Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update: Τελικά πήγε κάπου κεντρικά απ' ότι μου είπε και του δώσαν μια ολοκαίνουρια ίδια συσκευή και θα ρίξουν φυστίκι και στο κατάστημα ΝΟΚΙΑ καμάρας.

Πάλι καλά...να τους απολύσουν..τα ******α..παλιά η ΝΟΚΙΑ είχε πολύ καλό service..τώρα για τα μπάζα...πανάκριβα τηλέφωνα και από υποστήριξη ΜΗΔΕΝ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκλεισε χρονο το N73 μου, ειχαν μαζευτει κατι σκουπιδακια που λετε στην οθονη...το παω στη ΝΟΚΙΑ εδω στην περιοχη μου...(ΧΑΝΙΑ)...μου λεει <<να το δω>> το παιρνει μεσα...το καθαριζει...και με εκπληξη βλεπω οτι πλεον η μπροστα προσοψη δεν κουμπωνει...ενω γυρω γυρω ο μαγκας ο τεχνικος...νομιζε οτι ηταν σιδερενιο, το ειχε ανοιξει με κατσαβιδι...τι να πει κανεις??? Του το ειπα...και δεν δεχονταν τιποτα...τελικα παραγγειλα απο αγγλια γνησια πλαστικα (ολα) μαζι με εργαλεια και τα εβαλα μονος μου...SERVICE να σου πετυχει λεει...τοσο καλης ποιοτητας κινητα και τα καταστρεφουν...και αν τους πεις για εγγυηση σου πετανε το γνωστο ¨εχει υγρασια¨, Παντα ΝΟΚΙΑ θα παιρνω αλλα σε σερβις δεν ξαναπαταω...

watch_http://www.youtube.com/watch?v=gtMqSCQss20

http://www.bikepics.com/members/johncompu/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι για το προβληματικό 6110 που πήρα...

Το τηλέφωνο ήρθε επιτέλους στα χέρια μου την Πέμπτη.. Δηλαδή μετά απο ένα μήνα παρά 4 μέρες!! Αφού λοιπόν τα έχωσα στο Nokia shop μου είπε οτι πρέπει να είμαι και ευχαριστημένη που δεν πλήρωσα και τα έξοδα που έκανα που το έστειλαν για service στο εξωτερικό

Καλά οι τύποι είναι απαράδεκτοι πως δεν μου είπε να το πάω εγώ στο εξωτερικό...

Τέλος πάντων αφού γύρισα σπίτι συνηδητοποίησα οτι το τηλέφωνο δεν έχει φτιαχτεί και είναι και χειρότερο απο πρίν..

Τελικά εχθές το πήγα στα κεντρικά, ούρλιαζα(μαζί με τον υπόλοιπο λαό που ήταν εκεί) και η απόφαση είναι οτι εστείλαν fax στα κεντρικά της wind για να ειδοποιήσει το κατάστημα του Χαλανδρίου ώστε να πάω να πάρω οτι θέλω... Επιτέλους το μαρτύριο τελείωσε... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά χρειάσθηκε να πάω για service κινητό, ήταν για το 6310i μου, το οποίο το είχα αγοράσει 1 μήνα πριν, και η πρώτη παρτίδα είχε κατεστραμμένο ελληνικό T9 λεξικό (το γνώριζα πριν το αγοράσω & περίμενα το αναμενόμενο firmware update).

Ήταν 2004, πήγα στα κεντρικά της Nokia, ήταν νωρίς και δεν είχε κόσμο, αρχικά, ύστερα όσο πέρναγε η ώρα άρχισε να μαζεύεται πληθυσμός, μάλιστα μπορούσες να δεις πανάκριβα μοντέλα..

Ευτυχώς δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα, πήρα το κινητό σε 15 λεπτά και όλα καλά.

 

Σήμερα τα πράγματα από ότι βλέπω έχουν ξεφύγει εντελώς :(

Βέβαια και τότε, αποφεύγαμε τα Nokia Shops για τέτοιες δουλείες (τα ίδια χάλια συνέβαιναν..) αλλά εδώ το πράγμα παρά πάει, ειδικά όταν πρόκειται για καινούργια συσκευή, "του κουτιού" που λέμε.

