Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Παιδια παραγγειλα την ηλεκτρονικη takegawa για ενα φιλο μου.

 

θα ηθελα να τη δοκιμασω στο δικο μου, η διαδικασια για να τη βαλω ειναι να βγαλω αυτη που εχω και κουμπωνω την τακεκαβα σωστα;; υπαρχει περιπτωση να γινει τιποτα και να χαλασει η ηλεκτρονικη;;

Δηλαδη τωρα εγω να υποθεσω οτι δεν παθαινει τιποτα, απλα την κουμπωνω ετσι;:O

 

Θελει τιποτα ρυθμισμα η ηλεκτρονικη; αυριο θα την εχω στα χερια μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη τωρα εγω να υποθεσω οτι δεν παθαινει τιποτα, απλα την κουμπωνω ετσι;:O

 

Θελει τιποτα ρυθμισμα η ηλεκτρονικη; αυριο θα την εχω στα χερια μου...

 

Την κουμπωνεις στη φυσα απλα.Αν δεν κανω λαθος αυτη η ηλεκτρονικη δεν εχει ρυθμισεις (manual) αλλα ρυθμιζετε μονη της (auto).Τσαμπα λεφτα για μενα το να πειραξεις ρευματα,εκτος αν το προοριζεις για αλλη χρηση "εκτος δρομου" και σε υπερκυβισμενο μοτερ.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τίποτα για το μοτέρ yx 150?

 

Για δείξε καμιά φότο να το δούμε?????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να αυτό εδώ είναι, κινέζικο είναι όμως βγάζει 16 άλογα !

 

http://www.made-in-china.com/image/2f0j00wvutjdJgMLoVM/150CC-YX-Brand-16HP-Oil-Cooled-Engine-WV-EP019-.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να αυτό εδώ είναι, κινέζικο είναι όμως βγάζει 16 άλογα !

 

http://www.made-in-china.com/image/2f0j00wvutjdJgMLoVM/150CC-YX-Brand-16HP-Oil-Cooled-Engine-WV-EP019-.jpg

 

Πολύ καλό μοτέρ για τα λευτά του,αλλά είναι για κόντρες:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τωρα εγω να υποθεσω οτι δεν παθαινει τιποτα, απλα την κουμπωνω ετσι;:O

 

Ηρθε σημερα η ηλεκτρονικη αλλα τσαμπα χαρηκα,:(

η φισα της ηλεκτρονικης εχει 4 πινς ενω στο παπι μου αλλα και στο glx του φιλου μου εχουμε 5 πινς...και δεν κουμπωνει και η φισα... καμια ιδεα;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια ταλαιπωρουμαι πολυ καιρο με τ παπι 50αρι GLX μανατο που αρχισε να τρωει κολληματα και να μη πηγαινει πανω απο 30. Ποσο κανει μια πλακετα ( ηλεκτρονικη) γνησια? Σημερα εβαλα καινουριο καρμπυρατερ μου εβγαλε ο μαστορας το φιλτρο αερα και εβαλε χοανη αλλα φοβαμαι οτι παλι δεν εχει λυθει το θεμα και θα χρειαστω πλακετα.
Link to comment
Share on other sites

Να αυτό εδώ είναι, κινέζικο είναι όμως βγάζει 16 άλογα !

 

http://www.made-in-china.com/image/2f0j00wvutjdJgMLoVM/150CC-YX-Brand-16HP-Oil-Cooled-Engine-WV-EP019-.jpg

 

Πολλη καλη μηχανη.Κινεζικη κιολας.Οχι 16 αλογα, 16 πονυ εχει.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θα πηγαινει οσο πηγαινει....αλλα το θεμα ειναι για ποσο χρονικο διαστημα θα πηγαινει:lol: Πεταμενα λεφτα!!

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια ταλαιπωρουμαι πολυ καιρο με τ παπι 50αρι GLX μανατο που αρχισε να τρωει κολληματα και να μη πηγαινει πανω απο 30. Ποσο κανει μια πλακετα ( ηλεκτρονικη) γνησια? Σημερα εβαλα καινουριο καρμπυρατερ μου εβγαλε ο μαστορας το φιλτρο αερα και εβαλε χοανη αλλα φοβαμαι οτι παλι δεν εχει λυθει το θεμα και θα χρειαστω πλακετα.

