Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

etsi akribos rithmizete alla prepi na peksis kai me tin belona oso pio psila bazis tin asfalia toso pio poli benzina bgazi eno oso pio kato einai toso pio ligo bgazi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για καθαρισμα να βουτηξεις μεσα στην βενζινη και μετα με μαλακη βουρτσα να το καθαρισεις και στο τελος να το φυσηξεις με πιστολι που βγαζει πιεσμενο αερα.

Το μεγεθος του καρμπ ειναι η διαμετρος της εισαγωγης σε χιλιοστα.

.

 

η διαμετρος της εισαγωγής στο λαιμό λίγο πριν τον κύλινδρο,σωστά? την μετρησα με παχύμετρο..21mm. τώρα οσο αφορα τον λαιμό που πρέπει να χρησιμοποιηθεί δεδομένου ότι η κεφαλή είναι απο astrea dream..κοντός ή μακρύς? μπροστά ή στο πλάι?

Link to comment
Share on other sites

η διαμετρος της εισαγωγής στο λαιμό λίγο πριν τον κύλινδρο,σωστά? την μετρησα με παχύμετρο..21mm. τώρα οσο αφορα τον λαιμό που πρέπει να χρησιμοποιηθεί δεδομένου ότι η κεφαλή είναι απο astrea dream..κοντός ή μακρύς? μπροστά ή στο πλάι?

 

Κοντος λαιμος.Οταν κοιταει μπροστα μπορει να μπερδευει αλλα με μια χοανη θα εισαι οκ.Και πλαγια μπορει να μπει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ινοβα 57 χιλιοστα.θελω να το πειραξω κιαλλο.ποσα χιλιοστα παει αλλα να εχει και μια αξιοπιστια οσο γινεται καλυτερη?και τι προτεινετε να αλλαξω?μονο κυλινδροπιστονο?η και στροφαλο?σκαιφτομαι για 59 χιλιοστα η 60 κυλινδροπιστονο.τι λετε?
Link to comment
Share on other sites

59κυλ/πιστονο,στροφαλο ασε τον μανισιο (57.9χιλ),ηλεκτρονικη τακε,δισκοι newfren,carmp 28mm FCR keihin,εξατμιση τακε,γραναζια,πηνια-ρευματα,μεγαλυτερες βαλβιδες,κεφαλη SPA,εκκεντροφορος takegawa r-20..

 

...εχει ηδη ξεφυγει το budget..!

Link to comment
Share on other sites

δισκους εβαλα και σκληρα ελατηρια και ειναι μια χαρα δεν πατιναρει.καρμπ εχω 28 μικουνι,εξατμιση θα παρω τακε,κεφαλη εχω μια που την πηρα 200 ευρω αγωνιστικη και εκεντροφορο τακεκαβα εχω αλλα δεν τεριαζει καλα στην κεφαλη αυτη και θα βαλω αυτον π ειχε μεσα η κεφαλη
Link to comment
Share on other sites

σε honda astrea 53 πιστονι και 54 στροφαλο για 400 μετρα.ποιος εκκεντροφορος λετε να αποδιδει καλυτερα ο takegawa r-20 i ο fuego 5o σταδιο
Link to comment
Share on other sites

σε honda astrea 53 πιστονι και 54 στροφαλο για 400 μετρα.ποιος εκκεντροφορος λετε να αποδιδει καλυτερα ο takegawa r-20 i ο fuego 5o σταδιο

 

kala re file ti sigkrineis twra fuego me take lol! prwtwn exeis lathos analogia strofalos-pistoni! einai poli mikro to kil/no sou! o take ennoeitai! kai ena kalo granazwma thes!

Link to comment
Share on other sites

kala re file ti sigkrineis twra fuego me take lol! prwtwn exeis lathos analogia strofalos-pistoni! einai poli mikro to kil/no sou! o take ennoeitai! kai ena kalo granazwma thes!

 

diladi i analogia pws paei?epeidi den kserw

Link to comment
Share on other sites

ama h diadromh strofalou einai mikroterh aptin diametro tou pistoniou tote sta xamila to papaki sou tha einai psofio na ksereis..

