οτι σε ολη τη διαδικασια του service ημουν διπλα στο αυτοκινητο-και εκανε ενα κ#λ#κρυο σημερα-καθως και το οτι το προσωπικο ηταν πολυ ευγενικο και εξυπηρετικο!"

 

20 ευρώ έχει. όπου και να κυκλοφορείς η αλλαγή κάθε εξάμηνο δεν είναι υπερβολή αν αναλογιστεί κανείς τί καθαρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...