Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίξε μια ματιά εδω, θα διαβάσεις και άλλα περιστατικά. Εγω αγόρασα κάποιο τηλέφωνο τον Δεκέμβρη, το οποίο ήταν ελλατωματικό απο την αρχή. Το τηλέφωνο απο τη μέρα της αγοράς του το έχω στα χέρια μου λιγότερο απο ένα μήνα διότι πηγαινοέρχεται στα κεντρικά και καλά για επισκευή. Σου προτείνω να φτάσεις στα άκρα, όπως αποφάσισα να κάνω και εγω, αν δεν επισκευαστεί και τώρα. Κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτός ο εμπαιγμός :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλαρακο να σε ρωτησω καποιες διευκρινησεις.

 

1. Το πηγες και τις δυο φορες στο ιδιο nokia shop τον απριλιο σωστα;

2. Την τριτη το πηγες στα κεντρικα και ηταν μαϊος.

 

Επειδη αυτην την περιοδο δουλευω σε nokia shop τσεκαρα το IMEI σου και δεν φαινεται πουθενα οτι εχουν γινει εργασιες. Για του Απριλιου τις αναβαθμισεις μιλαω. Του Απριλιου οι εργασιες εντος εγγυησης θα επρεπε να φαινονται απο την Nokia γιατι κοιταξα και τις δικες μου.

 

Θυμασαι κοιταξες την εκδοση του firmware οταν το πηρες;

http://i77.photobucket.com/albums/j72/Ferryman_rx7/PB3.jpg Έχω να φάω κουραμάνα ...
Link to comment
Share on other sites

EGO AYTO POY KSERO INE OTI TOYS PIGA ENA TIL. SE LITOYRGIA KAI AYTOI GIA TIN ORA MOY DINOYN ENA TO OPOI DEN DOYLEYI

 

 

 

xexexe!

trexa gyreve!!!:mad: :mad: :mad:

 

 

an thes min grafeis me kefalaia!

apagoreyetai apo tous kanonismous tou forum!

einai sa na fwnazeis...:D

Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες δύο φορές ήταν Μαϊο λίγο μετά την πρωτομαγιά και από τα κεντρικά επέστρεψε πριν δύο μέρες στο Nokia Shop Φαλήρου.

Θα πάω να το πάρω σήμερα μάλιστα

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Αλλα δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω παραπάνω από το να το πάρω και να ελπίζω να μου ξαναχαλάσει σύντομα οπότε να το δώσω πίσω πάλι και να πάρω καινουριο (εύχομαι δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

nai μπορει να φταινε τα νοκια σοπ και οχι η εταιρια .

Ας προσεχει ομως που και με ποιους συνεργαζεται .

Την δικη της εικονα χαλανε η φτιαχνουν στο κατω κατω .

και εγω ετυχα απαραδεκτης συμπεριφορας αρκετες φορες .

 

 

akrivws etsi!:)

opws kai na exei i eythini tha pigainei pantote sti thygatriki etaireia kai ston eisagogea pou dinei to dikaiwma se ayta ta katastimata na xrisimopoiun to logo ths nokia!:X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγο του Service τους είχα σταματήσει να αγοράζω ΝΟΚΙΑ. Μετά από αρκετά χρόνια ξαναπήρα (Ε60) και αναθεματίζω την ώρα και τι στιγμή...

 

2 φορές έχω πάει για αναβάθμιση. Την πρώτη δεν είχαν το πρόγραμμα για να κάνουν αναβάθμιση (είναι πολύ καινούργιο είπαν), την δεύτερη μου ζήτησαν να το αφήσω κάμποσες ώρες γιατί είχαν δουλειά...

 

Και όλα αυτά για μιά απλή αναβάθμιση Software. Και φαναστείτε ότι με την Siemens την αναβάθμιση την κάνεις ο ίδιος από το σπίτι σου...

 

Ας ΤΟΥΣ ΜΑΖΕΨΟΥΝΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λόγο του Service τους είχα σταματήσει να αγοράζω ΝΟΚΙΑ. Μετά από αρκετά χρόνια ξαναπήρα (Ε60) και αναθεματίζω την ώρα και τι στιγμή...