 

dld afou exeis 54ara diadromi vale ena 57++ pistoni

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είμαι καινούριος εδώ. λοιπόν η απορία είναι για ένα φίλο μου, έχει ένα glx πειραγμένο δεν θυμάμαι τώρα τι φοράει και μάλλον καίει λάδι. σε 2 εβδομάδες που το κυκλοφόρησε ανοίγει να δει τη στάθμη και έλειπε αρκετό. το συμπλήρωσε αλλά σε λίγες μέρες πάλι τα ίδια. αλλά το περίεργο είναι ότι δεν βγάζει καπνό να φαίνεται ότι καίει λάδι ούτε μυρίζει. ξέρετε τι είναι???
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είμαι καινούριος εδώ. λοιπόν η απορία είναι για ένα φίλο μου, έχει ένα glx πειραγμένο δεν θυμάμαι τώρα τι φοράει και μάλλον καίει λάδι. σε 2 εβδομάδες που το κυκλοφόρησε ανοίγει να δει τη στάθμη και έλειπε αρκετό. το συμπλήρωσε αλλά σε λίγες μέρες πάλι τα ίδια. αλλά το περίεργο είναι ότι δεν βγάζει καπνό να φαίνεται ότι καίει λάδι ούτε μυρίζει. ξέρετε τι είναι???

 

Kαλως ηρθες φιλε.Το πιο απλο ειναι να δειτε μηπως χανει απο καπου λαδι το παπι.Τι μοτερ φοραει το παιδι?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά είμαι καινούριος εδώ. λοιπόν η απορία είναι για ένα φίλο μου, έχει ένα glx πειραγμένο δεν θυμάμαι τώρα τι φοράει και μάλλον καίει λάδι. σε 2 εβδομάδες που το κυκλοφόρησε ανοίγει να δει τη στάθμη και έλειπε αρκετό. το συμπλήρωσε αλλά σε λίγες μέρες πάλι τα ίδια. αλλά το περίεργο είναι ότι δεν βγάζει καπνό να φαίνεται ότι καίει λάδι ούτε μυρίζει. ξέρετε τι είναι???

 

paizei na kaiei ladi,eisai sigouros pws dn vgazei kapnoura apo pisw???gt emena to palio m moter eixe metamorfw8ei se 2T me toso kapno p evgaze k toso ladi p ekaige...

Link to comment
Share on other sites

παιδες την βοηθεια σας...το glx όταν το βαζω μπροστά ανεβάζει υπερβολικά πολλές στροφές, πιάνει κόφτες σχεδόν...ακόμα και με τις βίδες της βενζίνης και του αερα κλειστές ή ελαφρως ανοιχτές..τι φταιει στο κωλοκαρμπυρατέρ...δεν ρυμίζεται με τιποτα..ακόμα λύση!!

 

Υ.Γ το μέγεθος του καρμπ μετριέται σε mm στην εισαγώγή πρίν τον λαιμό ?

Link to comment
Share on other sites

tkrmmds:Ριξε μια ματια στη ντιζα του γκαζιου,πιθανον να ειναι εκει το προβλημα.

 

Φιλικα,solitary.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδες την βοηθεια σας...το glx όταν το βαζω μπροστά ανεβάζει υπερβολικά πολλές στροφές, πιάνει κόφτες σχεδόν...ακόμα και με τις βίδες της βενζίνης και του αερα κλειστές ή ελαφρως ανοιχτές..τι φταιει στο κωλοκαρμπυρατέρ...δεν ρυμίζεται με τιποτα..ακόμα λύση!!

 

Υ.Γ το μέγεθος του καρμπ μετριέται σε mm στην εισαγώγή πρίν τον λαιμό ?

 

ontws isws einai h ntiza,mhpws s kollaei to gazi?alliws kapoios s exei anevasei to relanti polu psila...katevase to

Link to comment
Share on other sites

εχεται απόλυτο δίκιο μάλλον η ντίζα του γκαζιού είναι είναι γιατί πολλές φορές κολλάει..αντε να λύνεις τώρα..τελικά με το καρμπυρατερ ξέρει κανένας πως μπορώ να το μετρήσω με παχύμετρο και σε ποιο μέρος? ευχαριστω για τον πολυτιμο χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

an exei allaksei to karbirater tote as koitaksei to zigler borei na einai megalo kai gi'auto na aneuazei strofes mono tou.

an pali dn to exei allaksei kai mono tou kapia stigmh arxize to provlima tote tha prepei na fteei i diza opos eipe kai o solitary. ;-)

Link to comment
Share on other sites

diladi i analogia pws paei?epeidi den kserw

 

Mια χαρα ειναι η αναλογια σου...αναλογα τι θες αν το θες για να εχεις δηναμη χαμηλα ειναι μια χαρα αν θες δυναμη ψηλα το τε βαλε ενα πιστονακι 54-55 χιλιοστα και θα εισαι μια χαρα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλως ηρθες φιλε.Το πιο απλο ειναι να δειτε μηπως χανει απο καπου λαδι το παπι.Τι μοτερ φοραει το παιδι?

 

δεν χάνει λάδια από πουθενά και δεν φαίνεται να βγάζει καπνό :wacko:

το παπί φοράει μοτέρ glx50 θα σας πω σε λίγο τί έχει πάνω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...