Jump to content

Xiaomi Mi 10Τ Lite 5G


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο κωδικός δουλεύει μια χαρά αλλά δεν μπορούμε να βάλουμε διεύθυνση ελλαδα.Αν τα κατάφερε κάποιος ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Στο chat που εχει μου απαντησαν Orders made from our website can only be send to a UK Address

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν φτιάξεις λογαριασμό πρέπει να γίνεται. Εγώ απο λογαριασμό μπαίνω, έχει έτοιμα τα στοιχεία μου και διαθέτει αποστολή Ελλάδα (+7 λίρες). Αλλά δεν βγάζει valid τον κωδικό.

 

Σε ποιο site καταχωρησες την διευθυνση σου και ηταν ετοιμη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο site καταχωρησες την διευθυνση σου και ηταν ετοιμη?

Έχω πολλά χρόνια amazon account (είχα & το amazon store στα κινητά μου πολλά χρόνια τώρα) με τα στοιχεία μου, Διεύθυνση κλπ. Κάνω λοιπόν login πριν απο κάθε αγορά. Όμως αυτό που συμβαίνει απο ότι κατάλαβα, είναι οτι εμφανίζει πωλητές με διαθέσιμη αποστολή για Ελλάδα οπότε δεν βλέπω τον συγκεκριμένο με 169 pounds.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

AMAZON H MI ACCOUNT?

Amazon,,αυτό νόμιζα ότι αφορούσε καθώς το mi δεν υποστηρίζει Ελλάδα (από πάντα). Στα 200 ευρώ πάντως είναι όντως προσφορά...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα!! Ενδιαφέρομαι για κινητό γιατί το Redmi Note 7 αρχίζει και τραβάει ζόρια.

Μπορεί να μου πει κάποιος εντυπώσεις για την οθόνη του 10Τ lite?? Μιλάω για τα χρώματα γιατί του Redmi Note 7 που έχω είναι χάλια μαύρα όπως και του 8 που είδα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το αμαζον Αγγλίας

 

169 λίρες δεν το βλέπω πουθενά

 

Μόνο 199 λίρες με μείον 30 λίρες αν έχεις πιστωτική κάρτα amazon (που δεν έχω), οπότε 199 λιρονια

 

Από εκεί και πέρα στέλνουν μια χαρά Ελλάδα από ότι βλέπω

 

την διεύθυνση μου την έχουν καθότι έχω παραγγείλει στο παρελθόν και από αυτό το amazon αλλά και από αμαζον Γερμανίας και ΗΠΑ

 

Τελική τιμή μου βγάζει 236 λιρονια με τα μεταφορικά για Ελλάδα για την έκδοση 128 gb

 

Δεν ξέρω αν είναι καλή τιμή, θα το σκεφτώ μέχρι το απόγευμα :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής είναι κινέζος απο hongkong αλλά λέει fullfilled by amazon.

ξεύρουμε αν περνάει τελωνείο ? η εγγύηση είναι ένα η δυο χρονια ?

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής είναι κινέζος απο hongkong αλλά λέει fullfilled by amazon.

 

ξεύρουμε αν περνάει τελωνείο ? η εγγύηση είναι ένα η δυο χρονια ?

Το λέει στο τίτλο ότι έχει 2 χρόνια εγγυηση, τα προϊόντα έρχονται μέσω amazon Αγγλίας οπότε δεν έχει τελωνείο (ακόμα)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έρχεται με φορεμένο screen protector ή θα πρέπει να ψαξουμε να βάλουμε εμείς;

Ναι, σύμφωνα με αυτόν εδώ (στο 6ο λεπτο του βίντεο)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έρχεται με φορεμένο screen protector ή θα πρέπει να ψαξουμε να βάλουμε εμείς;

 

Έχει φορεμένο. Στην αρχή νόμιζα είναι ζελατίνα αλλά είναι tempered αλλά κάπως πιο λεπτό. Πολύ ωραία και η θήκη που είναι σφιχτή και mat πίσω οπότε δε γλιστράει

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζουμε αν το τηλέφωνο έχει notification led;

 

Έχει πάνω δίπλα στο ηχείο ακουστικού. Το οποίο να πω ότι είναι στερεοφωνικό ήχος οπότε μου έκανε καλή εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια η τιμή για το 128gb από Amazon είναι στα 229. Πάλι καλά είναι.