 

Πως γινεται να μην πηγαινει πανω απο 30? :confused::blink:..Τα ρευματα ειναι τεζα τελειως;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μου εσπασε τα νευρα το παπι...

εκει που πηγαινα στη πορεια μου και εφτασα στον προορισμο μου(ειχα κανονικα φωτα,φλας κτλ) σταματησα...μετα απο λιγο οταν πηγα να φυγω δεν δουλευε τιποτα απο φωτα, φλας, κορνα,,,και παρατηρησα βυθιση τασης,,δηλαδη οταν ανοιγα τον κεντρικο διακοπτη και πατουσα κορνα ή φρενο επεφτε και το φως του διακοπτη(δηλαδη πτωση της τασης της μπαταριας).:mad:

 

Ετσι τοσο γρηγορα μπορει να πεσει η μπαταρια; ή μπορει να φταιει κατι αλλο;

1 μηνα την εχω την μπαταρια και ειναι και ξηρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μου εσπασε τα νευρα το παπι...

εκει που πηγαινα στη πορεια μου και εφτασα στον προορισμο μου(ειχα κανονικα φωτα,φλας κτλ) σταματησα...μετα απο λιγο οταν πηγα να φυγω δεν δουλευε τιποτα απο φωτα, φλας, κορνα,,,και παρατηρησα βυθιση τασης,,δηλαδη οταν ανοιγα τον κεντρικο διακοπτη και πατουσα κορνα ή φρενο επεφτε και το φως του διακοπτη(δηλαδη πτωση της τασης της μπαταριας).:mad:

 

Ετσι τοσο γρηγορα μπορει να πεσει η μπαταρια; ή μπορει να φταιει κατι αλλο;

1 μηνα την εχω την μπαταρια και ειναι και ξηρας.

 

οταν δουλευει το μοτερ εχεις φωτα,φλας κορνα???? αν την εχεις μονο 1μηνα την μπαταρια ειναι της "κουτας" οποτε δεν παιζει να χαλασε αλλα να χαλασε το δυναμο και να μην την φορτιζει (ετσι πιστευω δεν ξερω 100%:wacko:)....

Link to comment
Share on other sites

οταν δουλευει το μοτερ εχεις φωτα,φλας κορνα???? αν την εχεις μονο 1μηνα την μπαταρια ειναι της "κουτας" οποτε δεν παιζει να χαλασε αλλα να χαλασε το δυναμο και να μην την φορτιζει (ετσι πιστευω δεν ξερω 100%:wacko:)....

ουτε οταν λειτουργει το μοτερ δουλευουν τα ηλεκτρικα...αλλα και παλι, μονο τα φλας και η κορνα δουλευουν απευθειας απο μπαταρια..πως γινεται να την τελειωσε τοσο γρηγορα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μην πηγαινει πανω απο 30? :confused::blink:..Τα ρευματα ειναι τεζα τελειως;

 

τΟταν λεμε δε παει πανω απο 30 δεν εννοω πως το κανει συνεχεια αλλα οποτε του καπνισει κι αυτο κατανταει σπαστικο. Δηλαδη μπορει να πηγαινει μια χαρα και μετα απο λιγο σα να μπουκωνει και δε δινει δυναμη να παει πανω απο 30-40 το πολυ ακομα και αν αλαξω ταχυτητα. Το πηγα σε ηλεκτρολογο δε βρηκε κατι, το πηγα σε μαστορα αλλαξαμε καρμπυρατερ, εβαλε και χοανη αντι για φιλτρο αερα αλλα παλι το προβλημα δε λυθηκε. Ο μαστορας δεν ηταν σιγουρος απο την αρχη για το προβλημα ειχε πει απο την αρχη για αλλαγη πλακετας αλλα επειδη δεν εβρισκε μεταχειρισμενη για να δοκιμασουμε τελικα βαλαμε καρμπυρατερ. Τελικα ομως φαινεται πως η πλακετα ειναι το προβλημα και ισως και το καρμπυρατερ το παλιο να μην ειχε τιποτα απολυτως :mad:. Ποσο κανει ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

ουτε οταν λειτουργει το μοτερ δουλευουν τα ηλεκτρικα...αλλα και παλι, μονο τα φλας και η κορνα δουλευουν απευθειας απο μπαταρια..πως γινεται να την τελειωσε τοσο γρηγορα;

 

