Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως παιδια προσεξα οτι οταν ρωτησει η Ζουζουνα κατι, τσακιζομαστε να πρωτοαπαντησουμε (με το καλο βεβαια). Κατι αλλα περνανε απαρατηρητα.

Και μετα σου λενε δεν υπαρχουν αντρες πια!!!!!

Εδω στα φορουμ για αυτοκινητα, για οποια λεει οτι γιναμε ειδος υπο εξαφανιση.

Εγω δυστυχως ειμαι παντρεμενος, προηγουνται οι ελευθεροι.

Τελος off topic.

 

:lol::lol:

 

επειδη κ εγω θελω να βαλω(δεν εβαλα απο τον παζαροπουλο γιατι θα μου βαζανε μαυρους κ το αυτοκινητο ειναι ανθρακι κ θα φαινοντουσαν σαν ΚΟΥΜΠΟΤΡΥΠΕΣ) καλυτερη λυση ως τωρα ειναι το πλαισιο πινακιδας το οποιο ενσωματωνει 2 αισθητηρες οποτε ΟΥΤΕ τρυπηματα ΟΥΤΕ ταινιες.Κοστος αγορας 130 (το μειονεκτημτα αυτου η τιμη οπως καταλαβαινετε φιλοι μου)

Ασχετο με το παραπανω αλλα επειδη με απασχολει αρκετα

Οποιος εβαλε ΧΕΝΟΝ kit aftermarket ας μας πει μαρκα κ τιμη.Σκεφτομαι να παραγγειλω απο ebay mtec συνολο 230 ευρω αλλα βρισκω κ πιο φτηνους.το θεμα ειναι οτι απο το γωστο φορουμ vw

εχω δει αρκετα ποστ στα οποια προτεινουν τα mtec.Εσεις τι λετε ?

 

Πολυ καλο το mtec ...ισως το καλυτερο!!

αλλα καλυτερα για μενα αλλαγη ολο το φαναρι με φαναρι εργοστασιακο xenon.Στοιχιζει κατι παραπανω βεβαια,αλλα δεν τυφλωνουμε και τους απεναντι....;)

 

 

Αααα, ξέχασα το βασικότερο !

Μάλλον αυτή τη Παρασκευή παραλαμβάνω το αμάξι :yahoo:

 

 

Με το καλο...με το καλο....:D

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλο το mtec ...ισως το καλυτερο!!

αλλα καλυτερα για μενα αλλαγη ολο το φαναρι με φαναρι εργοστασιακο xenon.Στοιχιζει κατι παραπανω βεβαια,αλλα δεν τυφλωνουμε και τους απεναντι....;)

 

Ναι βρε παιδιά, εδώ βρίζουμε αυτούς που μας τυφλώνουν με τα κακά xenon, εσείς αλλάξτε και το κρύσταλλο.

Αντισταθείτε στην εύκολη αλλά επικίνδυνη και παράνομη λύση..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα και στο παλιο μου αυτοκινητο μπορω να πω οτι ναι γλιστρανε. Γλιστρανε ομως οχι λογω παπουτσιων αλλα οταν τα παπουτσια ειναι αρκετα βρεγμενα απο κατω. Παντως δεν μου ειχαν ποτε δημιουργησει ιδιαιτερο προβλημα και δε θυμαμαι ποτε να εχασα καποιο πενταλ εξαιτιας τους. αναμεσα στο αλουμινιο υπαρχουν λαστιχενια πατακια στα οποια γαντζωνεται ο πατος του παπουτσιου. Απλα τα νιωθεις σιγουρα καπως πιο γλιστερα στις γωνιες συγκριτικα με τα κανονικα οταν ειναι βρεγμενα. :rolleyes:

 

Ακριβως ετσι.

Και μακρυα απο λασπιτσες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μένα. έχω αρκετό καιρό να μπω κ να διαβάσω τα ωραία θέματα που αναλύονται.

