Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

ήθελε να το κάνει ο κολλητός μου γιατί δεν έχει λεφτά να τα αλλάξει όλα από τώρα και είπε μιας και θα ανοίξει τα κάρτερ, να αλλάξει τον στρόφαλο για να μη χρειαστεί αργότερα ξανά άνοιγμα, να φτιάξει από κυλινδρο και μπροστά αργότερα

 

να ρωτήσω και κάτι άλλο, μήπως γνωρίζει κανείς αν ταιριάζει το πίσω φτερό (το σιδερένιο) απο στρογγυλοφάναρο 12v στο παλιό το c50 με αποσπώμενο ντεπόζιτο?

 

ταιριαζει σιγουρα. το ειχα βαλει και εγω παλια στο δικο μου. απλά θέλει να κοντεινει η ουρά του σκελετου λίγο γιατι θα πηγαινει πολυ χαμηλά . πρεπει να μπει πανω το ψαλιδι με τον τροχό και να δεις που το θες να ειναι και κολησε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά αν η άδεια έχει 21 χρόνια να θεωρηθεί πόσα πρέπει να πληρώσει κάποιος για μεταβίβαση;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν η άδεια έχει 21 χρόνια να θεωρηθεί πόσα πρέπει να πληρώσει κάποιος για μεταβίβαση;

 

21 x 16 + 50 δεν συμφέρει καθολου

Link to comment
Share on other sites

το μηχανάκι είναι του θείου μου... αν κρατήσω την άδεια στο όνομά του είμαι νόμιμος, δηλαδή άμα με σταματήσουν μπορούν να με γράψουν?
Link to comment
Share on other sites

το μηχανάκι είναι του θείου μου... αν κρατήσω την άδεια στο όνομά του είμαι νόμιμος, δηλαδή άμα με σταματήσουν μπορούν να με γράψουν?

 

ναι ρε σιγουρα σε γραφουν. θελει καθε χρονο ανανεωση η αδεια . βρες χαρτια απο κανενα αλλο glx ή c50

Link to comment
Share on other sites

πωω ρε το καλό είναι ότι μου το δίνει τσάμπα... αλλά είναι πολλά τα λεφτά για τη μεταβίβαση... αυτό με τα χαρτιά που λες πως θα το κάνω??
Link to comment
Share on other sites

πωω ρε το καλό είναι ότι μου το δίνει τσάμπα... αλλά είναι πολλά τα λεφτά για τη μεταβίβαση... αυτό με τα χαρτιά που λες πως θα το κάνω??

 

θα βρεις σκετα τα χαρτια ρε και θα παρεις το σκελετο. αλλιως οδηγα το ετσι και αν σε πιασουν πες οτι δεν ξερεις τιποτα γιατι στο εδωσε ο θειος σου να πας καπου. και μετα θα παει αυτος να καθαρησει.

Link to comment
Share on other sites

πωω ρε το καλό είναι ότι μου το δίνει τσάμπα... αλλά είναι πολλά τα λεφτά για τη μεταβίβαση... αυτό με τα χαρτιά που λες πως θα το κάνω??

 

21x7+21=210 καλητερα δωστα για να εχεις το κεφαλη σου υσηχο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

21x7+21=210 καλητερα δωστα για να εχεις το κεφαλη σου υσηχο...

τόσο είναι σίγουρα? γιατί πριν ο svouros_gr άλλα μου είπε, πολύ περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

21x7+21=210 καλητερα δωστα για να εχεις το κεφαλη σου υσηχο...

 

Σίγουρα είναι 7 η θεώρηση της άδειας????Και 21 το παράβολο τις μεταβίβασης:confused:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που είπε ο svouros_gr βγαίνει 386 ευρώ και δεν συμφέρει καθόλου, αν είναι όμως 210 όπως λες BlackX είναι πολύ λιγότερα και συμφέρει
Link to comment
Share on other sites

παιδια θεσσαλονικη που να κοιταξω για να βρω μια ποδια για glx? Ρωτησα για ιμιτασιον καινοθρια μου ειπε ο μαστορας για 18 €. Μηπως με κανα 20αρι βρω μεταχειριμσνη γνησια? κατι μου ειπαν να κοιταξω στο Βαρδαρη αλαλ δε καταλαβα που ακριβως.
Link to comment
Share on other sites

