Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

exei kanei mikra vathoulomatakia sto pano meros tou kinoumenou kommatiou(ekei pou einai i othoni).. dld pisteuo pos ginetai fanero oti exei xtupithei..

 

exo dei ti lista me ta aksiopista nokia shops(apo thessaloniki eimai) k etsi toulaxiston ksero poia kanoun kalo service.. ostoso den ksero poia exoun upallilous me katanoisi.. k pano apo ola xoris ti diathesi na sou fane ta leuta..!

 

kati allo pou skeftika.. AN pao se ena nokia shop kai allakso tin prosopsi.. k meta episkeuto kapoio allo.. k tous anafero ta provlimata.. lete na to dextoun..?

 

k den einai to thema oti tha pliroso.. to thema einai oti den ofeilomai gia ta provlimata! oute ego.. oute k to pesimo!

 

So..?

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου..σου προτεινω ανεπιφυλακτα να πας στο νοκια σοπ της Β.ολγας!!!!!!

τηλ.2310413498

ΑΨΟΓΟΙ!!

:)

Link to comment
Share on other sites

gura sta 30 euro.. koita ekei pou einai na m ta fortosoun ola.. k xoris na ftaio.. k na pliroso k 100+ euro.. protimo na doso 30.. k na kanoun to service opos prepei..!:)

 

exo steilei mail sta nokia shops ston eyosmo k stin ionos dragoumi(pou exoun prostethei sti lista me ta aksiologa).. alla akomi kamia apantisi!

 

anyway.. anamenoume!

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επιμενω να κανεις ενα τηλεφωνημα απο Τριτη στο νοκια σοπ της Β.ολγας..δες πιο πανω ,σου εχω και το τηλεφωνο :)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο Nokia Shop Βόλου κάνουν αναβαθμίσεις? Ρωτάω γιατί την τελευταία φορά μου είπε ότι θα το στείλει Θεσσαλονίκη!
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

gura sta 30 euro.. koita ekei pou einai na m ta fortosoun ola.. k xoris na ftaio.. k na pliroso k 100+ euro.. protimo na doso 30.. k na kanoun to service opos prepei..!:)

 

exo steilei mail sta nokia shops ston eyosmo k stin ionos dragoumi(pou exoun prostethei sti lista me ta aksiologa).. alla akomi kamia apantisi!

 

anyway.. anamenoume!

 

an kanei 30euro pistew oti axizei na ta dwseis kai na exeis ena kalo service!

de xerw!

ti na sou pw?

psaxe pantws kai to nokia service pou sou proteinei to palikari pio panw!

kati tha xerei gia na to leei!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

exei kanei mikra vathoulomatakia sto pano meros tou kinoumenou kommatiou(ekei pou einai i othoni).. dld pisteuo pos ginetai fanero oti exei xtupithei..

 

exo dei ti lista me ta aksiopista nokia shops(apo thessaloniki eimai) k etsi toulaxiston ksero poia kanoun kalo service.. ostoso den ksero poia exoun upallilous me katanoisi.. k pano apo ola xoris ti diathesi na sou fane ta leuta..!

 

kati allo pou skeftika.. AN pao se ena nokia shop kai allakso tin prosopsi.. k meta episkeuto kapoio allo.. k tous anafero ta provlimata.. lete na to dextoun..?

 

k den einai to thema oti tha pliroso.. to thema einai oti den ofeilomai gia ta provlimata! oute ego.. oute k to pesimo!

 

So..?

 

Το θέμα με την πτώση δεν είναι τα βαθουλωματάκια. Αν έχει σπάσει κάποιο εξάρτημα εσωτερικό ή αν εχει μετακινηθεί, τότε και "προφυλακτήρα" να του αλλάξεις θα το δουν....'Οσο για τα καλά ΝΟΚΙΑ Shop που σου προτείνουν, προφανώς με την έννοια"καλά" εννοουν ότι κάνουν καλά την δουλειά τους και ότι είναι εξυπηρετικοί....'Οχι 'οτι ειναι βλάκες και θα τους κοροϊδεψεις με μια αλλαγή πρόσοψης.