 

πριν 2 μήνες βρήκα δυο μικρα βαθουλώματα στο πίσω φτερό του αυτοκινήτου. άνοιγε απο το δίπλα παρκιν ο τύπος την πόρτα του και χτίπαγε το δικό μου. εμπιστεύτηκα το αμάξι σε έναν τύπο εδώ στην Αθήνα ο οποίος κάνει τρομερή δουλειά. καταρχήν χωρίς βάψιμο (αν φυσικα δεν εχει φύγει το χρώμα) και δεύτερον πολύ προσεκτικός με το αμάξι. και επειδή είμαι ψύρας με το αμάξι ήθελα να σας τον προτείνω για μικροτσουγκρίσματα. τα πάντα διορθώνονται. τιμή 100 ευρώ (δεν ξερω αν σας ακουγεται λογική) αλλα τρομερή δουλειά. είναι στη νικαια πάνω στη γρ λαμπράκη.

 

1) επίσης έχω ξαναρωτήσει αλλά η απάντηση π πήρα δεν μου άρεσε κ πολυ! θέλω να βάλω τις κυψέλες του gti στο δικό μου. στο δρόμο που έχω ρωτήσει όλοι λένε ότι δεν θέλει αλλαγή προφυλακτίρα. το άλλο ερώτημα ειναι, μπορώ να το κάνω μόνος μου? είναι παίδεμα?υπάρχει κάποιο how to?

 

2) αλλαγή πίσω προφυλακτήρα με αυτόν του gti. στον παζαρόπουλο που πήγα μου είπε ο πωλητής ότι πρέπει να αλλαχτούν και οι πίσω θόλοι. συνολικό κόστος 500 ευρω. από ένα παιδί που ρώτησα μου είπε οτι δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. είχε πάρει εργοστασιακό και με τον αριθμό πλαισίου σου τον στέλνουν μου είπε. δεν ξέρω τι ισχύει. θυμάμαι σε παλιότερα θέματα κάποιοι τον εχούν τοποθετήσει. αν μπορούν να βοηθήσουν.

 

συγνώμη αν επαναλαμβάνω πραγματα που έχουν ειπωθεί ξανά αλλά δεν μπορεσα να βρω απαντήσεις μέχρι τώρα.

 

έχω το GT170 στα 2500χλμ και έως τώρα κανένα πρόβλημα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αααα, ξέχασα το βασικότερο !

Μάλλον αυτή τη Παρασκευή παραλαμβάνω το αμάξι :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Μάλιστα, καλορίζικο... Η Παρασκευή είναι μια πανέμορφη μέρα, αφού είναι μόλις πριν το ΣΚ. Φαντάζομαι πως όλο το ΣΚ το γκολφάκι θα γράφει χλμ.

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τον πισω προφυλακτηρα επειδη τον περασα εγω δεν κουμπωνει η τελευταια βιδα στον θολο αλλα μην σε απασχολει δεν υπαρχει κανενα προβλημα.ειναι αρκετα απλο κ μπορεις να τον βαλεις μονος σου.αν τον παραγγειλεις να παρεις κ την ταπα απο τον γαντζο ρυμουλκησης αυτο κανει 4 ευρω για να μην μοιαζει "τρυπημενος" ο νεος σου προφυλακτηρας.

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα τον πισω προφυλακτηρα επειδη τον περασα εγω δεν κουμπωνει η τελευταια βιδα στον θολο αλλα μην σε απασχολει δεν υπαρχει κανενα προβλημα.ειναι αρκετα απλο κ μπορεις να τον βαλεις μονος σου.αν τον παραγγειλεις να παρεις κ την ταπα απο τον γαντζο ρυμουλκησης αυτο κανει 4 ευρω για να μην μοιαζει "τρυπημενος" ο νεος σου προφυλακτηρας.

 

υπάρχει κενό μεταξύ του θόλου και τη γωνία του προφυλακτήρα? νομίζω έχουν διαφορετικό τελείωμα για αυτό το αναφέρω. ευχαριστώ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas tha ithela na kano MIA erotisi sxetika me to filtro aeros. prosfata antikatestisa to ergostasiako filtro mesa sto filtrokouti me ths bmc tha ithela na mou pei opoios xserei ran afhno to kapaki apo to filtrokouti anoikto ean tha exo provlima giati O hxos allazei entyposiaka

 

Tha kaei O maf? Tha exei provlima h mhxanh?