ρωτησες πρωτα στο επισημο θεμα αν υπαρχει λυση στο προβλημα σου; :whistle:

γιατι φανταζομαι ειχες προβλημα για να πας για αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο να σε ρωτησω καποιες διευκρινησεις.

 

1. Το πηγες και τις δυο φορες στο ιδιο nokia shop τον απριλιο σωστα;

2. Την τριτη το πηγες στα κεντρικα και ηταν μαϊος.

 

Επειδη αυτην την περιοδο δουλευω σε nokia shop τσεκαρα το IMEI σου και δεν φαινεται πουθενα οτι εχουν γινει εργασιες. Για του Απριλιου τις αναβαθμισεις μιλαω. Του Απριλιου οι εργασιες εντος εγγυησης θα επρεπε να φαινονται απο την Nokia γιατι κοιταξα και τις δικες μου.

 

Θυμασαι κοιταξες την εκδοση του firmware οταν το πηρες;

afou ergazese se nokia shop gnorizeis tin episimi entoli tis nokia gia ta 5140 contact service otan ftasoun esto kai proti fora sto kentriko service.opote den lepo giati na exei anevei ergasia egyiseos sti nokia apo to nokia shop......:O

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια ξεχασα να σας πω...εμενα το κινητο μου πηγε 4 φορες κεντρικα και οι 4 στο εξωτερικο(η μια νομιζω διορθωθηκε εδω το προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος) για το ιδιο προβλημα..την τεταρτη φορα..ζητησα αντικατασταση(το γραψαν οι υπαλληλοι στο χαρτι που στελνουν) και μετα απο ενα μηνα ειχα ενα νεο Ν70...

(ευτυχως με ηξεραν και απο το νοκια σοπ :heat:)

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια ξεχασα να σας πω...εμενα το κινητο μου πηγε 4 φορες κεντρικα και οι 4 στο εξωτερικο(η μια νομιζω διορθωθηκε εδω το προβλημα αλλα δεν ειμαι σιγουρος) για το ιδιο προβλημα..την τεταρτη φορα..ζητησα αντικατασταση(το γραψαν οι υπαλληλοι στο χαρτι που στελνουν) και μετα απο ενα μηνα ειχα ενα νεο Ν70...

(ευτυχως με ηξεραν και απο το νοκια σοπ :heat:)

 

Φίλε kostakiss έιδα σε προηγούμενο post σου ότι αναφέρεσαι στο NOKIA Shop της Β. Όλγας στην Θεσ/νίκη. Και εγώ σε εκείνο πηγαίνω και είναι φανταστική η εξυπηρέτησή τους.

 

Μου επαναφέρανε ένα 6210 το οποίο είχε σχεδόν καταστραφεί από πτώση (Σπασμένα πλαστικά, σπασμένος διακόπτης ανοίγματος, χαλασμένες υπέρυθρες)

 

Καλό είναι να αναφέρουμε όσοι γνωρίζουμε κάποιο καλό ΝΟΚΙΑ Shop για να εξυπηρετούμαστε όλοι όσο πιο καλά γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

ετσι..!εχω παει σε 3 νοκια σοπ...αυτο ξεχωριζει πιο πολυ απ ολα με διαφορα..στο ενα(στην καμαρα) ειχε μια κοπελιτσα καλη κ εξυπηρετικη,ο αλλος δεν ελεγε και πολλα..στην εθνικης αντιστασεως..μαπα τελειως..οποτε παρεμεινα στης β.ολγας που ειναι και το καλυτερο,ολοι οι υπαληλοι ειναι αψογοι ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ :w00t:. Το ελλατωματικό μου 6270 μετά τη μεσολάβηση του ΙΝΚΑ θα αντικατασταθεί :yahoo:. Για όσους δεν ξέρουν: Το κινητό το αγόρασα τον Δεκέμβρη και ήμουν απο τους "τυχερούς" που έκανε συνεχώς επανεκκινήσεις. Απο την ημέρα της αγοράς του, το κινητό έκανε βόλτες μεταξύ νοκια Κηφισιάς-κεντρικά-Ιταλία, χωρίς φυσικά να υπάρξει αποτέλεσμα. Κάποια στιγμή έφτασε ο κόμπος στο χτένι και είπα να κινηθώ αλλιώς, κάνοντας καταγγελία στο ΙΝΚΑ. Φυσικά με την καταγγελία αυτή δικαιώθηκα και αύριο θα έχω καινούριο κινητό.

