Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή μηνύματα (messages) δεν σας έχει πρόβλημα? Μου κρασάρει και όλα αυτά από τότε που έβαλα το Android 11... :(
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως σε μένα, το αντίθετο τα στέλνει σφαίρα τώρα,δεν προλαβαίνει να φύγει και γράφει αναφορά παράδοσης.

*Πάντα με τα data ανοιχτά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Χθες αναβαθμίστηκε η εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας η οποία πλέον υποστηρίζει και NFC

Το ενεργοποίησα αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω ακόμα.

Αν κάποιος το δούλεψε ας πει αν λειτουργεί ή όχι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ενεργοποίησα δουλεύει κανονικά αλλά μόνο με debit card. Ακόμα δεν έχουν βάλει πιστωτικές κάρτες επικοινώνησα με την εθνική και μου το επιβεβαίωσαν. Μου είπαν ότι το αμέσως επόμενο διάστημα θα ενεργοποιήσουν και τις πιστωτικές. Το καλό είναι ότι δεν χρειάζεται να μπεις στην ίδια την εφαρμογή αλλά έχει ξεχωριστό widget.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω εχω το εξης θεμα. Εχω μονιμα συνδεδεμενο ρολοι στο κινητό (Samsung galaxy watch) και οταν με παίρνουν τηλ πολλες φορες περνάει τον ηχο στο ηχειο του ρολογιου με αποτελεσμα μεχρι να το γυρισω να είμαι ουσιαστικα σε ανοιχτη ακροαση.

 

Ξερετε πως οριζουμε προτεραιοτητα?

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και εγώ. Τις περισσότερες των περιπτώσεων μου συμβαίνει όταν είναι συνδεδεμένο και στο bluetooth του αυτοκινήτου και ενώ μιλάω εάν σβήσω το αυτοκίνητο και σταματήσει η σύνδεση με το bluetooth του αυτοκινήτου αυτόματα γυρίζει στο ρολόι. Σπάνια μου συμβαίνει σε άλλη περίπτωση. Δεν είναι θέμα συσκευής όμως το ίδιο θέμα είχα και με τηλέφωνο της samsung και με τηλέφωνο της huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που υπαρχει ακριβωσ?

χρονια πολλα

Εάν έχεις εγκατεστημένη την εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας πηγαίνεις στο play store κάνεις αναβάθμιση και από κει σε οδηγεί η ίδια εφαρμογή τι πρέπει να κάνεις. Είναι η νέα λειτουργία της Εθνικής Τράπεζας που έχουνε και οι υπόλοιπες τρεις δηλαδή το wallet card. Κάνεις τα πάντα με το κινητό σου σαν να έχεις την κάρτα μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.nbg.socialpay

 

 

Αυτήν την εφαρμογή εννοεις;

Και αν κλαπεί το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Αν κλαπεί το κινητό, τα σβήνεις όλα εξ αποστάσεως και το πολύ πολύ να προλάβουν να σε χρεώσουν 50€ με την κάρτα σου καθώς για μεγαλύτερα ποσά χρειάζεται το πιν.

Ή ακολουθείς και τη διαδικασία κλοπής κάρτας για να είσαι σίγουρος.

 

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κωδικο ή δακτυλικο για να πληρωσεις?? Η eurobank για ανεπαφες σου βγαζει το δακτυλικο αποτυπωμα, επιβεβαιωνει, πληρωνεις κατευθειαν με nfc

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κωδικο ή δακτυλικο για να πληρωσεις?? Η eurobank για ανεπαφες σου βγαζει το δακτυλικο αποτυπωμα, επιβεβαιωνει, πληρωνεις κατευθειαν με nfc

 

ετσι ειναι και στην εθνικη εχει και pin και δαχτυλικο να επιλεξεις

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.nbg.socialpay

 

 

Αυτήν την εφαρμογή εννοεις;

Και αν κλαπεί το κινητό;

Όχι αυτή δεν είναι η σωστή εφαρμογή. Θα κατεβάσεις την εφαρμογή της εθνικής την κλασική. Το κινητό και να σου κλαπεί δεν υπάρχει κανένα θέμα διότι όλες οι κάρτες των τραπεζών ζητάνε ή PIN ή δακτυλικό αποτύπωμα. Εγώ πάντα έχω το κινητό κλειδωμένο με δακτυλικό αποτύπωμα που είναι πάρα πολύ δύσκολο να το ανοίξει κάποιος. Αυτό να κάνεις και εσύ και δεν θα έχεις κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η κλασική εφαρμογή έχει στις ρυθμίσεις: μεταφορές με κινητό τηλέφωνο, που έχει επιλογή το Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου βγήκε η αναβάθμιση της εθνικής. Δεν την εμφανίζει σε όλους ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους

Χθες αναβαθμίστηκε η εφαρμογή της Εθνικής Τράπεζας η οποία πλέον υποστηρίζει και NFC

Το ενεργοποίησα αλλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω ακόμα.

