Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

fuego ειναι τριτο σταδιο και ο aasa ειναι αναμεσα 2-3 σταδιου αλλα ειχαμε βαλει τον aasa και δεν δουλευε καθολου..

 

ο fuego f200 είναι 3o? Εγώ νόμιζα ότι είναι 5ο..

Ο f100 τι είναι? και 5ο στάδιο ποιος είναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο fuego f200 είναι 3o? Εγώ νόμιζα ότι είναι 5ο..

Ο f100 τι είναι? και 5ο στάδιο ποιος είναι?

 

o f100 ειναι αναμεσα 1 και 2 σταδοιυ ειναι για λιγα πραγματα....5 σταδιου ειναι τις shark και καποιοι χειροποιητη...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

o f100 ειναι αναμεσα 1 και 2 σταδοιυ ειναι για λιγα πραγματα....5 σταδιου ειναι τις shark και καποιοι χειροποιητη...

 

Τι λένε οι shark?Καλοί η μούφα???

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι λένε οι shark?Καλοί η μούφα???

 

Περα απο την πλακα οι εκεντροφοροι ειναι καλη γιατι την ιδια αποδοση με fuego και takegawa... αλλα μετα τα 10,000 χιλιομετρα τρογοντε παρα πολυ...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα οι εκεντροφοροι ειναι καλη γιατι την ιδια αποδοση με fuego και takegawa... αλλα μετα τα 10,000 χιλιομετρα τρογοντε παρα πολυ...

 

Δεν ειναι ασχημα για τοσα πολλα χιλιομετρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ασχημα για τοσα πολλα χιλιομετρα.

 

Οντως...δν το περιμανα απο την shark αλλα το ειχα δοκιμασει να δω διαφορες με τον fueggo...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σκεφτομαι να κανω το glxακι 53mm αλλα δε ξερω τι μαρκα κυλινδροπιστονα να παρω..Θελω αν ξερετε να μου προτεινετε κατι που να ειναι αξιοπιστο (οχι shark δλδ γιατι την επαθα) αλλα να εχει και δυναμη,επισης να μην ειναι τπτ πανακριβο οπως τακε,το 53αρι κυλ/νο θα μπει σε astrea κεφαλη με εκκε 4ο σταδιο και 22αρι καρμπ.Αα και καποια παιδια μου ειπαν οτι η μιζα κοβει χμ απ'το μηχανακι επειδη γυρναει μαζι με το μοτερ οταν παρει μπροστα,αληθευει;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σκεφτομαι να κανω το glxακι 53mm αλλα δε ξερω τι μαρκα κυλινδροπιστονα να παρω..Θελω αν ξερετε να μου προτεινετε κατι που να ειναι αξιοπιστο (οχι shark δλδ γιατι την επαθα) αλλα να εχει και δυναμη,επισης να μην ειναι τπτ πανακριβο οπως τακε,το 53αρι κυλ/νο θα μπει σε astrea κεφαλη με εκκε 4ο σταδιο και 22αρι καρμπ.Αα και καποια παιδια μου ειπαν οτι η μιζα κοβει χμ απ'το μηχανακι επειδη γυρναει μαζι με το μοτερ οταν παρει μπροστα,αληθευει;

 

Η μιζα οχι αλλα η μανιβελα ναι....πηγαινει παρε κιλινδροπιστονο narita για astrea κεφαλη και θα εισαι μια χαρα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα οι εκεντροφοροι ειναι καλη γιατι την ιδια αποδοση με fuego και takegawa... αλλα μετα τα 10,000 χιλιομετρα τρογοντε παρα πολυ...

