Jump to content

Realme 7 pro


terry39
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έγινε θα φτιάξουμε τα χάλια μας? Την έχει βάλει κανείς?8e031fa22d4ecba1056dba2c54330554.jpg

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, vabiris said:

Το έγινε θα φτιάξουμε τα χάλια μας? Την έχει βάλει κανείς?8e031fa22d4ecba1056dba2c54330554.jpg

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Την έβαλα εγώ πριν λίγο.. Αυτό που έχω να πω είναι ότι προσθέτουν συνεχώς πράγματα που ζητούν τη συνεχή πρόσβαση στην τοποθεσία. Έχουν βαλθεί να μας παρακολουθούν οπωσδήποτε. Ακόμη και η εφαρμογή του καιρού δεν δέχεται να προβάλει στο widget αν δεν έχει πρόσβαση στην τοποθεσία.

Κατά τα άλλα δεν είδα κάτι.. θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, vabiris said:

Το έγινε θα φτιάξουμε τα χάλια μας? Την έχει βάλει κανείς?8e031fa22d4ecba1056dba2c54330554.jpg

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Με αυτήν την ενημέρωση επιτέλους άρχισε να "στρώνει" ο συγχρονισμός με το Gmail και τις επαφές του Google, επιτέλους, που για μένα ήταν πολύ βασικό και είχε χαθεί μετά την μετάβαση σε Andr. 12

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως το θέμα με την ένδειξη/λειτουργία του VOLTE δεν έφτιαξε...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, vabiris said:

Δυστυχώς όμως το θέμα με την ένδειξη/λειτουργία του VOLTE δεν έφτιαξε...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Τελικά ακόμα δεν σου λειτουργεί το Volte; Εγώ με Cosmote έχω και ένδειξη και με Q λειτουργεί αλλά χωρίς ένδειξη. Εσύ ποια εταιρεία έχεις; Μόνο στη Vodafone δεν έχω το Volte ούτε καν στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone από την αρχή που το πήρα δεν λειτουργούσε,ενώ αντίθετα στην COSMOTE λειτουργούσε και συνεχίζει να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η Vodafone εξακολουθεί να μην έχει ένδειξη για Volte, σε αντίθεση με την Cosmote που είχε και πριν και τώρα όπως αναφέρει και ο φίλος guru11.

Δεδομένου ότι με ενδιαφέρει η Vodafone, τους είχα καλέσει και μου είχαν ενεργοποιήσει το wificalling ως υπηρεσία. Σχετικά με την συσκευή είχα διαβάσει και σε forum του εξωτερικού ότι και η "εκεί" Vodafone δεν το υποστήριζε για την συσκευή μας. Σε ερώτηση σε υπάλληλο της Vodafone, το έψαξε και μου είπε ότι πράγματι δεν ήταν συμβατό και περιμένανε update από την Realme που να κάνει ενεργό το Volte.

Δυστυχώς  με την τελευταία αναβάθμιση δεν έγινε και μάλλον δεν θα γίνει και ποτέ. Κρίμα δεδομένου ότι είναι τεράστια διαφορά στην ποιότητα κλήσης με την χρήση του Volte. 

Edited by bpanos

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone δεν βγάζει ένδειξη για VoLTE στις συσκευές, αλλά λειτουργεί. Σε ένα Xiaomi που έχει ο πατέρας μου με ένα CU αυτό ισχύει. Ενδειξη μου έβγαλε μόνο όταν άνοιξα VoWiFi

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει να γίνεται αλλοίωση της ποιότητας των φωτογραφιών σας στις επαφές; Δηλαδή αρχικά με την καταχώρηση είναι "καθαρές" και με μετά από καιρό να"pixel-λιάζουν". Υπάρχει λύση για αυτό; 

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ακόμα δεν σου λειτουργεί το Volte; Εγώ με Cosmote έχω και ένδειξη και με Q λειτουργεί αλλά χωρίς ένδειξη. Εσύ ποια εταιρεία έχεις; Μόνο στη Vodafone δεν έχω το Volte ούτε καν στο μενού.
Έχω wind , πριν την αναβάθμιση δούλευε και το έδειχνε κανονικά , τώρα μάλλον δουλεύει αλλά δε το δείχνει...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Η Vodafone δεν βγάζει ένδειξη για VoLTE στις συσκευές, αλλά λειτουργεί. Σε ένα Xiaomi που έχει ο πατέρας μου με ένα CU αυτό ισχύει. Ενδειξη μου έβγαλε μόνο όταν άνοιξα VoWiFi

Poco X3 Pro
 

Όχι δυστυχώς δεν λειτουργεί.. και αν πας στην "κατάσταση τηλεφώνου" ενώ κάνεις κλίση, βλέπεις ότι πέφτει σε 2G.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν δουλεύουν στο 7 pro ακουστικά type c; Είδα στο ίντερνετ ότι με το otg ανοικτό γίνεται. Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Edit: Τελικά ναι, δουλεύουν κανονικά τα ακουστικά ανοίγοντας το OTG.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται! Έβαλα μια sim cosmote και δείχνει VOLTE. Με τη sim wind όχι...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vabiris said:

Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται! Έβαλα μια sim cosmote και δείχνει VOLTE. Με τη sim wind όχι...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

γιατι η κοσμοτε το υποστηριζει

Link to comment
Share on other sites

γιατι η κοσμοτε το υποστηριζει
Πριν την αναβάθμιση σε Android 12 το έδειχνε και στην wind αφού και αυτή υποστηρίζει VOLTE!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, vabiris said:

Πριν την αναβάθμιση σε Android 12 το έδειχνε και στην wind αφού και αυτή υποστηρίζει VOLTE!

