Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

οχι τον σκελετο φιλαρακι τα πραγματα μεσα(μοτερ,κεντρα,ψαλιδι,τις ζαντες κτλ..........)

 

δεν χρεαζεται να τα βουτηξεις εχει ετοιμα στο εμποριο ζαντες ,ψαλιδι ,πιρουνι για μοτερ δεν ξερω αλλα εχει καπακι νικελ ¨για χονδα μοτερ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡA λογο μετακομισεις δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ:(

Αλλα τωρα στο θεμα μας η motosport μεγαλη μπουκα κανει πολυ θοριβο και ποσο δινει:):worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια, λοιπον πηγα ρωτησα για κυλινδροπιστονα 53mm aasa και κανουν 120 ευρα αξιζουν τα λεφτα τους? και στροφαλος aasa τριγωνικος ή κατι αλλο? τι κεφαλη προτεινετε

και αν γινετε πειτε και τιμη

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡA λογο μετακομισεις δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ:(

Αλλα τωρα στο θεμα μας η motosport μεγαλη μπουκα κανει πολυ θοριβο και ποσο δινει:):worry:

 

κανει κ επισης ειναι κ μπατσομαγνητης...δινει κατι λιγα στα ψιλα εγω ειχα δει μονο εκει μια μικρη διαφορα οταν την ειχα

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡA λογο μετακομισεις δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ:(

Αλλα τωρα στο θεμα μας η motosport μεγαλη μπουκα κανει πολυ θοριβο και ποσο δινει:):worry:

 

 

Μετακομισες στην Κυπρο?????Για παντα?????

 

καλησπερα και παλι παιδια, λοιπον πηγα ρωτησα για κυλινδροπιστονα 53mm aasa και κανουν 120 ευρα αξιζουν τα λεφτα τους? και στροφαλος aasa τριγωνικος ή κατι αλλο? τι κεφαλη προτεινετε

και αν γινετε πειτε και τιμη

 

Πολυ δεν τα εχουν ακριβινει?????Νομιζω παλια ηταν πολυ φθηνοτερα

 

 

τα λογια ειναι περιττα. respect.

 

 

3 ερωτησεις μονο.

 

1 Βαζει λαδι κουζινας και δεν καπνιζει καθολου????Εδω με εναν φιλο μου θελαμε να κολλησουμε ενα Τ 50 και του βαλαμε λαδι απο διχρονο και καπνιζε σαν τρελο.

 

2 Λεει οτι ολες οι πιτσες και τα φρουτα ζυγιζουν 200 κιλα.Κατεβαινει ενα σκαλοπατακι και πεφτουν τα μισα πραματα κατω.Καλο ειναι τωρα αυτο????

 

3 Το ριχνουν απο την ταρατσα μερα και το βαζουν μπροστα βραδυ.Τοσο πολλες ηταν οι σκαλες για να τις κατεβουνε σε 2 ωρες?????

 

:blink:

 

 

1 β

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

1: Βαζει λαδι κουζινας και δεν καπνιζει καθολου????Εδω με εναν φιλο μου θελαμε να κολλησουμε ενα Τ 50 και του βαλαμε λαδι απο διχρονο και καπνιζε σαν τρελο.

 

1: Ενας συναδελφος απο τη δουλεια μου στις αρχες του 80' ειχε ενα στρογγυλο C50 το 6 βολτο τοτε,το χε κανει ρεκτιφιε στον τορνο 53 χιλιοστα με το αναλογο πιστονι και ειχε κοψει το λαιμο της εξατμισης προσαρμοζωντας τελικο απο VW:confused: Μονο αυτο εκανε ουτε στροφαλο ουτε μπιελες ουτε τιποτα αλλο.Αυτο το αθανατο μοτερακι του C50 εκανε πανω απο 150 χλμ την ημερα,με αποκορυφωμα μια μερα που πηγαινε σε ενα διπλανο χωριο απο κει που εμενε (αποσταση πηγαινε - ελα 230 χλμ πανω κατω) θυμηθηκε να ριξει μια ματια στα καρτερ για λαδι....κοιταει....καταστεγνα τα καρτερ.Τοτε αντε να βρεις λαδι μηχανης σε ενα μικρο χωριο με κατι λιγα σπιτια...τελωςπαντων παει σε ενα σπιτι και ζηταει λιγo ελαιολαδο (αυτο που βαζουν στην σαλατα) το ριχνει μεσα στα καρτερ και περνει το δρομο του γυρισμου.....ουτε που θυμοταν να μου πει ποτε τα αλλαξε παλι τα λαδια μετα.Του το κλεψανε 3 φορες, τις 2 πρωτες το βρηκε την 3η φορα....bye bye C50.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