Ιμιτασιον μην πάρεις, έτσι όπως την βαράει ο αέρας στραβώνει προς τα πίσω. Εγώ με 40ε είχα βρει γνήσια μεταχειρισμένη..
Link to comment
Share on other sites

τόσο είναι σίγουρα? γιατί πριν ο svouros_gr άλλα μου είπε, πολύ περισσότερα

 

τόσα ειναι ρε. πριν 2 εβδομαδες ήθελα να παρω ενα glx που δεν ειχε ανανεωσει την αδεια απο το 1993. πηγα στην αστυνομια και μου ειπαν οτι ειναι 16 ευρώ καθε χρονο και γυρο στα 40 με 50 ευρω η μεταβιβαση. αφου πηρε τηλ στην σητεια και του ειπαν ετσι γιατι ουτε αυτος δεν ηταν σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα μια γνωμη σας σε ενα προβλημα που εχω.Εχω ενα astrea grand και εχθες το απογευμα που γυριζα σπιτι ξαφνικα εμεινε στο δρομο απο ρευματα (καθολου ρευμα στο μπουζι)αφου το ελεξαμε το μπουζι και καταληξαμε εκει οτι δεν εχει ρευμα το μηχανακι μετα απο λιγο ξανα πηρε και με το που ξανα ζεσταθηκε ξανα εμεινε και λεω πηνια ειναι.Σημερα το πρωι λοιπον πηγα και πηρα καινουργια japan αλλα τα βαλαμε επανω και παλι τιποτα θελω την γνωμη σας τι μπορει να ειναι μηπως ειναι ο πολλαπλασιαστης? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ιμιτασιον μην πάρεις, έτσι όπως την βαράει ο αέρας στραβώνει προς τα πίσω. Εγώ με 40ε είχα βρει γνήσια μεταχειρισμένη..

 

Φιλε εδω Θεσσαλονικη δε παιζει να βρω γνησια δυστυχως. Εμενα 50αρι ειναι μανατο ποσο να στραβωσει η ποδια με μεση ταχυτητα 50 χλμ? Το θεμα ειναι αν θα κουμπωνει καλα. 10 € κανει η ιμιτασιον που ρωτησα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θεσσαλονικη που να κοιταξω για να βρω μια ποδια για glx? Ρωτησα για ιμιτασιον καινοθρια μου ειπε ο μαστορας για 18 €. Μηπως με κανα 20αρι βρω μεταχειριμσνη γνησια? κατι μου ειπαν να κοιταξω στο Βαρδαρη αλαλ δε καταλαβα που ακριβως.

 

στην εγνατια στο κεντρο,περνας την λαγκαδα και το πρωτο στενο δεξια.. εκει που ειναι η αμερικανικη αγορα αν ξερεις,εκει ειναι το κλεψις και τα υπολοιπα μαγαζια:) ζητα αν θες να δοκιμασεις την ποδια (εχε εργαλεια μαζι σου) και αν ταιριαξει οκ αγοραστην:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανει κανενα σασμαν σε astrea απο κανενα κινεζικο μοτερ?

 

νομιζω απο λιφαν 100cc

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε ποιά καλώδια βραχυκυκλώνουμε από τα 4 που έχει για να δουλέψει το στρογγυλό χωρίς κλειδί... έχει χάσει το κλειδί ο θείος μου εδώ και 2-3 χρόνια και δεν έχω πως να βάλω μπρος το μηχανάκι τώρα που μου το έδωσε... υπάρχει σε μαγαζί να αγοράσεις καινούρια κλειδαριά με το κλειδί της?
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε ποιά καλώδια βραχυκυκλώνουμε από τα 4 που έχει για να δουλέψει το στρογγυλό χωρίς κλειδί... έχει χάσει το κλειδί ο θείος μου εδώ και 2-3 χρόνια και δεν έχω πως να βάλω μπρος το μηχανάκι τώρα που μου το έδωσε... υπάρχει σε μαγαζί να αγοράσεις καινούρια κλειδαριά με το κλειδί της?

 

ναι υπαρχει αλλα να παρεις γνησια και οχι μουφα γιατι θα στο ανοιγουν ολοι για πλακα;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...