 

Το after sales service είναι απλά ένας μύθος για τις περισσότερες αντιπροσωπίες, τουλάχιστον στην Ελλάδα..

 

(Κατά τα άλλα ο CEO της Alpha Copy λαμβάνει κάθε χρόνο βραβεία κτλ.. -εσωτερική κατανάλωση μάλλον :p)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ti να πω εγω παντος μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα προβλημα απο Νοκια service το μονο πιστευω ασχημο ειναι οτι καποια τηλεφωνα θα πρεπει να πηγαινουν Γερμανια για επισκευη και γιατι οχι στην Ελλαδα? Ημουν και ειμαι Νοκιακιας.Σε καινουργια μοντελα τα αλλαζω βεβαια συχνα αλλα οσες φορες εχω παει σε service εχω εξυπηρετηθει σωστα και γρηγορα :shifty:
Link to comment
Share on other sites

a ok tote kapos dikiologite to pragma tote....an k pali gia emena 8a eprepe opws k se alla kinita mporeis k monos sou na kaneis anaba8misi logismikou na mporeis se ola!(apo ti stigmi pou dexonte anaba8misi k oxi na se ANAKGAZOUN NA KSANAPLIRONEIS!)
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το μονο πιστευω ασχημο ειναι οτι καποια τηλεφωνα θα πρεπει να πηγαινουν Γερμανια για επισκευη και γιατι οχι στην Ελλαδα?

 

Ποιος σας το είπε ότι φεύγουν εξωτερικό η συσκευές??? :blink:

Εγώ δούλευα 7 χρόνια και τα 3 από αυτά ήταν στην Alpha Copy (Nokia Shops) και δεν έφευγαν στο εξωτερικό συσκευές... γι' αυτό υπάρχουν τα NPC (ΝΟΚΙΑ Professional Centers)!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω , εχω το 6131 το οποιο δουλευει αψογα αλλα μετα απο 8 μηνες χρησης περιπου φουσκωσε και ξεφλουδισε το μαυρο χρωμα στο πλαισιο της εσωτερικης οθονης . Το παω σε καταστημα Γερμανος απο οπου και αγοραστηκε , τους δειχνω το προβλημα και ζητω να αντικατασταθει το πλαισιο που ξεφλουδισε . Αφου εψαξαν και σε μια λιστα ανταλλακτικων με ενημερωσαν πως το κοστος θα ειναι 30 ευρω και αφησα το τηλεφωνο για να σταλει προς επισκευη . Δυο εβδομαδες μετα παω να παραλαβω και ακουω πως το τηλεφωνο ειναι αχρηστο και η βλαβη ασυμφορη για να επισκευαστει καθως εχει πεσει και η πλακετα ειναι αχρηστη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το τηλεφωνο βεβαια ουτε εχει πεσει και δουλευει κανονικοτατα ...

Τα συμπερασματα δικα σας , εγω απλα αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω...

Ευχαριστω:!:

Link to comment
Share on other sites

Στο ρημάξαν επάνω στην βγάλσιμο του πλαισίου, θα στραβώσαν καμμια πλακέτα και θα κόπηκε καποια γραμμή! Εννοείται πως, αν είχα αντίγραφο ασφαλείας της συσκευής στον υπολογιστή μου, και ξέροντας φυσικά ότι η συσκευή μου δεν είχε ποτέ πρόβλημα, θα τους γ@...α τα ράματα! Κανονικά καταγγελία για το service, επικοινωνία με τα κεντρικά Γερμανός κ.ο.κ, επικοινωνία με τον ίδιο τον τεχνικό που άνοιξε την συσκευή,, και την ίδια ημέρα να δεις που θα είχα την ίδια συσκευή καινούργια και "στημένη" απο το Nokia pc suite όπως την είχα πριν παραδωθεί στο service!
Link to comment
Share on other sites

Στο ρημάξαν επάνω στην βγάλσιμο του πλαισίου, θα στραβώσαν καμμια πλακέτα και θα κόπηκε καποια γραμμή! Εννοείται πως, αν είχα αντίγραφο ασφαλείας της συσκευής στον υπολογιστή μου, και ξέροντας φυσικά ότι η συσκευή μου δεν είχε ποτέ πρόβλημα, θα τους γ@...α τα ράματα! Κανονικά καταγγελία για το service, επικοινωνία με τα κεντρικά Γερμανός κ.ο.κ, επικοινωνία με τον ίδιο τον τεχνικό που άνοιξε την συσκευή,, και την ίδια ημέρα να δεις που θα είχα την ίδια συσκευή καινούργια και "στημένη" απο το Nokia pc suite όπως την είχα πριν παραδωθεί στο service!

