Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Dual βγήκε εξαρχής. Επίσης αυτό με το 5g που αναφέρεις έχει διορθωθεί εδώ και καιρό με update που έδωσε η Xiaomi. Για δοκίμασε το σε περιοχές με 5g.

Δεν το ήξερα.. και διάβαζα πως είναι single sim το global version. Super :-)

Προς το παρόν στις επιλογές δεν έχει το 5G αλλά δεν έχω κάνει ακόμα όλες τις αναβαθμίσεις

Ακόμα σετάρω :-)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=486117&page=22

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά την κανονική λειτουργία και στις δύο SIM ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

πότε το αλλάξανε σε 2καρτο ? είχα ξεκινήσει να σκέφτομαι να ξεκλειδώσω bootloader και να βάλω την xiaomi.eu..

 

βέβαια για 5G απενεργοποιείς τη μία αλλά δεν με πειράζει και με 4G καλά είμαι :):)

Μήπως έχεις το απλό το 10?

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το απλό το 10?

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

Οχι mi 10 t pro 5G σήμερα ήρθε απο Plaisio

μετά την αναβάθμιση βλέπω οτι μπορώ να επιλέξω και 5G στην πρώτη κάρτα ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρει ακομα την Α11 αναβαθμιση αγορα απο γερμανο

εχετε καμοια ιδεα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια κι εγω,αλλα λεω να μη τη κανω...λογω NOVA και μικροθεματων που διαβασα εδω.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του Xiaomi Mi10t σε android 11 , οι ειδοποιήσεις του messenger "συννεφάκια " παρουσιάζουν πρόβλημα. Ξέρει κάποιος κάτι ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του Xiaomi Mi10t σε android 11 , οι ειδοποιήσεις του messenger "συννεφάκια " παρουσιάζουν πρόβλημα. Ξέρει κάποιος κάτι ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Το messenger φταιει στο 11... Συμβαίνει και σε αλλες συσκευες...
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=486117&page=22

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά την κανονική λειτουργία και στις δύο SIM ;)

Εγώ πάλι εχω μια sim παλια σχετικα και εκανα αιτημα να μου στειλουν μία νέα 4G. Την υπάρχουσα την εβαλα στη sim1. Απο επιλογες εχω στον προτιμώμενο τύπο δικτυου 5G - LTE - 3G - 2G. Ειμαι στο LTE το οποιο μετα τη νεα καρτα θα γραφει LTE/4G;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το messenger φταιει στο 11... Συμβαίνει και σε αλλες συσκευες...
Πάντως σε mi10 με miui12 a11 έρχονται και εμφανίζονται κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις του messenger. Με, και χωρίς τα bubbles ενεργά. Μήπως είναι κάποιο θέμα της υλοποίησης του miui 12 /a11 στο mi10 t??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε mi10 με miui12 a11 έρχονται και εμφανίζονται κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις του messenger. Με, και χωρίς τα bubbles ενεργά. Μήπως είναι κάποιο θέμα της υλοποίησης του miui 12 /a11 στο mi10 t??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Το Mi 10 με Α11 εχω και εγω.

Έρχονται κανονικα οι ειδοποιησεις απλά η υλοποιηση των bubbles (που ειναι πλέον τετραγωνα) δεν ειναι παρα πολυ σταθερη.

Εγω προσωπικά τα απενεργοποιησα.

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εχω μια sim παλια σχετικα και εκανα αιτημα να μου στειλουν μία νέα 4G. Την υπάρχουσα την εβαλα στη sim1. Απο επιλογες εχω στον προτιμώμενο τύπο δικτυου 5G - LTE - 3G - 2G. Ειμαι στο LTE το οποιο μετα τη νεα καρτα θα γραφει LTE/4G;

 