1: Ενας συναδελφος απο τη δουλεια μου στις αρχες του 80' ειχε ενα στρογγυλο C50 το 6 βολτο τοτε,το χε κανει ρεκτιφιε στον τορνο 53 χιλιοστα με το αναλογο πιστονι και ειχε κοψει το λαιμο της εξατμισης προσαρμοζωντας τελικο απο VW:confused: Μονο αυτο εκανε ουτε στροφαλο ουτε μπιελες ουτε τιποτα αλλο.Αυτο το αθανατο μοτερακι του C50 εκανε πανω απο 150 χλμ την ημερα,με αποκορυφωμα μια μερα που πηγαινε σε ενα διπλανο χωριο απο κει που εμενε (αποσταση πηγαινε - ελα 230 χλμ πανω κατω) θυμηθηκε να ριξει μια ματια στα καρτερ για λαδι....κοιταει....καταστεγνα τα καρτερ.Τοτε αντε να βρεις λαδι μηχανης σε ενα μικρο χωριο με κατι λιγα σπιτια...τελωςπαντων παει σε ενα σπιτι και ζηταει λιγo ελαιολαδο (αυτο που βαζουν στην σαλατα) το ριχνει μεσα στα καρτερ και περνει το δρομο του γυρισμου.....ουτε που θυμοταν να μου πει ποτε τα αλλαξε παλι τα λαδια μετα.Του το κλεψανε 3 φορες, τις 2 πρωτες το βρηκε την 3η φορα....bye bye C50.

 

 

Ναι ρε δεν ειπα πως δεν δουλευει,απλως πως επρεπε να καπνιζει ΠΑΡΑ πολυ,και του φιλου μου το townmate δουλευε 2 μερες με διχρονολαδο αλλα καπνιζε σαν φουγαρο

 

Αυτο με την εξατμιση VW το εχω ξανακουσει και εγω και δεν το πιστεψα αλλα τσουπ ηρθε και αλλος ενας και το επιβαινεωσε:blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡA λογο μετακομισεις δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ:(

Αλλα τωρα στο θεμα μας η motosport μεγαλη μπουκα κανει πολυ θοριβο και ποσο δινει:):worry:

 

η μοτοσπορτ ειναι καλη για τα πολλα mm;)

Link to comment
Share on other sites

Η 2α 80????

 

Εγω να πω την αληθεια την 1η δεν την εχω σπασει ποτε γιατι φοβαμαι μη γινει τιποτα παντα στα 20 την αλλαζω...2α σπασμενη 60-62, 3η 80 παει και παραπανω πιστευω αλλα μετα τα 75 τρανταζει ελεινα ολοκληρο το μηχανακι και 4η καμια 100αρα...Όλα αυτα με 14-36 εννοείται..

 

Αν εχει κανεις τον 50αρη στροφαλο ας ποστ

 

80 αλλα σπασμενη να μην πηγαινει αλλο...αν το κανεις και εσυ θα δεις οτι τα πιανει...τα ιδια χιλιομετρα βγαζουμε(μετα ψηλο κρεμαει)..αληθεια τη φορας επανω στο παπι σου?

