Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ΦΠΑ πόσο είναι στα κινητά? Νόμιζα ότι ήταν 24%

 

Ναι τόσο είναι. 679€ είναι αρχική στον Κωτσοβολο.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνωντας και εγώ για το κινητό σε γκρι χρώμα το βρήκα στο eglobalcentraleu.com, (δεν το παρήγγειλα) το έχει εδώ και δυο εβδομάδες στα 459,99 το κινέζικο με global rom, το θεμα ειναι εάν όντως έχουν πραγματικά απόθεμα. Στο παρελθόν (πριν τρια χρονια) μου παρεδωσαν τρια κινητά σε 15 ημέρες περίπου, ενώ πέρσι σε μια παραγγελια που υποτιθεται ότι είχαν απόθεμα μετά απο επτά ημέρες ακύρωσα την παραγγελιά διότι δεν είχαν τελικά απόθεμα, σε καμία περιπτωση πάντως η παράδωση που αναφέρουν από 6 έως 8 ημέρες δεν ισχυει. Edited by paulpap01
Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το πέτυχα στο ιταλικό Amazon 490€ με αποφορολογηση. Έδωσα την παραγγελία και βλέπουμε.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις!

Καινούργιο το βρήκες; γιατι το τσεκάρω συχνά (μόλις τώρα ξαναείδα) και το έχει σε 3 Αμαζον (.co.uk, .de, .it) μόνο μεταχειρισμένο.

Γενικά συνεχίζεται η ξενέρα με τις διαθεσιμότητες...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις!

Καινούργιο το βρήκες; γιατι το τσεκάρω συχνά (μόλις τώρα ξαναείδα) και το έχει σε 3 Αμαζον (.co.uk, .de, .it) μόνο μεταχειρισμένο.

Γενικά συνεχίζεται η ξενέρα με τις διαθεσιμότητες...

 

Ναι καινούριο. Ένα τεμάχιο είχε. Αν δεν μου στείλουν email ότι υπάρχει σίγουρα και έφυγε από αυτούς δεν το έχω και 100% σίγουρο.

Το πρωί υπήρχε ένα στο αγγλικό.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι καινούριο. Ένα τεμάχιο είχε. Αν δεν μου στείλουν email ότι υπάρχει σίγουρα και έφυγε από αυτούς δεν το έχω και 100% σίγουρο.

Το πρωί υπήρχε ένα στο αγγλικό.

 

Αν τα κυνηγάμε ένα-ένα με το ντουφέκι, τα πιάσαμε τα λεφτά μας...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο... τί να πάρει κάποιος σε αυτά τα χρήματα? Ή Xiaomi mi 10 T ( πηγαίνοντας όμως σε μεγαλύτερη συσκευή) ή αυτό ή realme διαφορετικά πληρώνεις κάτι παραπάνω για το FE s20 5g εφόσον θέλει Samsung.

H Huawei λόγω του γνωστού θέματος παραμένει από πολλούς στην απ'έξω... λογικό να εξαντλείται το 8Τ. Απλά η γνώμη μου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου λένε ότι θα μου πουν ποτε θα είναι διαθέσιμο. Τώρα ότι έγραφε χθες ένα τεμάχιο είναι αλλουνού παππά Ευαγγέλιο. Δεν ακυρώνω προς το παρόν μέχρι να δω πότε θα μου πουν.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Από το ιταλικό Amazon δεν μου έχουν πει κάτι ακόμα.

Το έβγαλε διαθέσιμο από 22 Δεκεμβρίου το γερμανικό και το γαλλικό για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Εξαφανιστηκαν ήδη. Μου ήρθε email από το γαλλικό ότι θα είναι διαθέσιμα από 22 Δεκεμβρίου και μέχρι να μπω να το γράψω, εξαφανιστηκαν. Μας δουλεύουν μου φαίνεται...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/3JihN5W

 

Ολη η προίκα είναι εδώ.

 

Συσκευή (Banggood) 470

Bundle (OnePlus) 125

Luibor Glass (3 ps) 11

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/a/3JihN5W

 

Ολη η προίκα είναι εδώ.

