Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Το Χ ειναι 12,6 στροφαλο αρα καπου στα 8 το πολυ 9 ροδα.Ενα καλο 85αρι γιατι να μην παει 6-7 αλογα ροδα οταν στροφαρει μεχρι 9000 στροφες και εχουν ανεβει συμπιεσεις και πιεσεις?

 

Δηλαδή το δικό μου που είναι 115 και είναι 4-5 μηχανάκια μπροστά από το Crypton X ποσα άλογα είναι?? Έλα ρε παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε τα άλογα δεν είναι στραγάλια....

Δεν παίζει ένα 85cc να βγάλει τόσα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή το δικό μου που είναι 115 και είναι 4-5 μηχανάκια μπροστά από το Crypton X ποσα άλογα είναι?? Έλα ρε παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε τα άλογα δεν είναι στραγάλια....

Δεν παίζει ένα 85cc να βγάλει τόσα....

 

γιατι τι πραματα φορας και εισαι μπροστα απο crypton x?

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το δικό μου που είναι 115 και είναι 4-5 μηχανάκια μπροστά από το Crypton X ποσα άλογα είναι?? Έλα ρε παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε τα άλογα δεν είναι στραγάλια....

Δεν παίζει ένα 85cc να βγάλει τόσα....

 

Για ροπη μαλλον δεν εχεις ακουσει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..για να βαλω τεσσαρι σαζμαν απο αστρα σε στρογγυλο 12v χρειαζομαι τορνο??

 

oχι δεν χρειαζετε...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πήρα σημερα το glx,αν θυμαστε το ειχα παει σε συνεργειο επειδη εσβηνε στο δρόμο...Το περίεργο είναι ότι ο μάστορας δε βρήκε να έχουν πρόβλημα ούτε τα πηνία,ουτε πολλ/στης ουτε ηλεκτρονική...Επίσης μου είπε ότι τις τελευταίες μέρες δεν το έμφάνισε το πρόβλημα...Μου είπε λοιπόν να το κάνω βόλτες και αν κάνει πάλι τίποτα να του το πάω τη Δευτέρα για λύσιμο...Οποτε το θέμα είναι πως το πρόβλημα των ξαφνικών σβησιμάτων παραμένει άγνωστο...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τώρα είναι οτι μερικές φορές όταν το βάζω μπρος και σβήνει ή προσπαθώ να το βάλω και δεν παίρνει μπρος ακούγεται ένας περιεργος θορυβος σαν σκασιμο και μερικες φορες σαν τριξιμο..(να ζοριζεται κατι να γυρισει..).Θεωρώ ότι σχετίζεται με τη μανιβέλα καθώς ακούγεται και αρκετές φορές όταν κατεβάζω τη μανιβέλα..Ανεπαρκείς πληροφορίες αλλά αν έχετε καμιά ιδεα...:rolleyes: (δεν είναι φλάτζα )

Link to comment
Share on other sites

oχι δεν χρειαζετε...

 

ωραιος και να σας πω μηπος ξερετε ποσο και αν θελει να ανοιξω τα καρτερ του στρογγυλου μου για να βαλω 53αρι κυλινδροπιστονο???

Link to comment
Share on other sites

ωραιος και να σας πω μηπος ξερετε ποσο και αν θελει να ανοιξω τα καρτερ του στρογγυλου μου για να βαλω 53αρι κυλινδροπιστονο???

 

Όχι δεν θέλει άνοιγμα:)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θελει ανοιγμα για αλυμινιου;)

 

Ποια η διαφορά χιτωνίου μαντέμιου και αλουμινίου?;)

 

Καρμπυρατέρ θες τελικά?

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά χιτωνίου μαντέμιου και αλουμινίου?;)

ελα ντε?λένε οτι του αλυμινιου ειναι ποιο μεγαλο το χιτονιο αλλα τσπ

 

Καρμπυρατέρ θες τελικά?

εμμ δεν ξερω προς το παρον γιατι δεν διαθετο πολλα λευτα:)

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά χιτωνίου μαντέμιου και αλουμινίου?;)

 

Καρμπυρατέρ θες τελικά?