 

Ε μετά τους αλλάζεις.20€ κάνουν:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια σκεφτομαι να κανω το glxακι 53mm αλλα δε ξερω τι μαρκα κυλινδροπιστονα να παρω..Θελω αν ξερετε να μου προτεινετε κατι που να ειναι αξιοπιστο (οχι shark δλδ γιατι την επαθα) αλλα να εχει και δυναμη,επισης να μην ειναι τπτ πανακριβο οπως τακε,το 53αρι κυλ/νο θα μπει σε astrea κεφαλη με εκκε 4ο σταδιο και 22αρι καρμπ.Αα και καποια παιδια μου ειπαν οτι η μιζα κοβει χμ απ'το μηχανακι επειδη γυρναει μαζι με το μοτερ οταν παρει μπροστα,αληθευει;

 

αληθευει φιλε μου γιατι ο στροφαλος στα μοτερ με μιζα εχει δυο γραναζια καδενας. οταν γυρυζει πρεπει να γυριζει και την καδενα της μιζας και το κοβει το μοτερ σε στροφες και αποδοση. α και τα μοτερ με μιζα εχουν πιο βαρυ βολαν . γενικα τα αμιζα ειναι πιο πολυστροφα

Link to comment
Share on other sites

αληθευει φιλε μου γιατι ο στροφαλος στα μοτερ με μιζα εχει δυο γραναζια καδενας. οταν γυρυζει πρεπει να γυριζει και την καδενα της μιζας και το κοβει το μοτερ σε στροφες και αποδοση. α και τα μοτερ με μιζα εχουν πιο βαρυ βολαν . γενικα τα αμιζα ειναι πιο πολυστροφα

 

Και εγώ έτσι ξέρω:X

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια.Με μιζα και αμιζα το ιδιο ειναι.Λες και τα καθαρα που τα βγαζουν για αγωνες τα βαζουν μιζα πια για να ριχνουν επιδοσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια.Με μιζα και αμιζα το ιδιο ειναι.Λες και τα καθαρα που τα βγαζουν για αγωνες τα βαζουν μιζα πια για να ριχνουν επιδοσεις.

 

καλα ρωτα να μαθεις . εχεις δει καθαρό με μιζα ?

Link to comment
Share on other sites

αληθευει φιλε μου γιατι ο στροφαλος στα μοτερ με μιζα εχει δυο γραναζια καδενας. οταν γυρυζει πρεπει να γυριζει και την καδενα της μιζας και το κοβει το μοτερ σε στροφες και αποδοση. α και τα μοτερ με μιζα εχουν πιο βαρυ βολαν . γενικα τα αμιζα ειναι πιο πολυστροφα

 

:wacko::cry::(.........Δηλαδη κοβει πολυ ρε φιλε;Ποσο περιπου;Γιατι αναρωτιεμαι αν το atrea το μαμα βγαζει μονο 85-90 τερμα γκαζι γι'αυτο το λογο..Ποσο κοβει περιπου αν πεις οτι ενα καθαρο glx 90 βγαζει 105 στην ευθεια,ποσο το μιζατο το glx και ποσο το μιζατο astrea;Για να βγαλω αυτην την επιβαρυνση απ'το μοτερ (το συστημα μιζα δλδ) τι χρειαζεται;

 

Η μιζα οχι αλλα η μανιβελα ναι....πηγαινει παρε κιλινδροπιστονο narita για astrea κεφαλη και θα εισαι μια χαρα...

 

Κατι wiseco,kitaco κλπ π μου λενε ειναι καλα;πιο καλα αναμεσα στα 3 πια ειναι;

Link to comment
Share on other sites

καλα ρωτα να μαθεις . εχεις δει καθαρό με μιζα ?

 

3 προχειρα εχω.Απο μοτοκρος εχουν τα CRF 450R της Honda και το KTM 450SX-F.Και απο σουπερμοτο Husaberg FS650c.

Μην πιασουμε τις κατηγοριες SS.

