Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Ευρωπαϊκή νομοθεσία απαιτεί να υπάρχουν μαζί με τα Xenon σύστημα πλυσίματος, κρύσταλλο για xenon και κυρίως self leveling system. Το τελευταίο ειδικά είναι απαραίτητο γιατί τα xenon έχουν πολυ δυνατότερη δέσμη με αποτέλεσμα σε κάθε λακουβίτσα να τυφλώνεις τον απέναντι. Επίσης άμα απλά αλλάξεις λάμπες με τροφοδοσία το κρύσταλο μένει το ίδιο, που συνήθως φωτίζει στον ουρανό με αυτό τον τύπο λάμπας αντί για εκεί που πρέπει. Είχα διαβάσει ένα άρθρο και μου είχε κάνει εντύπωση γιατί σκεφτόμουνα να βάλω και 'γω, αλλά σκέφτηκα ότι αρκετά παράνομος είμαι όπως είμαι τώρα. Πιστεύω ότι μόνο αν είναι κάποιος απόλυτα τυπικός θα σου κόψει για αυτά, και δε ξέρω τι γίνεται με το ΚΤΕΟ.
Αν τα ρυθμίσεις κάτω κάτω δε τυφλώνεις σχεδόν ποτέ... Επίσης αν βάλεις φανάρια με projectors δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν τα ρυθμίσεις κάτω κάτω δε τυφλώνεις σχεδόν ποτέ... Επίσης αν βάλεις φανάρια με projectors δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ;)

 

Τι είναι τα φανάρια με projectors? Οποιος βάλει κιτ xenon θα πρέπει να βάλει κι αυτά;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα φανάρια με projectors? Οποιος βάλει κιτ xenon θα πρέπει να βάλει κι αυτά;:worry:
Αυτά που έχεις στην υπογραφή σου. Αν προσέξεις καμμία σχέση δεν έχουν με αυτά που έχει το αυτοκίνητό σου. Εγώ δε θα έβαζα χενον κιτ χωρίς τέτοια φανάρια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχεις στην υπογραφή σου. Αν προσέξεις καμμία σχέση δεν έχουν με αυτά που έχει το αυτοκίνητό σου. Εγώ δε θα έβαζα χενον κιτ χωρίς τέτοια φανάρια.

 

Άρα δηλ. χωρίς συζήτηση θα πρέπει τοποθετώντας xenon στο αυτοκίνητο να προμηθευτείς κι αυτά τα φανάρια. Σωστα; :( Και αν υποθέσουμε ότι δίνουμε γύρω στα € 200 για kit xenon πόσο θα μας βγει σε € το κόστος μαζί με τα φανάρια;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερωτησούλα προς τους κατόχους. Η κεραία στο αυτοκίνητο που βρίσκεται; Σε κάποια Golf τη βλέπω στο πίσω μέρος της οροφής αλλά και σε αρκετά δεν βλέπω καθόλου κεραία... Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερωτησούλα προς τους κατόχους. Η κεραία στο αυτοκίνητο που βρίσκεται; Σε κάποια Golf τη βλέπω στο πίσω μέρος της οροφής αλλά και σε αρκετά δεν βλέπω καθόλου κεραία... Τι συμβαίνει;

 

 

Εδω και μερικούς μήνες η κεραία τοποθετείται πλέον στο πίσω μέρος της οροφης (πιθανως στα μοντέλλα παραγωγής 2007-δηλ. από Ιούλιο 2006 και μετά)

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος?? Απο την αποχρωση τους και χωρις να γνωριζω λεπτομεριες μαλλον για τις 6000k θα ελεγα εγω...

Στις 4200 το χρωμα θα ειναι αρκετα κιτρινο!

Link to comment
Share on other sites

Κοnv, μια απορία:

 

Αφού σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα θέλεις να προσθέσεις όλα αυτά τα αξεσουάρ στο αυτοκίνητο, γιατί δεν τα έβαζες "μαμά";

Link to comment
Share on other sites

Κοnv, μια απορία:

 

Αφού σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα θέλεις να προσθέσεις όλα αυτά τα αξεσουάρ στο αυτοκίνητο, γιατί δεν τα έβαζες "μαμά";

 

Aφενώς για τα χρήματα και αφετέρου διότι ήθελα να το ψάξω πρώτα...

Όσον αφορά τους αισθητήρες πίεσης ελαστικών δεν έχω ακούσει κάτι από τη VW εάν τοποθετούνται μαμα.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ, να σου υπενθυμίσω όμως ότι το Datsun Cherry (μοντέλο '79) που έχει παρκάρει ακριβώς μπροστά σου και θα κάνει όπισθεν για να βγει :shock: , μάλλον δεν έχει αισθητήρες.

 

Αν ακριβώς μπροστά σου έχει παρκάρει Datsun Cherry(μοντέλο '79),δεν συντρέχει λόγος ανησυχείας.Αν όμως πίσω σου έχει παρκάρει μια τεράστια τζιπούρα Wrangler (μοντέλο '04):scared: :scared: ,τότε πρέπει να αγχωθείς!!:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Την παρακάτω φωτό την τράβηξα με το κινητό μου το Σάββατο βράδυ στην Μητροπόλεως.Δεν έμεινα όμως να δω την φάτσα του ιδιοκτήτη του GTI όταν αντίκρυσε το αυτοκίνητο του!(απο μπροστά το GTI ήταν κολλημένο σε μια μπάρα!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλεος...