 

 

Με τη διαφορα οτι το τηλεφωνο δουλευει ακομα κανονικοτατα αφου ουτε καν ανοιχθηκε ....... ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορα οτι το τηλεφωνο δουλευει ακομα κανονικοτατα αφου ουτε καν ανοιχθηκε ....... ;)

 

Τότε πήγαινε και άλλαξε την πρόσοψη σε ΝΟΚΙΑ Shop... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω , εχω το 6131 το οποιο δουλευει αψογα αλλα μετα απο 8 μηνες χρησης περιπου φουσκωσε και ξεφλουδισε το μαυρο χρωμα στο πλαισιο της εσωτερικης οθονης . Το παω σε καταστημα Γερμανος απο οπου και αγοραστηκε , τους δειχνω το προβλημα και ζητω να αντικατασταθει το πλαισιο που ξεφλουδισε . Αφου εψαξαν και σε μια λιστα ανταλλακτικων με ενημερωσαν πως το κοστος θα ειναι 30 ευρω και αφησα το τηλεφωνο για να σταλει προς επισκευη . Δυο εβδομαδες μετα παω να παραλαβω και ακουω πως το τηλεφωνο ειναι αχρηστο και η βλαβη ασυμφορη για να επισκευαστει καθως εχει πεσει και η πλακετα ειναι αχρηστη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το τηλεφωνο βεβαια ουτε εχει πεσει και δουλευει κανονικοτατα ...

Τα συμπερασματα δικα σας , εγω απλα αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω...

Ευχαριστω:!:

 

Το thread λέγεται "Εντυπώσεις από το επίσημο ελληνικό σέρβις της ΝΟΚΙΑ"...η επισκευή στο Γερμανό, πού κολλάει;;

 

Το ξεφλούδισμα του πλαισίου γύρω από την εσωτερική οθόνη καλύπτεται από την εγγύηση. Απορώ που το είδε το κόστος ο Γερμανός...! Πήγαινε στα κεντρικά στη Βουλιαγμένης να είσαι έτοιμος σε 3-4 μέρες..γιατί σε Νοκια Shop θα πρέπει να το στείλουν κεντρικά και θα πάρει κανά μήνα.

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις. Τωρα , για τον φιλο που ρωτα γιατι το εγραψα αυτο εδω αφου πηγα σε Γερμανο , ε, εγω το βρηκα σχετικο διαβαζοντας ολα τα μηνυματα , αλλα οπως και να'χει με συγχωρεις αν χαλασα τη ροη....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο email φινλανδίας? Έστειλα σε αυτά που σας είπα, αλλά δε πήρα απάντηση. Με γράψανε και αυτοί?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ειχα ενα προβλημα με το κινητο μου ενα nokia n80.οταν το το εκλεινα και το ξανα ανοιγα μου ζητουσε συνεχεια να βαλω ωρα και ημερομηνια.αναγκαστηκα να το παω σε ενα nokia club για φτιαξιμο.το αποτελεσμα ξερετε ποιο ειναι?το πηγα πριν ενα μηνα,με καλεσαν χθες να παω να το παρω και οτι ειναι ετοιμο κτλ.πληρωσα και ενα μικρο ποσο και το κινητο κανει το ιδιο.δηλαδη δεν φτιαξανε τιποτα!ειναι απαραδεκτοι και δεν εχω καμμια ορεξη να το ξαναπαω και να ξανακανουν παλι ενα μηνα χωρις λογο.ετσι κ αλλιως δουλευει κανονικα κ ετσι το κινητο.ολα αυτα ενημερωτικα για να ξερετε τι σημαινει nokia service.:mad:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ειχα ενα προβλημα με το κινητο μου ενα nokia n80.οταν το το εκλεινα και το ξανα ανοιγα μου ζητουσε συνεχεια να βαλω ωρα και ημερομηνια.αναγκαστηκα να το παω σε ενα nokia club για φτιαξιμο.το αποτελεσμα ξερετε ποιο ειναι?το πηγα πριν ενα μηνα,με καλεσαν χθες να παω να το παρω και οτι ειναι ετοιμο κτλ.πληρωσα και ενα μικρο ποσο και το κινητο κανει το ιδιο.δηλαδη δεν φτιαξανε τιποτα!ειναι απαραδεκτοι και δεν εχω καμμια ορεξη να το ξαναπαω και να ξανακανουν παλι ενα μηνα χωρις λογο.ετσι κ αλλιως δουλευει κανονικα κ ετσι το κινητο.ολα αυτα ενημερωτικα για να ξερετε τι σημαινει nokia service.:mad:

