Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει πάρα πολλά reviews που παίζουν στο YouTube καθώς και του GSMArena. Δεν είδα κάπου να λένε ότι είναι απόγοητευτικές. Εμένα μου φάνηκαν πολύ καλές καθώς προέρχομαι από ένα Huawei Mate 10 pro. :):)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όντως κ εγω στα reviews που είδα λενε πως υστερεί η καμερα σε σχέση με ναυαρχίδες αλλων εταιριών.. τι ισχυει τελικά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείται ναυαρχίδα της oneplus...οπότε δεν μπορεί να συγκριθεί με άλλες ναυαρχίδες άλλων εταιριών. Η φετινή ναυαρχίδα της oneplus είναι το 8pro. Το έχει αναφέρει και η ίδια η εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσοτερα reviews δεν αναφερουν ακριβως ως "κακη" τη καμερα, απλα οτι πρακτικα ειναι ο ιδιος φακος με του Nord και κατα ποσο εχει αξια να πας στο 8Τ τουλαχιστον στο τομεα καμερας.

Μια ερωτηση τωρα προς κατοχους, οταν παιζουν τα ηχεια (μουσικη, ανοιχτη συνομιλια κλπ) υπαρχει "δονηση" στο πισω μερος της συσκευης?

Επισης αν μπορεσει καποιος να ανεβασει λιγα δειγματα απο καθημερινες φωτογραφιες καποια στιγμη. Τα reviews δεν τα εμπιστευομαι τοσο..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αμα παει κοντα στα 450 black friday απο Κινα, πιθανον να το χτυπησω. Δε βλεπω να υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτη τη τιμη. Αλλιως παραμενω με το Oneplus5, απλα του αλλαζω μια μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που απασχολεί εμένα κυρίως (και δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να δώσει απάντηση από τώρα) είναι πως θα τα πάει η μπαταρία σε βάθος χρόνου με δεδομένο την μεγάλη ταχύτητα φόρτισης.

 

Το OP3 που έχω εδώ και 4 χρόνια έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη σε αυτό τον τομέα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (μου βγάζει ανετότατα την ημέρα με όλα ανοιχτά) και γι αυτό δεν θα ήθελα να πάω σε κάτι λιγότερο.

 

Παρόλα αυτά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα το "χτυπήσω" κι εγώ :rolleyes:

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που απασχολεί εμένα κυρίως (και δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να δώσει απάντηση από τώρα) είναι πως θα τα πάει η μπαταρία σε βάθος χρόνου με δεδομένο την μεγάλη ταχύτητα φόρτισης.

 

 

 

Το OP3 που έχω εδώ και 4 χρόνια έχει ανεβάσει πολύ ψηλά τον πήχη σε αυτό τον τομέα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (μου βγάζει ανετότατα την ημέρα με όλα ανοιχτά) και γι αυτό δεν θα ήθελα να πάω σε κάτι λιγότερο.

 

 

 

Παρόλα αυτά είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα το "χτυπήσω" κι εγώ :rolleyes:

Η εταιρεία ισχυρίζεται πως πλέον δε θα βλέπεις σημαντική πτώση στην υγεία της μπαταρίας με αυτή την φόρτιση. Αν μέχρι λίγο καιρό πριν η πτώση της ήταν στους 500 κύκλους, τώρα σου λέει ότι χρειάζεται 800 κύκλους φόρτισης. Κάτι ανάλογο νομίζω υπόσχεται και η Τσαομί στις νέες τις συσκευές.

 

Από την άλλη, αν δεν ισχύει αυτό και είναι απλά λόγια μάρκετινγκ, στα δύο χρόνια τους το στέλνεις και σου την αλλάζουν με καινούρια μπαταρία.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το συγκεκριμενο νημα δεν εχει αρκετη κινηση; Δεν ειναι τοσο καλο το 8T; Αξιζει η μεταβαση απο το 5αρι που εχω τωρα;
Link to comment
Share on other sites

2η καραντίνα δύσκολοι καιροί, επίσης οι περισσότεροι πηγαίνουν κ επιλέγουν το Pro. Κι εγώ πάντως το γλυκοκοιτάζω το 8T. :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια απορία είχα...

 

Μόλις μπει ο Δεκέμβριος θα μπει (εκτός συγκλονιστικου απροόπτου) κι η παραγγελία.

 

Άσχετο, αλλά ενα από τα κριτήρια που το ζαχαρώνω είναι το ότι έχει φλατ οθόνη. Νόμιζα ότι μόνο εγώ την έχω την παραξενιά, αλλά τελικά διαπίστωσα ότι πολλοί έχουν την ίδια άποψη.