 

sorry gia ya greeklish

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas tha ithela na kano MIA erotisi sxetika me to filtro aeros. prosfata antikatestisa to ergostasiako filtro mesa sto filtrokouti me ths bmc tha ithela na mou pei opoios xserei ran afhno to kapaki apo to filtrokouti anoikto ean tha exo provlima giati O hxos allazei entyposiaka

 

Tha kaei O maf? Tha exei provlima h mhxanh?

 

sorry gia ya greeklish

 

Γραφε ελληνικα. Γιατι να αφηνεις ανοικτο το καπακι??? για να μπαινει μεσα σκονη??:rolleyes:

 

η μηχανη τι προβλημα μπορει να εχει?? με ενα φιλτρο ελευθερας μονο δεν αλλαζουν πολλα πραγματα στη λειτουργια της εως και τιποτα σχεδον. μονο λιγο διαφορετικο ηχο θα εχεις και ελαχιστα καλυτερες ρεπριζ, που θα το καταλαβεις μονο εσυ.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena! thelw na kanw merikes erwtisoules an den sas kourazw fysika!

1) gnwrizei kapoios poso exei ena mp3 gia to golf to gt mkv ?

2) epidi apo ti mana tou den exei enon fwta thelw na tou balw! posa kelvin na balw? 6000 einai kala? kai an nai exei na proteinei kaneis tpt apo shops kai times?

3) ena tsipaki episis pou kykloforei sis antiproswpies psinomai na to balw! mou eipan oti stoixizei peripou sta 800 euro! to thema einai me posh piesh douleyei to gt? twra exei 170hp kai einai poly piesmeno mou eipan! dld me to tsip an paei px 190hp tha skasei kai tha to parw sta xeria? an exei oreksi kapoios as mou steilei msg! thnx ek twn proteron!

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena! thelw na kanw merikes erwtisoules an den sas kourazw fysika!

1) gnwrizei kapoios poso exei ena mp3 gia to golf to gt mkv ?

2) epidi apo ti mana tou den exei enon fwta thelw na tou balw! posa kelvin na balw? 6000 einai kala? kai an nai exei na proteinei kaneis tpt apo shops kai times?

3) ena tsipaki episis pou kykloforei sis antiproswpies psinomai na to balw! mou eipan oti stoixizei peripou sta 800 euro! to thema einai me posh piesh douleyei to gt? twra exei 170hp kai einai poly piesmeno mou eipan! dld me to tsip an paei px 190hp tha skasei kai tha to parw sta xeria? an exei oreksi kapoios as mou steilei msg! thnx ek twn proteron!

 

Γραφε ελληνικα παρακαλω.

1)κοιτα μηπως μπορεις να αναβαθμισεις το rcd300 που εχεις με τη δυνατοτητα αναπαραγωγης mp3. απο οτι εχω διαβασει σε φορουμς ειναι εφικτο να γινει σε αντιπροσωπεια. τα νεα που βγηκαν απο το 2007 κι επειτα παιζουν κανονικα mp3.

 

2)τα μαμα ειναι τα καλυτερα και με διαφορα...δε τυφλωνουν τους αλλους και βγαζουν καθαρο κ ανεκτο φως για τους αλλους.

Ψηφιζω μαμα xenon(εστω και ελαφρα μεταχειρισμενα) με 700-800 ευρω απο ebay.

 

3)Ειναι δυνατον να εχεις ενα αμαξι τουρμπο και να μην ξερεις σε τι πιεση δουλευει??? κανα αρθρο για τον TSI και το GT δεν εχεις διαβασει? 1,5 bar δουλευει το αμαξι. με το τσιπ δεν θα σκασει αλλα καταπονεις τον κινητηρα περισσοτερο και μικραινεις την διαρκεια ζωης του οπως και αυξανεις την καταναλωση. προσωπικα ειμαι εναντια της βελτιωσης στο συγκεκριμενο αμαξι. για να κανεις αυτην την δουλεια καλυτερα να επαιρνες το GTI. η φιλοσοφια του GT ειναι διαφορετικη.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena! thelw na kanw merikes erwtisoules an den sas kourazw fysika!