Αν κάποιος το δούλεψε ας πει αν λειτουργεί ή όχι.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λειτουργεί κανονικότατα. :)

 

Όποιος όμως χρησιμοποιεί γενικά διάφορες κάρτες (πχ εταιρική κάρτα ή άλλης τράπεζας) και θέλει να της έχει σε μια εφαρμογή και να αλλάζει πανεύκολα κάρτα ανάλογα με ποια θέλει να πληρώσει, ας δει και την curve.

 

Την έχω καιρό και υποστηρίζει ανέπαφες πληρωμές από GPay

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@qosmio τί έγινε τελικά με την οθόνη σου, έφτιαξε?

 

Ναι έφτιαξε ! Κανένα θέμα απο Παρασκευή και έπειτα που εκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Το απολαμβάνω, είναι εξαιρετικό σε όλα του :)

Επίσης και πολύ σημαντικό για μένα, τέτοια μπαταρία είχα να δω απο τότε που είχα ενα lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αστο,το κινητο για τη τιμη του ειναι αλλου πραγματικα...επιδοσεις, απροβληματιστο, κοσμημα. Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

@kek έχουν φύγει αρκετά μέλη όπως εμείς για παράδειγμα από τα νήματα της Samsung και υπάρχει μίρλα και φαγωμάρα... έχουν ακουμπήσει χιλιάρικα + και κοροϊδεύουν τα τσαόμι. Εγώ έχω να πω ότι αν δεν ζήσει κάποιος με το κινητάκι αυτό καθημερινά και να διώξει οποιεσδήποτε προκαταλήψεις σχετικά με την Xiaomi δεν θα πιστεύει πόσο άνετα γρήγορα και ξεκούραστα τα κάνει όλα. Και ελέω καραντίνας είπα να παίξω μερικά παιχνίδια μετά από πολύ καιρό... subway surfers, beach buggy, Manu ganu κλπ το κινητό δείχνει τον πραγματικό του χαρακτήρα με τα φοβερά 144hz. Ξεκούραστα απολαυστικά νιώθεις ότι είσαι μέσα όλα σμουθ βούτυρο ομαλά και θερμοκρασίες 29-30 βαθμούς... είναι καταπληκτικό!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η ιδια η Sammy διωχνει τα fanboy της! Αναμεσα τους ημουν κι εγω το παραδεχομαι! Αλλα η κοροιδια εχει και καποια ορια...Υπαρχει και η Xiaomi η Oneplus,μεχρι προσφατα η Huawei και oρισμενες ακομη εταιριες που με λογικο αντιτιμο παιρνεις συσκευη παραπανω απο τιμια ! Το ξανα γραφω εχουν περασει απο τα χερια μου ολα σχεδον τα Note της Samsung.

 

Το μονο που μου λειπει ειναι το ALWAYS ON DISPLAY της OLED και θα ηθελα και θεση για καρτα MicroSD.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Άστα ρε φίλε είμαι εδώ με τον πιτσιρικά στην τηλεκπαίδευση απ'τις τις τρεις κ μισή περίπου και χαζεύω με το κινητό σερφαροντας και παίζοντας παιχνίδια. Τον φώναξα κάποια στιγμή να μου φέρει το 1+ 7 Pro μου που χρησιμοποιώ ως κύρια συσκευή και αφήνοντας το Mi 10 T έπιασα το 1+ ... δεν το πιστεύω ότι εδώ αμέσως καταλαβαίνεις την διαφορά και πόσο πιο αργό δείχνει το 7pro δεν το περίμενα το λέω ξεκάθαρα από ένα κινητό που δεν με έχει προβληματίσει ποτέ να έρχεται αυτό το semi flagship της τσαόμι και να κάνει πάρτι σε πολλές και πανάκριβες συσκευές.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συντομα θα το βαλω αγγελια το δικο μου , αγορασμενο απο you.gr (με επισημη εγγυηση 2 ετων) εκδοση με τα 8ram Μαυρο. Παω για το mi 11

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Οκ μπορεί για κάποιους να είναι πιο βαρύ και περίπλοκο το μενού του MIUI όμως σε όλα τα ανοίγματα εφαρμογών είναι σφαίρα!!! Αν είχε oled και ασύρματη φόρτιση , τότε απλά πάπαλα οι υπόλοιποι χα χα χα , πήγαινε να δεις τί γράφουν στις ειδήσεις του φόρουμ για την τιμολόγηση της Samsung... άστα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συντομα θα το βαλω αγγελια το δικο μου , αγορασμενο απο you.gr (με επισημη εγγυηση 2 ετων) εκδοση με τα 8ram Μαυρο. Παω για το mi 11

 

Ωραίος ✌️ το σκέφτομαι κι εγώ , μου το ζήτησαν και μένα το μεσημέρι ο κολλητός μου που του έδωσα τον Νοέμβριο το s20 plus μου... Κινητάρα το 11 πω και με amoled οθόνη απ'τις κορυφαίες έχω διαβάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι έφτιαξε ! Κανένα θέμα απο Παρασκευή και έπειτα που εκανα επαναφορά εργοστασιακών.