 

Αυτό λέγεται "Nokia Club service"...υπάρχει διαφορά :p Γενικά, ναι, είναι απαράδεκτοι :lol: Πρέπει να έχει πρόβλημα η εσωτερική μπαταρία της συσκευής σου (όχι αυτή που αποσπάται), πήγαινε στα κεντρικά στη Βουλιαγμένης να το αφήσεις για φτιάξιμο! Γιατί σε έβαλαν να πληρώσεις κάποιο ποσό; Το τηλέφωνό σου ήταν εκτός εγγύησης; :worry:

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
αποφασισα να ξαναστειλω για φτιαξιμο το nokia μου ενα n80 επειδη δεν μου κραταει ωρα και ημερομηνια κ λογικα θα θελει αλλαγη η εσωτερικη μπαταρια του κινητου.την πρωτη φορα εκαναν ενα μηνα να μου το ξαναστειλουνε για το ιδιο προβλημα και εκπληκτος διαπιστωσα οτι το προβλημα δεν ειχε επιλυθει.αποφασισα να το ξαναστειλω.στις 20/03-2008 το παρεδωσα σε ενα nokia club σημερα εχουμε 12/04/2008 κ ακομα περιμενω το τηλεφωνο μου.δεν ξερω γιατι υπαρχει τετοια καθυστερηση κ εννοειται οτι εχω απογοητευτει,και το χειροτερο βεβαια θα ειναι να μην εχει φτιαχτει παλι.με λιγα λογια τους θεωρω απαραδεκτους.:mad:
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ NOKIA 6125.ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2006 ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΤΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΔΙΕΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2006 ΜΟΥ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΕΞΩΤΑΡΙΚΟ ΗΧΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ.ΤΟ ΔΕΙΝΩ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ,ΤΟ ΣΤΕΛΝΕΙ ΓΙΑ ΦΤΙΑΞΙΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΕΤΟΙΜΟ.ΕΙΠΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΑ ΤΟ ΗΧΕΙΟ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΒΡΑΧΝΑ.ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ,ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΩ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ.ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΤΟΤΕ ΠΑΡΑ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2008 ΘΕΩΡΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΛΥΨΗ ΓΙΑ ΣΥΝΟΛΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΟΤΑΝ ΕΙΔΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΣΤΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΕΞΩ ΟΘΩΝΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΝΩΡΙΖΑ ΒΕΒΑΙΑ.ΖΗΤΗΣΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΩΡΘΟΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΗΧΕΙΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝ. ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΘΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 48 ΕΥΡΩ.ΤΟΥΣ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΦΟΥ ΕΡΙΞΑ ΚΑΒΓΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΙΔΟΠΙΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝ. ΜΟΥ.ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ.ΤΟ ΚΙΝ. ΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΒΙΔΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΞΙΜΑΔΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΤΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΜΟΥ ΚΙΝ.ΤΟ ΤΗΛ ΟΜΩΣ ΠΡΙΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩ ΗΧΕΙΟ.ΑΦΟΥ ΞΑΝΑ ΚΑΥΓΑΔΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛ ΤΟΥΣ ΖΗΤΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠ.ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ.ΤΟΥΣ ΣΕΡΝΩ ΤΑ ΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΤΟ ΙΝ.ΚΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΗΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.ΚΑΙ ΡΩΤΩ:ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΠΕΙΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΙΝΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ Ο ΙΔΙΟΣ;ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΔΕΝ ΙΣΧYΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ;KAI ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΓΙΑΤΙ Η ΙΔΙΑ Η ΝΟΚΙΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΥ ΣΕΡΒΙΣ;ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ Η ΝΟΚΙΑ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΩΡΘΩΝΟΥΝ ΟΛΛΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΙΝΗΤΟ; ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΙΓΕΤΕ ΚΑΡΦΙ
Link to comment
Share on other sites