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκέφτομαι. Μετάβαση από 7pro. Αλλά είμαι τόσο ευχαριστημένος με τη συσκευή που το σκέφτομαι. Το 8προ ξεφεύγει στα"600+... Οπότε η αγορά από κινα για το 8t στα 450€ κ κάτω αυτές τις μέρες αποτελεί δελεαρ. Μου αρέσει πολύ η γρήγορη φόρτιση. Δεν έχω δοκιμάσει flat screen.....μια και τα τρία τελευταία σοβαρά κινητά μου ήταν curved. Επίσης θα ήθελα καλύτερη μπαταρία από το 7pro, και ίσως το βρω στο 8t. Τέλος, θα ήθελα πολύ να μάθω τις φωτογραφικές επιδώσεις. Αν είναι εφάμιλλες με το 7pro ( με χρήση gcam πάντα) εμένα με υπερκαλύπτει. Γιατι κατά τα ψέμματα, η gcam κάνει θαύματα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίδιες σκέψεις κι από μένα με την μόνη διαφορά ότι είμαι πολύ μα πολύ ευχαριστημένος απ'την μπαταρία του 7pro μου...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ε? Ο λόγος?

 

Χμμμμ λοιπον έχουμε καλύτερη μπαταρία με γρηγορότερη φόρτιση.

 

Ελαφρά καλύτερο επεξεργαστή αλλα αμφιβάλλω αν καποιος θα καταλάβει διαφορά απο τον 855.

 

Εχουμε χειρότερη κάμερα, αφού λείπει ο telephoto.

 

Ελαφρως καλύτερη οθόνη120 hz που έχει όμως μικρή διαφορά απο τα 90 αλλά και χειρότερο screen to body ratio, οπως επίσης και punch hole.

 

Συνολικά δε το θεωρώ αναβάθμιση. Αν μου ελεγες το 8 pro ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα. Είδα στο σκρουτζ είναι πλ κοντά σε τιμές τα 8T 8/128 και το 8 12/256. Ποιο αξίζει περισσότερο πιστεύετε;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν τα λες οτι βρισκονται και κοντα στην τιμη, γυρω στα 1θ0€

Απο κει και μετα, αν εχεις τα λεφτα να το πληρωσεις, πας στο 12/256. Αλλιως παιρνεις το 8/128. Δς νομιζω οτι εχουν αλλες διαφορες οι συσκευες .... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προτιμότερες οι flat οθόνες από πολλές απόψεις.

Και μην ξεχνάμε ότι η τοποθέτηση τζαμιού η μεμβράνης σε τέτοιου τύπου οθόνες είναι πολύ πιο απλή υπόθεση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη θα ήθελα. Είδα στο σκρουτζ είναι πλ κοντά σε τιμές τα 8T 8/128 και το 8 12/256. Ποιο αξίζει περισσότερο πιστεύετε;

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ε δεν τα λες οτι βρισκονται και κοντα στην τιμη, γυρω στα 1θ0€

Απο κει και μετα, αν εχεις τα λεφτα να το πληρωσεις, πας στο 12/256. Αλλιως παιρνεις το 8/128. Δς νομιζω οτι εχουν αλλες διαφορες οι συσκευες .... :)

 

Αν δεν κάνω λάθος, ο kosaggel αναφέρει και 8. Τα οποία έχουν διαφορές :)

Για μένα flat οθόνη και 65W charge κάνουν τη διαφορά υπέρ του Τ (προσωπικά δεν χρειάζομαι τα 256GB και επίσης θεωρώ overkill τα 12GB RAM)

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο kosaggel αναφέρει και 8. Τα οποία έχουν διαφορές :)

Για μένα flat οθόνη και 65W charge κάνουν τη διαφορά υπέρ του Τ (προσωπικά δεν χρειάζομαι τα 256GB και επίσης θεωρώ overkill τα 12GB RAM)

Χαχαχα δεν το κατάλαβα. Γιαυτο έγραψα ότι έγραψα ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 20 μήνες με το 6άρι δεν μπόρεσα να αντισταθώ στη μαγική τιμή των 459,52€ (China, silver, 8-128).

Θεώρησα απαραίτητο και το https://www.oneplus.com/gr/product/oneplus-8t-all-in-bundle

Και το κερασάκι https://dbrand.com/shop/special-edition/teardown

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 20 μήνες με το 6άρι δεν μπόρεσα να αντισταθώ στη μαγική τιμή των 459,52€ (China, silver, 8-128).

Θεώρησα απαραίτητο και το https://www.oneplus.com/gr/product/oneplus-8t-all-in-bundle

Και το κερασάκι https://dbrand.com/shop/special-edition/teardown

 

 

απο που το τσιμπησες φιλε μ ?

Link to comment
Share on other sites

απο που το τσιμπησες φιλε μ ?

 

Banggood με εκπτωτικό κουπόνι.

Τώρα πωλείται 509,07€

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω ακομα δεν υπαρχει οδηγος που εγκαθιστουμε ευρωπαικη ρομ για αυτα απο κινα που εχουν εκδοση κινας με γκλομπαλ ρομ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...