 

off topic: Μήπως θα έπρεπε η φορολογία των οχημάτων να καθορίζεται από τον τόπο -πραγματικής- μόνιμης κατοικίας του ιδιοκτήτη; Τι δουλειά έχει αυτό το πράγμα οπουδήποτε εκτός απ'τα... λαγκάδια;

 

Κάποτε πρέπει να τελειώσει αυτό το αστείο με τα ογκώδη και συχνά επικίνδυνα τζιπ, SUV κτλ. Πόσες φορές βλέπω στο δρόμο Cayenne, Hummer κτλ να έχουν βγει στο αντίθετο και να προσπερνάνε σα να μη συμβαίνει τίποτα και όποιον πάρει ο χάρος. Και μη μου πει κανένας για κρατήματα και φρένα Porsche κτλ, γιατί 2,5 τόνοι είναι 2,5 τόνοι. Για να μην πούμε για τις... σούστες που έχουν κάποιοι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση κρισεως: ο κινητηρας tsi με τα 140 αλογα, ειναι οκ με την 95αρα βενζινη;

 

Ρωταω γιατι ακουω πολλα εντω στο ελλαντα, αλλα βρηκα αυτο:

 

In the 103 kW strong Touran the TSI is generally satisfied with 95 ROZ (και καμια αναφορα για 98αρα)

 

h**p://www.volkswagen-media-services.com/medias_publish/ms/content/en/pressemitteilungen/

2006/03/16/in_a_nutshell__engine_technology_2006.standard.gid-oeffentlichkeit.html

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον καλό ηλεκτρολόγο (τέτοιον που να μην ενώνει τα καλώδια με μονωτικές) ξέρει κανείς στη θεσσαλονίκη για να μου εγκαταστήσει κιτ με xenon λάμπες σε VW Golf Gt;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον καλό ηλεκτρολόγο (τέτοιον που να μην ενώνει τα καλώδια με μονωτικές) ξέρει κανείς στη θεσσαλονίκη για να μου εγκαταστήσει κιτ με xenon λάμπες σε VW Golf Gt;

Δυστυχώς στην Θεσσαλονίκη δεν ξέρω άλλα αν κατέβεις στην Αθήνα ποτέ ξέρω να σε στείλω σε ηλεκτρολόγο που έχει κιτ όπου δεν γίνεται κάμια απολύτως μετατροπή (ειδικό κίτ για golf V) σε 10 λεπτά έχεις φύγει. Εγω το είδα να μπαίνει σε golf v και πάω κι εγώ το Σάββατο να το βάλω. Επίσης ξέρω ότι το ίδιο σε ένα μήνα θα το δίνει και γνωστός εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος της VW

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στην Θεσσαλονίκη δεν ξέρω άλλα αν κατέβεις στην Αθήνα ποτέ ξέρω να σε στείλω σε ηλεκτρολόγο που έχει κιτ όπου δεν γίνεται κάμια απολύτως μετατροπή (ειδικό κίτ για golf V) σε 10 λεπτά έχεις φύγει. Εγω το είδα να μπαίνει σε golf v και πάω κι εγώ το Σάββατο να το βάλω. Επίσης ξέρω ότι το ίδιο σε ένα μήνα θα το δίνει και γνωστός εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος της VW

 

με πόσα Euros???

 

Ερωτηση κρισεως: ο κινητηρας tsi με τα 140 αλογα, ειναι οκ με την 95αρα βενζινη;

 

Ρωταω γιατι ακουω πολλα εντω στο ελλαντα, αλλα βρηκα αυτο:

 

In the 103 kW strong Touran the TSI is generally satisfied with 95 ROZ (και καμια αναφορα για 98αρα)

 

h**p://www.volkswagen-media-services.com/medias_publish/ms/content/en/pressemitteilungen/

2006/03/16/in_a_nutshell__engine_technology_2006.standard.gid-oeffentlichkeit.html

 

Στην αντιπροσωπεία μου είπαν οτι κανονικά μπορώ να βάζω 95αρα. Και στο καπάκι του ντεπόζιτου γράφει 95 ROZ αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

με πόσα Euros???

 

 

 

Στην αντιπροσωπεία μου είπαν οτι κανονικά μπορώ να βάζω 95αρα. Και στο καπάκι του ντεπόζιτου γράφει 95 ROZ αν δεν κάνω λάθος.

Την ακριβή τιμή ακόμη δεν την ξέρω αύριο θα μάθω αλλά θα βρίσκεται γύρω στα 400 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Έλεος...

 

off topic: Μήπως θα έπρεπε η φορολογία των οχημάτων να καθορίζεται από τον τόπο -πραγματικής- μόνιμης κατοικίας του ιδιοκτήτη; Τι δουλειά έχει αυτό το πράγμα οπουδήποτε εκτός απ'τα... λαγκάδια;

 

 

Πεστα ρε φιλε και συντοπιτη!!!!!

 

Παιδια καλησπερα και απο μενα.

Παρακολουθω πανω απο 2 μηνες το thread αυτο,το εχω διαβασει απο την αρχη και εχω μεινει αναυδος με τι βοηθεια τελικα μπορει να παρει καποιος απο ενα φορουμ.Ειστε ολοι καταπληκτικοι!!!!!

Με την ευκαιρια ηθελα να σας πω οτι εκλεισα και εγω σημερα ενα tsi 140 ,και θα το παρω τελος δεκεμβριου.

Αααα σε μαυρο ,ετσι για να μεγαλωνει και η παρεα με τα μαυρα!!!!:happy: :happy:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κανείς να μου πει τι είναι αυτά ακριβώς; Σαν τιμή μου φαίνεται πάρα πολύ καλή... Είναι ολοκληρο το φανάρι;

 

http://cgi.ebay.de/Car-Xtreme-Standl...QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...