1) gnwrizei kapoios poso exei ena mp3 gia to golf to gt mkv ?

2) epidi apo ti mana tou den exei enon fwta thelw na tou balw! posa kelvin na balw? 6000 einai kala? kai an nai exei na proteinei kaneis tpt apo shops kai times?

3) ena tsipaki episis pou kykloforei sis antiproswpies psinomai na to balw! mou eipan oti stoixizei peripou sta 800 euro! to thema einai me posh piesh douleyei to gt? twra exei 170hp kai einai poly piesmeno mou eipan! dld me to tsip an paei px 190hp tha skasei kai tha to parw sta xeria? an exei oreksi kapoios as mou steilei msg! thnx ek twn proteron!

 

Για τα xenon υπάρχει ειδικό θέμα, διάβασέ το και θα σου λυθούν όλες οι απορίες, για το πρόγραμμα, κάνε ένα search εδώ μέσα και θα βρεις ό,τι θες.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

3)Ειναι δυνατον να εχεις ενα αμαξι τουρμπο και να μην ξερεις σε τι πιεση δουλευει??? κανα αρθρο για τον TSI και το GT δεν εχεις διαβασει? 1,5 bar δουλευει το αμαξι. με το τσιπ δεν θα σκασει αλλα καταπονεις τον κινητηρα περισσοτερο και μικραινεις την διαρκεια ζωης του οπως και αυξανεις την καταναλωση. προσωπικα ειμαι εναντια της βελτιωσης στο συγκεκριμενο αμαξι. για να κανεις αυτην την δουλεια καλυτερα να επαιρνες το GTI. η φιλοσοφια του GT ειναι διαφορετικη.

 

1.5 ειναι το overboost που δουλευει και οχι το σταθερο. μπαρομετρο εχει απο μαμα, δεν βλεπεις ποσο παει?

τα gt εχω ακουσει οτι δεν αντεχει το σαζμαν τους. οποτε με επιπλεον ροπη θα ειναι καπως δυσκολα τα πραγματα για αυτο.

με προγραμμα, η καταναλωση θα αυξηθει ΜΟΝΟ οταν πατας πολυ το γκαζι. σε κανονικες συνθηκες οδηγησεις, η καταναλωση θα ειναι χαμηλοτερη απο οτι ειναι τωρα.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

1.5 ειναι το overboost που δουλευει και οχι το σταθερο. μπαρομετρο εχει απο μαμα, δεν βλεπεις ποσο παει?

τα gt εχω ακουσει οτι δεν αντεχει το σαζμαν τους. οποτε με επιπλεον ροπη θα ειναι καπως δυσκολα τα πραγματα για αυτο.

με προγραμμα, η καταναλωση θα αυξηθει ΜΟΝΟ οταν πατας πολυ το γκαζι. σε κανονικες συνθηκες οδηγησεις, η καταναλωση θα ειναι χαμηλοτερη απο οτι ειναι τωρα.

 

Το μπαρόμετρο δεν έχει νούμερα...

Πού έχεις ακούσει ότι σε κανονικές συνθήκες η κατανάλωση με πρόγραμμα είναι μικρότερη? Το έχει ακούσει κανείς άλλος αυτό?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena! thelw na kanw merikes erwtisoules an den sas kourazw fysika!

1) gnwrizei kapoios poso exei ena mp3 gia to golf to gt mkv ?

2) epidi apo ti mana tou den exei enon fwta thelw na tou balw! posa kelvin na balw? 6000 einai kala? kai an nai exei na proteinei kaneis tpt apo shops kai times?

3) ena tsipaki episis pou kykloforei sis antiproswpies psinomai na to balw! mou eipan oti stoixizei peripou sta 800 euro! to thema einai me posh piesh douleyei to gt? twra exei 170hp kai einai poly piesmeno mou eipan! dld me to tsip an paei px 190hp tha skasei kai tha to parw sta xeria? an exei oreksi kapoios as mou steilei msg! thnx ek twn proteron!