 

Παει αναλογα την μαρκα το ποσα χιλιοστα θα ειναι το χιτωνιο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πήρα σημερα το glx,αν θυμαστε το ειχα παει σε συνεργειο επειδη εσβηνε στο δρόμο...Το περίεργο είναι ότι ο μάστορας δε βρήκε να έχουν πρόβλημα ούτε τα πηνία,ουτε πολλ/στης ουτε ηλεκτρονική...Επίσης μου είπε ότι τις τελευταίες μέρες δεν το έμφάνισε το πρόβλημα...Μου είπε λοιπόν να το κάνω βόλτες και αν κάνει πάλι τίποτα να του το πάω τη Δευτέρα για λύσιμο...Οποτε το θέμα είναι πως το πρόβλημα των ξαφνικών σβησιμάτων παραμένει άγνωστο...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τώρα είναι οτι μερικές φορές όταν το βάζω μπρος και σβήνει ή προσπαθώ να το βάλω και δεν παίρνει μπρος ακούγεται ένας περιεργος θορυβος σαν σκασιμο και μερικες φορες σαν τριξιμο..(να ζοριζεται κατι να γυρισει..).Θεωρώ ότι σχετίζεται με τη μανιβέλα καθώς ακούγεται και αρκετές φορές όταν κατεβάζω τη μανιβέλα..Ανεπαρκείς πληροφορίες αλλά αν έχετε καμιά ιδεα...:rolleyes: (δεν είναι φλάτζα )

 

Στον μαστορα asap :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στον μαστορα asap :lol::lol:

 

Ναι φιλε ομως,μονο που ρωταω για να αποφυγω να το παω στο μαστορα...Τεσπα πηγα σημερα να τον πληρωσω για τα προηγουμενα που το ειχα παει για τα ρευματα και τελικα μου ειχε αλλαξει ηλεκτρονικη..ήταν ψιλοκαμμενη δηλαδή...λύθηκε το πρόβλημα...Το άλλο που έχω τώρα πάλι είναι πως ενώ η συμπίεση είχε αρχίσει να σπάει (δηλαδη μπορούσα να το ανάψω χαλαρά και με μίζα) σήμερα πάω να βάλω μπρος και απ'τη σιγουριά ότι θα κατέβει η μανιβέλα ρίχνω μια δυνατή με το δεξί ενώ το είχα στο διπλο μασπιε, δεν κατεβαίνει (κοκκάλωσε στη μεση πραγματικά) με αποτελεσμα να παρει μιση σβούρα το παπι και να πέσω μαζί με το παπί...(το παπί με πλάκωσε βασικά αλλα τεσπα..).Παίζει να φταίει που έχει αρχίσει να κάνει πολύ κρυο να κολλάνε τα ελατηρια κλπ;Όταν κατεβάζω τη μανιβέλα ακούγεται ενα τρίξιμο σαν να ζοριζεται το πιστόνι να περάσει απτον κύλινδρο!Αυτή τη στιγμή μπορεί να έχει και υπο το 0 θερμοκρασια..Λετε να φταίει καμια συστολή απτο κρυο ή κατι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα μοτερ απο honda supra μεχρι ποσα cc φτιαχτεται και να μην χριαστει πιραγμα στα καρτερ(και αχιοπιστο)
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα μοτερ απο honda supra μεχρι ποσα cc φτιαχτεται και να μην χριαστει πιραγμα στα καρτερ(και αχιοπιστο)

 

Να ξέρεις γενικώς ότι το όριο της αξιοπιστίας είναι 53mm αντε 54...βάζεις 53 για να εισαι ήσυχος.

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις γενικώς ότι το όριο της αξιοπιστίας είναι 53mm αντε 54...βάζεις 53 για να εισαι ήσυχος.

 

και τι μαρκα θα προτινες ?

Link to comment
Share on other sites

και τι μαρκα θα προτινες ?

