Jump to content

Samsung Galaxy Tab A7 2020 (SM-T500/T505)


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευπροσδεκτο αν και τα ταμπλετ τα χρησιμοποιω κυριως σαν media players οποτε δεν με απασχολουν ιδιαιτερα οι αναβαθμισεις λογισμικου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε μένα ήρθε το 12αρι πριν 3 μέρες. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Update ασφαλείας Απριλίου..

 

Έχει έρθει σε κάποιον το android 12?

Screenshot_20220622-185554_Software update.jpg

Κοίταξε 3-4 ποστ παραπάνω και θα δεις 

 

Αναβάθμιση One UI 4.1 Android 12

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nik187 said:

Κοίταξε 3-4 ποστ παραπάνω και θα δεις 

 

Αναβάθμιση One UI 4.1 Android 12

Το ποστ το είδα αλλά λέει Ιούλιο η Samsung και τώρα ήρθε ενημέρωση ασφαλείας όχι αναβάθμιση σε 12 παίζει κάτι στα μοντέλα?Και το παλικάρι πιο πάνω επίσης δεν του ήρθε...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, GMF80 said:

Μπορει να ειναι θεμα region. Αλλη ημερομηνια για καθε περιοχη.

Το έψαξα λίγο και βρήκα σε ένα site στο εξωτερικό αναφέρεται σε αναβάθμιση 12 και στην Ελλάδα στο GALAXY TAB A7 LTE..εσείς έχετε την συγκεκριμένη έκδοση με 4g-Lte?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Το έψαξα λίγο και βρήκα σε ένα site στο εξωτερικό αναφέρεται σε αναβάθμιση 12 και στην Ελλάδα στο GALAXY TAB A7 LTE..εσείς έχετε την συγκεκριμένη έκδοση με 4g-Lte?

Σε μένα είναι το 4g.

Είχα  εντυπωσιαστεί από την υποστήριξη της Samsung τον  τελευταίο χρόνο. Και τώρα με το συγκεκριμένο τάμπλετ δεν πιστεύω στα μάτια μου. Σχεδόν υποστήριξη ναυαρχίδας. Έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό , πραγματικά!

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

παιδια θα παρει το ταμπλετ android 13 ξερουμε?Το lite διαβαζω πηρε....

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε με 10 και πηρε 11 και 12. 

 

Δεν θα παρει 13αρα καθως δεν ειναι ατις συσκευες που παιρνουν 3 η 4 updates. Το Lite βγηκε με 11αρα για αυτο παει και στη 13.

Αχρειαστο οποιοδηποτε αλλο update εκτος απο ασφαλειας θεωρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. 

Πρόσφατα πήρα το tab A7 του 2022. Όλα καλά και όλα ωραία αλλά ο φορτιστής του είναι πολύ αργός. Το τάμπλετ υποστηρίζει ταχυφόρτιση έως 15w. Έχω ταχυφορτιστή από realme για το κινητό μου 30w και το ερώτημα μου είναι το εξής. Μπορώ να φορτίζω και το τάμπλετ με αυτόν ή θα μου δημιουργήσει πρόβλημα? 

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα. Το ταμπλετ δεχεται εως 15w. Δεν εχει σημασια αν δινει περισσοτερα ο φορτιστης. Σαν να εχεις 15αρη θα ειναι.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ.

Και κάτι ακόμα... Υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς των εφαρμογών στην microSD? Η έκδοση του είναι android 12. Λίγο που το έψαξα, δε βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σε Tab s7+, android 13,  υπάρχει αυτή η δυνατότητα για κάποιες εφαρμογές. Ρυθμίσεις >εφαρμογές >επιλογή εφαρμογής > αποθήκευση > αλλαγή 

Screenshot_20230129_185224_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα περιμένω το android 13... Ok. Ευχαριστώ. 

Δουλεύοντας το αυτές τις μέρες παρατήρησα  επίσης ότι δίνει λάθος ποσοστό μπαταρίας. Όταν π.χ είναι κάτω από 30% και το κλείσω, μόλις το ανοίξω πάλι μου δίνει ποσοστό 60-65%.  Αυτό τώρα τι ακριβώς είναι και πώς διορθώνεται? 

Link to comment
Share on other sites

13 δεν θα παρει η συσκευη.

Για τη μπαταρια μαλλον θελει calibration.

Ξεφορτισε το πληρως σε σημειο που να μην μπορεις να το αναψεις. Φορτισε κλειστο ολη νυχτα και θα εισαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το μοντέλο του 2022. Θέλω να πιστεύω ότι θα πάρει 1-2 αναβαθμίσεις. 

Θα το δοκιμάσω αυτό που λες. Πάντως αργεί πάρα πολύ η φόρτιση.  Με το δικό του φορτιστή κάνει κανένα 6ωρο. Με ταχυφορτιστή που δοκίμασα θέλει γύρω στις 4,5 ώρες. Δε μου φαίνεται και πολύ νορμάλ. Πόσες ώρες πρέπει να κάνει κανονικά ? 

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Πολλες ειναι. 2μιση ωρες max θα επρεπε.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...