Αν τα προβληματα που σου παρουσιάζονται οφείλονται σε δυσλειτουργία του τηλεφώνου και όχι σε χρήση του πελάτη, τότε και γυμνό να το πας θα στο επισκευάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την πτώση δεν είναι τα βαθουλωματάκια. Αν έχει σπάσει κάποιο εξάρτημα εσωτερικό ή αν εχει μετακινηθεί, τότε και "προφυλακτήρα" να του αλλάξεις θα το δουν....'Οσο για τα καλά ΝΟΚΙΑ Shop που σου προτείνουν, προφανώς με την έννοια"καλά" εννοουν ότι κάνουν καλά την δουλειά τους και ότι είναι εξυπηρετικοί....'Οχι 'οτι ειναι βλάκες και θα τους κοροϊδεψεις με μια αλλαγή πρόσοψης.

Αν τα προβληματα που σου παρουσιάζονται οφείλονται σε δυσλειτουργία του τηλεφώνου και όχι σε χρήση του πελάτη, τότε και γυμνό να το πας θα στο επισκευάσουν.

 

Ok.. Δεν έχω πάει ποτέ σε nokia shop και από ότι έχω διαβάσει εδω μέσα υπάρχουν υπάλληλοι που προσπαθούν να σου "φορτώσουν" λάθη της ΝΟΚΙΑ και να ευνοηθούν(οικονικά) σε βάρος σου.. Τουλάχιστον αυτό το συμπέρασμα έβγαλα από τα μηνύματα.. Γι'αυτό και ρωτάω.. γιατί τα προβλήματα υπήρχαν πριν το πέσιμο.. και δε θέλω να με πιάσουν και κορόιδιο!

 

Φιλικά

Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Ok.. Δεν έχω πάει ποτέ σε nokia shop και από ότι έχω διαβάσει εδω μέσα υπάρχουν υπάλληλοι που προσπαθούν να σου "φορτώσουν" λάθη της ΝΟΚΙΑ και να ευνοηθούν(οικονικά) σε βάρος σου.. Τουλάχιστον αυτό το συμπέρασμα έβγαλα από τα μηνύματα.. Γι'αυτό και ρωτάω.. γιατί τα προβλήματα υπήρχαν πριν το πέσιμο.. και δε θέλω να με πιάσουν και κορόιδιο!

 

Φιλικά

 

'Οπως ανέφερα σε προηγούμενο ποστ μου, υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες. Ούτως ή άλλως αν δεν αποδεχτεις οποιοδήποτε κόστος, δεν στο επισκευάζουν. Τότε μπορείς να πας και αλλού για να συγκρίνεις.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην κατηγορειται το service της Nokia, η alphacopy φταιει για ολα. Εκμεταλευεται και ξεζουμιζει τα nokia shops με την πολιτικη της σε πολλα θεματα.

Και τι να πω για τα ανυπαρκτα κριτηρια αξιολογησης των τεχνικων της. Θα δεχοσασταν ποτε να σας "φτιαξει" το κινητο σας ο καθε "τεχνικος" μπακαλης επειδη ξερει να ξεβιδωνει βιδες και να αλλαζει ακουστικά; Χαιρω πολυ! Τα τελευταιας γενιας κινητα γινονται ολο και πιο περιπλοκα και χρειαζονται καλες γνωσεις υπολογιστων, ηλεκτρονικης και αγγλικων ακομα και για level 2.

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είχα αγοράσει πριν 1 μήνα από γνωστό κατάστημα το nokia 1600 για τη γιαγιά μου (ήταν το πιο εύχρηστο που έβρισκε, λόγω ηλικίας ξέρετε είναι περίεργες, αρχικά είχα κάποιους ενδοιασμούς λόγω της τιμής του παρόλ' αυτά ενέδωσα)...