@andreasgian

Θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά εκτός αυτού απαγορεύεται και από τους ΟΠΧ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

adreasgian, δεν παραθέτω το post σου για ευνόητους λόγους. Όσον αφορά την συσκευή σου, δεν την επισκευάζανε την πρώτη φορά καθώς για να γίνει επισκευή πρέπει να σου δώσουνε και εγγύηση. Όταν το κινητό σου είχε πρόβλημα (που το γνώριζες), δεν είναι δυνατόν να σου δώσουν εγγύηση. Γι'αυτο και ζητούσανε 48€. Τώρα που εσύ έκανες παράπονα, το τμήμα marketing αποφάσισε να σου κάνουνε την επισκευή και να χρεωθεί "στο κεφάλι" το κεντρικό service, για να μην σου χαλάσουν το χατίρι.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητουσα τιποτε παραπανω απ"αυτο που ηταν σχεδον απο την αρχη της μετα πρωτης επισκευης χαλασμενο,δηλαδη το εξωτερικο ηχειο.Για την βλαβη αυτη ο Γερμανος ηταν ενημερος απο την αρχη.Δεν μπορουσα να φανταστω,οτι θα εβρισκαν προφαση το στιγμα στην εξω οθωνη,για να μου κοψουν την εγγυηση.Διοτι τα μεσα που μου τα εστειλαν στο χερι(την βιδα και το παξιμαδι) δεν εφτεγα εγω.Υποψιαζομαι,οτι την πρωτη φορα της επισκευης πρεπει να εκαναν καποια πατατα και εγω δεν το πηρα χαμπαρι,γιατι ηταν τα εντοσθια του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ... Δεν εχω αλλα λογια. Πηγα το κινητο μου (n95) σε καταστημα της nokia γιατι δεν εβρισκε δορυφορους. Ηταν ελλατωματικο. Στο καταστημα ενταξει, ολα καλα. Τα παιδια την αλλη μερα το ειχανε στειλει στα κεντρικα. Εκει αρχιζει το γελιο. Στελνουν το κινητο στο εξωτερικο για αλλαγη. Μετα η αλλαγη εγινε σερβις. Τελικα μετα απο ενα μηνα (ΕΝΑ ΜΗΝΑ) μαθαινω οτι το κινητο μου ειχε ερθει. Παω ολος χαρα να το παρω, και τι ανακαλυπτω? Οτι εκανα υπομονη ενα μηνα για να παραλαβω το κινητο μου ακριβως 100% οπως το παρεδωσα. Ουτε μια αλλαγη. Τι σερβις? Τα ιδια σκ**α το κινητο. Και ετσι αναγκαζομαι τωρα να το ξαναπαω για σερβις. Αυτη τη φορα ειμαι και ακομα πιο ατυχος. Ετυχα σε μεγαλη εβδομαδα. Αργιες κτλ. Αρα βλεπω να μου ερχεται ξανα το κινητο σε κανα μηνα και αν δουλευει. Γιατι για αντικατασταση ουτε στα ονειρα μου να αξιωθουν. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: Αγορασα ενα κινητο αρχες μαρτη και ισως το παραλαβω να δουλευει μεσα Μαιου. Σας ευχομαι να μην σας τυχει ελλατωματικο nokia.

 

ΓΙΑΤΙ, ΝΟΚΙΑ (ελλατωματικη εταιρια) + χαλασμενο nokia κινητο = Κλαφτα Χαραλαμπε!!!!: cry: <-------- XΑΡΑΛΑΜΠΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Εγω μετα απο 15 μερες που το πηρα το παρελαβα μισοδιαλυμενο.Και μια βοηθεια απο οποιον ξερει.Μολις σημερα ανακαλυψα οτι δεν μου

δουλευουν οι ταχειες κλισεις.Υπαρχει περιπτωση να μου χαλασαν το λογισμικο;Γιατι μεχρι πριν το δωσω για φτιαξιμο ολα δουλευαν τελεια.Και δεν ξερω τι αλλο θα βρω στην διαρκεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...