Link to comment
Share on other sites

Κατι wiseco,kitaco κλπ π μου λενε ειναι καλα;πιο καλα αναμεσα στα 3 πια ειναι;

 

kitaco και wiseco είναι κορυφή σε παπιά.{και takegawa φυσικά}:happy:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

kitaco και wiseco είναι κορυφή σε παπιά.{και takegawa φυσικά}:happy:

 

Κυλινδρους astrea εκτος απ'την aasa και την shark ποιοι αλλοι βγαζουν και τι θα μου προτεινατε;πιο καλοι για κοντρες σπασιμο κλπ ειναι οι αλουμινιου ή οι nicasil;

Link to comment
Share on other sites

Κυλινδρους astrea εκτος απ'την aasa και την shark ποιοι αλλοι βγαζουν και τι θα μου προτεινατε;πιο καλοι για κοντρες σπασιμο κλπ ειναι οι αλουμινιου ή οι nicasil;

 

Nicasil πάντα.Αλλά είναι πολύ ακριβότεροι.Άσε που nicasil για παπιά βγάζει μόνο η takegawa και η shark:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 προχειρα εχω.Απο μοτοκρος εχουν τα CRF 450R της Honda και το KTM 450SX-F.Και απο σουπερμοτο Husaberg FS650c.

Μην πιασουμε τις κατηγοριες SS.

 

συμφωνω σαυτα τα μηχανακια αλλα ειπαμε καθαρα. η μιζα κοβει το μηχανακι. το astrea με μιζα ειναι πιο αργο απο το αμιζο. οπως και το glx. αν θυμασαι καποια 90αρια αμιζα που ειχαν βολαν με σχημα αστερι. αυτα ειναι απο το πιο γρηγορα μοτερ honda και τα πιο ανθεκτικα σε φτιαξιματα. τωρα στα πολυ δυνατα μηχανακια εχουν μιζα γιατι δεν κατεβαινει η μανιβελα με την πολυ συμπιεση. αντε τωρα να βαλεις το gsxr με μανιβελα με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σαυτα τα μηχανακια αλλα ειπαμε καθαρα. η μιζα κοβει το μηχανακι. το astrea με μιζα ειναι πιο αργο απο το αμιζο. οπως και το glx. αν θυμασαι καποια 90αρια αμιζα που ειχαν βολαν με σχημα αστερι. αυτα ειναι απο το πιο γρηγορα μοτερ honda και τα πιο ανθεκτικα σε φτιαξιματα. τωρα στα πολυ δυνατα μηχανακια εχουν μιζα γιατι δεν κατεβαινει η μανιβελα με την πολυ συμπιεση. αντε τωρα να βαλεις το gsxr με μανιβελα με τιποτα

 

Και σου ξαναλεω.Η μιζα αποσυνδεεται οταν το μοτερ παρει μπροστα.Μονο εξτρα βαρος προσφερει.Τιποτα αλλο.

Τωρα η λαθος το γραφει το βιβλιο η εγω μεταφρασα λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Και σου ξαναλεω.Η μιζα αποσυνδεεται οταν το μοτερ παρει μπροστα.Μονο εξτρα βαρος προσφερει.Τιποτα αλλο.

Τωρα η λαθος το γραφει το βιβλιο η εγω μεταφρασα λαθος.

 

πως αποσυνδεεται ρε φιλε η μιζα αφου ειναι ενωμενη με καδενα στο δευτερο γραναζι του στροφαλου . τι ? φευγει η καδενα και οταν μιζαρεις ξαναμπενει μονη της ? τουλαχιστον σε πραγματα που ειμαι 100 % σιγουρος μην μου λες ΜΠΙΠΠΠΠ.

Link to comment
Share on other sites

πως αποσυνδεεται ρε φιλε η μιζα αφου ειναι ενωμενη με καδενα στο δευτερο γραναζι του στροφαλου . τι ? φευγει η καδενα και οταν μιζαρεις ξαναμπενει μονη της ? τουλαχιστον σε πραγματα που ειμαι 100 % σιγουρος μην μου λες ΜΠΙΠΠΠΠ.

 

ρε φιλε παμε καλα??τι βλακειες λες οτι ι μιζα ειναι ενομενη με τον στροφαλο? η μιζα περνει ρευμα απο την μπαταρια και δινει σπινθιρα στο μπουζι και αναβει:wacko: μην λεμε οτι νανε:ninja:

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...