Μετά από 1 μήνα χρήσης λοιπόν, να επισημάνω ότι δεν είχε παρουσιάσει προβλήματα (μόνο η μπαταρία τελείωνε κάποιες φορές πιο γρήγορα από τοα αναμενόμενο, δεν μπορεί να δικαιολογηθεί όμως ούτε αυτό επειδή σχεδόν δεν χρησιμοποιούταν), έπεσε κάτω από ύψος λιγότερου του μισού μέτρου και έχασε το σήμα (γνωρίζω ότι μπορεί ένα κινητό να πέσει 100 φορές κάτω και να μην πάθει τπτ ενώ να πέσει μία και να μείνει στον τόπο)...

Το πάω σε nokia shop την παρασκευή και μου λένε θα το κρατήσουμε για επισκευή και πάρτε ένα τηλεφωνάκι τη δευτέρα να σας πούμε αν είναι έτοιμο. Χθες που λέτε δεν πήρα τηλέφωνο διότι από εκεί περνάω καθημερινώς και μπήκα να τους ρωτήσω αν είναι έτοιμο. Η υπάλληλος λοιπόν έψαξε στον Η/Υ και κάτι ρώτησε τους υπόλοιπους εκει μέσα. Και έρχεται και μου λέει "Κύριε, έχετε ενημερωθεί για την κατάσταση του τηλεφώνου σας" και της λέω όχι και μου απαντάει ότι δυστυχώς είναι κατεστραμένο και δεν επισκευάζεται... Το πήγα επιδή ήταν χαλασμένη η κεραία και μου το έβγαλαν κατεστραμμένο... Τι να πω?? Αιτιολόγηση ότι είχε υγρά στην πλακέτα και τη ρωτλάω αν γίνεται κάιτ τώρα και μου λέει όχι αν αενδιαφέρεσται για καινούργιο καλώς. [Επίσημη αιτιολόγηση στο REPORT: ΑΝΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΟ, ΥΓΡΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΕΤΑ] Που βρέθηκαν τα νερά στην πλακέτα;; Καλά λέω γεια σας. Και πάω σε ένα γνωστό service και τους λέω το story και το ανοίγουν μπροστά μου πράγματι ήταν βραχυκυκλωμένο (φαινόταν το πράσινο στα κυκλώματα)... Τώρα άμα το έριξαν αυτοί το νερό δεν το ξέρω... Για να τελειώνω αυτό που μου την έδωσε ήταν η συμπεριφορά της νόκια ότι δεν φτιάχνεται και να πάρω καινούργιο, το τηλέφωνο ήταν έτοιμο χθες βράδυ και δουλέυει άψογα... Τι να πω;

πήρα και τηλέφωνο για να μου δικαιολογήσουν τα αδιακιολόγητα και μου είπαν οτι δεν μπορούσαν να μου το φτιάξουν οι ίδιοι για να μην το χαλάσουν και δεν ανάβει καν... Και για ατυό το λόγω το βγάλανε ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΟ και με παρότρυναν να πάρω καινούργιο ... Tα σχόλια δικά σας...

Μου έκλεισε το τηλ. χωρίς να ακούσει τι της έλεγα...

YΓ. Θα πάω το μεσημέρι μια βολτούλα από εκεί να τα πούμε...

http://www.contra.gr/subpic/ocfp.gif
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος του θέματό σου είναι λίγο βαρύς όμως.

 

Δεν νομίζω ότι φταίει η ΝΟΚΙΑ επειδή ένα ΝΟΚΙΑ shop δεν ξέρει τι του γίνεται ή συμπεριφέρεται με αυτόν τον απαράδεκτο τρόπο.