Προτρέπω λοιπόν όλους, σε ανάλογες περιπτώσεις, να κινηθούν με τον ίδιο τρόπο, γιατί μόνο έτσι θα βρούν το δίκιο τους... :!:

 

Αυτά... :p

Link to comment
Share on other sites

kai poly kala ekanes!!!!:) :) :)

mpravo!!!!:D

me'geia to neo kinito!!!:p

Thanks :) . Σήμερα παρέλαβα το νέο μου κινητό. Μετά απο έξι μήνες ήρθε η ώρα να το χαρώ :p . Τελικά δεν τους πέρασε... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

εγω για αλλη μια φορα να πω οτι οι υπαληλοι του νοκια σοπ Β.Ολγας μου φερθηκαν για αλλη μια φορα αψογα!!!

πηγα εκει το Ν70 μου και σε 10 λεπτα ηταν ετοιμο..εν τω μεταξυ ειχα παρει ενα αλλο κινητο μαζι μου γιατι ηταν να φυγω,και ρωταω σε μια στιγμη για να ρυθμισω την ωρα στο αλλο το κινητο..και μου λεει την ταδε ωρα πχ..και την βαζω..μετα τον ρωταω..γιατι αργει να μπει στο μενου-sms κτλ?βλεπει την εκδοση..και λεει χρειαζετε αναβαθμηση..ηταν ενα 6101..και του το δινω..ουτε αποδιξεις ουτε τιποτα,μου ειπε οτι καλυπτονταν απο την εγγυηση..και λεω..και δεν το κανετε?και ημουν ετοιμος σε λιγη ωρα και τα τσακωσα και τα 2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks :) . Σήμερα παρέλαβα το νέο μου κινητό. Μετά απο έξι μήνες ήρθε η ώρα να το χαρώ :p . Τελικά δεν τους πέρασε... :rolleyes:

τωρα ειδα το μηνυμα, μπραβο theka :happy:

ενταξει ειναι τωρα;

 

@kostakiss μπραβο κι εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα το μηνυμα, μπραβο theka :happy:

ενταξει ειναι τωρα;

 

@kostakiss μπραβο κι εσυ :p

Μέχρι τώρα έχει φάει δυο κολήματα, αλλά restart κανένα. Θα δείξει... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Thanks :) . Σήμερα παρέλαβα το νέο μου κινητό. Μετά απο έξι μήνες ήρθε η ώρα να το χαρώ :p . Τελικά δεν τους πέρασε... :rolleyes:

 

 

 

με το καλο!!!

πρεπει το myphone.gr να σε χρησει προτυπο καταναλωτη!!!:O :p

αντε και καλα τηλεφωνηματα!!!

χεχεχε!!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει και σε προηγούμενο ποστ ότι το κινητό μου είχε πρόβλημα με το σήμα.. Το πήγα πριν κανα 25ήμερο σε ΝΟΚΙΑ club της γειτονιάς μου (Β.Όλγας) τα παιδιά πολύ εξυπηρετικά μου κάναν μία αναβάθμιση και μου είπαν να το ξαναδοκιμάσω. Δεν είδα όμως διαφορά και το άφησα για να το στείλουν στη μαμά ΝΟΚΙΑ alpha ΒΛΙΑΧ copy και απο κει αρχίσαν τα προβλήματα.. Μετά από 7 μέρες το κινητό δεν είχε έρθει ακόμα , ρώτησα και μου είπαν ότι είναι εξωτερικό και να έρθω απο βδομάδα, πήγα και μου είπαν απο βδομάδα ξαναπήγα σήμερα και μου είπαν την άλλη εβδομάδα .!!!! Ε ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΜΟΣΧΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΤΙΛIΣΕΙ ΤΗ ΝΟΚΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ~~~!!!!!!!!!!!!!! ΒΑΛΑΤΕ ΤΑ ΝΟΚΙΑ CLUB ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΣΩΣΑΝ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!!!!!!!!!!! ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΚΙΝΗΤΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ!!!!! ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑ ΦΕΡΡΑΡΙ, F360 ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΡΗΣΗΣ ΘΑ ΑΦΗΝΑΤΕ ΤΟ ΠΕΛΑΤΗ 1 ΜΗΝΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ?????????????? 10 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ........ ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: ΟΦΕΙΛΑΤΕ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΕ 600 ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΥΡΩ......... Στους υπόλοιπους που έπρεπε να υποστείτε αυτό το ποστ ζητώ συγνώμη, στο μοσχάρια που απευθύνεται ΟΥΥΥΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΥΟ.... Και ρε παιδιά πεστε μου αν μπορείτε εκτός απο το να γίνομαι γραφικός εδώ κάτι άλλο μπορώ να κάνω για τα 616 ευρώ που αισθάνομαι ότι μου έχουν κλέψει????????