 

Συσκευή (Banggood) 470

Bundle (OnePlus) 125

Luibor Glass (3 ps) 11

 

Καλημέρα. Καλοδούλευτο!!!! Είμαι στην ίδια φάση με εσένα. Μετάβαση από το 6. Βαρέθηκα να περιμένω διαθέσιμοτητα από Amazon. Πόσο καιρό σου πήρε να έρθει?? Η συσκευή (όχι το bundle) έχει ευρωπαϊκό φορτιστή??

Και κάνε αν μπορείς ένα συγκριτικό για την κάμερα με το 6. Ελπίζω να μην σε κουράζω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλοδούλευτο!!!! Είμαι στην ίδια φάση με εσένα. Μετάβαση από το 6. Βαρέθηκα να περιμένω διαθεσιμότητα από Amazon. Πόσο καιρό σου πήρε να έρθει?? Η συσκευή (όχι το bundle) έχει ευρωπαϊκό φορτιστή??

Και κάνε αν μπορείς ένα συγκριτικό για την κάμερα με το 6. Ελπίζω να μην σε κουράζω.

 

Dec 11, 2020 09:51 The parcel has been delivered.

Nov 26, 2020 00:40 The parcel was handed over to GLS.

Nov 11, 2020 15:22 Order submit.

 

Μέσα είχε τον κινέζικο με ευρωπαϊκό adaptor (καλής ποιότητας)

Έβαλα και GCam_6beta.201115.1444build-8.0.101 και θα κάνω δοκιμές.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Dec 11, 2020 09:51 The parcel has been delivered.

Nov 26, 2020 00:40 The parcel was handed over to GLS.

Nov 11, 2020 15:22 Order submit.

 

Μέσα είχε τον κινέζικο με ευρωπαϊκό adaptor (καλής ποιότητας)

Έβαλα και GCam_6beta.201115.1444build-8.0.101 και θα κάνω δοκιμές.

 

Σε ευχαριστώ

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία. Το ΦΠΑ στα κινητά δεν ειναι 24? Πήρα χθες από το you.gr το oneplus 8t στα 679€. Χωρίς ΦΠΑ μου βγήκε 547€, το οποίο είναι περίπου 19%. Ξέρει κανείς γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία. Το ΦΠΑ στα κινητά δεν ειναι 24? Πήρα χθες από το you.gr το oneplus 8t στα 679€. Χωρίς ΦΠΑ μου βγήκε 547€, το οποίο είναι περίπου 19%. Ξέρει κανείς γιατί?

 

Σωστή είναι η τιμή, απλώς μάλλον κάνεις κάποιο λάθος στην αποφορολόγηση.

Για να βρεις την σωστή τιμή κάνεις 679/1.24 = 547€

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λύστε μου μια απορία. Το ΦΠΑ στα κινητά δεν ειναι 24? Πήρα χθες από το you.gr το oneplus 8t στα 679€. Χωρίς ΦΠΑ μου βγήκε 547€, το οποίο είναι περίπου 19%. Ξέρει κανείς γιατί?

 

Άσχετο, αλλά δίνει κανονικά διετή εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά δίνει κανονικά διετή εγγύηση;

 

Εμένα μου είπαν στο chat ότι μόνο από το δικό τους κατάστημα έχει δύο χρόνια. Από οπουδήποτε αλλού είναι ένας χρόνος.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι η ερώτηση αναφέρεται για το αν το you.gr παρέχει δύο χρόνια εγγύηση?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ δύο χρόνια επίσημα από oneplus. Η εταιρεία δίνει ένα χρόνο αν αγοραστεί απο μεταπωλητές. Μάλλον το κατάστημα δίνει το δεύτερο. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σωστή είναι η τιμή, απλώς μάλλον κάνεις κάποιο λάθος στην αποφορολόγηση.

Για να βρεις την σωστή τιμή κάνεις 679/1.24 = 547€

 

Έχεις δίκιο. Εγώ πάντα υπολογιζα μείον 24% ενώ είναι όπως λες, διά 1,24. Τώρα το έμαθα !!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος ενδιαφέρεται, φαίνεται τώρα διαθέσιμο το silver στο ισπανικό Amazon. Εγώ έδωσα παραγγελία και ακύρωσα από το ιταλικό μιας και μια εβδομάδα τώρα δεν υπάρχει εξέλιξη της παραγγελίας. Τι θα γίνει με αυτή, θα δείξει. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...