Μιας και δεν υπάρχει ακόμη δίκτυο 5g στην περιοχή σου, επέλεξε στις ρυθμίσεις δικτύου προτιμώμενο LTE κι όχι 5g. Διαπιστωμένο ότι καταναλώνει λιγότερο διότι η συσκευή δεν ψάχνει συνεχώς για 5g δίκτυο έχει και καλύτερα αποτελέσματα σε δοκιμές ταχυτήτων τουλάχιστον στα μέρη μου,με καλύτερο ping και 170 Mbps για Φωκίδα είναι πολύ υψηλά νούμερα και για μέρες καραντίνας όπου όλοι είναι στο διαδίκτυο ουσιαστικά.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Μου ήρθε μήνυμα απο vodafone οτι ενεργοποιήθηκε το wifi calling αλλά δεν βρίσκω να το ανοίξω απο

τις κλήσεις .

Γνωρίζει κάποιος απο που γίνεται?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αναβάθμιση του Xiaomi Mi10t σε android 11 , οι ειδοποιήσεις του messenger "συννεφάκια " παρουσιάζουν πρόβλημα. Ξέρει κάποιος κάτι ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το έχω ξανά ανεγερθεί 3 σελίδες πίσω...

Εμένα η εφαρμογή μηνύματα σήμερα που μπήκα μόλις ήρθε ένα μήνυμα μου κρασαρε 2-3 φορές και μου έκανε κάτι τρελά μέσα η εφαρμογή, ανεβοκατέβαινε η λίστα των μηνυμάτων μόνη τής..... :(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που πήγε η λειτουργία καθαρισμός ηχείου; Με την νέα ενημέρωση εξαφανίστηκε.

 

Έλα ντε. Πριν πού ήταν

Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο tab : πρόσθετες ρυθμίσεις. Την χρησιμοποιούσα που και που να καθαρίζω το ηχείο από χνουδακια. Ξαφνικά με την νέα αναβάθμιση εξαφανίστηκε.
Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε τραγουδάκι με τσίτα τα γκάζια τώρα χα χα χα

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέραν της πλάκας ούτε σε εμένα εμφανίζεται.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν αρκετές φορές που η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα..

 

έχω χάσει αρκετές κλήσεις γιατί δεν μπορώ να σύρω προς τα πάνω το ακουστικό της κλήσης

επίσης αρκετές φορές στο σκολάρισμα στο internet

ή στις φωτογραφίες

ή στις ειδήσεις

σταματάει να ανταποκρίνεται

 

έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία?

Το έχετε ξανακούσει?

παίζει να είναι ελαττωματικό?

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που ελέγχει

Μπες στις ρυθμίσεις, στην έκδοση kernel, πάτησε μερικές φορές, θα δείξει το cit mode, και τσεκάρισε τον αισθητήρα αφής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Αν θες κατέβασε την εφαρμογή, και τσεκαρισε το hardware testing, εκεί που είναι το touch.

Αν δουλεύει σωστά, τότε είναι,, Ίσως θέμα software, και μπορεί να φτιάξει με factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου: Υπάρχει ρύθμιση ξεχωριστή για τον ήχο των ειδοποιήσεων η για το ηχείο; Εκτος του ηχου κλησεων εννοω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που ελέγχει

 

Μπες στις ρυθμίσεις, στην έκδοση kernel, πάτησε μερικές φορές, θα δείξει το cit mode, και τσεκάρισε τον αισθητήρα αφής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

 

 

Αν θες κατέβασε την εφαρμογή, και τσεκαρισε το hardware testing, εκεί που είναι το touch.

 

Αν δουλεύει σωστά, τότε είναι,, Ίσως θέμα software, και μπορεί να φτιάξει με factory reset.

Πήγα ρυθμίσεις και το τσέκαρα

Αν βάλω πίεση στο πάτημα δουλεύει σωστά

Αν δεν βάλω πίεση στο πάτημα, πότε το βλέπει και πότε όχι.

 

Μάλλον θα το πάω στο service

2η μέρα...

 

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια χαρά απόκριση το δικό μου. Πριν το στείλεις καντου ένα hard reset μπας και στρώσει ίσως να το επηρέασε η αναβάθμιση με το android 11 εφόσον την έκανες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...