Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Ενα Yamaha crypton r του 2003,αλλα να σου πω την αληθεια θα ηθελα για δευτερο ενα Glx

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια εξατμιση φοραει και αλλαγμενο καρμπυρατερ μοναχα απο μηχανικα....oσον αφορα τον εξωτερκο τομεα φοραει ζαντες 3D Dynamic μαυρες με νικελ στεφανι,μια αεροτομη,βερνικωμενο πισω φαναρι και μπροστα τα φλασακια και ειναι χρωμα κοκκινο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ti ginete re paidia vlepo kai kainourious mihanovious.oso gia tin erotisi re paidia ayto to sasman eine to palio montelo pou ehei kai to chaly.to mono pou prepei na allakseis eine o milos.etsi to leme sti kypro alla tha sas eksgiso giati pragma milao giati den kserete ayti tin onomasia.nomizo sasman to lete eine ayto pou eine anamesa stous dio aksones granazion kai ehei ta dio misofegkara pou to ena piani ston ena aksona granazion kai to allo ston allo aksona.auto mesa tou eine skammeno kai dinei to poso pano kai to poso kato tha pane ta granazia otan allazeis tahitites.eho polla tetoia sasman apo moter triaria papion kai chaly.tha vgalo foto apo to kin mou ayrio kai tha sas dikso giati milao an den katalavatefile kourea ti ginete ola kala hathikes teleytaia.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες επέστρεψα μετά απο ένα καλοκαίρι, ξέρετε, δουλειά, εξόδοι υποχρεώσεις μας κρατάνε μακριά απο το ιντερνετ,

Αν το cbr125 που έχω τώρα φοράει κιτ 150 τα ρίχνει σε μαμά dinamik ή όχι, εγώ ενώ προχωράμε μαζί μετα τα 80 100 αρχίζω και μένω πίσω...

όταν το πήρα ο μαστορας είπε πως αυτος που του το άφησε του το άφησε κιταρισμένο, ακούω βρόμες απο άλλους που λένε ότι τα είχε βγάλει τα πράματα αυτός, για φτιαγμένο δεν πάει καλά νομίζω αλλά για 125 πάει γαμιώντας. μίπως έχω ένα πεσμένο 15άρι?? μ'εχει φάει η απορία... για πέιτε..

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

απλα το καυμεο το zetακι μετα απο τα 80 ξεμπουκωνει και πιανει ροπη γι'αυτο και βλεπεις μονο ενα κωλοφαναρο...:confused::confused: οπως και τα περσσοτερα διχρονα.
h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

File enas einai o tropos na ma8eis.Pigene se empisto mastora na ma8eis.Me 150 kibika kai kefali 4valvivdi kai 2 ekkentroforous den eprepe na xaseis apo dinamic.Se teties megales taxitites kiolas..

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

File enas einai o tropos na ma8eis.Pigene se empisto mastora na ma8eis.Me 150 kibika kai kefali 4valvivdi kai 2 ekkentroforous den eprepe na xaseis apo dinamic.Se teties megales taxitites kiolas..

To μαμά dinamik έχει ίδια τελική με το μαμά CBR και FX. Σε επιταχυνσεις το Dinamik τους φεύγει όμως. Άρα εσύ φοράς το 150 κιτ αλλά είναι πεσμένο το μηχανάκι σου τότε ή το πιό πιθανό να χρειάζεσαι μεγαλύτερο καρμπυρατέρ.

Link to comment
Share on other sites

εγω τις δικες μου της βρηκα σε ενα συνεργειο που της πουλησαν.Και γενικα οποτε θελω κατι για το μηχανακι μου γυρναω γνωστα συνεργεια που βελτιωνουν παπια και παντα κατι βρισκω.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

File enas einai o tropos na ma8eis.Pigene se empisto mastora na ma8eis.Me 150 kibika kai kefali 4valvivdi kai 2 ekkentroforous den eprepe na xaseis apo dinamic.Se teties megales taxitites kiolas..

 

κοιτα να δεις, πόσο είναι το καρμπ μου δεν ξέρω, βλέπω οτι είναι μεγάλο πάντως και είναι keihin PWK.

Απ'οτι είχα διαβάσει εδώ πιό παλιά πρέπει να είναι απ'τα κορυφαία καρμπιρατέρια αν θυμάμαι καλά άρα δεν έχει πρόβλημα.

ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το κιτ 150 της honda για αυτό το μηχ??

ή μήπως με αλλάγη ελατηρίων στο πιστόνι κάνουμε δουλειά??