 

Εγώ στην Θεσσαλονίκη σε συγκεκριμένο ΝΟΚΙΑ Shop έχω υπερβολικά καλό service και πολυ σωστή εξυπηρέτηση. Μου επαναφέραν στην ζωή ένα 6210 το οποίο είχε σχεδόν καταστραφεί από πτώση (έσπασε ο διακόπτης, τα πλαστικά του και είχε ξεκολήσει ελαφρώς η κεραία από την πλακέτα).

 

Πάντως καλά θα κάνεις να τους τα ψάλεις ένα χεράκι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω πάει δυο φορές κινητά για επισκευή σε Nokia shop και τις δυο φορές μου τα βγάλανε ότι είχαν πάρει υγρασία…σύμπτωση!;;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Nai.. Des to san mia xontrokommenh kai agarbh prospa8eia na se kanoun na agoraseis neo.. Kai mh leme twra oti den ftiaxnontai kinhta pou exoun parei ygrasia. Mou xei pesei 3410 mesa se kouba, to afhsa 2 meronyxta sto kalorifer kai douleve mia xara.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω πάει δυο φορές κινητά για επισκευή σε Nokia shop και τις δυο φορές μου τα βγάλανε ότι είχαν πάρει υγρασία…σύμπτωση!;;

 

Και εμένα μου έχουν πει το συγκεκριμένο παραμύθι πολλές φορές σε κάποια από τα ΝΟΚΙΑ Shop. Απλά βρήκαν την καραμέλα αυτή και όπου πιάσει. Δεν λέω ότι δεν έχει δίκιο ο φίλος με το πρόβλημα αλλά όπως προείπα δεν φταίει η ΝΟΚΙΑ αλλά τα συγκεκριμένα NOKIA Shop.

 

Πάντως φίλε μου αναμένω με αγωνία να μας πεις αν τελικά τους τα έψαλες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάτι ακόμα δυστηχώς. Υπομονή λίγο και θα βρεθούν.

 

Κανένα νέο?!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπόρεσα να περάσω γρήγορα σήμερα για να τους προλάβω ανοιχτούς, κλείνουν στις 4 και δεν ανοίγουν το απόγευμα...

Το φταίξιμο θα συμφωνήσω ότι δεν είναι της ίδιας της νόκια αλλά της alphacopy διότι αυτή εξουσιοδοτεί αυτά τα καταστήματα και δεν μπορεί σε μια πόλη 300.000 κατοίκων το κεντρικό κα΄τάστημα service να έχει αυτή τη συμπεριφορά.

http://www.contra.gr/subpic/ocfp.gif
Link to comment
Share on other sites

nai μπορει να φταινε τα νοκια σοπ και οχι η εταιρια .

Ας προσεχει ομως που και με ποιους συνεργαζεται .

Την δικη της εικονα χαλανε η φτιαχνουν στο κατω κατω .

και εγω ετυχα απαραδεκτης συμπεριφορας αρκετες φορες .

Link to comment
Share on other sites

στις 29/5 πηγα(που να μην πειγαινα) το 6280 που εχω παρει στης 23/5 σε nokia shop στο γαλατσι για αναβαθμηση λειτουργικου

ποτε θα ειναι ετοιμο?ρωταω......εεεεεεεε αυριο το πρωι απανταει

την επομενη ξερετε κολησε η αναβαθμηση και θα ειναι ετοιμο αυριο

παω σημερα και λεω το τηλεφωνο.........απανταει ξερεται κολησε η αναβαθμηση και...................................καλα δεν πειραζει του λεω ασ μην κανουμε αναβαθμηση δωστω ετσι με το παλιο λειτουργικο

και η απαντηση που με ξερανε

το τηλεφωνο πρεπει να παει στη νοκια γιατι κατα την προσπαθεια αναβαθμησης κολησε τελειος και δεν ανοιγει

ποτε θα ειναι ετοιμο?????????????????

