Jump to content

iPhone 12


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, tsimisde said:

Δεν θέλω να αφήνω το κινητό με WiFi νυχτιάτικα και στο ρεύμα για να κάνει συγχρονισμό αλλά, μάλλον δεν θα γίνει ποτέ με άλλο τρόπο.

Αν θες μπαίνεις στη συλλογή και πατάς συγχρονισμός τώρα, αλλά συνήθως συγχρονίζει με ρεύμα και σύνδεση ίντερνετ (αν έχεις επιλέξει συγχρονισμό με δεδομένα, θα χρησιμοποιήσει δεδομένα) 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, paanos said:

Αν θες μπαίνεις στη συλλογή και πατάς συγχρονισμός τώρα, αλλά συνήθως συγχρονίζει με ρεύμα και σύνδεση ίντερνετ (αν έχεις επιλέξει συγχρονισμό με δεδομένα, θα χρησιμοποιήσει δεδομένα) 

Με αυτό τον τρόπο το κάνω αλλά, δεν ξέρω αν γίνεται ο συγχρονισμός στο παρασκήνιο, δε θυμάμαι να είχε τη σχετική επιλογή στις ρυθμίσεις, δεν ξέρω, νομιζω ότι η διαδικασία γίνεται αρκετά αργά, υπάρχει τρόπος να γίνεται συγχρονισμός και με δεδομένα; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πας ρυθμίσεις > φωτογραφίες > δεδομένα κινητής (ή κάπως έτσι) > ενεργοποιεις και τους 2 διακόπτες. 

Καλύτερα να έχεις απεριόριστα δεδομένα αν το ενεργοποιήσεις αυτό 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, paanos said:

Ναι. Πας ρυθμίσεις > φωτογραφίες > δεδομένα κινητής (ή κάπως έτσι) > ενεργοποιεις και τους 2 διακόπτες. 

Καλύτερα να έχεις απεριόριστα δεδομένα αν το ενεργοποιήσεις αυτό 

Δεν τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση, μπαίνω στο υπομενού για τις Φωτογραφίες αλλά δεν βλέπω αυτή την επιλογή για τα δεδομένα....

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, tsimisde said:

Δεν τη βρίσκω αυτή τη ρύθμιση, μπαίνω στο υπομενού για τις Φωτογραφίες αλλά δεν βλέπω αυτή την επιλογή για τα δεδομένα....

 

IMG_5276.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δες τότε ρυθμίσεις > δεδομένα > ενεργοποίησε τον διακόπτη στις φωτογραφίες. 

Μετά από πάνω πάνω πάτα επιλογές δεδομένων > λειτουργία δεδομένων > περισσότερα δεδομένα σε 5G ώστε να παίζει ο συγχρονισμός 

Just now, koutsis said:

 

IMG_5276.jpeg

Παίζει να είσαι σε iOS 17;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Δες τότε ρυθμίσεις > δεδομένα > ενεργοποίησε τον διακόπτη στις φωτογραφίες. 

Μετά από πάνω πάνω πάτα επιλογές δεδομένων > λειτουργία δεδομένων > περισσότερα δεδομένα σε 5G ώστε να παίζει ο συγχρονισμός 

Παίζει να είσαι σε iOS 17;

Όχι, iOS 16.5.1 (c)

1 hour ago, koutsis said:

 

IMG_5276.jpeg

Με την εικόνα που έστειλε ο συνάδελφος με κατατόπισε, σκεφτείτε στα Ελληνικά το έχω και ούτε το πρόσεξα, εντελώς αφηρημένος. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ρε παιδιά με iPhone XR και με την τελευταία έκδοση του IOS …όχι με 17 άρα κλπ …τώρα που το παρατήρησα δεν μου έχει καμμία επιλογή για ανέβασμα φωτό με mobile data 🙄

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει ο δεύτερος τρόπος που ανέφερα. Ο πρώτος νομίζω ότι εμφανίστηκε με το 17 (είμαι σε beta)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο πέφτει η φωτεινότητα μετά από κάποια λεπτά σταδιακά παρόλο που δεν έχω την αυτόματη φωτεινότητα;Την φωτεινότητα την έχω στο φουλ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, timkos40 said:

