Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

εμενα φιλε που ειναι 47mm (72cc) με πρωτη σπασμενει πιανει περιπου στα 20-25km δευτερα πιανει 50-55 και σπασμενει 60Km και στην τριτη πιανει χαλαρα 70Km και παει μεχρι 85κμ (το μηχανακη ειναι τριμαρσο c50);)

 

Δεν καταλαβα τι εννοεις 3μαρσο;3αρι σασμαν? τι στροφ εχει; 85 με 3η η 4η;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβα τι εννοεις 3μαρσο;3αρι σασμαν? τι στροφ εχει; 85 με 3η η 4η;

 

ναι δλδ 3ταχιτητες 85πιανει με σπασιμο:D

honda power;)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα Θελω να ρωτισω ακομα 2 πραγματα η aasa βγαζει στοφαλο για chaly η κανει στο chaly απο αλλο honda;; Και πιος ειναι καλητερος σε αυτα τα κυβικα ο r20 η ο f200;;:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα Θελω να ρωτισω ακομα 2 πραγματα η aasa βγαζει στοφαλο για chaly η κανει στο chaly απο αλλο honda;; Και πιος ειναι καλητερος σε αυτα τα κυβικα ο r20 η ο f200;;:ninja:

 

o r20 και ο f200 διαφερουν μονο στα υλικα και στην ποιοτητα κατασκευης ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα Θελω να ρωτισω ακομα 2 πραγματα η aasa βγαζει στοφαλο για chaly η κανει στο chaly απο αλλο honda;; Και πιος ειναι καλητερος σε αυτα τα κυβικα ο r20 η ο f200;;:ninja:

 

Οπως ειπε και ο honda100 μονο τα υλικα κατασκευης διαφερουν.

 

Για τον στροφαλο θα παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις,που 100% θα κανει απο glx.:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ γιατι δε δουλευει η υπογραφη;; Εισαγωγη εικονας [sIGPIC][/sIGPIC] ΔΝ ΕΙΝΑΙ;

 

Ρίξε μία ματιά εδώ. Θυμήσου, μπορείς να βάλεις εικόνες με μέγεθος εώς 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλα το ξαναγραφω γιατι εφυγε και η εικονα μαζι με το ποστ...

Η κορνα ειναι πανω στο σκελετο που αλλου μπορω να τη βαλλω;παλια εμπαινε (καπως.. μην ρωτατε πως) πανω στην κεφαλη εκει που εμπαινε ο λαιμος αλλα τωρα που το αλλαξα δε ξερω που να τη βαλλω..

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ HONDA GLX ΜΕ ΚΕΦΑΛΗ SUPERHEAD TWIN SPARK TAKEGAWA, ΚΥΛΙΝΔΡΟ WISECO ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ 59mm TAKEGAWA, ΣΑΣΜΑΝ 4ΑΡΙ INNOVA ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΑΛΛΟΜΠΙΕΛΑ ΑΧΛΑΔΙ TAKEGAWA. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ΄ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΓΡΑΝΑΖΙΟΥ... ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ??? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 7 ΓΡΑΝΑΖΙΑ...
Link to comment
Share on other sites

HONDAGLX59mm καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα, καθώς μοιάζει σαν να φωνάζεις.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες και καλή διαμονή στο forum του myPhone. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ HONDA GLX ΜΕ ΚΕΦΑΛΗ SUPERHEAD TWIN SPARK TAKEGAWA, ΚΥΛΙΝΔΡΟ WISECO ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ 59mm TAKEGAWA, ΣΑΣΜΑΝ 4ΑΡΙ INNOVA ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΑΛΛΟΜΠΙΕΛΑ ΑΧΛΑΔΙ TAKEGAWA. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ΄ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΓΡΑΝΑΖΙΟΥ... ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ??? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 7 ΓΡΑΝΑΖΙΑ...

 

η δυναμη που θα βγαζει το μοτερ θα ειναι...παρε ενισχυμενα γραναζια

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΕΝΑ HONDA GLX ΜΕ ΚΕΦΑΛΗ SUPERHEAD TWIN SPARK TAKEGAWA, ΚΥΛΙΝΔΡΟ WISECO ΜΕ ΠΙΣΤΟΝΙ 59mm TAKEGAWA, ΣΑΣΜΑΝ 4ΑΡΙ INNOVA ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΑΛΛΟΜΠΙΕΛΑ ΑΧΛΑΔΙ TAKEGAWA. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ΄ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΓΡΑΝΑΖΙΟΥ... ΞΕΡΕΤΑΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ??? ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ 7 ΓΡΑΝΑΖΙΑ...