 

Πρώτα απόλα καλο μαστορα/φτιαξιμο και μετα για μάρκα μιας και takegawa δεν νομιζω να σηκώνει η τσέπη σου κοίτα για kitaco και aasa

Link to comment
Share on other sites

και τι μαρκα θα προτινες ?

 

Βαλε narita η top...θα ειναι αξιοπιστη και οικονομικη λυση...οι περισσοτερη αυτα βαζουν και δεν εχουν προβληματα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια! ειμαι καινουργιος σε αυτο το topic για να δο ομος που βρισκεστε διαβασα απο 600 σελιδα μεχρι εδο:cool:.

Εχο βρει εδο και καιρο ενα παρατιμενο σκελετο glx με το μοτερ πανο και λεο να τον παρο να τον φιαξο αλλα επιδι δε ξερο και πολα απο αυτα μονο κατι λιγα στη θεορια.... ο σκελετος ειναι ασπρος σε καλι κατασταση απο οτι ειδα το μιχανακι ψιλοδιαλιμενο οι ταχιτιτες δουλεουν διλαδι δοκιμασα να βαλο και να βγαλο μιπος εχουν κολισει αλλα οκ 8α σας βαλο και φοτογραφια να δειτε μολις μαθο πος γινετε αυτο:O και να μου πιτε αν αξιζει να το φιαξο...

Λεο να το κανο 53mm αλλα με αρκετα καλα ηλικα καπου διαβασα οτι και ενα αλο παιδι το εκανε 53mm και εβαλε aasa γιατι ηταν ακρετα καλι μαρκα αλλα στο τελευτεο ποστ που διαβασα καπιος ειπε οτι τα narita και top βαζουν ολοι και δε χαλαει...

 

συγνομι για το τεραστιο ποστ και ευχαριστο προκαταβολικα:)

Edited by anonimos42
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε ποσα λεφτα κανει ο aassa κυλινδρος και το πιστονι απο 60mm και πανω για το innova?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε ποσα λεφτα κανει ο aassa κυλινδρος και το πιστονι απο 60mm και πανω για το innova?

 

παρε ενα τηλ. http://aasaracing.gr/contact.htm

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια! ειμαι καινουργιος σε αυτο το topic για να δο ομος που βρισκεστε διαβασα απο 600 σελιδα μεχρι εδο:cool:.

Εχο βρει εδο και καιρο ενα παρατιμενο σκελετο glx με το μοτερ πανο και λεο να τον παρο να τον φιαξο αλλα επιδι δε ξερο και πολα απο αυτα μονο κατι λιγα στη θεορια.... ο σκελετος ειναι ασπρος σε καλι κατασταση απο οτι ειδα το μιχανακι ψιλοδιαλιμενο οι ταχιτιτες δουλεουν διλαδι δοκιμασα να βαλο και να βγαλο μιπος εχουν κολισει αλλα οκ 8α σας βαλο και φοτογραφια να δειτε μολις μαθο πος γινετε αυτο:O και να μου πιτε αν αξιζει να το φιαξο...

Λεο να το κανο 53mm αλλα με αρκετα καλα ηλικα καπου διαβασα οτι και ενα αλο παιδι το εκανε 53mm και εβαλε aasa γιατι ηταν ακρετα καλι μαρκα αλλα στο τελευτεο ποστ που διαβασα καπιος ειπε οτι τα narita και top βαζουν ολοι και δε χαλαει...

 

συγνομι για το τεραστιο ποστ και ευχαριστο προκαταβολικα:)

 

Πρώτα απόλα καλως ήλθες! Δεν έχει τύχει να πιάσω μηχανάκι με narita ή top αλλά έχω ακούσει απο πολλούς ότι η αξιοπιστία τους κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με τα shark :rolleyes:...Αν τα στρώσεις καλά όμως δεν νομίζω να βγάλουν πρόβλημα...Εδω τα lifan άμα τα στρώνεις καλά συνήθως δεν παθαίνουν τίποτα.Αν θες καμια βοιηθεια πες μας.Αα..μιας και είδα ότι ρωτας και για aasa αν θες σου στέλνω τιμοκατάλογο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...