 

1) υπαρχουν στο ebay τα νεα RNS 510 με 1500Ε περιπου με dvd, tv, gps mp3. ποιο φτηνο το RCd

2) 4300 κελβιν ειναι τα μαμα, αν βρεις μεταχειρισμενα φαναρια ολοκληρα καλως ειδαλως βαλε κιτ αφτερμαρκετ 6000.

3) μην βαλεις τσιπ, μην σου ανοιξουν εγκεφαλο. αν θες περνα το προγραμμα μεσω της obd θυρας(ολες οι σοβαρες εταιρειες ετσι επαναπρογραματιζουν τον εγκεφαλο)

δεν θα σκασει το μοτερ αλλα καταπονειται λιγο περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το μπαρόμετρο δεν έχει νούμερα...

Πού έχεις ακούσει ότι σε κανονικές συνθήκες η κατανάλωση με πρόγραμμα είναι μικρότερη? Το έχει ακούσει κανείς άλλος αυτό?

 

μονο στην εθνικη σε ταξιδι ειναι λιγο μικροτερη με προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena! thelw na kanw merikes erwtisoules an den sas kourazw fysika!

1) gnwrizei kapoios poso exei ena mp3 gia to golf to gt mkv ?

 

2) epidi apo ti mana tou den exei enon fwta thelw na tou balw! posa kelvin na balw? 6000 einai kala? kai an nai exei na proteinei kaneis tpt apo shops kai times?

 

3) ena tsipaki episis pou kykloforei sis antiproswpies psinomai na to balw! mou eipan oti stoixizei peripou sta 800 euro! to thema einai me posh piesh douleyei to gt? twra exei 170hp kai einai poly piesmeno mou eipan! dld me to tsip an paei px 190hp tha skasei kai tha to parw sta xeria? an exei oreksi kapoios as mou steilei msg! thnx ek twn proteron!

 

1. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17583&hl=xcar+link

2. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=f5ec3980a9c6e47cc13ac35c940578f9&search_in=titles&result_type=topics&highlite=xenon

3. http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=21417

Link to comment
Share on other sites

1.5 ειναι το overboost που δουλευει και οχι το σταθερο. μπαρομετρο εχει απο μαμα, δεν βλεπεις ποσο παει?

τα gt εχω ακουσει οτι δεν αντεχει το σαζμαν τους. οποτε με επιπλεον ροπη θα ειναι καπως δυσκολα τα πραγματα για αυτο.

με προγραμμα, η καταναλωση θα αυξηθει ΜΟΝΟ οταν πατας πολυ το γκαζι. σε κανονικες συνθηκες οδηγησεις, η καταναλωση θα ειναι χαμηλοτερη απο οτι ειναι τωρα.

 

Φυσικα και 1,5 ειναι η μεγιστη πιεση... το μπαρομετρο δεν εχει ενδειξεις πανω.

 

Οσο για την χαμηλοτερη καταναλωση με προγραμμα πρωτη φορα το ακουω. Σε μεικτο κυκλο και φυσιολογικη χρηση η καταναλωση λογικα ειναι αυξημενη.

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Ο αναπρογραμματισμος στο GT θα του δωσει περιπου 15-20 πραγματικους ιππους παραπανω.

Δεν ξερω αν αξιζει τα 800 ευρω αν υπολογισεις κιολας τα πιθανα μειον (καταναλωση?εγγυηση?

καταπονηση? αν και οχι πολυ λογω της μικρης διαφορας). Αξιζει βεβαια για οσους εχουν τα 140αρια που ετσι πανε περιπου 45-50 πραγματικα παραπανω, βεβαια θεωρητικα με τα παραπανω μειον, αν και στην πραξη εξαρταται απο την χρηση που του κανεις.

Το GT απο μονο του ειναι αρκετα δυνατο, αν δεν θελεις να το ξεζουμισεις δεν αξιζει να το πειραξεις.Παντως σοβαρες εταιρειες πιστευω δινουν προσοχη και στην ασφαλεια του κινητηρα και των περιφερειακων του.