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡA λογο μετακομισεις δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ:(

Αλλα τωρα στο θεμα μας η motosport μεγαλη μπουκα κανει πολυ θοριβο και ποσο δινει:):worry:

 

δεινει μονο ψηλα δεινει χαμηλα περνει...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

80 αλλα σπασμενη να μην πηγαινει αλλο...αν το κανεις και εσυ θα δεις οτι τα πιανει...τα ιδια χιλιομετρα βγαζουμε(μετα ψηλο κρεμαει)..αληθεια τη φορας επανω στο παπι σου?

 

Η 2α 80 δε προκειται να βγαλει ουτε στον γκρεμο μπορει να τα βγαλει μονο αμα δω τον στροφαλο να πεταει απο διπλα μου...Η 3η βγαζει κομματιασμενα 80 και η 4η καμια 100αρα με τη δευτερα αντε 60-65 σπασμενα και πολλα λεω δε την εχω τερματισει ποτε αλλα μεχρι 60 την εχω παει.Τωρα φοραω 52mm κυλινδροπιστονα shark,astrea κεφαλη,22αρι καρμπ και στροφ glx90,εκκε δε ξερω αλλα αυτος που ειχε το παπι μου ειχε πει οτι ηταν 4ο σταδιο.

 

Το μαματο το glx 50 το cub στα 52mm με τα ιδια πραγματα εκτος απ'τον στροφ (να εχει το 50αρη δηλαδη) στα ποσα θα εσπαγε τις ταχυτητες;

Link to comment
Share on other sites

Η 2α 80 δε προκειται να βγαλει ουτε στον γκρεμο μπορει να τα βγαλει μονο αμα δω τον στροφαλο να πεταει απο διπλα μου...Η 3η βγαζει κομματιασμενα 80 και η 4η καμια 100αρα με τη δευτερα αντε 60-65 σπασμενα και πολλα λεω δε την εχω τερματισει ποτε αλλα μεχρι 60 την εχω παει.Τωρα φοραω 52mm κυλινδροπιστονα shark,astrea κεφαλη,22αρι καρμπ και στροφ glx90,εκκε δε ξερω αλλα αυτος που ειχε το παπι μου ειχε πει οτι ηταν 4ο σταδιο.

 

Το μαματο το glx 50 το cub στα 52mm με τα ιδια πραγματα εκτος απ'τον στροφ (να εχει το 50αρη δηλαδη) στα ποσα θα εσπαγε τις ταχυτητες;

 

τη μαρκα ειναι το καρμπ?και η κεφαλη ειναι γνησια?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Μετακομισες στην Κυπρο?????Για παντα????

 

Ναι στην Κυπρο τωρα δεν ξερω για παντα αλλα 2-3 χρονια σιγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

τη μαρκα ειναι το καρμπ?και η κεφαλη ειναι γνησια?

 

Keihin το καρμπ,η κεφαλη ειναι γνησια astrea haem-a1

Link to comment
Share on other sites

Μετακομισες στην Κυπρο?????Για παντα?????

 

 

 

Πολυ δεν τα εχουν ακριβινει?????Νομιζω παλια ηταν πολυ

 

Δεν ξερω φιλε μου και εμενα ακριβα μου φανηκαν και το θεμα ειναι τα αξιζουν τα λεφτα τους? υπαρχει καμια καλη αλλη μαρκα που βρισκεται στο ιδιο επιπεδο αλλα ειναι φηνοτερη?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....ρε παιδια εχω εναν στροφαλο glx 90αρι και εχει χτυπισει μπιελα πως μπορω να αλαξω την μπιελα??:)
honda power;)
Link to comment
Share on other sites