Το απολαμβάνω, είναι εξαιρετικό σε όλα του :)

Επίσης και πολύ σημαντικό για μένα, τέτοια μπαταρία είχα να δω απο τότε που είχα ενα lenovo P2

 

Απόλαυσε το! ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ✌️ το σκέφτομαι κι εγώ , μου το ζήτησαν και μένα το μεσημέρι ο κολλητός μου που του έδωσα τον Νοέμβριο το s20 plus μου... Κινητάρα το 11 πω και με amoled οθόνη απ'τις κορυφαίες έχω διαβάσει.

 

με το καλο να το χαρεις φιλε MAFIA .....με χαλαει η καπως μικροτερη μπαταρια (περιμενουμε εντυπωσεις σου σε αυτο) και η κυρτη οθονη να πω την αληθεια! :lol:

Και η τιμη στα 900 ειναι καπως....χμμμμ...να πεσει λιγο...

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα αν το είχαν 799 κι όχι 899 τότε με αποφορολόγηση θα έβγαινε λίγο κάτω από 650 ευρώ. Για τα σπεκς του θα ήταν τέλειο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Το έγραψα σαν σχόλιο στο Google play γιατί ούτε εγώ εχω update και απάντησαν οτι το δίνουν σταδιακά οπότε θα έρθει κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

@kek έχουν φύγει αρκετά μέλη όπως εμείς για παράδειγμα από τα νήματα της Samsung και υπάρχει μίρλα και φαγωμάρα... έχουν ακουμπήσει χιλιάρικα + και κοροϊδεύουν τα τσαόμι. Εγώ έχω να πω ότι αν δεν ζήσει κάποιος με το κινητάκι αυτό καθημερινά και να διώξει οποιεσδήποτε προκαταλήψεις σχετικά με την Xiaomi δεν θα πιστεύει πόσο άνετα γρήγορα και ξεκούραστα τα κάνει όλα. Και ελέω καραντίνας είπα να παίξω μερικά παιχνίδια μετά από πολύ καιρό... subway surfers, beach buggy, Manu ganu κλπ το κινητό δείχνει τον πραγματικό του χαρακτήρα με τα φοβερά 144hz. Ξεκούραστα απολαυστικά νιώθεις ότι είσαι μέσα όλα σμουθ βούτυρο ομαλά και θερμοκρασίες 29-30 βαθμούς... είναι καταπληκτικό!

Πολύ σωστα τα λες. Και εγω μέχρι πρότινως με samsung, iphone...,Huawei κτλ σε ναυαρχίδες ανω των 700 ευρω και βάλε...Πρωτη φορα σε xiaomi με το συγκεκριμενο μοντέλο και καθε μέρα διαπιστώνω και μονολογώ πόσο ηλίθιος ήμουνα τοσα χρόνια που τα ακούμπαγα χοντρα στις αλλες υποτιθέμενες εταιρειάρες...:) Αυτη η συσκευή δεν εχει να ζηλέψει τίποτα, απεναντίας ρίχνει και σφαλιάρες σε άλλα μεγαλύτερα σε κόστος, μοντέλα.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλά ηλιθιοι ακριβώς δεν ήμασταν ούτε είχε ανεβάσει τόσο ψηλά τον πήχη η xiaomi. Είναι κι αυτή πια δυνατή εταιρεία με πολλές πωλήσεις όχι μόνο σε κινητά τηλέφωνα. Προσπάθησε έκανε λάθη έμαθε όπως και τώρα συμβαίνουν λάθη και αστοχιες αναμενόμενο τόσα εκατομμύρια τηλέφωνα μόνο πουλάει. Απλά ορισμένα μοντέλα ορισμένες φορές και ειδικά σε δύσκολες εποχές μέσω πανδημίας με τεράστιες οικονομικές δυσκολίες κάποιοι όταν χάνουν μεγάλα μεγέθη προσπαθούν με αυξήσεις τιμών να διατηρήσουν τα κέρδη τους ή να έχουν την μικρότερη χασούρα. Η xiaomi πουλάει τρελά στην midrange κατηγορία είναι βασιλιάς τα τελευταία δύο χρόνια από σειρά MI 9 και μετά ταράζει τα νερά για τα καλά δεν είναι απλά κάποιες αναλαμπες όπως έγινε αρχικά με την σειρά MI mix s 2s κλπ. Με την έλευση του MI 12.5 πιστεύω θα δούμε σημαντικότατες βελτιώσεις κι αυτό και σε μοντέλα semi flagships όπως είναι το δικό μας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...