Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μηντο αλλαξω δηλαδη με το Α52 5g ε?
Εμάς ρωτάς? Ό,τι θέλεις κάνε φίλε. Ό,τι σε κάνει χαρούμενο και ευτυχισμένο. Το κινητό δεν το αγοράζεις για μας, για σένα το παίρνεις. Κάνε αυτό που σου λέει η καρδιά σου.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέλειο κινητό ειδικά εδώ που έχουν φτάσει πια για να δεις κάποιο πραγματικά νέο future σε συνδυασμό υποτίθεται με τον επεξεργαστή αιχμής κάθε χρονιάς πρέπει να δώσει κάποιος κοντά στα διπλάσια χρήματα. Τί σίγουρο είναι πως το συγκεκριμένο κινητό είναι γρήγορο, πολύ γρήγορο παίζει ότι παιχνίδι θες σφαίρα χωρίς να ανεβάζει θερμοκρασίες, έχει πολύ αξιόπιστο επεξεργαστή και κατασκευή, η ποιότητα κλήσεων του το σήμα του το WiFi όλα του είναι εξαιρετικά. Αν είχε amoled οθονη120hz δεν θα υπήρχε ανταγωνισμός κι εδώ που έχει φτάσει το miui είναι ευέλικτο με πολλές επιλογές και μην ξεχνάς θεωρείται τύπου flagship οπότε θα πάρει άλλο ένα Android (12) και το miui 12.5 που έρχεται σύντομα....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να μηντο αλλαξω δηλαδη με το Α52 5g ε?
Η αγοράς μιας συσκευής είναι ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε ένα. Συνήθως όμως στο μεγαλύτερο ποσοστό των περιπτώσεων είναι καθαρά υποκειμενικό για τις λεγόμενες πραγματικές ανάγκες.

 

Το να πάρεις πχ μια συσκευή που υποστηρίζει VoLTE γιατί θα κλείσει σταδιακά το 3G είναι ποιο σημαντικός παράγοντας αν θέλει κάποιος να μπορεί να σερφάρει παράλληλα και να μιλάει (γιατί αλλιώς θα πέφτει σε 2G). Ομοίως και για κάποιον που έχει πλέον 5G στη περιοχή του και έχει unlimited συμβόλαιο και μοιράζει δεδομένα από το κινητό του σε άλλες συσκευές.

 

Μπορούμε να γράψουμε δεκάδες άλλα παραδείγματα που να περιλαμβάνουν πχ κάμερες κλπ αλλά η ουσία είναι ότι ή πραγματική ανάγκη σχεδόν ποτέ δεν είναι οδηγός αγοράς μιας συσκευής αλλά το τι φανταζόμαστε ότι μπορεί να μας χρειαστεί. Μην ξεχνάμε και το θέμα μάρκας που είναι και αυτό ένα σημαντικό κομμάτι στην επιλογή.

 

Κλείνοντας δεν είναι καλή ιδέα να ρωτάς σε τοπικ πχ όπως εδώ που είναι για το Mi10T/PRO. Είναι σαν να ρωτάς σε τοπικ του Ολυμπιακού αν ο Παναθηναϊκός είναι καλύτερη ομάδα και εάν πρέπει να υποστηρίζεις αυτή καλύτερα ; :lol:

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η αγοράς μιας συσκευής είναι ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε ένα. Συνήθως όμως στο μεγαλύτερο ποσοστό των περιπτώσεων είναι καθαρά υποκειμενικό για τις λεγόμενες πραγματικές ανάγκες.

 

Το να πάρεις πχ μια συσκευή που υποστηρίζει VoLTE γιατί θα κλείσει σταδιακά το 3G είναι ποιο σημαντικός παράγοντας αν θέλει κάποιος να μπορεί να σερφάρει παράλληλα και να μιλάει (γιατί αλλιώς θα πέφτει σε 2G). Ομοίως και για κάποιον που έχει πλέον 5G στη περιοχή του και έχει unlimited συμβόλαιο και μοιράζει δεδομένα από το κινητό του σε άλλες συσκευές.

 

Μπορούμε να γράψουμε δεκάδες άλλα παραδείγματα που να περιλαμβάνουν πχ κάμερες κλπ αλλά η ουσία είναι ότι ή πραγματική ανάγκη σχεδόν ποτέ δεν είναι οδηγός αγοράς μιας συσκευής αλλά το τι φανταζόμαστε ότι μπορεί να μας χρειαστεί. Μην ξεχνάμε και το θέμα μάρκας που είναι και αυτό ένα σημαντικό κομμάτι στην επιλογή.

 

Κλείνοντας δεν είναι καλή ιδέα να ρωτάς σε τοπικ πχ όπως εδώ που είναι για το Mi10T/PRO. Είναι σαν να ρωτάς σε τοπικ του Ολυμπιακού αν ο Παναθηναϊκός είναι καλύτερη ομάδα και εάν πρέπει να υποστηρίζεις αυτή καλύτερα ; :lol:

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυυυ σωστός.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μετά πώς την κάνεις εγκατάσταση?

Λινκ υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μηντο αλλαξω δηλαδη με το Α52 5g ε?