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

εχεις δει αν πας στις ρυθμισεις και μετα δικτυα και πατησεις πανω στη wind αν σου εχει κουμπι που να λεει volte ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δει αν πας στις ρυθμισεις και μετα δικτυα και πατησεις πανω στη wind αν σου εχει κουμπι που να λεει volte ?
Ναι ναι επιλεγμένο είναι κανονικά!


Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vabiris said:

Ναι ναι επιλεγμένο είναι κανονικά!


Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

και δε στο δειχνει ?

Link to comment
Share on other sites

και δε στο δειχνει ?
Όχι, είναι πρόβλημα που εμφανίστηκε με την αναβάθμιση...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, vabiris said:

Όχι, είναι πρόβλημα που εμφανίστηκε με την αναβάθμιση...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk
 

Το ότι δεν σου το δείχνει, δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί.

Και σε Samsung δεν μου το έδειχνε με Vodafone , αλλά λειτουργούσε. 

Το θέμα είναι να έχεις 4g internet κατά την κλίση. Το εικονίδιο είναι λεπτομέρεια.. και με τη wind αυτή τη στιγμή λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν σου το δείχνει, δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί.
Και σε Samsung δεν μου το έδειχνε με Vodafone , αλλά λειτουργούσε. 
Το θέμα είναι να έχεις 4g internet κατά την κλίση. Το εικονίδιο είναι λεπτομέρεια.. και με τη wind αυτή τη στιγμή λειτουργεί κανονικά.
Ενδεχομένως, αλλά μου κάνει εντύπωση πως το δείχνει στην cosmote sim και όχι στη wind...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 6:38 ΠΜ, kalitexnis_g said:

Το ότι δεν σου το δείχνει, δεν σημαίνει ότι δεν λειτουργεί.

Και σε Samsung δεν μου το έδειχνε με Vodafone , αλλά λειτουργούσε. 

Το θέμα είναι να έχεις 4g internet κατά την κλίση. Το εικονίδιο είναι λεπτομέρεια.. και με τη wind αυτή τη στιγμή λειτουργεί κανονικά.

Πάντως στην δική μου συσκευή με πάροχο την Vodafone που ενώ έχει ενεργοποιηθεί το Wifi Calling από τον Πάροχο (χωρίς και εδώ να υπάρχει το Εικονίδιο στη συσκευή) στην κλήση το Internet από 4G πάει σε Η+. Οπότε μάλλον το ότι δεν υπάρχει το εικονίδιο, τελικά σημαίνει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει το Volte για Vodafone & Wind. Κάνω λάθος; 

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bpanos said:

Πάντως στην δική μου συσκευή με πάροχο την Vodafone που ενώ έχει ενεργοποιηθεί το Wifi Calling από τον Πάροχο (χωρίς και εδώ να υπάρχει το Εικονίδιο στη συσκευή) στην κλήση το Internet από 4G πάει σε Η+. Οπότε μάλλον το ότι δεν υπάρχει το εικονίδιο, τελικά σημαίνει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει το Volte για Vodafone & Wind. Κάνω λάθος; 

Ναι.. στη wind παρόλο που δεν υπάρχει το εικονίδιο παραμένει σε 4G. Στη Vodafone δεν υπάρχει καν στο μενού του τηλεφώνου η επιλογή για το volte. Επίσης, όταν καταργηθεί το 3g της Vodafone , αναμένεται να πέφτει σε 2G !!! 😯😯

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην δική μου συσκευή με πάροχο την Vodafone που ενώ έχει ενεργοποιηθεί το Wifi Calling από τον Πάροχο (χωρίς και εδώ να υπάρχει το Εικονίδιο στη συσκευή) στην κλήση το Internet από 4G πάει σε Η+. Οπότε μάλλον το ότι δεν υπάρχει το εικονίδιο, τελικά σημαίνει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει το Volte για Vodafone & Wind. Κάνω λάθος; 
Παιδιά υπενθυμίζω ότι πριν την αναβάθμιση σε Android 12 δούλευε και το έδειχνε κανονικά το VOLTE σε sim wind. Το λογικότερο είναι να δουλεύει και τώρα απλά ίσως δε το δείχνει λόγω bug? Πρόσφατα όμως άλλαξα τη 2η sim που ήταν και αυτή wind και έβαλα cosmote όπου τα δείχνει κανονικά όλα και VOLTE και vowifi. Η wind συνεχίζει να μη δείχνει, άλλαξα και Θέση στις sim, έκανα και reset στις ρυθμίσεις δικτύου αλλά τίποτα! Η συσκευή δεν υποστηρίζεται για vowifi από wind οπότε δεν ασχολούμαι με αυτό.

Sent from my RMX2170 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ναι.. στη wind παρόλο που δεν υπάρχει το εικονίδιο παραμένει σε 4G. Στη Vodafone δεν υπάρχει καν στο μενού του τηλεφώνου η επιλογή για το volte. Επίσης, όταν καταργηθεί το 3g της Vodafone , αναμένεται να πέφτει σε 2G !!! 😯😯

στη βονταφον χθες που ρωτησα που ειπαν οτι το volte δουλευει μαζι με το wifi calling οταν το εχεις ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...