σε 15 20 μερες αναλογος τη δουλεια( η τα κεφια της νοκια)

γιαυτο αν δεν σας ειναι απαραιτητη η αναβαθμηση

ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

H anikanothta se olo ths to megaleio :p:p:p 8a se apozhmiwsoune toulaxiston?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρεμηστε λιγο. Μου ειχε μπλοκαρει και εμενα 6280 για αγνωστη αιτια (αρε ατιμη usb) και δυστηχως ακομα δεν εχουν βγει data packages που να υποστηριζουν dead phone usb flashing.
http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα να κάνω μια επώνυμη καταγγελία για τον απαραδεκτο τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίστηκε το πρόβλημα μου από την Nokia/Alpha Copy

 

Ονομάζομαι Αντώνης Χατζηπαρασκευας.

Εδώ και ένα περίπου χρόνο έχω ένα Nokia 5140. (ser.no. 355004004847532)

Τον Απρίλιο του 2006 έσβησε κάποια στιγμή και έμφανίστηκε στην οθόνη το μύνημα Contact Service.

 

Το κινητό το πηγα για service στο Nokia Shop Παλαιού Φαλήρου (Αφροδίτης 39) όπου διαπιστώθηκε η βλάβη και εγινε (απ' ότι μου είπαν) format και αναβάθμιση σε λογισμικό. Το πήρα το κινητό την επόμενη μέρα και μετά από 10 λεπτά βγάζει πάλι το ίδιο μύνημα. Το ξαναπάω ξαναγίνεται η ίδια δουλεια το κρατάνε μια μερα να διαπιστώθεί η επισκευή και το ξαναπάιρνω. Όλα αυτά μέσα στην εγγύηση χωρίς χρέωση.

 

Μετά από ένα μήνα (πριν από έξι μέρες περίπου) ξανά τα ίδια. Το κινητό το ξαναπάω στο Nokia Shop και το στέλνουν στα κεντρικά με την ένδειξη να αντικατασταθεί. Τα κεντρικά είναι η Alpha Copy.

 

Το κινητό επιστρέφει πάλι (!!!) επισκευασμένο. Μιλάω με τον κύριο Τσαλίδη Υπέυθυνο Επικοινωνίας του Service της "εταιρείας" και με τον Διευθυντή του Service κύριο Χαλαρη όπου ενημερώνομαι ότι για αυτούς το κινητό μπαίνει στο service για πρώτη φορά. Οι άλλες δύο φορές του Νοκια shop δεν μετράνε. Αυτοί είναι Level 2 Service ενώ στην Alpha Copy Level 4 το πρόβλημα εμφανίστηκε πρώτη φορά και για αυτό επισκευάζεται (κάνωντας αναβάθμιση όπως και στο Nokia Shop) και -αυτά είναι τα λόγια του κ. Χαλαρη- αν ξαναχαλάσει θα σας το αλλάξουμε!!!!. ΄Το ότι μου χάλασε τρεις φορές ήδη;

 

Δηλαδή εγώ δεν θα ασχολούμε με κάτι άλλο παρά με το να πηγαινοέρχομαι στα διάφορα Service της Νοκια (χάνοντας τις μνήμες κάθε φορά) μέχρι που να περάσει και η εγγύηση ή να τύχει να πάιξει το κινητό κάνοντας καθημερινά sychronize και backup. Εκτός άν βρεθεί και κανένα Service Level 6 το οποίο ούτε αυτό θα ικανοποιηθεί με τα service των άλλων και θα πρέπει να ξαναχαλάσει πέντε έξι φορές ακόμα και βλέπουμε....

 

Συμπέρασματα: 1. Μην ξαναπάτε σε Nokia Shop. Δεν έχουν καμιά εξουσία και σχεδόν δεν έχουν λόγο

2. Αν σας τύχει ελαττωματική συσκευή με την Alpha Copy δεν θα βγάλετε άκρη οπότε πάρτε κάτι άλλο.

Συγνώμη αν σας κούρασα.

 

Στην διάθεση του οπουδήποτε για πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...