 

 

Οργισμένα... Cosm....:ninja:

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Πες τα πες τα!Κι εγώ κάπου 1 μηνα περίμενα να μου το φτιάξουν!:mad: Ευτυχός για μένα τελικά πήγαν όλα καλά!

Βασικά το "ΜΟΣΧΑΡΙΑ" είναι λίγο γι' αυτούς!Πρέπει αν δεν το έχεις κάνει ακόμα να τους κάνεις καμιά φασαρία, αλλιός θα στο φτιάξουν όποτε θέλουν αυτοί!Μόνο έτσι καταλαβένουν αυτοί!(Στο λέω εκ πείρας! ;) )

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ειναι τυχαιο οτι εκατσα 1:30 ολοκληρη ωρα&εζησα 3 διαφορετικα σκηνικα!!!

Το μονο που με εκανε να ασχολη8ω παραπανω ηταν ενα παλικαρι που μου ειπε οτι το ειχε φερει το κινητο του για επισκευη του ειπαν σε 2 μερες το περνεις του κα8ηστερησαν 1 μηνα&εν τελει δεν μπορεσαν να το επισκευασουν με αποτελεσμα να στειλει στη ΝΟΚΙΑ & να τον παρουν μετα απο 2 μερες & να του πουν "ελατε να παραλαβετε καινουριο"!!!

 

Μην κακολογεις την nokia και γενικα μην σκας... παντου αυτα γινονται και εαν οχι παντου στα περισσοτερα και στην SE τα ιδια γινονται και στην motorola και παντου και οχι μονο στην κινητη τηλεφωνια. Δεν φταει η Nokia και η καθε εταιρια. Φταιει η νοοτροποια που υπαρχει στην ελλαδα.....ενα απλο θα αναφερω δεν ειναι δυνατον να περνεις κατι και να μην σου δινουν Service Manual και εαν το θες πρεπει να δωσεις αλλα λεφτα και εαν στον δωσουν... Στο εξωρικο δεν ειναι ετσι το δινουν. Σε ολες στις εταιριες υπαρχουν και τεχνικοι που γνωριζουν και το κατεχουν και δεν εχουν τελιωσει κατι ασχετο και απλα πηγαν να γινουν ηλεκτρονικοι...(το αναφερω γιατι και εγω ηλεκτρονικος ειμαι...) Τσπ... το μονο που μπορουμε να κανουμε ως πελατες ειναι να τους πριζουμε και να απετουμε..... :) :) :!: :!: καποτε θα γινουμε ευρωπη:!: :!:

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.. είμα χρήστης νόκια εδο και 7 χρόνια (για να μην πώ ότι λέω λίγα) .. τα ξέρω πάνω κάτω ότι ειναι χάλια.. αλλα τόσο πολύ ρε παιδια ?? .. πφφφφφφφφ..

 

Ηθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει αν έχει συνατνήσει καποιο καλο νοκια σοπ και έχει βγάλει άκρη τελοσπαντον... εχο το ν80 και ενδιαφερόμουνα να αλλάξω πρόσοψη .. ξέρει κανεις πληροφορίες ??

They say I'm crazy... I really don't care.. that's my prerogative....
Link to comment
Share on other sites

 

Ηθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει αν έχει συνατνήσει καποιο καλο νοκια σοπ και έχει βγάλει άκρη τελοσπαντον... εχο το ν80 και ενδιαφερόμουνα να αλλάξω πρόσοψη .. ξέρει κανεις πληροφορίες ??

 

Κοιταξε την 1η σελιδα του θεματος ,υπαρχει μια λιστα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...