το πας σε μηχανουργειο και βγαζεις τον πρεσαριστο πυρο της μπιελας για να περασεις αλλη. για να τον βγαλεις μονος σου αποκλειεται:p:p:p:p:p
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αυτα που γραφεται με τα mm και τα ποσα πιανει καθε ταχυτητα και εψαξα και ειδα οτι το δικο μου το daytona το 97αρι ειναι 50mm?σωστα(ειμαι ασχετος)?μενα με μια χοανη πανω και μια motosport μεσαια πιανει 105 περιπου(κοντερισια) με την 1η να σπαει στα 35,2α στα 70,3η στα 95 και την 4η οσα πιασει.καλα ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Η 2α 80 δε προκειται να βγαλει ουτε στον γκρεμο μπορει να τα βγαλει μονο αμα δω τον στροφαλο να πεταει απο διπλα μου...Η 3η βγαζει κομματιασμενα 80 και η 4η καμια 100αρα με τη δευτερα αντε 60-65 σπασμενα και πολλα λεω δε την εχω τερματισει ποτε αλλα μεχρι 60 την εχω παει.Τωρα φοραω 52mm κυλινδροπιστονα shark,astrea κεφαλη,22αρι καρμπ και στροφ glx90,εκκε δε ξερω αλλα αυτος που ειχε το παπι μου ειχε πει οτι ηταν 4ο σταδιο.

 

Το μαματο το glx 50 το cub στα 52mm με τα ιδια πραγματα εκτος απ'τον στροφ (να εχει το 50αρη δηλαδη) στα ποσα θα εσπαγε τις ταχυτητες;

 

τι εξατμιση φορας??

 

Βλεπω αυτα που γραφεται με τα mm και τα ποσα πιανει καθε ταχυτητα και εψαξα και ειδα οτι το δικο μου το daytona το 97αρι ειναι 50mm?σωστα(ειμαι ασχετος)?μενα με μια χοανη πανω και μια motosport μεσαια πιανει 105 περιπου(κοντερισια) με την 1η να σπαει στα 35,2α στα 70,3η στα 95 και την 4η οσα πιασει.καλα ειναι?

 

μαμα ειναι το μοτερ??

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αυτα που γραφεται με τα mm και τα ποσα πιανει καθε ταχυτητα και εψαξα και ειδα οτι το δικο μου το daytona το 97αρι ειναι 50mm?σωστα(ειμαι ασχετος)?μενα με μια χοανη πανω και μια motosport μεσαια πιανει 105 περιπου(κοντερισια) με την 1η να σπαει στα 35,2α στα 70,3η στα 95 και την 4η οσα πιασει.καλα ειναι?

 

Astrea grand π ειχα πιασει 50mm 97cm3 διαδρομη δε πιανει 100 ουτε με 4η 3η αλλαζει στα 75 σπασμενη...

 

τι εξατμιση φορας??

 

Sebring μικρη μπουκα

Link to comment
Share on other sites

τι καμπανα φορας?

 

Ε δε το εχω λυσει ολο το μοτερ, 90αρι μαμα το ειχα παρει οποτε 90αρα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ε δε το εχω λυσει ολο το μοτερ, 90αρι μαμα το ειχα παρει οποτε 90αρα θα ειναι

 

λεω μηπως πατιναρει και δεν βγαζει ολη του την δυναμη το μοτερ;)

Link to comment
Share on other sites

λεω μηπως πατιναρει και δεν βγαζει ολη του την δυναμη το μοτερ;)

 

Για να ανοιξω το δεξι καπακι του μοτερ και να δω τι καμπανα εχει πρεπει να βγαλω κυλινδροκεφαλες;Τι διαφορα εχει η 50αρα απ'την 90αρα;Πως καταλαβαινω αν πατιναρει;

Link to comment
Share on other sites

Astrea grand π ειχα πιασει 50mm 97cm3 διαδρομη δε πιανει 100 ουτε με 4η 3η αλλαζει στα 75 σπασμενη...

 

Μενα παντως με την 3η 85 τα πιανει.οχι ανετα γιατι τριζει αλλα τα πιανει.ε μετα τα 90 αρχιζει και τρανταζει ολο το μηχανακι αλλα πηγαινει.παντως εχω πιασει μεχρι και 115 τελικα κοντερισια σε ελαφρα κατηφορικη ευθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...