 

Όχι φίλε μου. Έχω και τα δύο τηλέφωνα μακράν καλύτερο το xiaomi σχεδόν σε όλα. Το μόνο που του λείπει κατά τη γνώμη μου είναι η AOD .

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Facebook messenger .. και σε εσάς ανοίγουν οι φυσαλίδες (όταν ανοίγουν) σε τετράγωνο σχήμα? Επίσης μήπως συμβαίνει και σε εσάς, το πεδίο που είναι να γράψεις, το καλύπτει το πληκτρολόγιο, οπότε δεν βλέπεις πού γράφεις?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια παρατήρηση σχεδόν όλοι έχουν θέμα με τον Facebook Messenger , να πώ ότι δεν είναι θέμα της συσκευής αλλά της εφαρμογής δηλαδή επειδή οι προγραμματιστές του Messenger δεν φτιάχνουν το πρόγραμμα να τρέχει σωστά σε xiaomi framework έχει πρόβλημα η συσκευή και όχι το πρόγραμμα;

για να μην τρελαίνεστε η εφαρμογή έχει πρόβλημα

για να λυθεί στις κριτικές του Play store γράφετε το πρόβλημα και ίσως οι μπαγλαμάδες του Facebook το διορθώσουν κάποια στιγμή (τόσο spyware έχουν να βάλουν )

ευχαριστώ

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω αυτό. 2.93 gb85ab9cdd099a114ce3e64178abf7e011.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντυπώσεις μετά από δύο μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μετά από δύο μέρες;
Επειδή κατέβαινε με πάρα πολύ αργό ρυθμό και βγήκα από το σπίτι, τη σταμάτησα
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κατέβαινε με πάρα πολύ αργό ρυθμό και βγήκα από το σπίτι, τη σταμάτησα

 

Κρίμα, δεν πειράζει ούτως ή άλλως θα έρθει σε καμία 10αρια μέρες σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα νέος κάτοχος το mi10t προς το παρόν το στήνω και το έχω ρίξει στο διάβασμα . Σύντομα θα επανέλθω με απορίες και εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Facebook messenger .. και σε εσάς ανοίγουν οι φυσαλίδες (όταν ανοίγουν) σε τετράγωνο σχήμα? Επίσης μήπως συμβαίνει και σε εσάς, το πεδίο που είναι να γράψεις, το καλύπτει το πληκτρολόγιο, οπότε δεν βλέπεις πού γράφεις?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Δεν γνωρίζω εάν φταίει η εφαρμογή του facebook η εάν φταίει το λειτουργικό της xiaomi. Παράλληλα έχω και το samsung a52 5g το οποίο έχει και αυτό android 11. Κανένα θέμα δεν έχω με το facebook messenger σε αυτό. Είδομεν πιστεύω ότι θα το φτιάξουν κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Το κινητό mi10t pro μου το οποίο πήρα μεταχειρισμένο έχει ξεκλείδωμα bootloader και φοράει πάνω την xiaomi.eu 12.0.7. stable v12.0.7.0 QJDMIXM.

Εν αναμονή του Android 11 που όπως διαβάζω το περιμένουμε σκέφτομαι να γυρίσω σε στοκ μαμά κατάσταση.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως θα το κάνω αυτό κ ποια είναι η έκδοση που φοράει το κινητό μας τώρα από την αγορά του; Το κινητό είναι ελληνικό αγορά από πλαίσιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Κατέβασα το ΟΤΑ λινκ για να περάσω την νέα 12.5.1.0 έκδοση και μου την δέχεται κανονικά!! Ενώ μέχρι χθες έλεγε ότι είναι μόνο για beta testers-pilots. Τι λέτε να την περάσω ή θα έχει τίποτα bugs? Ή να περιμένω να έρθει ΟΤΑ από μόνη της?

Με τρώει το χέρι μου γμτ

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα τελικά!! Δεν ξέρω αν είμαι pilot ή όχι...είχα κάνει παλιότερα αίτηση αλλά και πάλι δεν ξέρω αν με δέχτηκαν..πολύ πιο γρήγορο το κινητό σε πρώτη ματιά με αρκετά από όσα υποσχέθηκαν...ακόμα το ψαχνω
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και οι εικόνες δυσκολεύτηκα να τα ποσταρω δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λαθος όταν θέλω να ανεβάσω..συγνώμη αν κουρασα
Link to comment
Share on other sites

Papanic καλησπέρα! Θα ανεβάσεις και το link απ όπου την κατέβασες;;; Έχω το mi 10t και με τρώει κι εμένα το χέρι μου
Link to comment
Share on other sites

Papanic καλησπέρα! Θα ανεβάσεις και το link απ όπου την κατέβασες;;; Έχω το mi 10t και με τρώει κι εμένα το χέρι μου

 

Χαχα ανυπομονος και εσύ!!!

 

Mi 10T/Pro EEA Stable V12.5.1.0

(Mi Pilot)

 

OTA Apply for V12.1.5.0

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJDEUXM/miui-blockota-apollo_eea_global-V12.1.5.0.RJDEUXM-V12.5.1.0.RJDEUXM-d58b673b92-11.0.zip

 

Recovery ROM

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJDEUXM/miui_APOLLOEEAGlobal_V12.5.1.0.RJDEUXM_bc2b4a9a31_11.0.zip

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...