Οσο για την καταναλωση και παλι μονο η πραξη δειχνει αν και φυσιολογικα τα περισσοτερα αλογα θελουν και πιο πολυ ταισμα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την καταναλωση και παλι μονο η πραξη δειχνει αν και φυσιολογικα τα περισσοτερα αλογα θελουν και πιο πολυ ταισμα.

 

Συμφωνω μαζι σου,αλλα η καταναλωση βασιζεται με βαση

Α) τις στροφες του κινητηρα (εδω πιστευω κερδιζει σε οικονομια το προγραμματισμενο) οσο πιο χαμηλα δουλευει τοσο πιο λιγο καιει.Με την λογικη οτι εχεις τα προηγουμενα αλογα(τα 140) σε λιγοτερες στροφες αν κανεις την ιδια χρηση στο αμαξι θα καις λιγοτερο.

Β) Τα αλογα καινε αλλα δεν τα χρησιμοποιεις ολα συνεχεια μονο οσα χρειαζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena! thelw na kanw merikes erwtisoules an den sas kourazw fysika!

1) gnwrizei kapoios poso exei ena mp3 gia to golf to gt mkv ?

2) epidi apo ti mana tou den exei enon fwta thelw na tou balw! posa kelvin na balw? 6000 einai kala? kai an nai exei na proteinei kaneis tpt apo shops kai times?

3) ena tsipaki episis pou kykloforei sis antiproswpies psinomai na to balw! mou eipan oti stoixizei peripou sta 800 euro! to thema einai me posh piesh douleyei to gt? twra exei 170hp kai einai poly piesmeno mou eipan! dld me to tsip an paei px 190hp tha skasei kai tha to parw sta xeria? an exei oreksi kapoios as mou steilei msg! thnx ek twn proteron!

 

για mp3 βαλε ανταπτορα οπως εκανα εγω. http://www.connects2.com

kai ετσι θα βαζεις USB στικακι και θα το βλεπει σαν cdιερα με 6 CD

Link to comment
Share on other sites

για mp3 βαλε ανταπτορα οπως εκανα εγω. http://www.connects2.com

kai ετσι θα βαζεις USB στικακι και θα το βλεπει σαν cdιερα με 6 CD

 

ποσο σου πηγε?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και 1,5 ειναι η μεγιστη πιεση... το μπαρομετρο δεν εχει ενδειξεις πανω.

 

Οσο για την χαμηλοτερη καταναλωση με προγραμμα πρωτη φορα το ακουω. Σε μεικτο κυκλο και φυσιολογικη χρηση η καταναλωση λογικα ειναι αυξημενη.

 

Από εδώ, τί καταλαβαίνω λάθος?

 

Η μέγιστη πίεση υπερπλήρωσης αγγίζει τα "εξωπραγματικά" 2,5 bar στις 1.500 σ.α.λ., όπου τα δύο συστήματα λειτουργούν, αντίστοιχα, στις περίπου 1,53 ατμόσφαιρες. Από τις 2.400 σ.α.λ. έως και τις 3.500 σ.α.λ. μία βαλβίδα τοποθετημένη παράλληλα με τον κομπρέσσορα ανοίγει σταδιακά, μειώνοντας την πίεσή του ώστε να εξασφαλίζεται ομαλή λειτουργία στο turbo, ενώ από εκεί και πάνω, καθίσταται ανενεργός, με τον υπερτροφοδότη αερίων να αναλαμβάνει μόνος του έως και τις στροφές του κόφτη. Η διασύνδεση αυτή και η λογική λειτουργίας γίνονται εύκολα κατανοητές στα παρατιθέμενα σχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ, τί καταλαβαίνω λάθος?

 

ναι το εχω ξαναδιαβασει για τα 2,5 bar overboost και σε αλλα αρθρα.

οπως επισης και σε αλλα διαβαζω για 1,5 bar μεγιστη πιεση....και γι αυτο με ειχαν μπερδεψει καπως.

τελικα 2,5 η 1,5 ειναι το overboost για το GT ρε παιδια?? :wacko:

και επισης ποσο παει αντιστοιχα για τα TSI?

Der Golf !!!

 

Der Mythos lebt weiter....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...