και κάτι άλλο, η takegawa η εξάτμιση θα κάνει δουλειά λέτε? έχω χειροποίητη απο μπροστά αλλά το τελικό για μένα βγάζει άθλιο ήχο, και σκεφτόμουν μια φτηνή καλή που να κάνει δουλειά.όχι τίποτα remus που έχω δει να φοράνε στα cbr125..

http://www.lovina.gr

------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο 6volt το 50αρι μεχρι ποσο καρπιλατερ μπορει να βαλει ο φιλος μου:worry: ? το μεγαλιτερο?
:ban:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο 6volt το 50αρι μεχρι ποσο καρπιλατερ μπορει να βαλει ο φιλος μου:worry: ? το μεγαλιτερο?

 

ε πανω απο 16-17 θα μπουκωνει ασχημα νομιζω...

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ιννοβα μου θα το κανω 61MM το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να βρω καλο κυλινδρο πιστονο οπως takegawa το μονο που βρισκω ειναι kitaco και narita ξερεται κατι καλυτερο? ειναι καλυ μαρκα η kitaco?θα βαλω takegawa σροφαλομπιελα τριγωνικο, takegawa εκκεντροφορο 5 σταδιο με τα ελατηρια κεφαλι θα στλθη κατω για ανοιγμα , δεν ξερω τι καρμπυλατερ να βαλω ποσο mm σκεφτομαι keihin πως θα καταλαβω ομως οτι ειναι το αυθεντικο και οχι μουφα καλο θα ειναι ενα 33?η μικροτερο?και τι αλλο μπορω να βαλω για να πηγαινη καλυτεααα?????
Link to comment
Share on other sites

otan to telioseis kourea vale foto na to doume.nomizo mehri 18 mporei na traviksei to 50 ari.alla kalitera na anoiksi ligo tis thirides kai as valei ena egkentroforo hamilo stadio.edo emeis ehoume ena egkentroforo pou legete 040 kai ton vazame sta penintaria kai apla evgaze pio poli teliki.oyte diakopes oute tipota.alla den ksero ama ehete tetoio ellada
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ιννοβα μου θα το κανω 61MM το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να βρω καλο κυλινδρο πιστονο οπως takegawa το μονο που βρισκω ειναι kitaco και narita ξερεται κατι καλυτερο? ειναι καλυ μαρκα η kitaco?θα βαλω takegawa σροφαλομπιελα τριγωνικο, takegawa εκκεντροφορο 5 σταδιο με τα ελατηρια κεφαλι θα στλθη κατω για ανοιγμα , δεν ξερω τι καρμπυλατερ να βαλω ποσο mm σκεφτομαι keihin πως θα καταλαβω ομως οτι ειναι το αυθεντικο και οχι μουφα καλο θα ειναι ενα 33?η μικροτερο?και τι αλλο μπορω να βαλω για να πηγαινη καλυτεααα?????

 

κοιτα φιλε εγω ναριτα πιστονι εχω και μεχρι στιγμης μου φαινεται πολυ καλο.θα προτιμουσα 4 σταδιο αλλα ειναι δυσκολο να βρεις.. 33 πολυ μου φαινεται θα καει τ'αντερα του λιγο παρακατω γυρω στο 30 δεν θα εχει και μεγαλη διαφορα. τωρα οσο για το πως θα καταλαβεις αν ειναι αυθεντικο η οχι ενα χαρακτηριστικο σημαδακι που εχουν οι μουφες ειναι ενα διαμαντακι ετσι το λενε που ειναι χαραγμενο εκει που μπαινει το slight απ'εξω.να σου πω την αληθεια εγω δεν κοιταω τετοια απλα τα καταλαβαινω με το ματι. α και κατι αλλο που δεν το σκεφτονται πολλοι αλλα κανει δουλεια στο μηχανακι. υπαρχουν κατι κοκορακια για την κεφαλη με ρουλεμαν. ειναι πολυ καλα αλλα λιγο δυσευρετα. κανουν καλη δουλεια στην κεφαλη.και δεν ειναι ακριβα.δοκιμασε να τα βαλεις αμα εχεις ορεξη και λεφτα εννοειται:cool::cool: αυτα ειχα να πω,οταν το φτιαξεις περιμενουμε φωτογραφια.

h daytonara mou..![sIGPIC][/sIGPIC] http://www.bikepics.com/members/spirosarta/
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστο για την βοηθεια σου kinige και την γνωμισου μαλλον θα βαλω κανενα 30 καρμπυλατερ και θα δω αν ειναι μουφα.τωρα για τα κοκορακια μετα ρουλεμαν που λες το ξερω η μαμισια κεφαλι του innova ειναι με ρουλεμαν γιαυτο θα φτιαξω αυτην μονο γιαυτο το λογο και μολις ειναι ετοιμο θα σας το δειξω.α και εχει κανεις ακουστα για κανενα κιτ ρευματων ομως να εχω και φοτα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...