Ερωτήσεις αν μπορούν να απαντηθούν.

1 Έχει κάποιος ήδη παραλάβει;

2 Έχει τελωνείο;

3 Τι διαφορά υπάρχει για χρήση στην ελλάδα όσο αφορά το λειτουργικό αλλα και το υλικό μέρος.

4 Εγγύηση από που; Το δέχεται η ελληνική xiaomi;

5 Δεν δέχεται τον κωδικό 2020BF30

 

Sorry αν σας ζάλισα. Απλώς το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο κωδικός που έδωσα δεν ήταν στο άμαζον αλλά στο επίσημο αγγλικό σαιτ της mi. Και ήταν μέχρι σήμερα και μέχρι εξάντλησης αποθεμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο κωδικός που έδωσα δεν ήταν στο άμαζον αλλά στο επίσημο αγγλικό σαιτ της mi. Και ήταν μέχρι σήμερα και μέχρι εξάντλησης αποθεμάτων

 

ναι αλλά δεν μπορείς να βάλεις ελληνική διεύθυνση εκει. Το κατάφερες με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν μπορείς να βάλεις ελληνική διεύθυνση εκει. Το κατάφερες με κάποιο τρόπο;

 

Μένω Αγγλία συνεπώς δε χρειάστηκε. Πάντως ξενέρα που η xiaomi στην Ελλάδα δεν έκανε αντίστοιχες προσφορές. Τι σόι Black Friday κάνουν στην Ελλάδα απορία το έχω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια άδοξη πτώση του αγαπημένου 9Τ τσίμπησα από Amazon χθες το 10T lite.

Καλώς ήρθα στην παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Επειδη η οθονη του ειναι IPC LCD μ ενδιαφερει πολυ το notification led. Ειναι ευδιακριτο ? ψαχνω να βρω βιντεο που να το δειχνει αλλα δεν βρισκω πουθενα. Ειναι σαν του Poco μικρο ? μπορει καποιος κατοχος ν ανεβασει φωτο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Επειδη η οθονη του ειναι IPC LCD μ ενδιαφερει πολυ το notification led. Ειναι ευδιακριτο ? ψαχνω να βρω βιντεο που να το δειχνει αλλα δεν βρισκω πουθενα. Ειναι σαν του Poco μικρο ? μπορει καποιος κατοχος ν ανεβασει φωτο ?

 

Είναι πολύ μικρό λευκό χρώμα πάνω στη γρίλια του ηχείου (ακουστικού).

 

BTW η οθόνη είναι tap to wake up (πως λέγεται ακριβώς δε ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ μικρό λευκό χρώμα πάνω στη γρίλια του ηχείου (ακουστικού).

 

BTW η οθόνη είναι tap to wake up (πως λέγεται ακριβώς δε ξέρω

 

ευχαριστω για την απαντηση σου. Ρωταω εαν ειναι σαν του Poco X3 γιατι απ τα βιντεακια που χω δει στο youtube ειναι οπως το λες αλλα οκ δεν το λες και τοσο μικρο που να μην διακρινεται ευκολα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. Επειδη η οθονη του ειναι IPC LCD μ ενδιαφερει πολυ το notification led. Ειναι ευδιακριτο ? ψαχνω να βρω βιντεο που να το δειχνει αλλα δεν βρισκω πουθενα. Ειναι σαν του Poco μικρο ? μπορει καποιος κατοχος ν ανεβασει φωτο ?

 

ειναι αρκετα μικρο θα ελεγα και απο οτι εχω ψαξει μονο λευκο χρωμα για ολες τις ειδοποιησεις πανω και λιγο αριστερα της μπροστινης καμερας... οχι τοσο ευδιακριτο οσο θα ηθελα προσωπικα η αληθεια ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...