οταν τελειωσει μπαταρια δεν εχεις ρευμα οταν δεν δουλευει το μοτερ οταν ομως το βαλεις μπροστα δουλευουν ολα κανονικα οποτε δεν ειναι η μπαταρια και λογικα ουτε το δυναμο....ή κανενα καλωδιο βγηκε απο την θεση του ή εκαψες το πηνιο των φωτων(ετσι πιστευω και ενας φιλος μου το ειχε παθει στη μηχανη του το ιδιο πραγμα και ηταν το πηνιο;))

Link to comment
Share on other sites

οταν τελειωσει μπαταρια δεν εχεις ρευμα οταν δεν δουλευει το μοτερ οταν ομως το βαλεις μπροστα δουλευουν ολα κανονικα οποτε δεν ειναι η μπαταρια και λογικα ουτε το δυναμο....ή κανενα καλωδιο βγηκε απο την θεση του ή εκαψες το πηνιο των φωτων(ετσι πιστευω και ενας φιλος μου το ειχε παθει στη μηχανη του το ιδιο πραγμα και ηταν το πηνιο;))

Ακου το κουφο τωρα...εχθες κοιταξα την λαμπα μηπως ειχε καει, δεν ειδα καποια ασυνεχεια στα συρματακια της.

Σημερα αλλαζω την λαμπα και δουλευουν κανονικα φωτα κτλ οταν παιρνει μπρος το μηχανακι.

αλλα η ταση της μπαταριας ειναι χαμηλη οπως ειπα πιο πανω...και οταν παταω γκαζι δεν βλεπω να ανεβαινει η ταση στα λαμπακια (δηλαδη του πισω φρενου ή στο φως του κοντερ):confused:

τι στο καλο να φταιει;;; επισης να αναφερω οτι η μπαταρια ειναι κλειστου τυπου και μια φορα ειχα βαλει λαμπα αυτοκινητου και κατεβασε την ταση της μπαταριας και σκεφτομαι μηπως καταστραφηκε η μπαταρια....

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ακου το κουφο τωρα...εχθες κοιταξα την λαμπα μηπως ειχε καει, δεν ειδα καποια ασυνεχεια στα συρματακια της.

Σημερα αλλαζω την λαμπα και δουλευουν κανονικα φωτα κτλ οταν παιρνει μπρος το μηχανακι.

αλλα η ταση της μπαταριας ειναι χαμηλη οπως ειπα πιο πανω...και οταν παταω γκαζι δεν βλεπω να ανεβαινει η ταση στα λαμπακια (δηλαδη του πισω φρενου ή στο φως του κοντερ):confused:

τι στο καλο να φταιει;;; επισης να αναφερω οτι η μπαταρια ειναι κλειστου τυπου και μια φορα ειχα βαλει λαμπα αυτοκινητου και κατεβασε την ταση της μπαταριας και σκεφτομαι μηπως καταστραφηκε η μπαταρια....

 

Μηπως καηκε η ασφαλεια?Το ειδες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καηκε η ασφαλεια?Το ειδες αυτο?
Ναι, αν ειχε καει εξαλλου δεν θα αναβε καν το φως on-off.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν ειχε καει εξαλλου δεν θα αναβε καν το φως on-off.

 

Αναβει με μειωμενη ταση.Ετσι μου κανε στο Dinamik μου και ειχα φαει τον κοσμο να βρω τι ειναι και τελευταιο σκεφτηκα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβει με μειωμενη ταση.Ετσι μου κανε στο Dinamik μου και ειχα φαει τον κοσμο να βρω τι ειναι και τελευταιο σκεφτηκα αυτο.

Θα την αλλαξω και αυτη.. τι να πω..:worry:δεν μπορω να σκεφτω κατι,,βραχυκυκλωμα δεν πιστευω να υπαρχει καπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Θα την αλλαξω και αυτη.. τι να πω..:worry:δεν μπορω να σκεφτω κατι,,βραχυκυκλωμα δεν πιστευω να υπαρχει καπου.

 

Μην την αλλαξεις αδικα.Μονο αν εχει κοπει στην μεση.

Link to comment
Share on other sites

Μην την αλλαξεις αδικα.Μονο αν εχει κοπει στην μεση.

 

Θα δεις μέσα στην ασφάλεια,έχει δύο συρματάκια ενωμένα.Αν είναι κομμένα τότε άλλαξε την.Και στο κάτω κάτω 10 λεπτά κάνει:p

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...