Μπορεί να μου πει κάποιος για ποιο λόγο πέφτει η φωτεινότητα μετά από κάποια λεπτά σταδιακά παρόλο που δεν έχω την αυτόματη φωτεινότητα;Την φωτεινότητα την έχω στο φουλ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ζεσταίνεται λόγω θερμοκρασίας, ζεσταίνεται λόγω φουλ φωτεινότητας, γενικά είναι ντελικάτο το Αιφόνι σε αυτό το κομμάτι, θέλει ειδική μεταχείριση και δυστυχώς, είναι κάτι που δεν αλλάζει. Δε συμβαίνει συνέχεια αλλά αν χρησιμοποιείς τη συσκευή σε ντάλα ήλιο (στην παραλία για παράδειγμα), είναι κάτι που θα γίνει καθημερινότητα. Ακόμα και στην τέρμα υψηλή φωτεινότητα η αλήθεια είναι ότι δεν θαμπώνει από την ένταση, αν πέσει λόγω υπερθέρμανσης, δε βλέπεις τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το έχω παρατηρήσει… Έχω βέβαια και μια τάση να μην έχω τη φωτεινότητα στο 100, ίσως για αυτό 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για πείτε αγαπητοί συνάδελφοι, μετά τη βρώμα που βγήκε για τα επίπεδα ακτινοβολίας που εκπέμπει η συσκευή (για το σκάνδαλο στη Γαλλία λέω), σκέφτεστε να κάνετε την αλλαγή για να προσέξετε την υγεία σας και να αδειάσετε το πορτοφόλι σας για αγορά μεταγενέστερης συσκευής;

 

Πάντως, είναι επιλήψιμο το ότι βγήκε 3 χρόνια μετά την κυκλοφορία της συσκευής, τόσο άργησαν να το αντιληφθούν; 

Link to comment
Share on other sites

Έψαξες ακριβώς τι έγινε ή έμεινες στους τίτλους των άρθρων; 

Link to comment
Share on other sites

Ενώ τα αλλά κινητά δεν έχουν ακτινοβολία 

Το ρολόι που φοράμε στο χέρι μας δεν έχει 

Τα ακουστικά που φοράμε στα αυτιά μας δεν έχουν 

Το router που έχουμε στο κεφάλι μας δίπλα δεν έχει ακτινοβολία 

Ουτε και τα αλλά 25 router που έχουμε γύρω μας μέσα στην ίδια οικοδομή 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι υποκρισία να μιλάμε για ακτινοβολία μίας και μόνο συσκευής, όταν είμαστε περιστοιχισμένοι από άλλες εξίσου η και ακόμα περισσότερο επιλήψιμες συσκευές, σε αυτό το κομμάτι. 

Από τα όσα κατάλαβα, οι αρχές της Γαλλίας εντόπισαν εκπομπές πάνω από κάποιους συγκεκριμένους δείκτες και γι'αυτό έθιξαν το ζήτημα, η εταιρεία βέβαια, ισχυρίζεται ότι περνάει όλα τα τεστ, ότι όλες οι δοκιμές έχουν στεφθεί με επιτυχία επομένως, το ποια είναι η αλήθεια τελικά, είναι μια μπερδεμένη συζήτηση, εσείς τι πιστεύετε; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα σήμερα ένα σφραγισμένο iPhone 12 

Από Κωτσόβολο 

Πηγα να το ενεργοποιήσω αλλά δεν είχε καθόλου μπαταρία. 
Καθολου καλός οιωνός για την μπαταρία εκτός και εάν γυρνάει στις αποθήκες εδώ και 2 χρόνια 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
53 minutes ago, Tasos19s said:

Πήρα σήμερα ένα σφραγισμένο iPhone 12 

Από Κωτσόβολο 

Πηγα να το ενεργοποιήσω αλλά δεν είχε καθόλου μπαταρία. 
Καθολου καλός οιωνός για την μπαταρία εκτός και εάν γυρνάει στις αποθήκες εδώ και 2 χρόνια 

 

Λογικό είναι μη σε ανησυχεί, απλά απόλαυσε το.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, athanaso77 said:

Λογικό είναι μη σε ανησυχεί, απλά απόλαυσε το.

Της γυναίκας είναι όποτε δεν αργούν να τα χαλάσουν αυτές 

Το Xs σήμερα το έδωσε μια κάτω το έσπασε 

Τι να πεις…

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Tasos19s said:

Της γυναίκας είναι όποτε δεν αργούν να τα χαλάσουν αυτές 

Το Xs σήμερα το έδωσε μια κάτω το έσπασε 

Τι να πεις…

 

11 ώρες πριν, athanaso77 said:

Ναι ξέρω... αυτές είναι αδυσώπητες. 🙂

Ναι ενώ οι άντρες δεν τα σπάνε, τα έχουν στα πούπουλα! Πλάκα κάνετε; 🤣

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Εμείς που είμαστε εδώ μέσα, που όσο να πεις είμαστε περισσότερο της τεχνολογίας, η αλήθεια είναι ότι τα πονάμε περισσότερο. Οι γυναίκες απλά θέλω να κάνουν τη δουλειά τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, athanaso77 said:

Εμείς που είμαστε εδώ μέσα, που όσο να πεις είμαστε περισσότερο της τεχνολογίας, η αλήθεια είναι ότι τα πονάμε περισσότερο. Οι γυναίκες απλά θέλω να κάνουν τη δουλειά τους.

Εντάξει, αν μιλάς μόνο για άντρες γκατζετακιδες ναι, γενικά όμως καμία σχέση...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...