 

η εχεις πολυ λασκα την αλυσιδα η πολυ τεντομενη γιαυτο τα κανει. αν δεν ειναι απο αυτο η φτιαχνεις σε ενα τορνο γραναζι ενισχυμενο η περνεις καλο μαρκας οπως o ring rk takegawa. οτι και να παρεις καλυτερα προοτημησε αλουμινενιο

Link to comment
Share on other sites

η εχεις πολυ λασκα την αλυσιδα η πολυ τεντομενη γιαυτο τα κανει. αν δεν ειναι απο αυτο η φτιαχνεις σε ενα τορνο γραναζι ενισχυμενο η περνεις καλο μαρκας οπως o ring rk takegawa. οτι και να παρεις καλυτερα προοτημησε αλουμινενιο

 

ναι κ αυτο που λες ειναι σωστο,παρε γρανζια τακεκαβα;)

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο να δω τι μπορει να γινει,,, εχει καταντησει αηδια... εχω ριξει τοσα λεφτα και με ταλεπορει ενα γραναζι... τι να πεισ!?!?!
Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο να δω τι μπορει να γινει,,, εχει καταντησει αηδια... εχω ριξει τοσα λεφτα και με ταλεπορει ενα γραναζι... τι να πεισ!?!?!

 

για βαλε κανενα βιντεακι να το δουμε και εμεις (αν θελεις):D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θελω τη γνωμη σας σε μια μετατροπή που θελω να κανω σε μοτερ astrea

 

Άνοιγμα κάρτερ, μετατροπή στα μπουζόνια και αλλουμινοκολλήσεις

Κύλινδρος χειροποίητος {innova} με σφυρήλατο χιτώνιο 72mm

Σφυρήλατο πιστόνι με δυο ελατήρια 72mm

Κεφαλή innova φτιαγμένη στο εξωτερικό

Ανοιγμένες θυρίδες τέρμα για τα χιλιοστά

Ελαφρωμένες βαλβίδες ferrea 34mm εισαγωγής και 30,5mm εξαγωγής

Χειροποίητα σκληρά ελατήρια

Εκκεντροφόρος χειροποίητος προχωρημένου σταδίου

Φτιαχτός στρόφαλος με διαδρομή 58mm

Φτιάξιμο καμπάνας και ενισχυμένοι δίσκοι

Συμπλέκτης στο χέρι και φτιάξιμο στο καπάκι

Χειροποίητη εισαγωγή καρμπυρατέρ

Καρμπυρατέρ keihin pwk 35mm

Αγωνιστικά ρεύματα στις 20.000 στροφές

Χειροποίητο μπουρί

 

και ολα αυτά με 1800 ευρω με τα κοψηματα και ραψιματα αλουμινοκολλησεις εργατικα ανταλλακτικα ολα. τι λετε? μου ειπε το λιγοτερο 24 αλογα στον τροχο. το παιδι το ξερω χρονια και ειναι πολυ καλος μηχανικος. τωρα φτιαχνει ενα z125 89mm για δικο του για να το κατεβασει στα dragster. τι λετε αξιζει να το βαλω στο dragsterακι μου ?

Link to comment
Share on other sites

θα παω αυριο να δω τι μπορει να γινει,,, εχει καταντησει αηδια... εχω ριξει τοσα λεφτα και με ταλεπορει ενα γραναζι... τι να πεισ!?!?!

 

αυριο ειναι κυριακη:cry::cry:,αν παρεις γραναζι και βασταει η τσεπη σ παρε και ενα καινουριο μπροστα,και μια καλη αλυσιδα.....

Link to comment
Share on other sites

αυριο ειναι κυριακη:cry::cry:,αν παρεις γραναζι και βασταει η τσεπη σ παρε και ενα καινουριο μπροστα,και μια καλη αλυσιδα.....

 

σωστος!!! ετσι θα γινει σωστη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πωσ για ενα τετοιο φτιαξημο τα λεφτα ειναι λιγα... θα σου βγαλει συγουρα ζημιεσ...

στο δικο μου που τα εβαλα ολα τα καλητερα και δεν εγινε ετσι οπωσ λεσ, μου πηγε 2500... κατα την γνωμη μου δεν αξιζει, γιατι θα τρεχεισ στα συνεργια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την τεταρτη το βάζω μέσα για να αλλάξω carb.... το μηχανάκι είναι 53χιλιοστά και θα του βάλουμε 32ari Keihin CVK από Kawasaki Ninja. Είναι με υποπίεση..... τώρα η ερώτησης μου... είναι καλά τα carb με υποπίεση? Τι διαφορα έχουν από τα αλλα και πως λειτουργούν? θα δω διαφορα σε δύναμη τελικές και στροφαρισμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...